Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes története sem eredeti?

Mózes története sem eredeti?

Figyelt kérdés

Mózes születésének és gyermekkorának története az agadei Sarrukin, az itáliai Romulus és Remus, valamint a perzsa Nagy Kürosz legendájából való.


Tehát Mózes története sem eredeti, ahogy Jézusé, és mindegyik a bibliából való?!


2012. febr. 11. 13:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Na a kérdező csak itt van pedig kezdtem azt gondolni hogy eltűntél.


Ha már régészet akkor mit mondanak a régészek mikor írták a Biblia könyveit?


Egyébként akkor te nem fotelból nyomatod a dolgot valószínűleg széken ülsz.

Mózes története igazából nem az ő története hanem azt írta le hogy mi történt az özönvíz alkalmával. S az hogy a név nem egyezik az nem sokat számít mert maga az alaptörténet ugyan az volt özönvíz meg az általa okozott pusztulás is ,meg voltak túl élők is. A sumér történet is erről szól. S nem a hitről szóval te nagyon félre értelmeztél dolgokat.


S mi a helyzet az én 6 db. kérdésemmel? Arra lesz válasz?

Roppant érdekes hogy ezt figyelmen kívül hagyod.

De ennek talán az a magyarázata hogy nincs benne a te bibliádban a válasz. (Éden és Exodus könyv)

S ezért vagy képtelen választ adni a kérdésekre.

De hát mi is várható egy embertől? (Eric H. Cline)

2012. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:

tigris95


Kérdező! A Biblia nem csak a hitre alapoz. Mert te azt hiszed el amit látsz? Akkor miért nem látod, hogy a Bibliában olyan dolgok vannak, amik nem származhattak halandó ember szájából? Jó lenne ezt is észben tartani, és nem egy forrásra kell hagyatkozni, mert ugyanilyen alapon lehet ugyanúgy pontos történelmileg a Biblia, mint az Éden és Exodus, mert hidd el, a Biblia állításait is jó több mint tucat állítás támasztja alá. Sőt, Noé történetét már leírtam a 2-3.oldalon, hogy miért is lett lejegyezve később. És a Biblia ennek idejét is megadja, amit régebbre tesz, mint a sumérok által lejegyzett történet, úgyhogy először azt kéne megnézni, és nem járatni az üres okosságot.

2012. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csend" van!

2012. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
90%

tigris95


...vihar előtti csend...

2012. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Szerintem valami nagyon ütős dologgal készülhet a kérdező most nagyon alapos lesz és felkészült. S biztosan válaszol az összes kérdésemre.

2012. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
100%

tigris95


Hát lehet...tényleg...vihar előtti csend...Na de jó, most már nem mondom többet, de remélem nem fog "ütős" bizonyítékokat hozni, mert akkor megint neki állhatunk keresgélni, meg agyalni Vidiripi :D

2012. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A két vállra "fektetés" elmaradt. S a kérdéseimre sem kaptam választ.

2012. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
100%
De. Mózes és Jézus története is Igaz.
2012. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
0%

vettem a fáradtságot és végigolvastam az eddigi hozzászólásokat.. hát ennyi bunkó (de tényleg), bigott, undorító viselkedésű embert még sohasem láttam. a másikat elfogadni, a másik gondolkozásmódját nem lehülyézni? nem létezik.


ennyit a keresztényekről meg az egész vallásról; szeretet (kéne?) hogy hirdessetek, megértést, elfogadást, a fene sem tudja még mit, mert annyival jobbak vagytok, mint akármi más.. közben lecsúsztok a proli szintjére, becsérlitek a kérdezőt, leszóljátok, ugyan azokat az "érveket" hajtogatjátok.. na, boldogak lehettek, gondolom örültök a fejeteknek; na jól megmondtuk az értetlen hülyének, milyen rendesek vagyunk, hogy tanítani próbáljuk.


ne haragudjatok, de undorító, amit itt műveltek/műveltetek. titeket minősít, de engem emberként (igen, ateistaként) felháborít, hogy van képetek akárkit is ilyen színvonalon, amit ti produkáltatok kioktatni, lehülyézni, leszólni. persze, 3-4-en is itt vagytok - gratulálok nektek.

2012. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi



Még mindig nagyon sajnálom hogy nem kaptam választ a kérdéseimre. Nem is volt igazából semmiféle érvelés. Vagy csak nagyon minimális.

De a legjobban az zavar hogy nem idézet semmit a kérdező az általa megemlített könyvből. Pedig azt állította hogy két vállra fektet.


"na jól megmondtuk az értetlen hülyének, milyen rendesek vagyunk, hogy tanítani próbáljuk."


Tanítani csak azt lehet aki akar is tanulni. Bár ennél a kérdésnél én inkább érvelni próbáltam nem pedig tanítani.

2012. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!