Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves nem keresztények...

Kedves nem keresztények válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Néhányan hangoztatják, hogy nincs olyan baromság, hogy jó és rossz (cselekedetek). Nincs pozitív és negatív, mert minden relatív ebben a világban. Én ezzel abszolút nem értek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert érdekel nagyon, hogy milyen vallású emberek állítják ezt és miért.

Szerintem is sok minden relatív, de pl. kis gyerekek kedvből való felkoncolása soha az életben nem lesz helyes cselekedet. Azt meg nem fogadom el, hogy egyes emberek csak azt mondják, hogy megtörtént és kész. Így volt jó, vagy így kellett lenni-e (mert pl. nekem jó volt).

Rá lehet kenni, hogy más társadalmakban más szokások vannak (de szerintem ez primitívségre utal).

Ha szerintetek ostoba vagyok, akkor részletesen fejtsétek már ki, hogy miért tévedek vagy mosták ki az agyam teljesen (a témára válaszoljatok légy szíves). Köszönöm!



2012. júl. 13. 14:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Pont azért bonyolult a jó és rossz kérdések. Mi emberek döntjük el, mi tartozik aláírom nem könnyű de,ha csak a Bibliát követnénk még mindig lehetnének rabszolgák megkövezések. Mi emberek rájöttünk hogy nem túl egészséges húgonkant/anyánkat megerőszakolni,ha valaki ellop egy csirkét azért ne vágjuk le a kezét.Tiltani kell egymás megölését mert a végén senki nem marad, mondhatni a kormány azért tiltja az ölést mert ha kinyírnánk egymást ki fizetne adót.


És isten miben jobb? Ő is változtatja a jó és rossz fogalmát amikor csak akarja. Ha akarja holnap kijelenti,hogy "Túl sok ember van és kevés hely holnap mindenki megölhet 2 embert ha a népesség lecsökkent 3 milliárdra akkor abba lehet hagyni. Szeretettel a te szerető Bölcs urad". Miért ne tehetné egyszer már követett el népirtást, persze megigérte,hogy nem tesz ilyet de mit fogsz tenni ha megszegi a szavát lemondatod, megölöd?


Isten olyan mint egy Sims játékos ha akarja pátyolgat segít azt ha rád un bedob a medencébe és kiveszi a létrát.A karakterek se szálltak eddig ki a gépemből és bosszúlták meg a szeretteik értelmetlen halálát.(Ez de jó film lenne) A nagy diktátorok ellen legalább fellehet lázadni.

2012. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Az addig oké, hogy Jézusnak semmi köze nincs az Ótestamentumhoz (ami tévedés, mert van, ugyanis ő zsidó volt, és a keresztény vallás szerint a zsidó Isten fia), de akkro szedjük már ki a Tízparancsolatot a válaszokból. Ne az legyen, hogy fogjuk a Biblia nekünk tetsző részeit, azokat kiemeljük, azokat a részeket, ahol Isten gyilkol, megerőszakol (közvetve ugyan, de megerőszakol), kínoz, járványokat okoz, élve eléget komplett városokat, azokat meg kiszedjük.
2012. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
49%

Ateista vagyok, de az első egypár kommentárod alapján veled értek egyet, kérdező. Én viszonylag egyszerűen csoportosítom a tetteket:

nem ártasz vele senkinek = jó

negatív kihatással van valakire = rossz

Átlagot vonni nem kell vallásbeli eloszlásból.

2012. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Valahol olvastam, hogy az ember ölés lehet akár még erény is , vagy bűn, esetleg a kettő között is.

"Erény "lehet, ha pl.egy közösséget, a népedet megvéded egy gyilkos hordával szemben. "Bűn" ha letámadsz egy békés országot és megölöd az embereket.Se nem erény se nem bűn, ha pl. egy szerencsétlen balesetben valakinek a halálát okozod.Nekem az jön le ebből, hogy fontosabb lenne azt nézni, hogy mit miért teszünk. Tehát úgy tűnik hogy nem is annyira a cselekedet határozza meg , hogy mi a jó és mi a rossz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy helyes lenne a "rossz" és a "jó" fogalmát egy más területre áthelyezni.Mert ha tovább néznénk a motivációknak a mélyebb okát , lehetséges , hogy ott sem lenne mindig egyértelmű, hogy valójában mi számít "jónak" és mi számít "rossznak". Elgondolkoztató számomra amikor pl. itt a neten megjelenik egy hír, egy "kegyetlen gyilkosságról".(persze "tudjuk" hogy a média profi módon tálalja hogy az a legkegyetlenebbnek tűnjön) A hozzászólások néha elborzasztóak tudnak lenni, olyan gyűlölet sugárzik némelyik hozzászólásból , hogy az embernek az jut eszébe,hogy talán több félni valója van az ilyen hozzászólóktól mint a "kegyetlen gyilkosoktól".Tudod! Lincshangulat."Akasszuk fel!!" Ilyenkor senkit nem érdekel, hogy valójában pontosan mi is történt.Hogy jön ide ez a kérdéses témához? Úgy , hogy ha egy kicsit jobban megismernénk önmagunkat, illetve a másik embert , akkor valószínű, hogy egyre inkább másképp közelítenénk a "jó" éa a "rossz " fogalmához. Ha pl. egy ország tele van frusztrált emberekkel akkor a frusztráltságunk csak egyre inkább generálja a másik ember frusztráltságát, és ez szélsőséges esetekben egy gyermek felkoncolásához is vezethet sajnos.Ezzel véletlenül sem azt akarom mondani, hogy "megtörtént és kész". Inkább azt akarom mondani ezzel, hogy talán érdemes lenne elgondolkozni azon , hogy mielőtt bárkit is "kegyetlennek "neveznénk, vajon közvetett módon esetleg mi magunk is nem járulunk e ahhoz, hogy ezen "kegyetlenségek" megtörténjenek.Tehát ezzel azt akarom mondani , hogy mielőtt a "rosszat" gondolkozás nélkül meglincselnénk , mégis érdemes lenne először magunkba nézni. Természetesen ez mindannyiunkra vonatkozik.

2012. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!