Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Utóírat, nem offoltam, hanem a kérdésedre válaszoltam, ami nem csak a fentiekből állt.

Egyébként semmi közöm a Katolikus valláshoz.Ezt itt ezen az oldalon lévők akik régóta fent vannak tudják.


Ne félj nem írok többet neked, mert nagyon bánt, hogy ilyen megalázó embertelen hangot használtál ami nem méltó senkihez, főleg ha embernek tartja magát.

2012. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 tél ***** válasza:
0%
Jézus a saját bűneiért hal meg!Mivel házasságon kívüleszületett. Az apja a MOSZAD elődjének a vezetője volt. mikor ezt József ezt megtudta elakarta hagyni Mariskát, de éjszaka egyik éjszaka meglátogatta egy ügynök és pár pofon és jobbhorog kíséretében meggyőzte jobb ezt ha nem teszi. Jézus erről nem tudva a békét kezdte hirdetni ezért az "atya" halálra ítélte és kivégezték. A többi csak mese!
2012. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Szia tél.Kata vagyok.

Azért néha lehetnél egy kicsit nyáriasabb is.:))

No, ne haragudj már annyira.

Tisztelettel.

2012. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim válasza:
Szerintem azért is tesz néha Isten minket próbára, hogy fejlődjön a személyiségünk. Ha legyőzöl egy akadályt, megerősödsz. Van rá 2 példám is, amik velem történtek. 18 éves koromban elhagyott a barátnőm, nagyon rossz érzés volt, kb 1 év kellett hogy túl tegyem magam rajta. Ha most hagyna el a barátnőm, már tudnám kezelni a helyzetet, mert megtanultam, hogy megy tovább az élet, majd lesz másik stb... Nem könnyű így leírni, de egyszerűen lelkileg megerősödtem. A másik dolog pedig a munka. 19 éves koromig azt se tudtam mi akarok igazából lenni, a sors úgy hozta hogy egy családi tehenészetnél kötöttem ki. Jó ideig szinte semmihez nem értettem. Kemény és fárasztó munka, pénzt nem sokat kaptam. Fokozatosan megszerettem, mostanra szinte mindenhez jól értek, 2 év alatt rengeteget fejlődtem. Választhattam volna más munkát is, ami jóval többet fizet, de a szívem ide húzott. Nap mint nap dolgoztam, egyszerűen éreztem, hogy már szinte magamat kell legyőznöm. Kitartottam, most már saját állatokat is nevelek. De ami a legfontosabb, rengeteget változtam ez idő alatt. Megtanultam bánni a pénzel, megtanultam a keveset megbecsülni, megtudtam mi is az a fáradtságos munka. Testileg-lelkileg szinte kicseréltek és ezt a kitartásomnak köszönhettem. Én ezeket próbának fogtam fel, és arra jutottam, hogy rengeteget fejlődött a személyiségem! Szóval ilyesmi célja lehet Istennek, ha valakit próba elé állít. És ha vissza gondolok az akkori énemre és a mostanira, hálát adok neki, hogy így tett.
2012. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 tél ***** válasza:
7%
Én is próbára teszem Istent. Eddig mindenből megbukott!
2012. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező


Tudod van egy mondás:Ne vitatkozz idiótákkal mert az ő területükre tévedsz és megvernek a rutinjukkal.


Aki a mátrixban akar élni úgyis ott fog.Ha felajánlom neki a tudást tartalmazó pirulát ő akkor is a butaságét fogja választani.

2012. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj

Mindenki azt hiszi, hogy Isten nem létezik, mert akkor nem létezne háborúk, éhség, gazdasági világválság.

Sokaknak jól jön Isten, de nem azért hogy higgyenek benne, hanem azért hogy valakit hibáztassanak.

Ha egy hívő apa meghal szomorú dolog, de mindenkinek eljön az ideje. Ő dönti el hogyan éli az életét, ez hívják szabad akaratnak.

Létezik a világon a gonosz is!!!!!!!

Nem tudod mikor jön veled szembe, nem ismered fel!!!!!

Hisz nincsenek neki 2 méteres szarvai, vagy bármi ijesztő dolgai!!!!

Téged akar!!!! Hisz ha Isten megszerez téged, elveszít téged a Sátán!

Csak annyit mondok, hogy ha Istenben hiszel nem azt jelenti hogy nem fognak rossz dolgok megtörténni.

Csak azt hogy könnyebb lesz ezeken felülkerekedni, és persze hogy ha hűséges leszel, elnyered a jutalmadat!!!


Remélem segítettem.

2012. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Szeretett Tél barátom, nem vagy egy kicsit "beképzelt"?:)


Ezt Én fordítva írtam volna.

Nem Ő bukott meg,...nem gondoltad, hogy feltételeket szabhatsz neki, először is Ő megtette a maga részét nem is keveset.

Megengedte és végig nézte szeretett fia halálát.

hogy neked, nekem , és mindenkinek jobb legyen, megelőlegezte a bizalmat mindenkinek, pedig nagyon jól tudta, hogy nem mindenki fogja megérdemelni.


Most jó lenne ha mi is megtennénk a részünket.

Ha nem tesszük nem de mi emberek buktunk meg nem?

Persze maradok tisztelőd Kata.

2012. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 tél ***** válasza:
62%
Ez az hogy végignézte! Mit várhat az ember egy olyan Istentől aki még a "fiának" sem kegyelmezett! Vagy összedőlt volna a világa?
2012. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 tél ***** válasza:
Én értem ugyan nem! Nem akarok semmiféle gyilkosságnak semmilyen részes lenni van elég beképzel alak aki azt hiszi hogy ő miatta ölték meg Jézust!
2012. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!