Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus maga Isten vagy alárende...

Jézus maga Isten vagy alárendeltje, nála kisebb?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam melyik nézetnek,felfogásnak,véleménynek van igaza ?

Az előző kérdésből merítve.....

Ariánusi eretnekség miszerint Jézus nem teljesen egyenlő Istennel.(mert,hogy az Iszlám is ezt tanítja)

De ariánusok már nincsenek,így meg egyoldalú a megítélés.

Miket állít a Biblia ezzel kapcsolatban ?

Jézus a földreszállt Isten vagy csak képviseli Őt?

Mert ha "csak" Őt képviseli az nem egyenértékő, nem azonos vele.



2012. júl. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
79%

Megválaszolom a kérdéseidet amit én is kaptam választ TONNÁNYI BIZONYÍTÉKAIMRA:D

(egyébként erre is megvan a válasz az írásomban)

2012. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
0%

Nos kedves válaszadónak, aki, azt mondta, hogy az evangéliumot kell hírdetni, nem armageddont, és nem az őrtornyot.

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy mi nem az őrtornyot hirdetjük.

Hanem a bibliában leírt jó hírt mely szerint a teremtő szándékában áll, helyre állítani azt, amit Ádámék elrontottak. Ezen kívül a teremtő mindig kettős üzenetet adott ki a szolgáinak, egy örömüzenetet, és egy ítélet üzenetet.Nos az első ítélet üzenet, Ádám idejében hangzott el amikor is az emberiség a halál rabszolgasága alá lett rekesztve, de e-melett jó hír, hogy ez nem tart örökké.

Következő a Noé idejében élők esete, amikor is Noé átadta az üzenetet az embereknek, hogy a teremtő vízözön által elpusztítja az emberiséget, mert annyira elszaporodott a gonoszság a földön.

Tehát lett volna választásuk, mert az utolsó pillanatig, míg be nem zárult az ajtó bárki bemehetett volna ha nem vett részt a bárka építésében akkor is.

Vagy itt van egy kivételes eset amikor Jónást Ninivébe küldte, hogy változzanak meg, mert el lesznek pusztítva.

Itt más történt, mert az emberek itt megváltoztak, igy elmaradt az ítélet.

De bszélhetűnk az izraeliták idejéről amikor a teremtő sokszor intette őket, hogy ne hagyják el az Igaz imádatot, mert Babilon királya kezébe adja őket, fogságba.

A saját népe sem engedelmeskedett, és sokszor elszenvedték a teremtőtől jövő feddést, de mai napig sem tanultak belőle.

Igy i.e.607-ben Babilon királya Nabukodonozor el vitte a zsidókat fogságba.

Vagy itt van Jézus által elmondott ítélet, hogy Jeruzsálemet lerombolják, és a templom sose fog ujjá épülni.

Ha látják az emberek, meneküljenek a hegyekbe.

Akik nem fogadtak szót, és a városban maradtak azokat vagy a Zelóták,:(lázadókból, gyilkosokból, rablókból, álló csoport aki fellázadtak a Római elnyomás ellen.) vagy a Rómaiak ölték meg isz.70-ben

Nos most sincs másként.

Az üzenet kettős.

Az emberek figyeljenek a megadott jelekre és maradjanak ébren, mindig készen állva, Jézus vissza térésére, mert váratlanul fog megjelenni.

És minden percben keresztényhez méltó magatartással, és a Jézus által kijelölt munkában való foglalatoskodásban kell lenni.

Armageddon,héberül:Har-Mageddon=magyarul Megiddó hegye.Ez egy jelképes szó. Itt mindig győztesen kerültek ki az izraeliták a harcokból. Ez azt Jelenti, hogy a teremtő Isten amikor azon a napon számadásra hívja az embereket biztos győzelmet arat a gonosz emberek felett akik nem engedelmeskedtek Krisztus evangéliumának, és bántották az Ő testvéreit akik ebben a munkában részt vettek.

Azt Írja, "hogy amikor titeket bántanak, az én szemem fényét bántják, és akkor fel száll haragom orromba, és semmi képen meg nem menekülnek."Nos most is vár egy ítéet az emberiségre, és érdekes, hogy az emberek ezt valahol érzik is de még sem akarják tudomásul venni, ezért fogja váratlanul érni őket.

Senki ember fia nem tilthatja meg, hogy akik szeretik Jézust azok abba hagyják keresztényi életüket,még a halállal való fenyegetés sem választhat el Jézustól és a munkájától.

Róma 8:38,39=

Mert meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet,sem angyalok sem kormányzatok,sem jelenvalók sem eljövendők,sem hatalmak sem magasság, sem mélység sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket az Isten szeretetétől,Krisztus Jézusban a mi Urunkban van".

2012. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszoló, csak egyet említs abból a "tonnából". Csak egyet, mely itt, vagy a rokon kérdésekben nem volt megválaszolva a bibliából hitelesen legalább egyszer!


Ja, hogy így akarsz kibújni a bizonyítás terhe (lehetetlensége) alól? Az más.

2012. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
80%

Az evangélium lényege


A Biblia üzenetét, az örömhírt (evangélium) egy mondatban maga Jézus Krisztus foglalja össze egy éjszakai beszélgetésben: "...úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. (Jn 3,16)

Na kedves tanuk ti nem ezt hirdetitek,pedig ez az evangelium lenyege,Jezus Krisztus

2012. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 32%-os válaszoló!


Szerintem ez már pofátlanság amit csinálsz, de égesd csak magad és tagadd csak a nyilvánvaló tényeket.Az emberek akik olvassák a kérdést úgy is látják amit kellett pár oldallal ezelőtt, csak ti tanuk nem.

És amúgy érdekes ez a menekülő,tényeket tagadó viselkedés amit egy másik kérdésnél is tapasztalni lehetett részetekről.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

De hát úgy látszik csak ennyi telik.

Ja,és abban biztos lehetsz,hogy ahol csak felbukkantok én ott leszek és belinkelem a titeket cáfoló tényeket,hogy mindenhol mindenki lássa.:D

2012. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 74-s. Szerinted hány ezerszer elemeztük már ki ezt a verset az irodalmainkban? És ha azt állítod, hogy ezt nem hirdetjük, akkor nem mondasz igazat!


-----


Kedves 75-s!

Nem tudom min háborogsz, mivel az egyik ilyen "bizonyítós" írásodat utána szinte pontról-pontra cáfoltam. Senki érdemben nem válaszolt, de úgy látszik e két utolsóra sem fog, mert igen nehéz beismerni, hogy nincs jó válasz. Vagyis nincs olyan válasz, mellyel a hitedben erősen kerülnél ki. Ha meg nincs, be kéne ismerni és elgondolkozni a valódi igazságon.


Hiába linkelgetsz sportszerűen, ezen linkek nem cáfolnak minket! Számtalanszor bizonyítottuk pl. a János 10:30 állítólagosan a háromságot "támogató" hazugságát, mindig újra és újra "bizonyítékként" tárjátok a laikusok elé. Tudom, hogy azokat ezzel könnyen meg lehet etetni, és tudom, hogy ez a megvezetés művészete ma is elsőrendűen működik a kereszténység egyházaiban.


Tehát szerintem ne terelj és ne maszatolj! Ha én hibázok és tényleg tonnányi érvet nem tudunk megcáfolni, attól te még e két utolsómat nyugodtan megválaszolhatnád, ezzel is bizonyítva, hogy nem fog ki rajtad semmi. Nos?

2012. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
7%

Nos nem vagyok boldog a vitákon, mert Jézus nem biztos, hogy örül neki, de,

Csak akkor tudjuk a bibliában leírt dolgokat megismertetni, az emberekkel, ha beszélünk róla, csak ne legyünk hevesek, mert a tökéletlen ember képes rá.

Nos A történelem és tények a bizonyítékok arra, hogy kinek van igaza.


Igazából nem is nekünk tanúknak, hanem a teremtőnek Jehova istennek, és a fiának Jézusnak van igaza.

Mi csupán eszközei vagyunk nekik arra, hogy a feladatot melyet el kell végezni a biblia szerint azt mindent magát Krisztus követőjének maradéktalanul el kell végezni.


nincs miért fenn hordani az orrunkat, csak haszontalan szolgák vagyunk mert csak azt tesszük ami a kötelességünk.(Lukács 17:10=íGY TI IS AMIT HA MEG TETTÉTEK AMIT FELADATUL KAPTATOK MONDJÁTOK: SEMMIRE KELLŐ RABSZOLGÁK VAGYUNK, CSAK AZT TETTÜK AMIT TENNÜNK KELLETT"

Jézus azt mondta a János 17:17-ben Jehova szaváról, a bibliáról a főpapi imájában, hogy :"szenteld meg őket az igazsággal, a te szavad igazság"

Nos Krisztus követői mindig aktívan tanulmányozták, tanították és igyekeztek megvédeni a biblia igazságát.

Ez KÖTELESSÉGÜK.

Mivel Jézus sok prófétai előjelet adott a szolgáinak, igyekezni kell ezeket felismerni, és elmondani, mindenkinek, hogy ne érje váratlanul az a nap Jézus követőit, és nehogy "alva" találja őket.

Szigorúan meg parancsolta, (nem kérte), hogy az egész lakott földön hirdetni kell ISTEN KIRÁLYSÁGA JÓ HÍRÉT.

Ez egy élő valós kormányzat, melynek 1914 óta, Jézus elfoglalva a trónját, és levetve sátánt a földre, uralkodik és irányítja földi szervezetét, egy hűséges sáfára segítségével, akik nem hígítják fel a szent írás semmilyen részét, még az erkölcsi irányadó részeket sem, hogy az embereknek tetszenek.

A több mint két év tizedes(nem sok) biblia kutatásom során nem láttam hogy bármelyik magát krisztus követőjének tartó felekezet ennyire tiszteletben tartsa Isten és Krisztus tanítását, és ne engedje meg azt, hogy minden féle tisztátalanság felüsse a fejét isten népe körében hanem egységesen testvéri szeretetben együtt önként szolgálva Krisztust időt energiát nem kímélve végezze a világ méretű prédikáló, és tanítvány képző munkát az apostoli időkben élők közül, csak egy ilyet lehet látni.

Sokan kérdezték meg tőlem is, mennyi pénzt kapok ezért?

Érdekes gondolkodás. Ezt nem pénzért kell csinálni.

A válaszom mindig az: annyit kapok amennyit Jézus is kapott ezért a munkáért.

Nos több testvérem leírta, hogy az egyházak világa mikortól olyan amilyen most is.

János, az utolsó apostol haláláig ilyen engedékenységet, lazaságot, meg félre magyarázást nem lehetett tapasztalni. Sőt még utána sem legalább 200 évig.

Attól kezdve elkezdődött az úgy nevezett "sötét középkor"

ami nem véletlen kapta a nevét. Krisztus világossága, és tanítása teljesen kihalt az emberekből.

Az egyházak több részre szakadtak, beengedték a pogány tanításokat, ünnepeket, csak azért hogy minél több nem keresztényből, hívőt csináljanak.


Dániel szépen kifejtette, hogy a valódi igazság az utolsó napokban kezd újra ismertté lenni.

Krisztusi előre figyelmeztetett, hogy elnyomó farkasok jönnek akik nem kedveznek a nyájnak.

Maguk nem értik az írásokat, és mivel iszonyú régóta nem világított az igazság, az emberek olyannyira hozzá szoktak a sötétséghez, hogy mára már zavarja a szemüket a fény az elméjüket az igazság.

Az emberek, a laza erkölcsösséget megszokva élik minden napjaikat és az erkölcstelenség a törvénytelenség posványába süllyedtek. És így érzik jól magukat. Ez köszönhető a magukat krisztus követőjének tartó felekezetek vezetőinek akik közül némelyek hasonló engedmények között élnek.

Pedig Pál apostol szigorúan meghagyta, hogy aki testvér, vagy Krisztus követője lévén igy él, (joga van) azt a gyülekezetből el kell távolítani, hogy isten népe tiszta maradjon és ne érje a kívül valóktól rágalmazás arra hogy ők igy élnek.

gy is sokan hibákat keresnek, és találnak is, mint az apostolokat is szektának nevezték


Cselekedetek 28:22 "......mert bizony ami ezt a szektát illeti,ismeretes, hogy mindenütt ellene beszélnek."

2012. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
7%

Nos kedves 75-ős válaszoló.

Nem ijedtem meg, mert a teremtőt nem múlhatod felül.

"Ha isten velünk ki van ellenünk?"


nem tudjátok Krisztus tanításának világosságát, tovább sötétségben tartani,mert egyre többen értik meg,évente több ezren adják át az életüket a teremtőnek, mert rájönnek arra az igazságra, amit a magukat keresztényeknek nevezők meghamisítottak a laza erkölcsi értékeikkel, nem véve Krisztus tanításait komolyan.

A vallások vezetői, felhígították Krisztus magas erkölcsi irányadó mértékét, és még maguknak is engedményeket tesznek e szinten is.

Nem véletlen írja a Jelenések 18. fejezet, milyen büntetés vár a világ vallásaira.

A jelenleg fényűzésben élő "keresztény" vezetők hatalmas büntetést kapnak azzal, hogy minden vagyonukból teljesen ki lesznek fosztva, és nagy szégyen lesz ez rájuk nézve, nem különben kikapnak azok is akik oda tartoztak, bár még nem késő eljönni onnan.(Jelenések 18:4="jöjjetek ki közülük..")

Ekkor minden ami a vallással volt kapcsolatos, meg szűnik kedves barátom, még a kereszténynek beállított ünnepek is.

De ezt nem bántásként írtam, hanem azért, mert a magukat kereszténynek vallók közül sokan csak névleg azok, tettekben már nem vállalják fel.Ez a teremtő elhatározása, nem az enyém, mint ahogy láthatod a biblia leírja.

legyen szép napod

2012. júl. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 Salx Narval ***** válasza:
28%
Jó kis könyv ez a Biblia, mindenki megtalálja benne a maga igazát, annak ellenére, hogy eltérőek a nézőpontok. Mindenki igazolni próbálja vele, saját állításait, idéz belőle, mégsem tudtok megegyezni, még egy ilyen alap kérdésben sem. Elolvastam amiket írtatok és azt kell mondjam, külön-külön, mindenki érvei helytállónak és a maga látásmódja szerint, igazoltnak is tűnik. Én azért megköszönöm nektek, mert végre képet kaptam arról, hogy mik is a valós értelmezésbeli különbségek. Természetesen igazat adni, senkinek nem tudok, de elvetni sem lehet egyikőtök állításait sem. Jól is van ez így szerintem. Talán a hangnem lehetne valamivel barátságosabb,itt-ott.:D
2012. júl. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
7%

Nos kedves előttem szólónak, részben igaza van, bár látom, hogy végig lenullázták a hozzá szólásomat, nem baj, nem embereknek kell tetszeni.

Egy a lényege ennek az egésznek,:nem az emberi szemszögből való magyarázat, hanem a teremtő, magas erkölcsi irányadó elvek nem felhigítása. Ezt akkor is így kell gondolni ha az embernek nem is egyezik a saját gondolkodásával.

Miért,? erre is van biblia vers


(Példabeszédek 16:25) 25 Van olyan út, mely egyenesnek látszik az ember előtt, de a vége halálnak útja.


(Ézsaiás 55:8-10) 8 „Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim — ez Jehova kijelentése. — 9 Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál.

2012. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!