Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért használják...

A katolikusok miért használják ezt a hülye érvet?

Figyelt kérdés

hallottam már sokszor, hogy akik csalódtak a vallásban gyakran számon kérik istent, hogy ő miért nem segítette miért nem kapta meg ezt vagy azt tényleg sokszor egyáltalán nem nagy kérések olyanok amik tulajdonképpen életben tartanának...


erre azt szokták mondani a katolikusok ugye, hogy isten nem automata olyan helyzeteket teremt h a kívánságod teljesüljön...


ez mekkora kamu duma már! mert helyzetet én is tudok teremteni bármikor pl valaki szeretne munkahelyet... bemegy és meghallgatják (katolikusok szerint isten által teremtett helyzet) elküldik mert nem volt alkalmas pl nehezen tudja eladni magát nem beszél elég jól mit mondanak a katolikusok? isten jó volt teremtett helyzetet csak te b@sztad el... de könyörgöm mégis h ronthatta volna el? h nyerhetett volna mikor a képessége nem volt meg hozzá? és tulajdonképpen ez a duma úgy gondolom egy csalódott embert még mélyebbre taszít mert magát hibáztatja úgyszintén holott neki nem helyzetre van szüksége hanem erre a képességre mint pl bátorság vagy kommunikáció ebben az esetben...


a másik ilyen dumát pedig betegeknek akik halálos betegek is többek közt azt beszélte az egyik pap, hogy isten azért küldi a betegséget, hogy ráfigyeljél hogy őt szolgáld... ez meg megint mi? miféle rothadékság ez? a halálos betegben akinek utolsó napjai vannak azzal terhelni h azért kapta a betegséget mert nem jól szolgálta az istent? miféle rohadt szemétség ez?



2012. júl. 27. 12:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
szerintem meg másokon NEM segíteni és helyette bűntudatot kelteni (mert úgy könnyebb) na az az ormótlan bunkóság és szemétség
2012. júl. 27. 13:27
 12/51 Antimod ***** válasza:
90%

Erre van egy vicc.


Egy hatalmas árvíz által elöntött faluból mindenki menekül, kivéve a papot, aki felül a templomtorony tetejére.

Már szinte mindenki elhagyta az otthonát, míg arra megy egy csónak, és a benne ülők hívják:

"Szentatyám, másszon le, jöjjön velünk, van még hely a csónakban!"

"Nem megyek, majd az én Istenem megment engem!"

Negyed óra múlva egy motorcsónak is arra megy, de nem tart velük sem. Végül megérkezik a mentőhelikopter, de a létrát is elutasítja, mondván, hogy az ő istene majd megmenti őt.

Végül ellepi és elsodorja a papot a víz, megfullad. Odafönt találkozik az Úrral.

"Nem értem Uram! Miért hagytad, hogy meghaljak? Miért nem mentetted meg a szolgádat?"

Mire az Úr:

"Hagytam?! Küldtem érted egy csónakot, nem kellett. Küldtem aztán egy motorcsónakot is, abba sem szálltál be. Végül még a mentőhelikoptert is visszautasítottad. Mit tehettem volna még?"

2012. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 Sághegyi Csaba ***** válasza:
30%
A legfelkészültebb hívő sem tud bizonyos kérdésekre választ adni. Én magamat nagyon felkészültnek tartom, innen tudom. Tizenéves testvérpár temette az anyját a gyülekezetünkben. Nem tudtuk, miért volt ez, azt tudtuk, hogy szeretjük a srácokat. És ez volt a mindennél fontosabb. Azóta is igyekszünk ezt kimutatni nekik. Amire nincs válasz, ott nem kell erőlködni idióta érvekkel, mert az olyankor csak árt. Inkább osztozni kell a terhekben, hogy könnyebb legyen hordozni.
2012. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 tél ***** válasza:
T-Pacsi milyen jogon tesz tesz próbára Isten? vagy nem mindenható vagy nem minden tudó? Akkor meg mit kísérletezik! Vagy néki mindent szabad?
2012. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
ja igaz ha mindent tud akkor minek a próba? micsoda jó szórakozás... Al Pacino is hasonlót mondott az ördög ügyvédjében és milyen igaza volt
2012. júl. 27. 20:47
 16/51 anonim ***** válasza:
0%

Szeretett Gyermekeim az Úrban:)


Többeknek válaszolnék ha nem haragszotok ha igen akkor is:))

Nyomatékos biblia vers mutatja, hogy a teremtő, nem szórakozik az emberekkel azáltal, hogy próbára teszi őket.


(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

Azt hiszem ez a vers magáért beszél.


Annak a kedves embernek aki pedig a tiz csapásról írt, hogy mi értelme volt?


Nos hogyne lett volna értelme.

A Fáraó akit a népén belül is Istenként imádtak, dacolt a teremtő kérésével, amikor is szépen kérte, engedje el a népét.

Nos a teremtőnek nem volt választása, be kellett mutatkoznia, hogy Ő nem fog évekig könyörögni senkinek amikor szeretne valamit, és jogosan, hiszen iszonyú rabszolga sorban élt a népe, és kiakarta hozni őket, de minden rossz dolgok nélkül.

Mivel az Egyiptomiak Istenek millióit imádták, úgy gondolták, hogy ez az isten nem fog tudni a Fáraóval és a több millió istennel szembe szállni.


Mivel valójában Ő az egyedüli igaz Isten aki az életet teremtette, ezzel bebizonyította, hogy ki is az igazi teremtő, és hogy a többi isten, ha volnának is semmit nem érnek.

Megszentelte a nevét ahogy a későbbiekben Jézus is ezen név megszenteléséért imádkozott.


Nos ez hamarosan megfog ismétlődni, mindenki megfogja tudni ki is az igaz Isten, és többet ne lesz kétséges soha többé.:)

2012. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
0%

Én egy temetésen hallottam ahol egy gyermeket temettek, és azt mondta a lelkész, hogy a teremtőnek szüksége volt egy angyalkára.

Nos nem bántani akarom, de eléggé csúnya dolog a teremtőt ilyesmivel megrágalmazni, hogy ezzel szórakozik.

Már csak azért sem, mert több milliós de lehet hogy még annál is több angyali sereg áll a rendelkezésére,akiket az ember teremtése előtt létre hozott. s ha akar teremtene magának ha nem lenne elég.

Soha ilyesmivel nem szórakozna, még belegondolni is rémisztő, hogy mit kinem találnak.


Miért mondanak ilyen érveket?

Mert nem ismerik a bibliát, és isten gondolatait sem:)

Persze nem bántani akarom őket, az Ő dolguk.

Sajnos a teológia nem az isten szaváról való tanulást támogatja, hanem bizonyos hagyományokra épülő emberi filozófiákat.

A bibliát alig használják.

Ezt onnan tudom, hogy volt egy ismerősöm aki tanult erről, a Pázmányon.

Jól tudjuk pedig mi akik az Ő szemükben laikusok vagyunk,

Jézus azt tanította, hogy ha emberi hagyományokon alapul a tanítás és nem isten szaván akkor azt nem fogadja el a teremtő.


(Máté 15:8, 9) 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”


Így aztán most már szinte elmondható, hogy egy nem teológiát tanult ember jobban ismeri a bibliát mint akinek hivatottnak kellene lennie annak tanítására.

2012. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Jakab könyve azt mondod azt írja nem tesz isten próbára senkit? azt írja a vers? ugye? meg is győznél csak most jön a gatyába sz@rás ha ez így van mint mondod akkor miért mondta Isten Ábrahámnak h áldozza fel a fiát Izsákot? és miért van ez az úgymond feláldozás próbaként beállítva?


most nehogy elkezd nekem írni h NE DE NEM ÁLDOZTA FEL mert rögtön tökön szúrom magam akkor


most akkor h is van ez az egész?

2012. júl. 28. 00:14
 19/51 A kérdező kommentje:
úgy látom nincs válasz
2012. júl. 28. 10:03
 20/51 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de hajnalban nem sokáig szoktam írogatni, mert aludni is kell.

Nos elég csúnya szavakat használsz, de azért válaszolok.


. Egy tudós ezt a magyarázatot adja: „Isten előtt a készség egyenértékű volt a cselekedettel.”

Igazolódott, hogy Jehova joggal bízott Ábrahámban. Ábrahám pedig jutalmat kapott, amiért bízott Jehovában, ugyanis Isten megismételte és kibővítette a vele kötött szövetségét, amelyben ígéretet tett, hogy áldásokat áraszt az emberekre minden nemzetben (15–18. vers).

Isten végül megkímélte Ábrahámot attól, hogy feláldozza a fiát, önmagát viszont nem kímélte meg ettől. Ábrahám készségesen felajánlotta Izsákot. Ez a készség előárnyékolta Isten felajánlását, azt, hogy az egyszülött Fiát, Jézust adta a bűneinkért (János 3:16). Krisztus áldozata a legnagyobb bizonyítéka annak a szeretetnek, melyet Jehova irántunk érez. Mivel Isten ilyen áldozatot hozott értünk, kérdezzük meg magunktól: „Én milyen áldozatokat vagyok hajlandó hozni azért, hogy örömet szerezzek Istennek?”

*** w98 4/15 6. o. Milyen lesz a jövőd? ***

Az Írások például azt mondják, hogy „Isten próbára tette Ábrahámot”, azt a parancsot adva neki, hogy áldozza fel égő áldozatként a fiát, Izsákot. Amikor Ábrahám már épp feláldozta volna Izsákot, Isten megállította, és ezt mondta: „most már tudom, hogy istenfélő vagy, és nem tagadtad meg tőlem a fiadat, a te egyetlenedet” (1Mózes 22:1–12, Újfordítású revideált Biblia). Vajon tett volna Isten ilyen kijelentést, ha előre tudta volna, hogy Ábrahám engedelmeskedik ennek a parancsnak? Vajon tisztességes lett volna ez a próba?

a válasz költői

2012. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!