Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes története sem eredeti?

Mózes története sem eredeti?

Figyelt kérdés

Mózes születésének és gyermekkorának története az agadei Sarrukin, az itáliai Romulus és Remus, valamint a perzsa Nagy Kürosz legendájából való.


Tehát Mózes története sem eredeti, ahogy Jézusé, és mindegyik a bibliából való?!


2012. febr. 11. 13:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
93%
Miféle bizonyítékra gondolsz?
2012. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 A kérdező kommentje:
Hogy Mózes története eredeti, és nem egy régi történet újragondolása volt, mint Nóé története.
2012. febr. 27. 09:59
 13/105 anonim ***** válasza:
93%

"nem egy régi történet újragondolása volt, mint Noé története."


A Biblia szerint Noé jóval azelőtt élt,mint az a mitológiai személy,akivel szintúgy megtörtént ez az "özönvíz".Így inkább az a magyarázat,hogy Noé történetét csak később jegyezték le,és ebből ered a többi özönvíztörténet is.

2012. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 A kérdező kommentje:
A Noé tártánet isz után íródott, míg a sumér-akkád sztori évezredekkel előtte....
2012. febr. 28. 15:48
 15/105 anonim ***** válasza:
Mint már mondtam,a Bibliát csak később kezdték lejegyezni,és emiatt van az,hogy a Sumér vízözön mitológia,a Gilgames ha jól tudom,előbb lett felírva,de a Biblia szerint a vízözön előtte volt minden ilyesminek,így a Gilgames vízözön része gyakorlatilag Noéé,csak megváltozott az idők során,nemúgy a Bibliáé,ami ugyanaz maradt.
2012. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 A kérdező kommentje:
Nem bizonyítható, csak az, hogy egy történet jóval a biblia írása előtt más nevekkel íródott. A biblia amúgy is innen-onnan ollozta össze a történeteit.
2012. febr. 29. 21:42
 17/105 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Mely dolgokat "ollózta össze" a Biblia?

2012. márc. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 A kérdező kommentje:
Jézus története, Nóé bárkája, Mózes története pl
2012. márc. 1. 10:01
 19/105 anonim ***** válasza:
95%

tigris95


Jézus TÖRTÉNETE!? Szerinted Jézust honnan másolták volna most őszintén? Olvastad már egyáltalán? De ne is mondj semmit,fogadni mernék,hogy te ezeket a Zeitgeist című dokumentumfilmből szedted. Csak van egy kis bökkenő,a filmet már kiadása után a szakemberek is hazugságnak tituálták,mert gyakorlatilag mindenben hazudott.A film gyakorlatilag még a Jézushoz hasonlítónak mondott személyekkel sem volt tisztában.Itt van egy két oldal,olvasd el,és ne idézz ilyen gyenge keresztényellenes filmekből kérlek:

[link]

[link]

[link]

[link]

És még linkelhetnék. A film órmótlanul,pofátlanul,nagyon Sátánistán teszi az egyébként gyenge kis hazugságait. HA elolvasod a linkeket,rájössz,hogy a film egy óriási átverés a fogékonyabb emberek számára. Persze nem tudom hogy tényleg láttad-e már,de olyat állítani,hogy Jézus története össze van "ollózva",hát ilyet szerintem csak az állíthat,aki tudatlan,már megbocsáss. Inkább olvass többet a kereszténységről,tudakozódj,és ne pártolj egyből egy egyáltalán nem szilárd alapokon álló sületlenség mellé. Noé történetéről meg csak annyit,hogy mikor Mózes kivitte Egyiptomból a zsidókat,akkor kezdte el írni az öt nagy könyvét a pusztában,köztük a Tórát is,így érthető,hogy miért lett később lejegyezve Noé története,mint Gilgamesé.Ebből adódóan van az,hogy például Egyiptom és a Keleti Birodalmak is már javában virágoztak,ott azért vannak előbb leírt jegyzetek. Így Gilgames története csak Noé elferdített története,mégpedig egy hős köré fonva. A Biblia eredeti,tagadja a több istenségeket,és mégis azt állítod,hogy a pogány vallásból lopta volna össze magát? Noé története eredeti éppúgy,mint Mózesé,és nem Nagy Küroszból vették. Egyébként Sarrukin vagy Romulus mentett ki népet valahonnan,vagy történtek velük csodák? A történetük csak abban egyezik,hogy kosárban helyezték el őket,de ez egy ismert módszer lehetett,ha egy gyermeket akartak elrejteni,mert a folyón lefelé települések voltak,nem beszélve arról,hogy a házban biztosan megtalálták volna,és még sorolhatnám. Ilyen butaságok miatt nem kéne máris azt állítani,hogy a történeteknek közük van egymáshoz.

2012. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


Kérdező!


Hogy honnét szedted az infódat azt én nem tudom. De ahogy az előttem író is kifejti. Honnét ollózták Jézus történetét?

Jézust még a Korán is említi (amit jóval később írtak mint a bibliát) de ott csak prófétának tartják.

Noé a teremtés könyve s a többi történet sem "össze ollózott" dolog. Ugyan is Ábrahám a héberek egyik őse Ur városából vándorolt el amely a mai Mezopotámia területén található az Eufrátesz mellett.

Csak sokan ezt elfelejtik megemlíteni amikor jönnek azzal hogy ezek a történetek Sumer Akkád történetekből vették a Biblia írók. De a tény az hogy azok közül a népek közül valók a későbbi héberek is. Ábrahám anya ,apja ott éltek azon a területen s azok szülei s így tovább.

2012. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!