Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, válaszolnátok...

Kedves Ateisták, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Köszönöm előre! Tiszteletem.



2012. ápr. 20. 18:53
1 2 3 4 5 6
 21/51 Srapnel ***** válasza:
100%

"Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?"


Hiszek abban, hogy a világon, vagy azon kívül is mindent szabályok írnak le, más különben logikailag lehetetlen is, hogy felfogjam őket (modellezzem őket az elmémben). Ha pedig valamit nem ír le szabály, akkor számomra az a dolog definíció szerint amúgy sem létezik, de minimum kezelhetetlen az elme számára. Egyébként ebbe a hitbe beleillene egy (vagy több) istenség is, már ha bármiféle szabály/gondolatmenet/észlelés meggyőzne.


"Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre"."


Személy szerint én nem tagadom. Én csak megmutatom, hogy egyetlen egy jó érv sincs mellette.


"Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon."


Hogy keletkezett a világ: azon felül, amit az asztrofizika mond, fogalmam sincs. Jobbat én sem tudok. Miért születtünk: az élet oka puszta esetlegesség, a célja pedig rajtunk kívül nincs. Mi viszont adhatunk neki. A kezdetek kezdetén nincs mit érteni. Képzelj el egy olyan számegyenest, ahol a 0 előtt nincsenek értékek.


"Hogy helyes leélni az életünket és miért?"


Szeretetben és boldogságban. Miért: mert úgy lesz nekünk is jó, ráadásul bele van kódolva a génjeinkbe a hordákban élő emlősállat.


"Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?"


Az előző pont értelmében egyelőre kb. egy tucatnyi embert. Mert bizony a család és a baráti kör "pótolja" azt a hordát, ami az ember evolúciósan kódolt belső szüksége. Nekem viszont nincs bajom az ilyesmivel, így átengedem magam ennek.


"Mit nem szerettek a vallásos emberekben?"


Ilyen általánosítást nem teszek. Az, hogy vallásos valaki, független attól, hogy mit nem szeretek benne, ha van ilyen.


"Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?"


Van amikor igen, van, amikor nem. Alapvetően azonban azt gondolom, hogy ezt a világot, ha teremtette valaki, akkor nem lehetett túl jóindulatú. Egyszerűen azért, mert a világból bármit veszel, bárminek az állapotát, akkor megállapítható, hogy minden dolog többféleképpen lehet rossz, mint jó (számunkra). A tested sokkal többféle képpen lehet beteg, mint egészséges. Az életben több féle negatív élmény érhet, mint pozitív. Bármilyen tárgyat veszel, az sokkal többféle képpen lehet hibás, rossz, mint működő és ép. Az összes lehetséges szerves anyag közül több a mérgező és ehetetlen, mint az ehető. A körülmények (akár hőmérséklet, nyomás, gravitáció, stb.) többféle képpen lehetnek rosszak, mint jók. A világ úgy épül föl, hogy igazából a nagy része számunka káros, ha közelebbi kapcsolatba kerülünk vele. Na és bármely pillanatban érhet rossz úgy, hogy még csak nem is tehetsz róla.


"Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?"


Akkor bizony párakra k*rva szar világ jönne...

2012. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

"1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten? "

Én nem gondolom, igazából nem vagyok ateista, de teista sem. Nem tudom, hogy van-e isten, és nem is érdekel.


"2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre". "

Egyelőre nem látok semmi olyat a világban, ami indolkoltá tenné létezését. A bibliai és egyébb istenérveket teljes mértékben nevtségesnek tartom.


"3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon. "

A világ minden jel szerint az ősrobanással vette kezdetét. Életünknek nincs értelme a szó "keresztényi" értelmében, nincs semmi magsabb cél, ami felé törekszünk. Halálunk után megsemmisül a testünk és a szellemünk. Semmivé leszünk. Azért születtünk, mert a bennünk élő gének szaporodásra kényszerítenek évmilliárdok óta.


"4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?"

Jónak kell lenni, szeretni kell az embertársainkat, hogy azok viszont szeressenek. Segíteni kell nekik, ha segítségre van szükségük, és akkor számíthatunk rájuk a bajban. Igyekezni kell teljes értékű életet élni: látni és csinálni tartalmas dolgokat, alkotni.


"5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért? "

Család. Ez triviális. Tőlük kaptam a legtöbb szeretetet.


"6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől? "

Igen. Nagyszülők, hittan.


"7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben? "

Ha ostobák. De ez nem kapcsolt vallásossággal.


"8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért? "

Persze. Rengeteg jó dolog van az életemben, sok barátom van, sokan szeretnek, jó dolgokat csinálok, szertem a munkám, amit értékesnek tartok.


"9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben? "

Egy fúziós erőművet építenék, amivel kiváltanám az hagyományos energiaforrásokat. A piac szabályozásával megakadályoznám az ingyen energia megjelenéséből fakadó általános értékvesztést. Ez sokkal bonyorultabb, hogy leírjam. Nyugi, a terv kész! :D


"10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus..."

Az ateizmus szerintem nem jó... Elköteleződés valami mellett, amiről nem tudunk megbizonyosodni. Állásfoglalás egy olyan kérdésben, amiről esélyünk se lesz soha elég információt nyerni. Ez rossz tulajdonság, sok rossz dolog ebből fakad. Amúgy pont olyan rossz, mint az istenhit, teljesen szimmetrikusnak tartom.

2012. ápr. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
39%

Nem mondanám magam hívő kereszténynek,nem járok túl sokat templomba,de egy intelligens Teremtőben hiszek aki az anyag felett áll

Sokan felhoztátok hogy nincs rá bizonyíték,nem lehet mérni,nem látom stb.,a tudomány bizonyítékot soha nem is fog találni Istenre,mivel a tudomány az anyagot vizsgálja,de Isten nem anyag

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka;)

Amúgy az univerzum legnagyobb része nem anyagból áll,még is következtetik hogy van ott valami,különben soha nem állhattak volna össze a galaxisok,és széthullana minden ha csak anyag lenne

Ezért hülyeség csak az anyaggal foglalkozni,mert a világ nem csak ez

Azt sem bírom elképzelni,hogy alakulhatott ki a semmiből egy olyan hihetetlenül bonyolult struktúra,mint akár a legegyszerűbb élőlény

Az élőlények fehérjékből állnak,de ezeknek a felépítésére vonatkozó infokat a DNS kódolja.Az egész világon a DNS kódolja leghatásosabban az információkat,százszorta hatásosabb mint az informatikában a 0 1es páros,de ezeket is valaki megírta,információ nem születik a semmiből

A világ is rendezett szabályok szerint működik

A semmiből csak káosz születhet

Ezek szerintem tekinthetők bizonyítékoknak a világ intelligens eredete mellett

2012. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Igen, viszont bonyolult rendszert csak még bonyolultabb hozhat létre. Én villamosmérnökként tervezek elektronikai alkatrészeket-az elektronikai alkatrészek viszont nem terveznek meg engem, mért én vagyok a bonyolultabb. A programozó ír programot, a program nem ír programozót. A madár rak fészket, a fészek nem rak madarat, a hangya épít várat, a vár nem épít hangyát.

Egyszerűbb formát mindig csak bonyolultabb hozhat létre-vagyis ha Isten tervezett létre mindent, akkor Isten bonyolultabb, mint az Egész univerzum. Viszont ha komplex rendszert csak még komplexebb hozhat létre, akkor Istent is létre kellett hoznia valakinek, aki nála is összetetteb-ő legyen mondjuk Szuperisten, neki a létrehozója nála is bonyolultabb, ő lesz mondjuk Megaisten-és így kapunk egy soha véget nem érő végtelen sort, ami a legegyszerűbb hidrogénatomtól a (soha el nem érhető) legbonyolultabb rendszer felé tart.

Viszont az Ősrobbanás és az Evolúció nem felülről (tervezőben) gondolkodik, hanem alulról építkezik, ahol az egyszerű elemek, egyszerű törvények által irányítva egyre bonyolultabb rendszerekké szerveződnek.


Nekem az utóbbi logikusabb.

2012. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell bonyolultabb rendszer valaminek létrehozására, sőt...


Nézzük csak a világegyetem leggyakoribb elemét, a hidrogént (egy proton+elektron, vagy csak szimplán proton). Mégis, külső segítség, vagy bonyolultabb rendszer nélkül, csupán csak annyiból, hogy kell mennyiségű hidrogén van egy adott helyen, létrehozza a héliumot. Sőt, ha még több hidrogén van adott helyen, még ólom is létrejöhet, nagyságrendekkel összetettebb elem, mint a natúr proton.


Tehát egyáltalán nem feltételezője a készítőnek az, hogy valami bonyolultabb mint egy proton :)

2012. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el alaposabban, amit írtam! :-)

Éppen amellett érveltem, hogy az egyre bonyolultabb készítő paradoxon és idézem az utolsó előtti mondatom:

"Viszont az Ősrobbanás és az Evolúció nem felülről (tervezőben) gondolkodik, hanem alulról építkezik, ahol az egyszerű elemek, egyszerű törvények által irányítva egyre bonyolultabb rendszerekké szerveződnek."

És igen a világegyetemben annyiszor bekövetkező fúzió kitűnő példa erre.

2012. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem mennék bele minden pontba, mert előttem sokan kifejtették, melyekkel egyet is értek. Legfeljebb néhány kiegészítéssel élnék.

2-es pont. Egy ateistának nincs szüksége arra, hogy ami nincs, azt bebizonyítsa. Vagyis ami nincs azt tagadja. Ilyen egyszerű.

3. A világ keletkezése sokkal több százalékban van bizonyítva a természettudományok által, mint az isten általi teremtés. Ha valaki azt elhiszi, hogy a világ 6000 éves -mint ahogy a biblia tanítja - és nem veszi figyelembe, hogy tudomány bebizonyította, hogy kb 4,5 milliárd éves, hát azzal nem lehet vitatkozni. Itt most kapcsolódnék a 7-es ponthoz. Mit nem szeretek a vallásos emberekben. Mindenáron velem akarják bizonyíttatni az isteni teremtést, ugyanakkor nem hajlandóak egy kis tudományos kitérőt tenni, mondjuk a geológiában, vagy a fizikában. Én bezzeg higgyem el az ő idézgetéseit a bibliából. Ezek a tündérmesék nem viszik és soha nem is fogják az emberiséget előrevinni.

A teljhatalmammal egy csettintéssel világbékét teremtenék és boldogságot adnék mindenkinek...mint a szépségkirálynők :D

Hogy miért jó az ateizmus? Nem vagyunk gúzsba kötve a hit által. Szabadon szárnyalhatunk a tudományokban. Nem kell mérlegre tennem a dolgaimat, nevezetesen: istennek tetsző e amit tenni szeretnék. Inkább azt kérdezem: van e kedvem hozzá? Szabad akaratom van, mint bárki másnak azzal a különbséggel, hogy egy ateista él is vele, míg egy hívő nem. Nem kell betartanom a tízparancsolatot, kivéve a 6-ost (ne ölj)...és sorolhatnám. A lényeg, sokkal szabadabb vagyok mint egy hívő.

A kit szeretek a legjobban, egy értelmetlen kérdés ateisták számára. A válaszokat előttem már leírták. Ha egyet emelhetek ki, akkor a gyermekemet. Oly annyira, hogy ha maga isten jönne el érte, én vele is szembe szállnék.

2012. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

Hát, kedves Kérdező!


Ha elolvasod amit itt leírtak, be kell lásd, az ateisták boldogabbak és szabadabbak mint egy hittel élő ember.

2012. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

13:21,


Nem is neked, hanem az előtted lévő, ID-s nek írtam :)

2012. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás nem magyaráz meg semmit,annyit mond hogy a semmiből hirtelen elkezdett tágulni a világegyetem

De mi idézte ezt elő??Mért működik minden szabályok szerint??Szerintem sokkal hihetőbb hogy Isten idézte elő a nagy bummot,mint hogy csak úgy lett a semmiből

Az evolúció pedig nem az élet eredetét magyarázza,az evolúcióhoz már kell egy kész élőlény

amiből a legegyszerűbb is sokkal bonyolultabb bármilyen ember alkotta tárgynál,szóval nem jöhetett létre villámlás stb. hatására,hülyeség

Istent pedig nem teremtette semmi,mindig volt,van és lesz

2012. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!