Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim válasza:

En reformatus vagyok, ezeket en se igazan ertem.

En abban hiszek , hogy ,a te peldaddal eljek : azt a munkat azert nem kapta meg , mert nem arra van tehetsege , hanem valami masra. Mashoz adott tehetseget neki Isten . Azt amihez ert ,megvan hozza a tehetsege es szereti , az mar csak rajtad mulik , hogy azt a bizonyos tehetsegedet kihasznalod .

2013. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!