Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes története sem eredeti?

Mózes története sem eredeti?

Figyelt kérdés

Mózes születésének és gyermekkorának története az agadei Sarrukin, az itáliai Romulus és Remus, valamint a perzsa Nagy Kürosz legendájából való.


Tehát Mózes története sem eredeti, ahogy Jézusé, és mindegyik a bibliából való?!


2012. febr. 11. 13:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
73%

Mondtam, hogy vitaképtelen vagy...


Állítottál valamit alátámasztás nélkül, erre részemről elegendő volt egy szintén alátámasztás nélküli állítás. Ezután megismételted az állításodat, bizonyíték nélkül, és anélkül, hogy utánanéztél volna; pontosan erre céloztam az általad most kiragadott mondatom utáni mondatban.

A történetek hasonlóságának miértjéről is írtak már itt többen, ha nem fogadod el, az a te dolgod. De ettől még nem lesz igazad.

Úgyhogy maradj magadnak nyugodtan, felesleges erőlködnöd. :)

2012. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


1. Biblia és nem bibliák.

2. A Bibliai könyvek közül a Jelenések könyve íródott utoljára időrendileg. De ennek írása is még az első század vége előtt befejeződött. Kb. i.sz. 96-ban. Pátmosz-szigetén.


S mire akarsz bizonyítékot?

2012. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
71%

tigris95


"Mert arra van, hogy a bibliák az 1-2 században írodtak!"


Te jóságos jó Atyám! Hát te egyáltalán nem olvastad el az előbbi hozzászólásokat? Teljesen félre informált vagy! A Bibliát K.e.1500 évvel kezdték el írni,és azért lett lejegyezve Noé vízözön története később,mert Mózes akkor jegyezte le,amikor a pusztában volt,de ilyenkor már Egyiptom,Mezopotámia meg sok más birodalom már virágzott,és itt gyakorlatilag nem volt sok közük más népekhez,mert Isten megtiltotta nekik.Ebből adódóan ha Isten óvta népét a pogányoktól,akkor minek fűzték volna bele a zsidók a történetüket a pogányoknak a Bibliába? Már jó sorokkal fentebb válaszoltam ésszerűen,nem akarom még egyszer leírni ugyanazt,lásd be,hogy hülyeségeket állítasz,ha 1000-szer is ismétled el,akkor sem lesz igaz!

2012. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 A kérdező kommentje:
Még mindig hiányolom a bizonyítékokat, az ie előtti lejegyzésre. A sumérok már ie előtt 3000 évvel feljegyeztek egy vízözönös sztorit, nem Nóé főszereplésével. Ennyit a hitelességéről.
2012. márc. 4. 18:43
 35/105 A kérdező kommentje:
Berta Wooster, majd ha alátámasztod az állításaidat feleannyira, mint én, akkor folytathatjuk, de látom, inkább másfelé evezel. Helyes.
2012. márc. 4. 18:44
 36/105 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Kérdező!


"Ábrahám a bibliában jellegzetes ősszülő, ő Izrael gyermekeinek ősapja, és az egész nép mindenkori atyja. Vele lépünk be a pátriárkák korába. A kor pontos időhatára nem állapítható meg, azt minden kutató – még a bibliatörténészek is – saját ízlésük szerint állapítják meg, de a leggyakrabban a középső-bronzkor kezdetére ie: 2000 környékére teszik.


Azonban úgy tűnik, hogy a hagyományos elképzelést alaposan át kell értékelni, ugyanis a legújabb ásatások Szíria és Palesztina vonatkozásában gyökeresen megváltoztatták az eddigi nézeteket. 1964-ben ugyanis a Szíriai Aleppótól negyven kilométerre egy Mardikh nevű ásatási telepen olyan leletek kerültek napvilágra, ami azt bizonyítják, méghozzá írásos formában, hogy a biblia történéseit legkevesebb ezer évvel előbbre kell helyezni. Ezen kívül kiderült, hogy a mai Szíria és Palesztina területén létezett egy olyan hatalmas és jól szervezett birodalom, amelyről addig semmit sem tudtak. Központja a teljesen feledésbe merült EBLA volt.

Az is kiderült, hogy ennek a birodalomnak az egyik legnagyobb királya Ebrum, vagy Ebrium király volt, aki kétségtelenül azonos a Teremtés Könyve 11-ik fejezetében szereplő Eber királlyal, akitől a héberek a nevüket kapták."

2012. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, egyszerűen szánalmas, ahogyan viselkedsz.

Alátámasztani feleannyira, mint te??? Nagy öngólt lőttél...

Végignéztem az egész kérdést, EGYETLEN bizonyítékot, alátámasztást nem hoztál az állításaidra, egyetlen egyet sem. Cáfolatot viszont kaptál a válaszolóktól rendesen: nem pár mondatban, hanem logikus levezetésekkel, továbbá 5 db linkkel alátámasztva.


Game over.

2012. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
71%

tigris95


Egyetértek Berta Wooster-rel,rengeteg bizonyítékot kaptál,olyanokat írtam és írtak mások is,hogy abból már ésszerűen le lehet vezetni az egészet. Megkaptál egy ésszerű választ,erre újra feltetted a kérdést,félrelökve minden bizonyítást,ami írva lett,és még ezek után is bizonyítást vársz. Hát komolyan,te vagy azt vártad,hogy mi nem tudjuk bebizonyítani a kérdésedet és a kritikádat,vagy csak viszályt kavarsz. A válaszok megvoltak,sőt,még több is,mint kellene,de ha nem tudsz vele élni,akkor kérlek ne ilyen feltűnően tedd.

2012. márc. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 A kérdező kommentje:
Miféle bizonyítékot? Mondtam már, hogy a biblia semmit nem bizonyít, teljességgel a hitre alapoz. Én régészekre és a leleteikre alapoztam, amit állítottam, azt régészetileg bizonytást nyert.
2012. márc. 6. 12:32
 40/105 A kérdező kommentje:
Vidirpir, nincs olyan bizonyíték, ami azt bizonyítaná, hogy a biblia régebben íródott, mint a sumér akkád történet, amire viszont bizonyíték a megtalált kőtábla. a sumér történet ie 3000 körül íródott. Pont.
2012. márc. 6. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!