Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes története sem eredeti?

Mózes története sem eredeti?

Figyelt kérdés

Mózes születésének és gyermekkorának története az agadei Sarrukin, az itáliai Romulus és Remus, valamint a perzsa Nagy Kürosz legendájából való.


Tehát Mózes története sem eredeti, ahogy Jézusé, és mindegyik a bibliából való?!


2012. febr. 11. 13:20
 71/105 A kérdező kommentje:
Éden és Exodus könyv, amit régész és ókortörténész írt, benne van minden, ami cáfolja a bibliai kinyilatkoztatásokat.
2012. márc. 13. 23:03
 72/105 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


A kinyilatkoztatásokkal sem vagy tisztában.


El is olvastad a könyvet vagy csak a bevezetőt olvastad el s így van egy kis fogalmad hogy miről szólhat a könyv?

Idézz belőle! (a könyvből)

2012. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 A kérdező kommentje:
Elolvastam az egészet, és élből colfja a mesekönyvet, majd ha lesz időm idézek belőle, amire majd köpni nyelni nem tudsz és a wikipédia sem ment meg.
2012. márc. 14. 17:36
 74/105 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Kérdező téged is megmenthetne valaki attól hogy pontatlanságokat írogatsz.

Ha megmondod hogy én mikor idéztem a wikipédiáról ennél a kérdésnél. Akkor az csoda lesz.

Talán nem árulok el nagy titkot ha azt írom hogy eddig sem a wikipédia "mentett" meg.

Ja és a függő kérdésekre még mindig nem adtál választ.


"De áruld már el nekem hogy mely népeket térítették meg a zsidók? "


"Az alulírott részben rengeteg népcsoport fel van sorolva. Ők honnét ollózták össze az özönvíz történetét?"


"Hol a bizonyíték arra hogy a II. században írták a Biblia könyveit?"

2012. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 A kérdező kommentje:

Te egyet tudsz, idézni a bibliából, bár az látszik, hogy nem siemred még azt sem teljesen, és a wikire hivatkozni, és ez áll szemben a neves ókortörténész és régész tényeivel.

Igazándiból megtehetném, hogy a könyvből idézve kétvállra fektesselek, könyedén sikerülne, de annyira nem vagy kében, hogy nem is értenéd, miről van szó, mert még a biblát sem ismered jól.


Bizonyítsd be, hogy a jelenések könyvét nem Néró alatt írták. Nem tudod, mert régészekkel kéne vitatkoznod az otthoni karosszékedből.

Majd egyszer te is rá fogsz döbbenni, avyg rá is döbbentél,c sak tagadod, mert így jó neked, hogy a biblia nem isten szava, hanem jól kifundált mese a térítéshez. Mindezt a megfélelmlítéssel, mert az akkori buta embereket így lehetett megtéríteni, de ami szomorú, hogy ma is vannak ilyen emberek.

2012. márc. 15. 14:58
 76/105 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Mikor hivatkoztam a Wikire?

Meg tudod e mondani hogy Néró császár mikor uralkodott illetve hogy mettől meddig élt?

Mutasd meg hol írtam azt hogy a Jelenések könyvét nem Néró császár idejében írták?

Mielőtt az apostolok Jézus tanítványi lettek mivel foglalkoztak?

Hogyan fogok rádöbbenni ha nem fektetsz két vállra?


"Az alulírott részben rengeteg népcsoport fel van sorolva. Ők honnét ollózták össze az özönvíz történetét?"


"Hol a bizonyíték arra hogy a II. században írták a Biblia könyveit?"

2012. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 A kérdező kommentje:
Az özönvíz sztori a bibliában lopott anyag a suméroktól, akik bizonyítottan 2500-3000 évvel ezelőtt jegyezték fel, abban meg nyoma sem volt Nóé figurának. Hiányos a tudásod, mert wikin és biblián alapul.
2012. márc. 16. 11:57
 78/105 anonim ***** válasza:
61%

tigris95


TÖM-TÖM-TŰ-TI-TŰ TA-RA-RI-RA-RU!

(nézők)

Jó napot kedves közönség. Ez itt a "Jézus Barát"(Taps) Ma egy olyan kritikát fogunk bemutatni, ami végre tisztázza a már elködösített képet az ablakon, lemossa a sarat a járdáról, és ami a legfőbb, végre tiszta vizet önt a pohárba! Én vagyok a műsorvezető, tigris, aki 95! (JEEE,Taps)


Manapság sok olyan ember él, aki nincs tisztában a hosszú gondolkozással, és emiatt minden szárnyból kapott tőből csavart agyszüleményt tényként ír le. Most idéznék egy két szót, mondjuk úgy, mondatot, hogy azért mindenben meg legyen a válasz. Az alábbi szövegrészeket egy kedves néző írta, aki a továbbiakban csak kérdező, és aki szerint a Biblia mese, kitaláció, hazugság.(FÚÚÚJ)Nézzünk meg egy két mondatot tőle, kedves nézők:


-"A jelenésel könyve Néró császára alatt íródott, tehát mese az, hogy évezredekkel előbb.Bizonyítsd be, hogy a jelenések könyvét nem Néró alatt írták."


Hölgyeim és uraim! A válasz megérkezett! Igen, Néró császár idején lett írva a könyv, mint már állítottuk 600.321.456-or. Ellentétben az Ószövetséggel, ami már 1600 évvel ezelőtt le lett jegyezve, és amiben olyan adatok vannak megadva, miszerint a Bibliai történetekben szereplő Jób már 3600 évvel ezelőtt is azt bizonygatta, hogy a szélnek súlya van(Jób28:25)(JEEE) vagy hogy a Föld a semmiben függ (Jób26:7)(ÚÚÚ), vagy mondjuk az abszolúthe grátisz, aki mindent visz, Észaiás próféta! Aki kijelenti, hogy a Föld kerek, alias gömbölyű!(Ézsaiás40:22) Tapsot neki!(Taps) És ez még nem minden!


-"Jzus élhetett, de csak egy ember volt, tanító, vagy őrült, vagy mindkettő."


Ó, tehát egy őrült tanító. Lehetséges, kedves nézők, hogy Jézus annyira őrült volt, hogy annak ellenére, hogy nem olvasta az Ószövetséget, mert egy kis család sarja volt, méghozzá jó ideig Egyiptomban, mégis kiegészíti, megmagyarázza az egész Bibliát. Hölgyeim és Uraim, még nagyobb tapsot neki! (Taps) De várjunk csak! Elfelejtettük megemlíteni, hogy Jézusnak milyen mondásai voltak afelől, hogy miért ne kételkedjünk az ő létezésében, és furcsa, hogy a létezésére már több bizonyítékot is találtak. Például megtért egész Görögország.(ÓÓÓ) De ha ez nem elég, megtért egész Róma!(ÁÁÁ) Ja, de ez sem elég, kedves közönség? Hát akkor ott az a 12 apostol, akik közül vagy fél tucatot lekaszaboltak!(ÍÍÍ) Vagy netán a saját hazugságaik miatt haltak meg?(FÚÚÚJ) Hát erről van szó. Na de még ott vannak Pál levelei!(ÉLJEN) De ha ez sem elég, hát járjon utána, aki kételkedik.


-"A tanítvánnyai meg a halála után ruházták fel isteni dologkkal, hogy hirdethessék az igét."


Hát akkor azok a tanítványok szerettek "huncutkodni" az emberek életével mi, kedves közönség... Híjj azta mindenit nekik, hogy átverték a világot...


-"Viszont tény, hogy bizonyíték még a létezésére sincs, nemhogy másra."


Ja, szóval a fent említettek nem voltak elegek?(FÚÚÚJ) Ahogy elnézem, ez a közönségnek nem tetszik!(FÜJ) Na de akkor mondok még egyet kettőt hármat négyet!(JEEE) Megíródott az Újszövetség, de hát minek írták volna meg a zsidók, amikor Istenfélők voltak? Hazudtak volna? Hát akkor ezek az apostolok tényleg nagyon "huncutok" voltak. Híjj azt a mindenit neki, de ellent mondtak a saját vallásuknak. De akkor még ott van az is, hogy minek térítették volna meg az embereket, amikor erre saját maguknak adtak volna utasítást? (FÚÚÚJ) Úgy van kedves közönség! Na de még itt van egy: Jézus megemlíti Jeruzsálem pusztulását, pedig három evangélium Jeruzsálem pusztulása előtt íródtak.(JEEE) Úgy van, kedves közönség, de négyben egyeztünk ám meg: Mi a helyzet azokkal az esetekkel, amikor Jézust megpróbálták úgy beállítani, mint nem létező, vagy mitikus személyt?(FÚÚÚJ) Például Zeitgeist, vagy más?(K****G ZEITGEIST) Ú, a közönségnek nem tetszik! Hát ezek többsége kudarcot vall ám, úgy van, kedves közönség?(IGEEEN). Na ugye! De azért itt van egy oldal, a képernyőn megtekinthetik: [link]


-"Az ószövetség a sumér-akkád sztorikból lett átírva, jó példa erre Nóé története."


(FÚÚÚÚÚÚÚÚÚJJJJJJ,FÚÚÚÚ)

Úgy látom, a közönség ezzel nem ért egyet. Így van közönség?(IGEEENN) Úgy van! Erre már ezerszer válaszoltunk, de sajnos a kérdező nem vette figyelembe a 2-3. oldalon írt ésszrű következtetéseket. Ha ezeket elolvassa, és alkalmazza az agynak azon tulajdonságát, amit levezetésnek, vagy gondolkodásnak hívnak, akkor talán, esetleg látok esélyt arra, hogy meglelje a választ.

Mindenesetre ha még egyszer felteszi a kérdést, kénytelenek leszünk venni neki egy Bibliát!(JEEE)


-"Az ószövetség egy abszurd buta mese, ráadásul tele van erőszakkal, de akkoriban ez kelett a térítéshez, mert a térítés egyik feltétele a megfélemlítés volt."


Ó! Szóval Jézus golyószóróval gyűjtötte maga köré az embereket? Vagy netán más? És buta? Buta mese?(FÚÚÚÚÚJJJJJ) Úgy hallom, ezzel nem hogy nem ért egyet a közönség, de úgy tűnik, mivel a közönség tapasztalt az ilyesmiben, neki van igaza. Mindenesetre ha a kedves kérdező kételkedne a közönségben(FÚÚÚÚ), a nagy képernyőn megjelenítünk egy oldalt, ami az Ószövetség hitelességét bizonyítja(JEEE,Taps): [link]

És bár igaz, hogy ezt az oldalt már reklámozta a csatornánk, azért mégis jó, ha az ilyen bizonyítékokat nem dobja el magától a kedves kérdező. Így van emberek?(ÍÍÍGY)Úgy van! De várjunk csak! Itt ül az első sorban Vidiripi, akinek már majdnem idegösszeomlásos traumát kapott a kérdező hülyeségétől. Kérdezzük meg őt is, hogy mit mond ezzel kapcsolatban, miszerint a Biblia mese és brutális:

-Buta nem lehet mert tele van történelmi tényekkel amelyet a régészet is bizonyított.

Így van!!!(JEEE,Taps)

Köszönjük Vidiripi! Na de, van itt még, ahonnan ez jött.


-"Meg rengeteg olyan dolog van benne, amit a régészet élből cáfolt"


Sajnos ilyen érveket nem hozott a kérdező(FÚÚÚJ), de határozottan állítja, hogy igaza van.(FÚÚÚ)


-"A buta és hiszékeny embereket lehetett megfélemlítéssel téríteni, vagy azokat az elkeseredett embereket, akiknek tele volt a tökök a római elnyomással és évszázadok óta a megváltóért esedeztek."


(FÚÚÚ,FÚÚÚJ,K***G,MIT KÉPZEL EL EZ?, FÚÚÚJ,H***E)

Ajjajjajjj! Úgy látom, ez a közönségnek nagyon nem tetszik. Még hogy buta embereket lehet csak téríteni? (K***G) Na! Ülj le Pál! Nem vagy te buta, csak látomásod volt. Na de, esetleg a bizonyítékok alapján nem lehet, hogy nekünk van igazunk, és az a buta, aki elhisz minden körmönfont agyszüleményt?(ÚGY VAAAN) Szerintem nekünk van igazunk, mert mi nem csak beszéltünk, hanem mutattunk is!(IIIGEEN)


-"Végül rómát is megtérítették, pont annak a mesekönyvnek a segítségével."


Fú, hát ha ezt az ókori rómiak hallanák...(K***G) Na! Ülj le Pál! Ja vagy te is ilyen rómais görögös voltál mi? Most gyakorlatilag lehülyézte az ókori, jól szervezett Rómát a kérdező, holott nem is ismeri a Szentírást.(FÚÚÚJJJ)


"-Többet is mondok, nem csak kettőt, amit a régészet élből cáfol."


Hallgassuk, kedves kérdező!


-"1. A 10 elvesztett törzs, ezt ma már tudják, hogy nem veszett el, ásatásokkal bizonyítható, hogy hol telepedtek le."


Szóval mégis csak volt 10 törzs? Ez inkább nem arra utal, hogy léteztek? Mert attól, hogy letelepedtek, utólag még meghalhattak, hogy el legyenek veszve, és hogy 2000 év után felássák őket. Így van közönség?(ÍÍÍGGGYYY) Úgy van!


"-2. A kivonulás, vagy exodus szintén bizonyíthatóan nem zajlott le, és főleg nem abban az időpontban, ahogy azt a biblia írja. A falakat sem ők rombolták le, főleg nem egy kürttel. Mind ásatásokkal cáfolva."


(FFFFÚÚÚÚÚÚÚ)

Ezzel kapcsolatban mutatnánk meg újra az előző oldalt...Vagy tudják mit, kedves közönség! Inkább mutassunk szegény kérdezőnek egy oldalt, ami olyan dokumentumokat őriz, amik azt bizonyítják, hogy az egész mai geológia is tévedhet,méghozzá a Biblia javára, mert utólag mindig a Biblia húzza ki a nagyobb szálat:

[link]


Ha ezt az érdekfeszítő olvasmányt elolvassa a kérdező, nyomban rájön, hogy a mai geológiai adatok is tévedhetnek, nemhogy a régészet. De várjunk csak! Itt van köztünk Mózes! Tapsot neki,gyer ide Mózes!(Taps,HÚÚÚ,IGEN,JEEEEEE)


TÖM-TÖM-TŰ-TI-TŰ TA-RA-RI-RA-RU!


-Na szóval Mózes, hogy is volt ez az egész?

-Hát szevasz tigris.

-Aki 95!

-Úgy van! Hát én azt mondanám a kérdezőnek, hogy az bizonyított, hogy a zsidók Egyiptomban voltak, és valahogy el kellett kerülniük onnan pont arra a helyre, ahová a Jahve Iratai is írták, amiket én magam írtam ám!

-Igazad van Mózes! Tapsot neki!(Taps,KIRÁLY VAGY MÓZES,JEEE)

Mindenesetre én még felhoznám azt az ellenérvet, hogy mivel a zsidók tényleg kimeneteltek, és furcsamód folyton nyekeregtek,mert vágyódtak Egyiptom után, az élelem után, az isteneik után, mégis kénytelenek voltak Istennel menni. No de kik követnek valakit, aki nem is tesz tízcsapást, aztán meg sanyargassa a népet? Hát ez egy kicsit ellentmondana annak, hogy a zsidók nem meneteltek ki, úgy hogy a kérdező állítása megalapozatlan!(ÚGYVAN)


-"3. Szodoma és Gomora története a legkönnybben cáfolt mese, szintén ásatásokkal."


Úh! Hát érdekes, hogy én éppen ellenkezőleg hallottam. Annyi a rom annál a tengernél, mint a fene, nehogy azt mondja már a kérdező, hogy ennyivel le van fújva!(FÚÚÚÚJJJ)


-"Neked csak a hited van, nekem bizonyítékaim."


Huh! Hát ezek szerint nekünk mindkettő van, neked meg egyik se!


-"Elolvastam az egészet, és élből colfja a mesekönyvet, majd ha lesz időm idézek belőle, amire majd köpni nyelni nem tudsz és a wikipédia sem ment meg."


(HÚÚÚÚÚÚÚÚ)

Én személy szerin szívesen leállnék vitázni a kérdezővel, levélben. Így van közönség?(ÍÍGGYY) De mivel fentebb már mutattunk oldalt a nagy képernyőn, ezért erre nem akarok kitérni megint.


-"Te egyet tudsz, idézni a bibliából, bár az látszik, hogy nem siemred még azt sem teljesen, és a wikire hivatkozni, és ez áll szemben a neves ókortörténész és régész tényeivel."


Ajjaj...Bagoly mondja verébnek...


-"Igazándiból megtehetném, hogy a könyvből idézve kétvállra fektesselek, könyedén sikerülne, de annyira nem vagy kében, hogy nem is értenéd, miről van szó, mert még a biblát sem ismered jól."


Vidiripi! Képben vagy?

-Igen!

És én is képben vagyok kérdező!Én, aki tigris, de 95(Taps) Ha bármi baj van azzal a csúnya könyvel, írj csak nyugodtan.


-"Nem tudod, mert régészekkel kéne vitatkoznod az otthoni karosszékedből.


(HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ)

Ahogy elnézem, ez nem tetszik a közönségnek. De mint már fentebb említettük, igenis Néró ideje alatt íródott a Jelenések Könyve, de ha ezt nem lehet felfogni, akkor irány.


-"Majd egyszer te is rá fogsz döbbenni, avyg rá is döbbentél,c sak tagadod, mert így jó neked, hogy a biblia nem isten szava, hanem jól kifundált mese a térítéshez."


(FÚÚÚJJJJJ,F***,K****G)

Hujjajjajjj! Nem akarok erősen fogalmazni, de ez a közönségnek felettéb nem tetszik. Csak megemlíteném, hogy eddig a történelem folyamán mindig a Bibliának volt igaza, sőt, úgy tűnik, a szemünk előtt történik meg a Második Eljövetelt megelőző Világ keletkezése, hiszen csak ki kell néznünk Afrika túlnépesedett és éhező részeire, vagy meg kell tekintenünk a háborúkat, amik 1914 óta folyamatosan szabdalják a földet, hol kisseb mértékben, hol nagyobban.


-"Mindezt a megfélelmlítéssel, mert az akkori buta embereket így lehetett megtéríteni, de ami szomorú, hogy ma is vannak ilyen emberek."


Ajjajj...Péter előhúzta a kardját, és úgy tűnik, le akarja vágni vele valakinek a fülét. Talán ideg összeroppanást kapott a kérdezőtől? A

2012. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
68%
Na de mindegy! Ennyi volt mára a Jézus Barát, amiből bebizonyosodott, hogy a kérdező megint csak folyton folyvát téved. De várjunk csak. Csörög a telefonom. Haló. Oh emberek. Ez Jézus!(Király vagy Jézus, JEEE) Na mit mondasz főnök?.........Jézus azt mondja, hogy boldogok akik nem látnak, és mégis hisznek! (ÉLJEN) Na de, itt a műsorvezetőt látták, tigrist, aki 95! Jó estét! (Taps)
2012. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 A kérdező kommentje:
Ez úgy ahogy van mehet a hahotába. Ezerszer el lett mondva, hogy a bibliát nem lehet igazolnia bibliával, a belőle idézett mondatokkal. Komolytalan! Viszont örvendetes, mert ebből is látszik, hogy tények híján álló légből kapott mese az egész.
2012. márc. 16. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!