Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

22 Látod, hogy a hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel, és a cselekedetei által lett tökéletes a hite

A hite segítette Ábrahámot és serkentette jó cselekedetekre. Figyeljük meg, hogy Jakab nem azt mondja, hogy Ábrahámnak csak cselekedetei voltak, hanem feltárja, hogy a „hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel”. Ha nem lett volna hite, Ábrahám nem vállalkozott volna fia feláldozására. Másrészt nem nyerte volna el Isten elismerését, ha nem engedelmeskedett volna parancsának. Azonkívül Isten sohasem igazolta volna Ábrahám hitét és nem nyilvánította volna őt igaznak. Így a hit és a cselekedetek önmagukban nem, csak együttesen vezetnek eredményhez.

Isten tudta, hogy Ábrahám teljes mértékben hitt neki, amikor az 1Mózes 12:1–3 szerint első ízben tett neki ígéretet. Isten előre láthatta, hogy Ábrahámot ez a hit az engedelmesség cselekedeteire fogja serkenteni. A cselekedetek, amelyeket Ábrahám Isten és emberek előtt véghezvitt, igazolták és megerősítették Isten évekkel korábban kifejezésre juttatott bizalmát. Figyeljük meg Isten szavait, miután Ábrahám tettekkel bizonyította hitét: „Most már tudom, hogy istenfélő vagy, mivel nem tartottad vissza tőlem a fiadat, az egyetlenedet” (1Mózes 22:12).

Az, hogy Isten Ábrahámot igazságos férfiúnak tekintette, már Izsák megszületése előtt nyilvánvaló volt, amikor Isten azt mondotta. „Ábrahám ugyanis nagy és hatalmas nemzetté lesz, és általa részesül áldásban a föld minden nemzete. Mert megismertem őt, és tudom, hogy megparancsolja fiainak és háza népének, hogy tartsák meg Jehova útját, hogy igazságosságot és jogosságot cselekedjenek azért, hogy Jehova beteljesítse azt, amit mondott felőle” (1Mózes 18:18, 19). Ábrahám hite tehát nem úgy lett „tökéletessé” vagy „teljessé” téve, hogy még valamire szükség lett volna, vagy hiányos lett volna, vagy elégtelen lett volna, hiszen önmagában véve nem volt tökéletlen. (Vö. Zsidók 2:10, amely leírja, hogyan lett Jézus tökéletessé téve.) Isten vele való eljárása és parancsa inkább arra indította Ábrahámot, hogy tetteket vigyen véghez abból a célból, hogy Ábrahám hite tökéletesen kipróbált legyen. Ábrahám cselekedetekkel párosult hite elérte a célját.

2012. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
szóval másképpen akkor mégiscsak próbára tesz isten fasza
2012. júl. 28. 14:25
 23/51 A kérdező kommentje:
ezzel amúgy amiket itt fentebb írtál megint az elejére kerülünk mert megint magyarázod a magyarázhatatlant... amire ugye a kérdésemben példát is írtam... te azt mondtad ááá nem úgy van az de közben te is próbálsz vmi egészen mást bemagyarázni próbálod a feketét fehérré magyarázni
2012. júl. 28. 14:30
 24/51 A kérdező kommentje:

"Krisztus áldozata a legnagyobb bizonyítéka annak a szeretetnek, melyet Jehova irántunk érez. Mivel Isten ilyen áldozatot hozott értünk, kérdezzük meg magunktól: „Én milyen áldozatokat vagyok hajlandó hozni azért, hogy örömet szerezzek Istennek?” "


én nem kértem Jézust h halljon meg értem... meg attól h meghalt abban nekem nincs semmi hasznom... meghalt és? és az nekem miért jó? mit kezdjek most azzal? ja h a bűneimért halt meg? az én bűnömért ugyan nem mert nekem nincs bűnöm amiért meg kéne halni... de komolyan mitől lett nekem jobb h Jézus meghalt? és attól h meghalt nekem miért kell áldozatot hozni?


áldozathozatal... mégis mi? járjak templomba? gyónjak? imádkozzam? segítsek másokon? higgyek istenben? éljek a katolikus hit szerint? erre gondolsz?


ezek mind megvoltak nem kaptam cserébe semmit hanem inkább azt éreztem h vmit nem csinálok jól és én vagyok a bűnös máskülönben pedig a "testvéreknek" se nagyon akaródzott segíteni...


vagy azt kaptam ezekért az áldozatokért h meghalt értem Jézus? mert ha igen akkor menny a f@szba

2012. júl. 28. 14:57
 25/51 anonim ***** válasza:
4%

Nos ilyet kijelenteni, hogy nincs bűnöd már ezzel is bűnt követtél el ilyet kijelenteni

Ugyan is mindenki bűnös, még az újonan megszületett csecsemő is, mert nem tökéletes szülőktől született, és ezáltal a génjeiben hordozza a bűnt.

Ádám miatt mindenki bűnben születik mert ezt örököltük, ha tetszik ha nem.

H a tökéletes lennél ami kizárt, akkor isten céljainak megfelelően élnél, akkor betartanál minden tőle jött útmutatást.


(Róma 5:12) 12 Ezért van, hogy amiképpen e g y ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek . . .


***

6 Ádám csak a bűnbe esése után nemzett gyermekeket. Ezért mindegyikük örökölte a bűnt, annak minden káros hatásával együtt. Természetesen ők nem szegték meg Isten törvényét, ahogyan Ádám, ezért nem lehetett őket ugyanannak a bűnnek az elkövetésével vádolni; és még törvénygyűjteményt sem kaptak ekkor (1Móz 2:17). Mindezek ellenére Ádám leszármazottai örökölték a bűnt. Így a bűn és a halál uralkodott felettük mindaddig, amíg Isten nem gondoskodott az izraeliták számára törvénygyűjteményről, amely egyértelműen megmutatta, hogy bűnösök. (Olvassátok fel: Róma 5:13, 14.) Az öröklött bűn hatását szemléltethetnénk egy olyan örökletes betegséggel, mint amilyen a hemofília (véralvadási zavar). Például lehet, hogy már olvastál arról, hogy II. Miklós orosz cár és Alekszandra Fjodorovna fia, Alekszej örökölte a szüleitől a hemofíliát. Előfordul, hogy a hemofíliás szülők gyermekei nem betegednek meg, de attól még lehetnek a betegség hordozói. A bűnnel azonban egy kicsit más a helyzet. Az Ádámtól örökölt bűn és annak káros következményei elkerülhetetlenek. Mindenki szenved tőle, és a halál biztosan utolér mindenkit. Kivétel nélkül minden gyermek örökli a szüleitől.


Ez az örökletes hiányosság, vagyis a bűn nem mikroszkóppal látható dolog. A „bűn” erkölcsi és szellemi hiányosságra utal, melyet az ősszüleinktől örököltünk, és fizikai következményei vannak


Isten gondoskodott egy ellenszerről. Pál apostol ezt írja: „a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által” (Róma 6:23). A korintusziaknak írt első levelében Pál egy biztosítékról is beszél, ami nagy jelentőséggel bírt számára: „ahogy Ádámban mindenki meghal, úgy a Krisztusban is mindenki meg fog elevenedni” (1Korintusz 15:22).

2012. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 homo ludensz ***** válasza:
Én már évek óta nem a szokásos módon imádkozom hogy Uram adj ezt meg azt mert akkor megfogalmazom és ezáltal megteremtem annak a dolognak vagy bárminek a hiányát önmagam számára. Megköszönöm amim van,mert kevesebb is lehetne és azt próbálom értékelni ami az egészségemből megmaradt meg a hitemet szándékozom elmélyíteni a többi csak múló jó vagy rossz emlék. A betegséget nem azért kapjuk mert jól vagy nem jól szolgáltuk Istent. Az a baj hogy olyan torz és fals Istenképet hordozunk általában magunkban aminek semmi köze a valódi Teremtőhöz.
2012. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
10%

Csatlakozom kedves Homo Ludensz barátomhoz.

nincs kommentár

Kata

2012. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

"Ugyan is mindenki bűnös, még az újonan megszületett csecsemő is, mert nem tökéletes szülőktől született, és ezáltal a génjeiben hordozza a bűnt."


ekkora fasszságot még nem hallottam a génekben hordozott bűn nos kedves holdkóros tónyó barátom a tudósok még nem azonosították eme géneket de már te megtetted


azt meg végképp nem értem miért offolsz? mert egyfolytában másról beszélsz nekem de a kérdéseimre egyszeresem válaszoltál hanem előjössz vmi újabb baromsággal ami abszolút nem a témába vág nem csodálom h 36% vagy

2012. júl. 28. 20:21
 29/51 anonim ***** válasza:

"mert nekem nincs bűnöm amiért meg kéne halni..."


Komolyan? Hát, ez elég elbizakodott beszéd. Minden embernek van bűne, mert rosszra hajló a természetünk. De ha kérjük Jézus bocsánatát a gyónásban, Ő megbocsát nekünk és megszabadít terheinktől a pap látható és hallható feloldozása által.


Komolyan azt gondolod, semmi szükséged Jézusra és az Ő szeretetére? Mindig lesz a szívünkben egy kis sarok, ahol Isten szeretete után vágyódunk. Az emberek szeretete nem elégítheti ki ezt a vágyódást. A szeretteink meghalhatnak, elhagyhatnak, de Isten mindig ott lesz. Hiszen Ő teremtett bennünket és végtelenül szeret.


Miért az érzéseidben bízol? Honnan tudod, hogy helyes volt az az érzésed, hogy amíg katolikusként éltél, valamit rosszul csináltál? Nem gondolod, hogy ez egy téves érzés volt?


Az érzéseink gyakran becsapnak minket.

2012. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
53%

Nos engem nem a százalékok érdekelnek, mert nem ez számít.

A másik pedig lehetnél egy kicsit kedvesebb is :) mert azért nem a barátod vagyok, és közelebb vagyok már az ötvenhez, mint a negyvenhez.Nem beszélve arról hogy nő neműnek születtem.:)

Köszönöm az utánam író kedves valakinek, hogy Ő is a biblia mellett foglalt állást, mert hát ez valóban így van.

Persze ne kötelező elfogadni, csupán leírtam a bibliában leírt tényeket, és az, hogy ezért emberek lenulláznak, nem nekem szól, nem is veszem magamra, hanem a bibliát nullázzák, és a teremtőt, én csak egy eszköz vagyok a kezében.

Tisztelettel.

2012. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!