Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus maga Isten vagy alárende...

Jézus maga Isten vagy alárendeltje, nála kisebb?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam melyik nézetnek,felfogásnak,véleménynek van igaza ?

Az előző kérdésből merítve.....

Ariánusi eretnekség miszerint Jézus nem teljesen egyenlő Istennel.(mert,hogy az Iszlám is ezt tanítja)

De ariánusok már nincsenek,így meg egyoldalú a megítélés.

Miket állít a Biblia ezzel kapcsolatban ?

Jézus a földreszállt Isten vagy csak képviseli Őt?

Mert ha "csak" Őt képviseli az nem egyenértékő, nem azonos vele.



2012. júl. 3. 19:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
17%

"„Elmenvén azért tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának Fiúnak, Szent Léleknek nevében.”(Mt. 28. 19.Itt is egyertelmu hogy Atya,Fiu,Szent Lelek egy es ugyanaz."


Persze ez is ragyogóan minősíti a háromságimádók végtelen fantáziadús agyalásait.

Tehát ha én azt írom neked, hogy "Máté, Márk és Lukács nevében", akkor ez kapásból azt fogja neked jelenteni, hogy ők "egy és ugyanazok"?! Na, látod! Vagy mégsem látod... a fától az erdőt?

Lehet még ok száz ehhez hasonló hamis érvvel bombázni ezen oldalakat, de ha igazán őszinte lennél, akkor elgondolkoznál magadban, de nagyon erősen, hogy "miért is írtam le ezt az álérvet (és még sok másikat) a drága hitem bizonyítására? Milyen szellem diktálta nekem ezeket"?


Hogy nem az igazság szelleme, az biztos!


ui:

Nagyon elhamarkodott vagy, amikor "nyílt vereségről" regélsz.

2012. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
65%
Egy napon majd szamon lesztek kerve Jezus Krisztus lefokozasaert,hisz az evangelium lenyege Jezus,es ti ot fokozzatok le,hat ez aztan a Jezus kovetese.
2012. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
7%

Kedves előttem szóló.

Egy idézet jutott az eszembe, amit Dániel irt, és ez is alátámasztja az igaz tanítást, amit leírtál:

Te pedig Dániel, zárd be ezeket a beszédeket a vég idejéig.

Akkor majd tudakozzák az írásokat, és nagyobbá lesz a tudás.


Most már itt vagyunk a vég idején és ha lassan is feltárul az igazság amit a magukat keresztényeknek vallók befeketítettek.

S erre mint a próféta írja az utolsó napokban lesz megvalósulva, tehát az amit hittek az emberek eddig, rájönnek, hogy nem igaz.

2012. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
82%
Elegge kezd hasonlitani a kedve tanuknak a hituk az iszlam vallashoz,legalabbis a Jezus Istensegere vonatkozo dolgok,ez eleg elszomorito dolog.
2012. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
9%
Bocsánat, de közbe jött egy hozzá szóló, úgy hogy az előttem előtt szóló.
2012. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kedves 52-s válaszoló, inkább érvelj a bibliából, mint kritizálj! Ez utóbbi tök könnyű, még ész sem kell hozzá...
2012. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon ismerős nekem ez a "Jézust lefokozzátok" kifejezés, valahol már olvastam egyik kérdésben.


S most igen tisztelt hozzá szóló,már egy alkalommal kifelytettük, hogy egyáltalán nem fokoztunk le senkit.

Sőt evvel az erővel mi is mondhatnánk, hogy a teremtőt ti fokoztátok le, mert Jézus amúgy is magas pozicióját amit a teremtőtől kapott és nem saját magától, a teremtő istenségével akarjátok eggyé tenni, mint ha nem Jézus függne a teremtőtől.

A mondatok amik a bibliában le vannak írva annyira egyértelműek, hogy csak a vak nem látja, egyszerűek, és Jézus sem bonyolította őket agyonra a misztikummal, mert az már ördögi.


Nem értem ebben mi az egyszerű:

Egy isten van, de valójában három az az egy.1=3.

Ez hogy jött ki?

Ez nem Jézusi magyarázat.

S ha jól számolom, akkor tulajdon képen ez lehetne akár 4.is.

Mert Mihály ark angyal az Jézussal egyenlő, mert igy hívták a földre jövetele előtt.

Az apostol Pál is angyali személynek írta le Jézust amikor azt mondta, hogy Jézus arkangyal hangjával fog vissza térni.

Sőt egy másik versben úgy utalnak Jézusra szintén mint angyalra: "Melyik angyalnak mondja Isten:

Ülj az Én jobbomon mig ellenségedet lábad zsámolyává teszem.

Ebből is látszik Jézus hova tartozása.

Van aki felette áll, de kap hatalmat tőle, nagyobbat mint valaha, de ettől még nem válik egyenlővé a teremtővel.

1Korintus 11:3=.....a férj feje a Krisztus, KRISZTUS FEJE PEDIG ISTEN.

Tehát imádat az istennek jár Jehovának, tisztelet pedig Krisztusnak.

Mély tisztelettel.

2012. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
90%

Gratulálok a tanuknak,hogy az oldalakkal ezelőtt megcáfolt hamis érveiket eröltetik.Peresze nem meglepő

a TÉNYEK TAGADÁSA tőletek.

2012. júl. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
7%

Bocsáss meg de még mindig nem dőlt meg az érvelés.

Mert Azt már nem tudod megdönteni, hogyan lehet Krisztus a saját maga feje.

És nincs erőltetve, mindössze a bibliából alátámasztottuk, az ellenérveket. Ezen kívül, még mindig nem kötelező ebben hinni, minden ki fog derülni.Tisztelettel

2012. júl. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
90%
Ja és szokjatok már le a szokásos, balga "Jézus és Atya ugyanaz a személy" című ránk irányuló vádaskodásról,mert még mindig nincs róla szó.
2012. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!