Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, válaszolnátok...

Kedves Ateisták, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Köszönöm előre! Tiszteletem.



2012. ápr. 20. 18:53
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

1.) A természet törvényeiben. Villamosmérnökként kemény matematikai és fizikai képzést kaptam, de tanultam kémiát is. Egy volt fizikaprofesszorom mondta mindig, hogy minde lehetséges, de csak onnantól létező, ha bebizonyítjuk. Végeredményben lehet, hogy van Isten, de egyelőre nincs rá bizonyíték. Ugyanígy például a kvantumhúrokra sincs. Jó elméletnek tűnik,de várjuk a bizonyítását. Csakhogy amíg a szuperhúr-elméletre sok ezer tényező utal, addig Istennel és a Bibliával sok ezer inkább ellentmond.

2. Nagyjából bele is mentem az előző pontban, voltaképpen azért a Bilbiával sok minden ellentmond, példának okáért ők ötezer éves világgal számolnak, miközben itt a Földön több millió éves köveket találunk. A kihalt állatokat nem említi a Biblia. Ha Noé minden fajból kettőt visz fel a bárkájára az beltenyészetet és kihalást okozott volna. De sok ilyen van még.

3. A világra jelenleg az Ősrobbanás elmélete tűnik a legvalószínűbbnek, sok bizonyíték is utal rá. Érdemes utánaolvasni. Értelme nincs annak, hogy megszülettem, az életem én töltöm meg értelemmel. A feleségem, a lányom, a munkám, a hobbim és a többi. Így lesz értelme. A megszületésemkor csak egy kupac sejt voltam. Aztán ember lettem.

4. Úgy hogy boldogok legyünk. EZ mindenkinek mást jelent. Mindenki valósítsa meg Önmagát. Persze bizonyos korlátok között. Addig valósítsd meg önmagad, amíg nem sértesz-bántasz másokat.

5.A feleségem, a lány, a szüleim, az öcsém, a barátaim. Mert ők töltik meg értelemmel az életem.

6. Nem hála Istennek. Illetve az egyik tanárom vallásos volt és erőszakos egyszerre és mikor megtudta, hogy nem hívő családból jöttem, eleinte barátságosan próbált megtéríteni, majd egyre erőszakosabb lett. De ez még a középiskolában történt, sok éve már.

7. A legjobb barátom hívő katolikus, mégis együtt horgászunk. Ami zavar, az az, ha valaki úgy vallásos, mint a volt tanárom. Én sem álltam még soha ki a templom kapujába lebeszélni a miséről hazaigyekvőket a hitükről.

8. Igen nagyon szeretek. A korábban kifejtett érveim nagyjából lefedik ezt. Jó állásom van, azt csinálom amit szeretek, jól is fizet, van házam, autóm, de nem csak anyagiakból áll a világ, a családom szeret a feleségem a lányom hazavár, a szüleim szeretnek, az öcsém is, vannak barátaim, elmegyünk horgászni vagy egy pár sör mellett grillezünk.

9. Eltörölném az előítéleteket. A faji, vallási és minden egyéb előítéletet. A feleségem fekete (néger), szerencsére életében csak egyszer bántották rasszisták, de az nagyon rosszul esett neki. Sajnos a világon máshol ennél keményebb dolgok is mennek, faji alapon. Máshol vallási alapon öldökölnek, megint máshol politikai alapon. És ez rossz.

10. Voltaképpen nem tudom megmagyarázni. Igazából mire megismerkedtem a Bibliával, mint fogalommal (már általános iskolás voltam) valamelyest képben voltam a csillagászattal ezzel-azzal, mert érdekelt a téma és a Biblia ellentmondott a korábbi tudásomnak. Utólag, nem is igen volt választásom.


Tiszteletem, Minden Jót Önnek is!

2012. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

1, Én nem hiszek semmiben, hogy miért gondolom úgy hogy nincs isten elég sokáig tartana részletesen és mindenbe belemenően leírni. Pl. nem hiszem, hogy az ember jelenlegi állapotában amilyen, olyat bármilyen isten is szeretett volna létrehozni. Remélem még nem szembesültél az ember sötét oldalával, ez nem lehet egy értelmes lény teremtménye, tudatunk az evolúció által alakult ki.

De ha pl Jézusra gondolok, ő nem mondott semmi megdönthetetlent. A tetteit utólag simán rá lehet hazudni. Abban a korban ott, sok olyan ember volt mint Jézus, a prófétákra gondolok. Szerintem Jézus is csak egy ilyen volt aki jóvá akarta tenni az embereket.


2,Te sem tudod bebizonyítani, hogy van.


3,Fogalmam sincs! De épp ez a jó benne, bár belefájdul az ember feje hogy komolyan elgondolkodik rajta. A születés pedig külön dolog, a szüleimből lettem, ők pedig az övéikből.


4,Az ember cselekedeteit a lelkiismerete határozza meg, csak akkor nem tesz meg valamit ha fél a következményektől. Én azt az elvet vallom, hogy ne tegyél mással olyat amit magadnak nem szeretnél, sajnos ezt sokan túllépik, velem is előfordul. Nem én fogom megmondani, hogy mi a helyes.


5,Fogalmam sincs, nem tudnék egy személyt kiragadni és talán nem is magamat. De remélem lesz majd egy ilyen valaki.


6,Persze, ebbe születtem bele.


7,Nem azért szeretek vagy nem szeretek valakit mert vallásos. Bár néha picit tud idegesítő lenni de fanatikusok mindkét oldalon vannak.


8,Én igen, mert megvan mindenem és egészséges vagyok, nem történnek körülöttem katasztrófák és tragédiák.


9,Fogalmam sincs! Pl. eltüntetnék minden fájdalmat a világból (főleg fizikait)


10,Mert tökéletesen SZABAD vagy! Egyedül a lelkiismeretednek felelsz. Nem élsz egy kétoldalú világban (ha jó voltál megjutalmazlak, ha nem örökre szenvedni fogsz). Viszont a halál szinte kimondhatatlanul rossz és félelmetes dolog. Konkrétan irigylem azokat akik hisznek abban hogy az embernek lelke van ami örökké él. Szörnyű lehet sírva meghalni, miközben úgyérzed még dolog van...

2012. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?


a tudományban hiszek. jelenleg nem bebizonyítható isten léte. igen, erre lehetne mondani, hogy de sok tudományos dolog sem bebizonyítható. erre én azt szoktam mondani, hogy MÉG nem bebizonyítható. de keressük a válaszokat, tudni akarjuk, nem csak elfogadjuk az egy-egy vallás által kínált alternatívát. nem hiszem, hogy isten létezne, bár nyilvánvalóan ahogy te sem tudod bebizonyítani konkrét tényekkel, hogy létezik, én sem tudom neked bebizonyítani, hogy nem. nem hiszem, hogy lenne akármilyen mozgató, akármilyen célja az emberi életnek azon kívül, hogy megszületett (ami egy véletlen), végigéli a kis életét (ki hogyan) és meghal az élete végén. ez egyszerű biológia, minden meghal egyszer, semmi sem örökéletű (itt nyilvánvalóan az élő organizmusokról beszélek).

erről amúgy ez a meme jutott az eszembe: [link] :) (bár ez kicsit off, bocsi).


"2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre"."

ugyan ez a kérdés megfordítható. ti miért bizonygattok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy van?

tény, hogy a jelenlegi módszerek szerint nem lehet pontosan bebizonyítani. de ma még azt sem tudjuk 100%-ra megmondani, hogy biztosan kialakul-e nálad a mellrák, ha előtted már az anyukád és a nagymamád is ebben szenvedett. viszont tudományosan megalapozott döntéseket tudunk hozni, tudunk következtetni.. a vallásos emberek miért hisznek vakon a saját igazukban? nekik sem bizonyította be senki 100%-os, kézzelfogható tényekkel, hogy isten teremtette a világot. a fizikusok, asztrofizikusok pont ezt a kérdést vizsgálják és ma már sok-sok olyan hipotézis és teória létezik, amely a Föld keletkezését és miértjét írja le. nekem ez sokkal kézzel foghatóbb, mint hogy egy "teremtő" irányította a dolgokat.


"3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon."

amit sok vallásos ember nem fogad el (főleg a születés, létezés miértje kapcsán), hogy egy egy random, véletlen folyamat, hogy éppen te születtél (igazából nem annyira nagyon random, mivel te voltál anno a legéletképesebb hímivarsejt, ami először beágyazódott a petefészekbe).

hogy hogy keletkezett a világ szerintem, és sok-sok másik tudós szerint is, az ide le van írva (bocsi, csak angolul találtam korrekt verziót, ha nagyon kell fordítás, összeszedem pár mondatba): [link]

a kezdetek kezdetét csak találgatni tudjuk, ateisták és vallásosok is; aki azt állítja, hogy tudja pontosan, 100%-ra meg tudja mondani, hogy hogyan keletkezett, az szimplán hazudik.


"4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?"

a miért kérdésre válaszolnék először: azért mert szerintem így helyes :)

tisztelettel kell fordulni mások felé, legyen az illető fekete, fehér, meleg vagy hetero, mindegy, hogy milyen.. nem szabad ítélkezni. ha valaki nem ért vele egyet, akkor nem szabad elítélni; meg kell hallgatni, értelmes vitára kell hívni személyeskedés, rosszindulat nélkül. toleranciával kell fordulni mások felé. nem szabad semmit senkire sem ráerőltetni; mindenkinek meg kell hagyni, hogy azt gondolja, amit, még ha nem is értesz egyet vele. nyitottnak kell lenni minden iránt, legyen az új dolog vagy régi; kíváncsinak kell lenni, maradni a természet felé, az újdonságok felé, haladni kell a korral. ahogy az előttem hozzászólók is megemlítették (és amit anyukám is mindig tanított nekem): "csak azt csináld mással, úgy viselkedj mással, ahogy tőlük szeretnéd, hogy veled viselkedjenek" :)


"5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?"

a szüleimet, a testvéremet (valószínűleg nyilvánvaló okok miatt) és a barátomat, mert mindig, mindenben ott vagyunk egymásnak és egy olyan ember, akivel az egész életemet le akarom élni :)


"6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?"

nem, soha. a szüleim nem vallásosok és mindig is úgy tartották, hogy ha ez érdekelni fog valamikor, hogy ha meg akarok egyáltalán keresztelkedni, akkor meghagyják nekem a lehetőséget, hogy ha idősebb leszek és értem miről szól, mit tanít, akkor majd megkeresztelkedek. engem mindig is a nyitottságra, toleranciára, a tudás szeretetére, a tanulás szeretetére neveltek, vallási ideológiák nélkül.


"7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?"

nem szeretnék általánosítani; sok ilyen és sok olyan ember van, különböző gondolkozásmóddal, különböző hittel, különböző személyiségekkel. ha nagyon ki kéne kapnom egy tulajdonságot, ami (a saját észrevételem szerint a vallásos emberek kb 80%-ra jellemző), akkor az az, hogy agresszívan próbálják ráerőltetni a saját hitüket másra. meg lehet nézni akárhol a neten (GYK-n is, fb-on is akármelyik science group-ben), hogy odaözönlenek a vallásos emberek és vitatkozni akarnak, téríteni. van pl fb-on egy álltai jó csoport (I fucking love science), nagyon jó, érdekes képeket tesznek ki, nagy tudósok szavaiból meme-ket csinálnak, a legújabb, érdekes kutatások eredményeit közzéteszik; erre kb 1 hete a vallásos emberek nagy csoportja megjelent, és majdnemhogy minden bejegyzés, kép alá elkezdték irogatni a dolgaikar, normális vitát nem tudtak lefolytatni, személyeskedni kezdtek ésatöbbi. szerintem ez nem normális, ha valamivel nem értek egyet, nem nyomom oda, hogy "like" és nem megyek oda vitatkozni feleslegesen. ugyanúgy, ahogy én sem csatlakozom a "keresztények" vagy éppen "katolikusok" csoportba és kezdem el nekik magyarázni az evolúcióelmélet lényegét..


"8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?"

persze, az emberek szeretnek élni (nagy általánosságban). én imádom az életem, sok-sok hibával tele, sok-sok jó dologgal tele, sok-sok tapasztalattal, világot láttam és akarok is utazni, érdekel, hogy mi hogyan működik. a világ hihetetlenül komplex, csodálatos dolog:)


"9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?"

nem használnám. nem akarnék istent játszani. ha használnám, akkor visszautaznék a kezdet kezdetére, hogy lezárjam ezt a régóta folytatódó vitát a vallás és a tudomány között, hogy tovább léphessünk ezen.


"10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus..."

nem mondom hogy jó, nem mondom, hogy rossz (pont mint akármelyik vallás). nekem ez áll legközelebb a tudományos világnézetemhez, ennyi :)

2012. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
36%

1. Nem hiszek semmiféle istenségben. Nincs szükségem rá. Elég erős jellem vagyok ahhoz, hogy ne legyen szükségem ilyen humbuk kapaszkodókra és mentsvárakra.


2. Nem akarom bizonygatni. Nem hiszek istenben és kész. Nem foglalkozok a témával.


3. Fizika, asztrofizika, geológia és biológia tudományágak erre magyarázatot adnak. Hosszadalmasabb kifejtésbe nem mennék bele. Ez amúgy közkedvelt dolog a hülyék körében, hogy istennek tulajdonítják a világ megteremtését mert annyira hülyék, hogy nem képesek megérteni azt, hogy valójában, hogyan is jött létre a világ.


4. Nincs olyan, hogy helyes. Ki szerint helyes? Ki mondja meg azt, hogy mi a helyes? Isten? Hát nekem biztosan nem.


5. A kislányomat, a páromat és a szüleimet. Azthiszem magyarázat nem szükséges.


6. Nem. Szerencsére.


7. Nekem nincs velük semmi bajom. Csak néha nevetséges amit művelnek és amit hangoztatnak. Felőlem higgyenek abban amit akarnak csak engem hagyjanak ki belőle.


8. Imádok élni. Boldog és kiegyensúlyozott vagyok.


9. Természet feletti hatalom:) Ezt hagyjuk inkább...


10. Nem élek mesevilágban.

2012. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
77%

1. Nem hiszek semmiben. Azért gondolom, hogy nincs semmilyen Isten, mert logikátlan és valószínűtlen a létezése. És személy szerint szükségét sem látom a létezésének.


2. 100%-ig nem tudjuk bebizonyítani, de az eddigi ismereteink szerint nagy valószínűséggel nem létezik. Te miért fogadod el a létezését, ha nincs 100%-osan bebizonyítva?


3. Ősrobbanás... de a világ keletkezésének teljes magyarázatán még javában dolgoznak a tudósok. Lehet, hogy egyszer megfejtik, de lehet, hogy teljesen soha. Hogy miért születtünk? Mi okból, vagy mi célból? Mint faj, vagy mint egyes emberek? Az emberi faj az evolúció során alakult ki. Ugyanúgy, ahogyan a többi faj is. Mint egyes ember, meg azért születtünk, mert fajfenntartunk. :)


4. Úgy helyes, ahogy az evolúció belénk kódolta. Jelenleg nem úgy élünk. Nem is egészséges a társadalmunk - vallástól, hittől, ateizmustól függetlenül. És az életnek nem csak egyetlen helyes módja van. :)


5. Egyelőre magamat, de majd ha gyereket szülök, ez jó eséllyel változni fog. :) Miértje nincs, vagyis biztos van, de az nem tudatos, hanem ösztönös.


6. Igen, nagyanyámtól. :S Miatta kereszteltek meg és miatta kellett hittanra járnom.


7. Ha fanatikusak, akkor a fanatizmust. Ha téríteni akarnak, akkor a térítést.

Ezen kívül az önként vállalt tudatlanság zavar bennük, meg az, hogy sokan álomvilágban élnek közülük.


8. Imádok élni! Imádom a bolygót és a szárazföldnek azt a területét, amin oly régóta élek, meg az itteni élővilágot... Rettentő jó dolog érezni, hogy tartozom valahova: a földi életközösségbe. De hogy miért szeretek élni? Mert a létezés egy különleges dolog bármilyen élőlény számára.


9. Megtanítanám az embereket újból ártalmatlanul élni. Úgy, hogy ne tegyük tönkre az élőhelyünket. Erre évmilliókig képes volt az emberi faj, de aztán néhány évezred alatt durva károkat okozott a civilizációnk és okoz a mai napig is - más fajoknak is, meg magunknak is. És ez lesz a vesztünk, ha nem térünk magunkhoz.


10. Az ateizmus szabaddá és felelősségteljessé tett engem.

2012. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 Kisertet ***** válasza:
52%

igen

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

az eletben, energia mezok valtozasa befolyasolja az emberi eletet. ugy vagyok vele hogy sokan aze hisznek istenbe mert ugy gondoljak hogy ha van vki felul akkor ez biztonsagi fonal az eletukhoz

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

szkita napvallasban napapa es holdanya iranyitja a foldmukodeset, reggebbi ez mint a keresztenyseg. hm erdekes hold mozgatja a vizeinket a nap eltet istenek v egitestek? egitestek

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

Nem erdekel a mult. a Jelent epitem ,hogy legyen jovom

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

ahogy erzed. Egy tanacs mindenki elje a sajat eletet,mert a mase mar foglalt

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

Eletet izgalmas, szabad vagyok.

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

nem, de ataistakent erdekelnek a vallasok hogy miert ennyire fontos a hivoknek , Sugo az elethez

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

azt ha nem fogadjak el hogy en nem hiszek a vallasukba, ha en elfogadom hogy ok hivok, ok is fogadjak el, hogy en nem

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

igen,vilaggal egy a gond penzkozpontu lett, egyre tobben eltetik a penzt, es ebbol adodoan roszabbaknak tartom oket mint a tobbi vallas kepviseloit, mivel a penz hajszoloi csak sajat erdeket neznek a vallasok aze probaltak tiszteletre tanitani az embereket a masikkal szemben, csak a problema hogy a biblia amit hasznaltok hamisitott(osi gnoszticizmust elfogadom)atirtak hogy egoista legyen

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

erdekes kerdes nem kell teljhatalom, nem latom ertelmet minden ember egyenlo szamomra vallastol fuggetlenul, bar ti ezt nem ertitetek,mivel nalatok csak az a normalis aki a vallasotokban benne van, termeszetfeletti ero hm keresnek egy normalisabb fajt

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...

nincsenek kotottsegek, a vallasok gatakat emelnek, beszorit a vallasba, ha ateista vagy konnyebben at tudod latni a vallasokat, eletet, korlatok nelkul

2012. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

1. és 4. Abban hiszek, hogy egy életünk van, ami biztos. Ezt kell élnünk úgy, hogy jó legyen nekünk, és ha meghalunk az utolsó gondolatunk az legyen, hogy nem bántunk meg semmit.


2. Azért tagadom Isten létét, mert, habár nincs bizonyítékom rá, hogy nem létezik (mint ahogy arra sincs, hogy mondjuk létezik-e a Loch Ness-i szörny), de számomra nem hihető egyik vallás sem. A történelem során minden vallás akkor alakult ki, amikor az embereknek szükségük volt valamilyen lelki erősítésre vagy korlátra és olyan tanokat tartalmaztak, amelyek kiváltották a kívánt hatást az emberekből. Véletlen lenne?

Képtelen vagyok olyan dologban hinni, amire egyáltalán nincs bizonyíték, sőt a tudomány nyújt rá magyarázatot - még, ha nem is tökéleteset.


3. Stephen Hawkingnak van egy remek magyarázata a világ keletkezésére. Ha érdekel, majd elküldöm a videót.

Az ember létét az evolúcióval lehet magyarázni. Azaz kifejlődtünk, ennyi. A létünk értelme? Minden ember "önző", azaz a legfontosabb a saját boldogságunk. Ez pedig rendben is van, amíg nem ártunk másnak.


5. Sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, és a válaszom az, hogy nem tudok választani. Nem állíthatok fel sorrendet a szeretteim között. Mindannyiukat ugyanannyira szeretem és mégis máshogy. A családomat, a barátaimat, a páromat... ők mind fontosak a számomra, mind jelentenek valamit, aminek a hiánya elviselhetetlen lenne.


6. A családom római katolikus, de úgy voltak vele, hogy nem kényszerítenek rám semmit, majd én döntök a vallásosságról idősebb koromban. Mikor általános iskolában elkezdett érdekelni, beírattak hittanra. A pap az első héten már az egyiptomi gyerekek gyilkolászásáról beszélt... maximum egy hónapig jártam hittanra.

Aztán idősebb koromban ismét felvetődött a téma. Sok barátom járt templomba, sokat beszélgettünk. Olvastam egy-két részt a Bibliából is, de valahogy nem tudtam elhinni, elfogadni a papok és Biblia érvelését az egyes dolgokról. Ugyanebben az időben volt egy zseniális történelemtanárom, aki elég reálisan mesélt nekünk a vallások kialakulásáról. Szóval úgy döntöttem a tudomány képes megadni azokat a válaszokat, amikre szükségem van, hogy kialakíthassam a saját értékrendemet.


7. Mondta valaki, hogy az ateisták nem szerethetik a vallásos embereket? Mert a vallásos embereket minden ateistát utálnak?


8. Persze, hogy szeretek élni. Minden pillanatot igyekszem kiélvezni, szeretnék ebből a csodálatos világból minél többet látni. Utazni, szórakozni, mindent megismerni, megérteni, megtanulni.


9. Ha tejhatalmat kapnék, akkor igyekeznék a Föld forrásait megújítani, megtisztítani a bolygót és egyensúlyt teremteni a természet és az emberek, valamint ember és ember között is.


10. Nem mondom senkinek, hogy legyen ateista, nem akarom senki lelkét megsérteni, senkit sem korlátozok a hitében. Tudom, hogy az embereknek szükségük van abban, hogy higgyenek valamiben, hogy elviselhessék az élet nehézségeit, hogy megértsék a körülöttük lévő világot. Én azonban igyekszem mindebből kizárni a természetfölötti dolgokat. Nem akarom másra hárítani a felelősséget. Ha hibázom, az az én hibám, ha sikerem van, magamnak köszönhetem. A problémáimat pedig soha senki nem fogja helyettem megoldani. Ilyen egyszerű.

2012. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 mus musculus ***** válasza:
71%

Én ugyan bele nem olvastam a válaszokba, úgyhogy ne oltsatok be nagyon, ha már íródott ehhez hasonló!


1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

Az emberiségben és a tudományban, s azért gondolom, mert ezek megmagyarázzák világunk létét az ő bevonása nélkül. Különben a hívők legfőbb érve igen könnyedén megdönthető. Ti azt mondjátok, nem teremtődhetett meg a semmiből, önmagától ez a Föld. Nem úgy volna logikus, ha Istenről is hasonlóképp vélekednétek? Őt is meg kellett teremtenie valakinek, nem? Sőt, még az ő megalkotóját is. (A végtelenségig lehetne futtatni az eszmét ezen a vérvonalon, ezért tartom célszerűnek az első fizikálisan érzékelhető, bizonyos pontra - ergo az Univerzumra - való támaszkodást.)


2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

És ti miért hisztek valamiben, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy van? Mellesleg a "Miért?" perspektívából kéne vizsgálódni, nem a "Miért ne?"-ből. A létező dolgok korlátozott, míg a nemlétezőek korlátozatlan számban lelhetőek fel kicsiny kis világunkban, ha mindenhez "lehet, hogy van" alapon állnánk hozzá, bele is hülyülnénk. Minden lény és jelenség alapállapota a nemlétezés, mert azt nem kell bizonyítani. Feltételezem, ha be próbálnám adni neked a Farkurkászó Betyárkörteszopogató Kakifalvi KakiManó egzisztenciáját, te is szemberöhögnél ahelyett, hogy bálványozni kezdenéd a karaktert.


3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

Ősrobbanás-elméletről hallottál már? Én mondjuk annak pontosságára sem tenném a nyakam, de sokkal valószínűbb, mint egy felhőn csücsülő, szakállas fószer. Nem is a keletkezésünk folyamata a lényeges, hanem hogy itt virulunk, életfelfogásom szerint azért, hogy kiélvezzünk létünket, hogy boldogok legyünk és másokat is azzá tegyünk. Nem kell ehhez vallás. Kisbetűsen megjegyezném; én személy szerint a Pokol-Menyország fennállásnak sem látom több értelmét, elvégre az is a nyomor és a jólét ellentétének ábrázolására lett kihegyezve, aminek bármelyikét elérhetjük földi létünk során is.


4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

Lásd: előző pont.


5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

Nem tudnék egy konkrét személyt kiemelni, mindenkit hasonló mértékben, noha másképp, más árnyalattal. Az ok elég egyszerű és nyilvánvaló; a jellemvonásaik, személyiségük és az abból következő tetteik miatt.


6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

Szerencsére nem, na nem mintha undorítóan elítélendő dolog lenne, szimplán nem érzem maximálisan méltányosnak ilyesmit ráerőltetni egy önálló lényre. Persze amíg az ilyen szellemiségben élő családok érzékelik az egészséges határt, addig nincs gond.


7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

Semmi bajom azokkal, akik megtartják maguknak a nézeteiket, avagy csak akkor fejtik ki bő véleményüket a téma kapcsán, ha kérdezik őket. Nem hinném, hogy van joga bárkinek is az eszetlen, erőszakos térítgetéshez, nem vevő ám erre a komplett társadalom.


8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

Adódnak olykor nehézségek, gördülnek elém akadályok (talán még többek, mint amennyit az átlagembernek kell elszenvednie), ennek ellenére összességében kijelenthetek egy kevésbé határozott igent, méghozzá azért, mert mákomra ezek az események egyensúlyban állnak a pozitívakkal.


9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

A lehető legtökéletesebb, liberálisabb társadalom kiépítésére törekednék, egy olyanéra, melyben senkinek sincs oka a búslakodásra, a szorongásra, a sértettségre. Ja, tisztában vagyok ennek lehetetlenségével, ám az álmodozásért egyelőre nem visz el a rendőr.:D


10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...

Mert nem korlátoz semmiben, szabadosabb felfogást/életmódot biztosít, nem áll az ember örömének útjába.


Nincs mit.

2012. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
68%

Pogány vagyok, nem ateista, de nagyon sok dologban úgy vagyok, mint ők.


1. Az emberi alkotásban és kreativitásban. Abban, hogy az ember idő előtt rájön, hogy abba kéne hagynia a környezete pusztítását. Abban, hogy egyszer rájön, semmi értelme a saját világnézetét ráerőltetni másokra, mert mind különbözőek vagyunk. A világ nem az imáktól lesz jobb, hanem attól, hogy teszünk érte.


2. Miért lenne teremtő? Miért olyan nehéz elfogadni a fizikát, és, hogy az élet fizikai folyamatok, majd kémiai és biológiai folyamatok révén alakult ki? Miért kéne hinnem valamiben, amiről tudom, hogy az emberek agyszüleménye. (És bár ezzel úgy tűnik, hogy megcáfolom a saját első pontomat, én nem hiszem, hogy az isteneket emberek találták ki, hanem tudom.)


3. És szerinted hogy keletkezett? Némely elméletek szerint nincs olyan, hogy világ kezdete, az mindig is volt, még akkor is, ha ezt nekünk nagyon nehéz feldolgoznunk. A Nagy Bumm csak egy újabb időszak kezdete volt. Más elméletek szerinte előtte nem volt semmi, de ez már inkább filozófia, mint tudomány. Miért születtünk? Hogy éljünk és szaporodjunk. Mint minden más élőlény.


4. Abban a bizonyos szeretetben, amit nektek is tanítanak. Élj úgy, hogy boldog legyél, de másokat ne akadályozz a boldogságban!


5. Teljesen őszintén, saját magamat. És ez nem egoizmus, ott már baj van, ha valaki nem szereti magát eléggé. Ha nem tudod magad szeretni, hogyan tudnál másokat?


6. Semmi bajom a vallásos emberekkel, amíg rám nem akarja erőltetni a maga hitét.


7. Szeretem az életet, szeretek élni, szeretem a természet apró szépségeit, az új élet csodáját, a fákat, blablabla.


8. A tejhatalmat kapnék, akkor minden éhező gyerek naponta több liter tejet kapna tőlem.

Te az teljhatalomra gondoltál. Sokat tennék az oktatásért, és még mindig az éhező gyerekekért. Küzdenék a betegségek ellen, és azért, hogy ne legyen az, hogy Dél-Kelet-Ázsiában, napi fél fontért dolgozzák magukat halálra az emberek úgy, hogy amit megtermelnek kikerül külföldre, mondjuk Angliába, míg azok a szerencsétlen ázsiai emberek a szemétben turkálnak. Az állat-és természetvédelemért is sokat tennék, mert nem csak mi emberek vagyunk.

A természetfeletti erőm lenne, akkor először magamra gondolnék, és elutaznék a Föld minden gyönyörű pontjára. Gondolom, ilyen erővel tovább is élhetnék, ezért ahol tudnék, segítenék. És nagyjából ugyanazt, amit a teljhatalomnál leírtam.


10. Miért jó a hit? Sok hívő azt hiszi, hogy az ateisták gyengék és züllöttek. Mi tudjuk, hogy tévednek.

2012. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, most látom, hogy a hatos pontot kihagytam.

Nem, nem kaptam, de nincs is rá szükségem, bár a természetem alapján fogékony lettem volna rá, bár még így is folyton kételkedem, és úgy is kételkedtem volna.

2012. ápr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!