Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves nem keresztények...

Kedves nem keresztények válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Néhányan hangoztatják, hogy nincs olyan baromság, hogy jó és rossz (cselekedetek). Nincs pozitív és negatív, mert minden relatív ebben a világban. Én ezzel abszolút nem értek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert érdekel nagyon, hogy milyen vallású emberek állítják ezt és miért.

Szerintem is sok minden relatív, de pl. kis gyerekek kedvből való felkoncolása soha az életben nem lesz helyes cselekedet. Azt meg nem fogadom el, hogy egyes emberek csak azt mondják, hogy megtörtént és kész. Így volt jó, vagy így kellett lenni-e (mert pl. nekem jó volt).

Rá lehet kenni, hogy más társadalmakban más szokások vannak (de szerintem ez primitívségre utal).

Ha szerintetek ostoba vagyok, akkor részletesen fejtsétek már ki, hogy miért tévedek vagy mosták ki az agyam teljesen (a témára válaszoljatok légy szíves). Köszönöm!



2012. júl. 13. 14:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
25%

Ok, a házasságtörés bűn. De milyen módon ölhetem meg a szomszédomat, ha a Sabbathon dolgozott? Muszáj összehívnom az egész az egész falut, hogy megkövezzem az unokatestvérem, aki nem elég, hoogy két féle zöldséget vetett ugyanazon földbe, de még két anyagból készült ruhát is visel? Ja, egyébként szeretném a lányomat eladni, ahogy az Ótestamentum felhatalmaz rá. Ebben a korban mennyit érhet? Ja, és ugye rabszolgákat is tarthatok, de csak ha a szomszédos államokból rablom el őket. Szerinted melyik országban vannak a legjobbak?


Ezeket pl. az Ótestamentum megengedi. Akkor a zsidók ISTEN AKARATA SZERINT CSELEKEDVE voltak gonoszok? Ezek közül ma már mindegyiket elítéljük. Innen is lehet látni, hogy a jó és a rossz a kortól a kultúrától függ.

2012. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"

Ok, a házasságtörés bűn. De milyen módon ölhetem meg a szomszédomat, ha a Sabbathon dolgozott?

Muszáj összehívnom az egész az egész falut, hogy megkövezzem az unokatestvérem, aki nem elég, hoogy két féle zöldséget vetett ugyanazon földbe, de még két anyagból készült ruhát is visel?

"


A Bibliában amikor egy házasságtörést elkövetett asszonyt megakartak kövezni, akkor Jézus megmentette őt, de nem dícsérte meg és arra bíztatta, hogy továbbiak nem szegje meg a törvényeket.

Sőt többször hangsúlyozta, hogy nem az ember van a szombatért. Többször megakarták ölni, amiért szombaton gyógyított stb..

Azt is megmondta a zsidóknak, hogy a törvényeikkel fölülírták Isten törvényeit.

Ha nem gond, most nem idézek, csak ha nagyon szeretnéd.



"

Ja, egyébként szeretném a lányomat eladni, ahogy az Ótestamentum felhatalmaz rá. Ebben a korban mennyit érhet? Ja, és ugye rabszolgákat is tarthatok, de csak ha a szomszédos államokból rablom el őket. Szerinted melyik országban vannak a legjobbak?

"


Jézusnak nincs köze az Ótestamentumhoz továbbra sem. És bevallom, hogy fogalmam sincs, hogy hol van írva ez a rész, de gyanítom, hogy Mózesnél aki...


"

Ezeket pl. az Ótestamentum megengedi. Akkor a zsidók ISTEN AKARATA SZERINT CSELEKEDVE voltak gonoszok? Ezek közül ma már mindegyiket elítéljük. Innen is lehet látni, hogy a jó és a rossz a kortól a kultúrától függ.

"

Ha sokáig rabszolgát tartottál volna, akkor szerintem rájöttél volna, hogy ő is ember. És mit tettél volna, ha ellened mond valamit? Megszeged Isten törvényét? Megölöd?

A kedvedért majd elolvasom az Ótestamentumot, hátha találok valamit ezen magatartás ellen.

De a bűnnek is vannak fokozatai. Ez a baj, hogy sokan úgy nőttek fel már akkor is, hogy azt nyomták beléjük, hogy Istenek. A többi emberbe pedig, hogy szolga. És sokan nem is háborogtak ez miatt, hogy szolgák.

A háború pedig bűn, kivéve ha önvédelem. De ezt nem értettem soha az emberekben, hogy miért kell védeni magukat egymástól. Szánalmas.

2012. júl. 13. 18:44
 23/34 anonim ***** válasza:

Dehogynem relativizálsz.Pontosan le van írva, hogy "Ne ölj!", pontosan le van írva, hogy "amikor más felett ítélkezel, magadat ítéled el", pontosan le van írva, hogy "Szeressétek ellenségeiteket, jól tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, Áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik titeket háborgatnak.", pontosan le van írva, hogy "Aki egyik arcodat megüti, fordítsd néki a másikat is" és még folytathatnám a sort. Ha pedig ettől eltérsz, "bonyolultabban vizsgálod a tetteket", akkor bizony relativizálsz. Lehet tagadni, de akkor is ezt teszed. Ez nem csak a 10 parancsolattól való eltérés, mint mondtam.


"És akkor vissza kérdeznék. Téged miért zavar a régi egyház tettei, meg a zsidóké?"


Én csak felhoztam példának, hogy a kultúrkör sem mentes a primitív viselkedésmódtól, az értelmetlen vérontástól és a különös kegyetlenséggel történő gyilkolástól, sőt, kimondottan kreatívan űzték.

2012. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Kihagytam a keresztényt. Hogy a keresztény kultúrkör sem mentes.
2012. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
2012. júl. 13. 19:07
 26/34 A kérdező kommentje:

Kedves gyakorivalasz2!

Igazad van teljesen. Az viszont nincs benne, hogy ölesd meg magad és csinálj magadból szolgát.

És szerinted ha mindenki betartaná ezeket a törvényeket, akkor lennének háborúk? Sikkasztás, gyilkosság stb???

Ha te megölsz egy diktárort, akkor nem lesznek háborúk?

Egyből az a nép jó lesz?

Az is benne van a Bibliában, hogy ne ítélkezzünk.

És a lopásban nem az a bűn, hogy lopsz. Hanem az, hogy megkárosítod a másik embert.

Azért, mert nem tudjuk betartani ezeket a szabályokat, nem jelenti azt, hogy lopni mostantól nem bűn, sőt helyes.

Én maradok annál, hogy bűn, de van amikor fel lehet menteni, ha nem büszkélkedsz vele és kényszerből tetted.

2012. júl. 13. 19:18
 27/34 anonim ***** válasza:

"Én maradok annál, hogy bűn, de van amikor fel lehet menteni, ha nem büszkélkedsz vele és kényszerből tetted.

"


Bár magad is tagadod de te is relatív jó és rossz mellet tetted le a voksod. Mint ahogy a PI értéke "abszolút" azaz 3.14(...), nem relatív azaz nincs olyan eset amikor 8.

2012. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves Nemvagyok!

Jobban tettem volna, ha azt kérdezem, hogy miért gondolják páran azt, hogy semmi sem bűn és mindent szabad.

2012. júl. 13. 19:48
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem gondolja, legalább is így nem.
2012. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Hát jó... Csak akkor megint nem teljesen értem, hogy kidönti el, hogy mi a rossz, mi a bűn és mit nem szabad csinálni nekem és a közösségnek, ha mindenki szerint más. És miért más? A vezető mi alapján dönthet?

Szerintetek ez rossz, mások szerint az rossz. Kinek van igaza?

Ha most szétbontom a ne ölj aprancsot arra, hogy csak akkor, ha stb.., akkor már ti is abszolút igazságnak vennétek?

Mi van ha valaki azt mondja, hogy öld meg a sárgát, mert sárga és mindenki sárga lesz, ha ezeket nem gyilkoljuk. Neki igaza lesz? Vagy annak a csoportnak akik ezt állítják?

2012. júl. 13. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!