Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus maga Isten vagy alárende...

Jézus maga Isten vagy alárendeltje, nála kisebb?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam melyik nézetnek,felfogásnak,véleménynek van igaza ?

Az előző kérdésből merítve.....

Ariánusi eretnekség miszerint Jézus nem teljesen egyenlő Istennel.(mert,hogy az Iszlám is ezt tanítja)

De ariánusok már nincsenek,így meg egyoldalú a megítélés.

Miket állít a Biblia ezzel kapcsolatban ?

Jézus a földreszállt Isten vagy csak képviseli Őt?

Mert ha "csak" Őt képviseli az nem egyenértékő, nem azonos vele.



2012. júl. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
0%
De mekkora fantaziaja lehetett mar ennek a jezusnak... Es valami baja tutti volt mert nem lehet ennyi embernek beadni azt amit magad nem hiszel el... Utanna pedig jott a szokasos bolhabol elefantott... bekotozott egy sebett ... alig 100 ev es feltamasztotta a halottat...
2012. júl. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem, hogy ezek az emberek miért ünneplik a kereszténynek beállított "karácsony ünnepét", mikor ilyen gyalázattal illetik a megváltót, akik Ő értük is meghalt.

Van valami szégyen érzésetek?

Ajándékozásokat tartotok ezen a napon, meg még 2. napig aztán meg "leköpitek" ezt a személyt.

írhattok 100 oldalt az érveléseitekkel, amit egyik percben mondtok, az a másik percben a magatartásotokkal, megcáfoljátok.

Ja most lehet leszavazni!!!!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos nem vagyok jártas a képek elemzésében. De elég durva ez a kép, nem is lelem az örömömet benne..

Aki ezt a képet csinálta nagyon boldog lehet, hogy egy élő lényt úgy tüntet fel, mintha jól érezné magát annak ellenére, hogy fejbe lőtték.

Nem értem mit jelent mi köz e témához?

2012. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
78%
"Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz."Kiről irhatja ezt a ige ha nem Istenről.Csak Isten az aki örokké ugyanaz,szoval Jézus Isten is egyben.
2012. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
91%

Jézus Istensége II.



Miért nem volt Jézus mindenütt jelenlévõ, mindentudó stb. földi szolgálata alatt?



A válasz a kenózis, / kiüresítés/ ógörög kifejezésben rejlik. Az ige szerint saját magát "üresítette meg"



Fil 2: 5-11


Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert Õ Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlõ Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért fel is magasztalta Õt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsõségére.



Jézus itt a Földön is Isten volt, isteni természetét azonban nem használta az Atya akaratától, vezetésétõl függetlenül. Szolgává lett, mind az emberiség, mind az Atya szolgájává. Az Ige szerint bennünk is Isten természete van Jézus Krisztus által, de nem használhatjuk azt Tõle függetlenül.



Miért kellett engedelmességet tanulnia itt a Földön?



Zsid 5:8


Jóllehet Õ a Fiú, szenvedéseibõl megtanulta az engedelmességet,



Jézus is ugyanazon az ellenséges területen élt, mint mi. Emberként átélte az ördög összes kisértését. Az Atyának való engedelmesség sokszor szenvedéssel járt együtt de Õ megmaradt tökéletes engedelmességben, soha nem vétkezett. Ezért mondja az Ige, hogy "meg tud indulni gyarlóságainkon", hiszen Õ is átélte az emberi lét kihívásait.



Embernek lenni = szolgának lenni és engedelmeskedni



Jézus Krisztus itt a földön teljes mértékben alárendelte magát az Atya pillanatnyi vezetésének és döntéseit ez alapján hozta meg, még akkor is amikor nagyon kemény dologról volt szó, például a kereszthalálkor. Ott egy borzalmas tusán ment keresztül mind szellemileg mind fizikailag, de megtette. Elõzõ nap így imádkozott: " Atyám a te akaratod legyen meg, ne az enyém!"


Jézus példája a te életedre és az enyémre is vonatkozik. Jézus példát akart adni, hogy lehet az Atyától függve, Isten vezetése alatt élni. Õ Isten volt a földön is, de nem élt ezzel, kiüresítette magát.



Az Atyától való függõségrõl néhány ige:


Ján. 14:10


"Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom: az Atya, aki énbennem lakik, énáltalam viszi véghez az Õ cselekedeteit."


Az a nagy dolog, amikor úgy jársz a földön, hogy nem önmagadtól mondod, amit mondasz, hanem figyelsz az Atyára és ha késztetést érzel arra, hogy mondj valamit, akkor mondod, ha arra hogy ne beszélj, akkor nem beszélsz. Ezt még sohasem tudtam száz százalékosan megtenni, de törekszem rá. Ugyanez vonatkozik a cselekedetekre is, még nem mondhatjuk el, hogy minden cselekedetünk az Atya szerint való, de arra kell törekednünk. Az boldoggá teszi az embert, amikor az Atya akarata szerint él,cselekszik.


Ján. 10:30


"Én és az Atya egyek vagyunk."


Ez a tökéletes egység nem szûnt meg Jézus Krisztus földi szolgálata alatt sem. Illetve volt egy rövid idõszak, a kereszthalál pillanata, amikor az Atya elfordult Jézus Krisztustól. Miért? Mert a Megváltóra nehezedett az egész emberiség összes mocska, bûne.


Ján. 14:11


"Higgyetek nekem hogy én az Atyában vagyok és az Atya énbennem van. Ha pedig másért nem magukért a cselekedetekért higgyetek!"



Ján. 14:7


"Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: Mostantól fogva ismeritek Õt, és látjátok."


Aki Jézust látja, az látja az Atyát, mert a kettõnek természete egy.


Jézusnak rengeteg imádkozásba került, hogy az Atya akaratában tudjon maradni. Negyven napig tartó böjttel indított és utána is mindig elvonult és kereste az Atya akaratát. Neki ez létkérdés volt. Hidd el: nekünk is az!


Nincs semleges terület. Nem mondhatjuk, hogy nem függünk semmitõl. Én azt tanácsolom, hogy az Atyától függjünk, mert akkor minden megváltozik. Persze nem úgy ahogy elterveztük, hanem sokkal jobban.



Jézus a földön nem volt mindentudó.


Máté 24:36


Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül.



Egy dolgot biztosan nem tudott, mert arra azt mondta, hogy csak az Atya tudja. (Jézus visszatérése) De ez nem azt jelenti, hogy késõbb se fogja tudni! Ma a megdicsõült Jézus Krisztus mindentudó személy, ugyanúgy ahogy az Atya is.


Mindenttudás:


Ján. 18:30


"Most már tudjuk, hogy mindent tudsz."


Jézus testben nem volt mindenütt jelen való. De most már mindenütt jelen van.


Mindenütt jelen van:


Máté 18:19-20


"Bizony mondom néktek azt is, hogy ha közületek ketten egyetértenek a földön abban, amit kérnek azt mind megadja neki az én mennyei Atyám. Mert ahol ketten vagy hárman összegyûlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük."


Máté 28:19-20


"Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve õket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva õket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."


Amíg van nap, amíg van világ, addig Õ velünk van. Az Úr mindaddig veled van, ameddig azt nem mondod ,hogy el akarod hagyni Õt. Csak te tudsz elfordulni Tõle!


Mindenhatóság


Máté 28:17-18


"Amikor meglátták Õt, akkor leborultak elõtte, némelyek pedig kételkedtek. Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: Nekem adatott minden hatalom mennyen és a földön."


Örökkévalóság:


Ján. 1:1-5


"Kezdetben volt az Ige, és az Ige az Istennél volt, és Isten volt az Ige. Õ kezdetben az Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. A világosság a sötétségben világít, de a sötétség nem fogadta be."


Ján. 1:9-14


"Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: Õ jött el a világba. A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg Õt: saját világába jött, és az övéi nem fogadták be Õt. Akik pedig befogadták, azoknak megadta azt a kiváltságot, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazoknak, akik hiszen az Õ nevében, akik nem vérbõl, nem test akaratából, sem férfi akaratából, hanem Istentõl születtek. Az Ige testté lett, itt élt közöttünk, és láttuk az Õ dicsõségét mint az Atya egyszülöttjének dicsõségét, telve kegyelemmel és igazsággal."


Változhatatlanság:


Zsid. 13:8


"Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz."

2012. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
9%

Nos ha megnézzük azt a mondatot, hogy a feltámasztása után leült az Atyja jobbján, várva, hogy az atyja át adja az ellenségei felett a hatalmat akkor ez eléggé fura lehet.

Ha ő a minden ható isten, hogyan ült le a saját maga jobbjára, és várt saját magára, hogy saját magának átadja a hatalmat.

Zsidók 1:13. Pál azt kérdezi :"Melyik angyalról mondta valaha is hogy: ülj az Én jobbomon, míg nem az ellenségeidet, lábad zsámolyává teszem.!!!!!!!!!

Nos ez is mint minden más biblia vers ön magáért beszél.

2012. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
9%

Teljes értelemben reális Jézus nem változik, ugyan az marad, nem volt Atya isten és nem is lesz soha, igy nem is lehet egyenlővé tenni a mindenhatóval aki öröktől való és neki nem teher az alárendeltség, mindig is gyönyörködött, az Atyjától kapott feladatok elvégzésében amit nem magától kapott.

Ezért aztán a teremtő, magasabb pozícióra emelte Jézust minden angyalnál a kitartásáért,de nem lett egyenlő a teremtőjével.

2012. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
87%
Egy Isten harom szemelyben,ala es folerendeltsegben alnak egymassal,ez az amit ti nem tudtok megerteni,mert ezt csak hit altal lehetseges,ami az emeberknel lehetetlen az az Istennel lehetseges,azert mert ti nem ertitek azert meg igaz lehet,ezt nem is lehet emberi ertelemmel felfogni csak elhinni lehet es kell.
2012. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük a 36-os hozzá szólónak, ezt nem lehetett jobban , vagy szebben ki elemezni.

Nos látható amiről beszélünk, hogy miért nem lehetett, és nem lehet Az atyával abban az értelemben egy és ugyan az.

Egyetlen egyben nem értek egyet, a kereszt szóval.

Jézust oszlopra feszítették, nem keresztre.

Egy részt mert a kereszt már Krisztus előtt pogány imádati eszköz volt, nem hiszem, hogy engedte, volna egy ilyen eszközön meghalni.


más részt Krisztust a farizeusok Isten káromlónak tekintették, és volt törvény rá, mit kell tenni, ez ügyben.

" aki isten káromlónak minősül, annak házából szakíttassék ki egy gerenda, és arra függesszék rá."

Tudjuk, hogy Pontcius Pilátus vissza adta Jézust a zsidóknak, van nekik törvényük használják azt a halálos ítéletre.

Harmadszor, a görög: sztau-rosz szó, vagy a latin crux szó, nem keresztet jelent, hanem egyenes oszlopot, cölöpöt jelent.

Tudom ez már nem a kérdéshez tartozik, minden más teljes támogatást érdemel.

2012. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!