Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Tél, mert szerinted az anyád nem halna meg érted? Vagy az apád? Ha megtudnád menteni a gyerekedet, nem tennéd meg?

Olvass utána egy kicsit!! ne keljen mindent a szádba adni.

És a levélre a válaszom:


Azt írtad hogy én miért nem mentettem meg őt.

Hogyan mentettem volna meg őt? Szerinted ott voltam 2012 évvel ezelőtt?

2012. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
nagyon fasza dolog ez a próba tehenész fiú barátom vagyis fasza lenne, ha valakinek nem az életébe az egész életébe kerülne mert tudod van aki kap olyan sebet amit örökre magával hord és nem tudja begyógyítani nm erős lesz tőle hanem gyenge ezt hová sorolnád? egyébként meg miért tesz engem próbára? mit avatkozik bele az én életembe? hol a szabad akarat?
2012. júl. 31. 09:55
 43/51 A kérdező kommentje:

"Tél, mert szerinted az anyád nem halna meg érted? Vagy az apád? Ha megtudnád menteni a gyerekedet, nem tennéd meg?

Olvass utána egy kicsit!! ne keljen mindent a szádba adni. "


áááá Álljunk meg Jézus nem Istenért halt meg hanem a bűnös emberekért ergó olyan mintha én feláldoznám magam egy ismeretlen idiótáért akit soha nem is láttam (de egyébként nem tudom mihaszna lenne belőle... egyébként amit csinált Jézus azt nyugodtan lehet öngyilkosságnak is nevezni elmenekülhetett volna lepattanhatott volna de ő megakart halni lehet a pokolban van ;D )

2012. júl. 31. 09:59
 44/51 anonim ***** válasza:

Tudom hogy Jézus a bűnös emberekért halt meg.

Csak az előbbi példában, jézus a szülő, mi vagyunk a gyerekek. (bűnösök)

2012. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
Hát nem tudom komám, lehet nem is kéne ilyeneken ennyit agyalni. Mindenki élje úgy az életét ahogy szeretné, higgyen amiben akar és kész!! :)
2012. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Mindenkinek szabad akarata van. De mi lesz ha Isten elé kerültök?
2012. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
Eszembe jutott egy idézet: Isten nem véd meg minden jó embert a bajtól. Annyit azonban megad, hogy elég erőnk legyen átvészelni a nehéz időket.
2012. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Mindennek meg van az oka mi miért következik.De a lényeg hogy a lélek ne sérüljön....

Biztos hogy e világban nehéz élni,de a szenvedés az élet jelentőségére hívja fel a figyelmet.Ez a világ nem az Igazságban van ,ha abban volna minden tökéletes lenne.De az igaz élet Jézusban van amely megíratott a szentírásban.A mennyeknek országa....

2012. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

„Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim harcolnának, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. De az én országom nem innen való.”


Ennek így kellett lennie hogy mindaz ami megtörtént Isten akaratából történt.És ha Jézust nem feszítették volna meg ,nem lenne szabadító.


28Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában."

Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. 35Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, 36és így az embernek ellensége lesz a háza népe. 37Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám; 38és aki nem veszi fel keresztjét, és nem követ engem, nem méltó hozzám. 39Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt." 40"Aki titeket befogad, az engem fogad be, és aki engem fogad be, az azt fogadja be, aki elküldött engem./Máté 10.

2012. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező azért tudd: én egy béke szerető, alapból nem kötekedős srác vagyok DE nem értem mi értelme van annak a rakat közhelynek-amit a drága ateisták nap mint nap hajtogatnak önpusztító utálatukban amit azok iránt éreznek akik vallásosak-amit itt ránk zúdítasz. Egyáltalán hány éves vagy, mert az írásodat tekintve én kb 8-nak tippellek. De elég a csöszögetésből, a lényeg, hogy ez a kérdés sokkal komplikáltabb annál, hogy most kb 10 mondatban elmagyarázzam neked mikor ezt valaki 5-6 évig tanulja. Röviden összefoglalva én egyet értek azzal a hozzászólóval aki azt írta, hogy minden érted van és ha például ,,nem kapod meg az állást,, akkor az is a javadra válik, csak még nem tudod hogyan. Még valami:


,,a(Csak így zárójelben: ÚJ MONDAT=NAGY BETŰVEL INDÍTASZ) másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?,,


Nah most ez szintén tipikus esete mikor egy ateista úgy kezdi el az eszet osztani nekünk ,,boldog tudatlanságban élő vallásosoknak,, ,hogy neki a témáról tulajdonképen fingja sincs. Olvasd el: Biblia és azon belül Jób könyve)



Akik olvasták ezen irományomat azoknak: tudom nem kellet volna így beszélni vele de kezdem már unni a tizenéves kis nagyképű taknyosok hozzászólásait akik azt hiszik, hogy ők fogják megreformálni a társadalmat és végre eltüntetni a ,,maradiságot,,

2012. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!