Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, válaszolnátok...

Kedves Ateisták, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Köszönöm előre! Tiszteletem.



2012. ápr. 20. 18:53
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
Szerinted.
2012. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Ha Istent nem teremtette semmi, hanem egyszerűen van volt és lesz, akkor az miért hihetetlen, hogy létrejött az ősrobbanás?


Ezt magyarázd el nekem kérlek, mert egyszerűen nem értem meg.


Az egyik oldalon áll egy elmélet, ami közel tökéletesen illeszkedik a körülöttünk lévő világra (kozmikus háttérsugárzás, rendkívül távoli megfigyelések, egymástól távolodó csillagok). Hiszen ennek a világnak a megfigyeléséből jött létre.


A másik oldalon áll egy entitás, amire semmi, de abszolút semmi bizonyíték nincs, kivéve emberi érzéseket.


Te mégis teljes bizonyossággal kijelented, hogy az egyik marhaság, a másik pedig így volt, és mindig is így lesz.


Nekem ez magas, na :) Nem mondom, hogy az ősrobbanás elmélet hibátlan. Sőt, egyetlen valódi tudós sem mondja. Számtalan hiba, sötét rész van, viszont amit ismerünk belőle, az erre vezet, és a puzzle-darabok illeszkednek szépen egymásba. Lehet, hogy hatalmas tévedés van a dologba, de figyelembe véve, hogy az egyre újabb, és újabb megfigyelések arra engednek következtetni, hogy mégsem tévedés, így számomra felfoghatatlan, hogy valaki mégis mereven elutasítja, "hitnek" bélyegzi, miközben olyanban hisz, amit csak a saját érzései "bizonyítanak" és semmi, de abszolút semmi más.


Nem megbántani akarlak a hitedben, távol álljon tőlem, csak számomra ez furcsa. Nekem, mint ateistának az alap dolog, hogy kételkedek. Az ősrobbanást se azért fogadom el, mert egy szakállas csóka azt mondta, és jól hangzott, hanem mert számomra is ellenőrizhető, vizsgálható tények állnak mögötte.

2012. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Ámen :D
2012. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
Hogy miért jó ateistának lenni? Mert nem vagyok rabszolgája egy olyan istennek, aki nem is létezik.
2012. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
nem azt írtam hogy az ősrobbanás hülyeség,nem is kételkedtem benne,csak azt nemértem mér logikusabb azt hinni hogy csak úgy a semmiből lett,mint hogy valami előidézte
2012. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
Én abban "hiszek", hogy az Ősrobbanás a semmiből lett, te pedig abban hiszel, hogy az Ősrobbanást Isten idézte elő, aki a semmiből volt, van és lesz. Melyik a jobb? :D
2012. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

nem tudom miért olyan nehéz megérteni,hogy van olyan ami nem anyag de mégis létezik,és örökké van

ez kb olyan hogy egy 2dimenziós tárgynak nem tudnád elmagyarázni hogy van olyan hogy gömb

ő a gömböt a síkon nagyobbodó,majd összezsugorodó körökként látná és nem bírná felfogni hogy ez milyen 3dimenzióban

ugyan így vagyunk mi itt az idővel

amúgy a tudomány szerint is tény,hogy a semmiből nem lesz valami

2012. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
amúgy hülyeség erről vitázni,mert egyiket sem fogják neked bizonyítani,de Isten szerintem sokkal logikusabb,mint azt mondani hogy a semmiből lett valami
2012. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Bocs, de marhára nem logikusabb.

Semmiből lett isten.

Semmiből lett ősrobbanás.

Minimum fifty-fifty

2012. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
- Isten megteremté a dinoszauruszt, Isten elpusztítá a dinoszauruszt, Isten megteremté az embert, az ember elpusztítá Istent, az ember megteremti a dinoszauruszt. - A dinoszaurusz megeszi az embert.... az asszony örökli a földet. - ???
2012. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!