Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, válaszolnátok...

Kedves Ateisták, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Köszönöm előre! Tiszteletem.



2012. ápr. 20. 18:53
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?



Gyakran tapasztaljuk, hogy élőlények természetes okokból genetikai mutációkon esnek át(prypiat vörös erdejének különös fenyői, növekvő fényszennyzés hatására világosodó papagály generációk, stb). Ha a mutáció nem akadályozta az életet, az egyed életben maradt. Ha ugyan az egyed éltben maradt, de pl a gyenge izomzatnak hosszú távú hátrányai voltak, ami máshogy nem kompenzálódott, a faj lassan eltűnt. Egy válzozás lehet hosszú távon hátrányos, előnyös, vagy semleges. Ezt nem tudjuk miért, de bizonyos fajok hajlamosabbak a mutációkra, és vannak fajon belüli gyakori mutációk.Egy példa: a százlábú. a rovarok között, az avarban ő a csúcsragadozó. Egy kisebb mutáció nem okoz náluk komoly gondot: több tízezer fajuk van, szinte minden erdőben egy másik. a legtöbbük csak a szaporító szervükben különbözik a szomszédos. Egy rókánál az eltérő szín, vagy egy folt figyelemfelkeltő ezért elvész a tulajdonság, az embernél viszont semmi előny vagy hátrány nem származik a haj színéből, így ezek a mutációk megőrződnek a fajunk génkészletében. Azt nyilván te is elismered, hogy mutációk léteznek. Innen már működik is a folyamat, és semmi egyéb nem kell hozzá.


A részecskéket, anyagokat, bolygókat, galaxisokat mind a fizika erő "működtetik", ez bizonyított és egyértelmű. A fizikán és kémián, amiben a "mi történik, ha egy tárgyat ellökök magamtól" jelenséghez hasonlóan minden más is egyértelmű(nyilván nem azonos szinten), kívül szintén semmi más nem szükséges hozzá.

Az egyszerűsítve megfejtés eddig mindennel működött, ellentétben a dogmatikus felfogás "kijelentem, tehát úgy van"-jával.


Abban tényleg igazad van, hogy Isten nem létezését nem lehet bebizonyítani. De ez nem jelenti azt, hogy léteznie kell. Rengeteg dolgot lehet kitalálni 10perc alatt, aminek a nem létezését nem tudnád bizonyítani, de ettől még nem kell léteznie.

Ha isten létezik, akkor nagyon unatkozhat: a kozmosz törvényei mindent megtesznek helyette. Létezhet, de ha ez semmiben nem nyilvánul meg, miért neveznénk istennek??? Vagy isten része a kozmosznak? Lehet. Válassz egy tetszőleges jelenséget, és nevezd el annak.



Egyszer régen még az eső is isteni eredetű volt, aztán jött a villám, repülés, új fajok létrehozása....... és most valahol a sötét anyagnál tartunk. Hallottam már olyat, hogy alaki abban látja Istent. Úgy látszik végtelenségig fogjuk kergetni, a megismerésünk határait létrehozó nagy varázsló mindig egy lépéssel előttünk jár.



2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".



Az előbbi egy értelmes kérdés volt, ez már annyira nem.

Mert beszéljünk csak Luigiről, a jupiter random holdjai mögé bújó(a műholdjaink elől bújkál) aprócska vízvezetékszerelőről. Luigi-nek semmi dolga, valamikor az idők kezdetén(ez lehet az alkoholizmussal kiváltott amnézia kezdete is) rúgták ki a munkahelyéről. Azóta semmi mást nem csinál, csak szivarozik. ....ja meg bújkál a figyelő szemek elől.

Tessék, bizonyítsd be az ellenkezőjét! Nem tudod??? De ugyen nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ott van? (azért is kicsi, mert istennel ellentétben az ő füstjének szállnia kell valamerre)



3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.



Hogyan keletkezett a világ?

- Ez valszleg a tudomány örök határa marad, fogalmam sincs. Ha ide bújik alőlünk a nagy varázsló, itt sokáig biztonságban lesz.

- Hülye kérdés nincs, max olyan amire képtelenség válaszolni (az ember mindent tudni akar. a sötétben szellem, a föld alatt ördög, az égen angyal van. aminek még a helyéről sincs elképzelésünk, oda kell egy isten)


Miért születtünk?

- Ennek a legfőbb okát úgy általános hatodikban nekünk elmondta az osztályfőnökünk. Innen pedig, céllal vagy anélkül egészen a halálunkig létezünk.

- A valódi cél -mert lennie kell-, a filozófia területe (erről túl sokat írnék, ezért nem megyek bele)



4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?



Ez talán a létező legnehezebb kérdés.

Szerintem:

-a boldogságot keresni (életcél, küldetés, szerelem,akármi)

-élvezni a szépet(nem valami kollektív szépségre gondolok, hanem a sajátra)

-logikusan gondolkodni

-erkölcs, etika

-a határaink előtt járni


A megvédeni az élőlényeket, embereket, bármit szándékosan nem soroltam ide.

Ezek szélsősőges esetben nem számítanak, minden más esetben szabályozza őket a többi.


...ezek mind közhelyek, de célnak most ennyi jutott eszembe.

Az is világos, hogy ezek megfoghatalan, meg talán teljesíthetetlen szabályok. Ezért kell a vallás és a törvény. Sajnos az ember csak akkor hajlandó valamit megtenni, ha fél a másik lehetőség következményeitől. A vallás a halálod utáni rosszal fenyeget, a törvény az életed nehezebbé tételével. Ebből látszik, hogy egyik fent írt cél sem igaz. ..hogy mennyire állatok vagyunk mi is: menekülünk a rossz elől, és a jelenlegit igyekszünk minél jobbá tenni.



5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?



Ezt nem tudom eldönteni.



6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?



A szüleimtől nem(vagyis de, hamis vallásosságot). Vallásos iskola, szentségek.



7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?


Ez kb annyira idióta kérdés, mint hogy mit nem szeretek a rapperekben. Volt, hogy buszon hozzámért az oldalra fordított baseball sapi simléder, a fej alatta pedig nem vette észre.

Létezik a vallásosok közt a szemellenzős "előre programozott" gondolkodás, de ez megvan a vallásosok által nem vallásosnak nevezettek között is. Semmi olyan tulajdonságot nem tudnék mondani, ami miatt ne szeretném bármelyik vallásos ismerősömet. ......idióta kérdés volt.



8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?


Határozottan igen. Szeretek örülni a jó dolgoknak, és abból szinte végtelen van. Néha tévedek, és az egészet máshogy gondolom.

Szerinted egy ateista meg akar halni, vagy mi a szösz? :D Ez egy baromság. Az ateizmus inkább út a nyitottabb elme felé. Ha figyelsz, akkor a boldogságod felé.

Nemrég egy szegény idős hölgy kért tőlem egy vajra valót. Vettem neki egy vajat, és örült neki. Ezek ilyen kis apró dolgok, aminek az elkövetésétől egy jóérzésű(túlzás) ember boldogabb lesz. Nagyon kisarkítva: a rossz embert korlátozzák a szabályok, a jó pedig boldog mert bármit megtehet.



9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?



Ha hatalmat kapnék a tej felett, én szerintem egy csomó joghurtot csinálnék magamnak. Talán epreset, de fenet tudja.

Ha viszont TELJHATALMAT kapnék, ...akkor küzdenék a világbékéért, ......na meg ételt adnék az afrikaiaknak, ....ja meg nem hagynám szegény birkákat lenyírni. ........

....látom elfáradtál így a vége felé. ez is nagyon hülye kérdés volt.



10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...



Ki mondta, hogy jó????

A mézga család jó. A is puding jó. A vörösboros marha pörkölt szintén jó.

Ebben a dologban igaza van a bibliának. ha az az alma a tudást jelképezte, akkor tényleg az ördög tanácsára haraptunk bele, és rágjuk azóta is. Simán az igazságban valószínűleg semmi szép, vagy kellemes nincs. Ha az ateizmus zavar, vagy sivárnak érzed, akkor a falat megakadt a torkodon. Onnantól nem próbálkozz, köhögd fel, mert a végén még kórház lesz belőle.

2012. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!