Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus maga Isten vagy alárende...

Jézus maga Isten vagy alárendeltje, nála kisebb?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam melyik nézetnek,felfogásnak,véleménynek van igaza ?

Az előző kérdésből merítve.....

Ariánusi eretnekség miszerint Jézus nem teljesen egyenlő Istennel.(mert,hogy az Iszlám is ezt tanítja)

De ariánusok már nincsenek,így meg egyoldalú a megítélés.

Miket állít a Biblia ezzel kapcsolatban ?

Jézus a földreszállt Isten vagy csak képviseli Őt?

Mert ha "csak" Őt képviseli az nem egyenértékő, nem azonos vele.



2012. júl. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
68%
A Biblia mind a kettőt állítja. Azazhogy Jézus állította mind a kettőt. Magyarázat: Jézus amikor megtestesült, megüresítette magát, feladta hatalmát, magát teljesen az Atyára bízva. Végigcsinálta küldetését, majd feltámadásakor kijelentette, hogy minden hatalom neki adatott, tehát visszakerült abba a dicsőségbe, amiben eredetileg volt, egyenlővé lett újra az Atyával. Sok igét lehet erre hozni, de most nem konkordanciázok, ha ragaszkodsz hozzá, írj privátot. :)
2012. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
15%

Nos ez megint felhívás egy tangóra.

Rengetegen fejtettük ki a bibliai ismereteink szerint ezt a témát.

Aztán kialakult az egyik bibliával foglalkozó társaság bemocskolása, fenyegetése stb, sajnos az emberek nem beszélgetni, eszmét cserélni jönnek ide.hanem egyesek, tisztelet a kivételnek,hogy bemutassák csúf arcukat, mire tanította őket az ő istenük.s mélyen megvannak elégedve magukkal.


DE a válaszom, ahogy a biblia kutatásom során kialakult a következő:

Teremtés: Itt egyetlen személyről beszél a biblia, nincs három személynek feltüntetve.(nevezzük vagyok-nak)a héber szövegben sincs olyan kifejezése, hogy több személyből állna, tehát Ő mono.

A biblia későbbi leírása során, láthatóvá válik, hogy ez a teremtő a föld megteremtése előtt, szellemi teremtményeket, angyalokat hozott létre.

A legelső teremtését elnevezte fiának, bár jól lehet a többi angyali seregét is úgy hívja a biblia, hogy "isten fiai". Mivel az összes többi élőket, angyalokat, állatokat, az embert, már közösen hozták létre, ezért is írja a példa beszédek 8:31 mester munkásnak a fiú magát.

Vagy is a fiut felruházta, bizonyos teremtési képességekkel.Persze ettől még nem lett egy lényegű az Atyával, aki mindig ki is jelentette, hogy az Atya nagyobb nála.Minden amivel fiát felruházta, azt el is veheti, ami szemlélteti, hogy sosem lehet a fiu egyenlő vele, vagy nem múlhatja felül sem.

Példa erre, hogy az apostolok is kaptak bizonyos képességeket, még sem lettek az istennel egyenlőek.

Nos a bűnbe esésekor az ember igen nagy bajba került.

DE a teremtő egyből tudta a megoldást azoknak a számára, akik Ádám utódai lesznek,mivel ők nem tehetnek róla.

Mivel Ádám tökéletes volt, ezért egy vele egyen értékű emberre volt szükség, hogy ez a valaki, végig élje úgy a tökéletes életét, hogy sátán nem tudja megtőrni az Istenhez fűződő kapcsolatát,feddhetetlenségét, úgy ahogy Ádám tette, igy lehetővé teszi a személy halála, hogy vissza vásárolja az emberek számára az örök élet lehetőségét azoknak, akik elhiszik ezt az elrendezést, vagy megoldást, Isten részéről.

Nos feltette az égi fiainak azt a kérdést, hogy ki menne el ezt a feladatot elvégezni?

A fiú kapott a lehetőségen és azt mondta:

küldj el engem, majd Én elvégzem a feladatot.

Jézus a földre való megszületése előtt korszakokat töltött az Atyjával, igy igen jól ismerte az atya minden rezdülését, érzéseit,és elsajátította az Atyja gondolkodását bizonyos dolgokról, miközben az atyja elkezdte tanítani, mit hogyan tegyen itt a földön.

Tudta és vállalta hogy keserves halált kell halnia az emberekért, És Atyja nevének megszenteléséért amit a gonosz az éden kertben bemocskolt.De bízott az Atyjában hogy az életét úgy is vissza kapja, mert Az atya is szerette, szereti, és ahogy írás irja:Nem hagyja, hogy a szentje rothadást lásson, mert felfogja támasztani, életre kelti a fiát.

Nos részemről ennyit mutat a biblia Jézusról és a teremtőjéről, a többit pedig már sokan ismerik.

2012. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
17%

2.-s vagyok Nos csatlakozom az első hozzá szólóhoz részben,

valóban megüresítette magát, ami azt jelenti, hogy a magasabb arkangyali pozícióját, emberi pozícióra, cserélte fel az érdekünkben, hogy megfeleljen az Ádámi tökéletességnek, mint írtam.

De sosem volt egyenlő az atyjával, mint ahogy a szülő sem egyenlő a gyermekével, legfeljebb örökölhet tulajdonságokat képességeket tőle.

2012. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy Jézus se nem ember, se nem Isten, hanem mindkettő egyszerre. "Vele egylényegű"

Az iszlám azt tanítja, hogy Jézus nem hal meg a keresztfán, hanem egy hasonmása hal meg, a lelke meg felszáll. Ilyet a Bibliában nem olvasni. De én nem vagyok olyan nagy tudor ebben, de így tanítják, meg így olvastam a Nagy Könyvbe is)

2012. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
60%

"Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." (Jn 10.33).


"Én és az Atya egy vagyunk." (Jn 10.30)


Úgy néz ki ezek alapján,hogy Istennel egyenlő volt.

2012. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
12%

"Végigcsinálta küldetését, majd feltámadásakor kijelentette, hogy minden hatalom neki adatott, tehát visszakerült abba a dicsőségbe, amiben eredetileg volt, egyenlővé lett újra az Atyával."


Sohasem volt "egyenlő" Jézus az Atyjával. "Végigcsinálta a küldetését", majd feltámadt, de ebből csak a lényeg hiányzik, az hogy meghalt (értünk). Érted? Jézus megtudott halni! Ha a háromság dogmája igaz lenne, Jézus (mint egyben állítólagosan a Mindenható Isten is) HALHATATLANNAK kellett volna, hogy legyen, mert ugyanis a Héber Iratokban azt írják az EGY Jehováról, hogy Ő "NEM HALHAT MEG", vagyis nem meglepő módon, hogy HALHATATLAN. Akkor vajon a háromság melyik - állítólagosan "öröktől fogva létező" és szintén állítólagosan, Istennel "egyenlő", valamint "egylényegű" része volt halandó? Mert azért csak van némi kis különbség halhatatlanság és halandóság között! Az sem jó válasz, hogy Jézus "emberként" halt meg, mert ez nem lett volna valóságos (Ádáméval egyenértékű) halál, csak színjáték, ha a háromság részeként mindazokkal a tulajdonságokkal egyszerre rendelkezik, amiről a háromság nem bibliai tana beszél.

2012. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
13%

Jézus kimutatta, mit értett az Atyjával való "egységén". A János 17:21, 22 versben azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai "mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,... hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk". Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egyetlen istenséggé legyenek? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak. (Lásd még 1Korinthus 1:10.)


Az 1Korinthus 3:6, 8-ban Pál ezt mondja: "Én plántáltam, Apollós öntözött... A plántáló pedig és az öntöző egy." Pál nem arra gondolt, hogy ő és Apollós ketten egy személy lennének, inkább arra gondolt, hogy szándékban egyek. A Pál apostol által használt "egy" (hen) szó semlegesnemű, szó szerint "egy (dolog)", ami az együttműködésben való egységüket jelzi. Jézus ugyanezt a szót használja a János 10:30-ban az Atyjával való kapcsolatának leírására. Ugyanezt a szót használta a János 17:21, 22-ben is. Így amikor az "egy" (hen) szót használta ezekben az esetekben, akkor szándékbeli és gondolatbeli egységről beszélt.


Ennyit a háromságot bizonyító írásszövegekről.

2012. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 Salx Narval ***** válasza:
Hát, kedves kérdező, ezt a dolgot pedig csak te magad tudod eldönteni, mivel mindenki a saját vallása tanait tartja igaznak. Én azt mondom neked, nem feltétlen kell ezen agyalnod. Ha úgy döntöttél, hogy szeretnél hittel élni, keresd az Urat és majd elválik, hogy idővel melyik állásponttal tudsz jobban azonosulni. Ezzel bizonyára sokan nem értenek egyet, de mentségemre nem én mondtam, csak idézem egy valaha élt egyházfő szavait." Nem azért kapták a Bibliát, hogy értelmezzék, hanem, hogy olvassák"
2012. júl. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
13%

Csatlakozom a 6, és7, válaszolókhoz, annak ellenére, hogy valaki nullásra fokozta le őket.

Mindazon által, ha valaki csak olvassa és nem érti mit olvas, hogyan alkalmazza a benne leírtakat?

Engem is nyugodtan lehet lefokozni. olyan választ kell adni, ami egyezik isten akaratával, és nem olyat amiért az emberek tetszését nyerjük el.

Maga Jézus is és az apostolok is azt mondták, hogy nem embereknek kell tetszeni, hanem istennek,mert nem ember ment meg, hanem a teremtő.

Máskülönben meg az eredeti héber szöveget ha meg vizsgálod, vagy meg kérdezel egy zsidó származású embert, Ő el fogja mondani neked, hogy Jehova mono isten és sosem volt háromság.

Már pedig Jehova hozta ki őket Egyiptomból erős "kézzel"

és választotta szét a vörös tengert, nem beszél második, vagy harmadik személyről.

különben meg abban higgyél ami valós, és ne embereknek, hanem a bibliának higgy. Egy tanú.

2012. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
29%

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy ha tagadom, hogy Krisztus és az Atya egy és ugyan az lenne, mint három az egyben, és ezzel kapcsolatban felhozok igéket, akkor annak a háromsághívők nem tudtak nagyon mit kezdeni, csak újabb igéket folhozni annak megcáfolására, viszont ha ők hoznak fel olyat, amivel igazolják, hogy hármasság van, azt meg lehet cáfolni ugyan azzal az igével, mondván, hogy nagyon rosszul értelmezik ezt vagy azt az állítást, ezért vagy azért. Magyarán a Biblia az egy igaz Istenről beszél még az újszövetségben is, és nem valami hármasságról. Fej-tor-potroh... vicces...


egy nem tanu

2012. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!