Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy a (z...

Mi az oka annak, hogy a (z emberi) lény érzékelési-, tapasztalati-, átélési-, integrálódási-, önfelismerési képessége ilyen hihetetlen mértékben lefokozódik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt korunk "tipikus, viszonylag normális, átlagoshoz közelítő" emberére, embereire és társadalmára.

Egyszerűen elhitt (elhisz) valamit és a világát ezekből a kívülről kapott adatokból építi fel.

Nem ellenőriz és nem vizsgál meg semmit, az első tömegesen elfogadott adatokat "igaznak" tartja.

Ez ahhoz vezet, hogy egyetlen saját, önmagából eredő impulzusra (gondolatra, tettre, érzelemre stb.) sem képes;

valójában nem más, mint KÍVÜLRŐL ÉRKEZŐ HATÁSOK AUTOMATÁJA.

Én azt hiszem, hogy az EMBER az nem gép, nem egy automata.

Az érzékelés lefokozódásával a valóság mechanikus arculatot ölt (=elgépisedeik),

mechanikussá válásával kiszámítható válik.

Kiszámítható válásával matematikailag modellezhető lesz (=számokkal kifejezhető).

-Miért fejezhető ki számokkal?

-Azért, mert maga is számmá lett.

Modelleket kapnak és modellekké válnak. (!!!)

Ezen a bolygón mindíg ez történt, itt soha nem élt valódi ember, ide csak leesnek időnként a valódi emberek (=az elevenek, élők).

Sehogyan máshogy nem juthatnak vissza eredeti állapotukba a leesettek,

mint hogy lényi erőfeszítéseket tesznek.

(ahelyett, hogy mindíg a KÍVÜLRŐL KÉSZEN KAPOTT LEGKISSEBB ERŐFESZÍTÉST VÁLASZTANÁK).

Én nem hiszek abban, hogy a másoktól kívülről kapott programokat kellene követnünk,

én egyedül abban hiszek,

hogy saját eredeti természetünket kell keresnünk,

annak a sugallmazását követnünk

és így eljutnunk a lény legmélyebb (=eredeti, egyetlen) azonosságához.

Minden módszerrel, ami ezen kívül van,

csak másolatok, utánzatok, klónok (=identitás nélküli hamisítványok !)jönnek létre.

A linearitás és az egyenesek, az alacsonyrendű, primitív geometriai formák is

az érzékelés és a tudatosság (a rezonancia) lecsökkenésével jönnek létre.

A köztereken elhelyezett primitív geometriai formák (kocka, piramis stb.)

sem egyebek, mint a rezonanciákat csökkentő jelkép-generátorok.

Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát.

Ez a Föld mindíg is ilyen volt.

Ezt szerintem csak azok értik, akik valóban (!) nem innen valók,

hanem valami miatt leestek ide (=erre az alacsonyrendű érzékelési- és tudatossági "síkra",

amit talán a "közmegegyezés világának" lehetne nevezni.



2012. okt. 3. 18:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/121 anonim ***** válasza:

22:53


Foggalmam sincs miből vontad le ezt az abszurd következtetést. Nem gondolom, hogy az a réteg többet tud a világról, ahogy azt sem, hogy ők lennének a királyok. A tény az, hogy amíg ők elhiszik magukról, hogy királyok és mindenki aki nem az elhiszi magáról, hogy ő egy senki, addig az illúziójuk fennmarad és ez egy formás kis illúzió valljuk be.

De egy biztos, nekik több lehetőségük van a kezükben lévő technikák felhasználásával megismerni az ANYAGI(ezt most csak a külső világra értem, nem a szellemire) világot.

2012. okt. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/121 Salx Narval ***** válasza:
Nekem tetszik amit az önmegvalósításról írtál, De nem igazán értem azt, hogy a példaként felhozott integrálódás alatt mit is értesz valójában. Nyilván, ha a kijelölt utamat keresem és próbálok kiteljesedni a számomra legfontosabb dolgok felé (ami ugye bármi lehet), akkor ebből adódóan szükségtelen közelednem bárkihez, aki más utat választott, akik viszont úgy gondolkodnak mint én, ott eleve adott a közeledés. Az Istenre felhozott dolgaidra nem reagálnék, mert még olyan formában sem hiszek benne mint te.Az-az nem hiszem, hogy az ember Isten lenne, azt viszont elhiszem, hogy a bennünk lévő jóságot és gonoszságot próbálták megfogalmazni általuk, eleink.
2012. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/121 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Az egós elme,tudattalan vagy másképp a Bibliai özönvíz korát éljük,csak most nem a víz,hanem a tudattalan önt el mindent!A történés az emberben ismétlődik meg!


Az ember ahelyett,hogy belső,tisztaságra törekvő életet élne,szinte kizárólag a külső történésekkel van elfoglalva,gyakorlatilag az életét önmagán kívül éli!


A hagyomány korában az ember átvilágította minden belső zugát!Mindig törekedett arra,hogy az ismeretlenben,sötétben rejtőzködő dolgokat a fényre hozza,hogy uralkodhasson fölöttük,ahelyett,hogy ezek uralkodjanak fölötte!Erről szólt az egyiptomi alkímia,a tibeti vagy indiai jóga,de bármilyen meglepő a kereszténységnek eredetileg ugyan ez volt a célja!Azt nyilván tudod,hogy mindezek a Gnózis tanításai voltak,de a farizeusokból összeverbuválódott klérusnak nem állt érdekében,hogy olyan tömeg álljon velük szemben,akiket nem tud manipulálni,irányítani!


Ha kifelé figyelsz,láthatod,hogy nagyfokú tudatosság van a mögött,ahogy vallásokkal,világnézetekkel vagy gerjesztett etnikai problémákkal egymásnak feszítik az embereket!A tudatosság mögött,pedig emberi akarat húzódik meg!

2012. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/121 anonim ***** válasza:

Huú mennyire tömény tapasztalat,tudás van a válaszok közt. Én most a kérdezőnek reagálnék. Nekem ugytűnik,hogy valamilyen buddhista,keleti vallásfilozófiát vallasz.

Először is ezzel ugyanúgy behatárolod magad és "agymosott" leszel,ha nem vigyázol. Én 14 évig gyakoroltam láma Ole nydahl szanghájában és agymosott,önző, szingli emberekké váltak a körülöttem lévők. Ott is hagytam őket.

Kiteríthetnéd a kártyáid te mit is vallasz,mert én kívülről jött filozófiát sejtek mögötte!

De egyébként addig jó,míg erről értekezhetünk,mert annyi fanatikus vallás van körülöttünk ki tudja még az életünkben nem-e tiltják be a gondolkodást!

2012. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/121 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !


Remélem megtalálod az Igazságot amelyet keresel.Jézus aki nem önmagától beszélt elmondta nekünk azt az Igazságot amelyet most keresel.Az önmegvalósítás nem létezik.Eljön majd az az óra amikor megérted:A halálunk órája...


(k.Gy)

2012. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/121 anonim ***** válasza:

Szia Súr, zsömle/lány vagyok.

Nos valahol igen, szeretjük magunkat egy megbízható partner alárendeltségében élni.

De azt ne felejtsd el, hogy egy keresztény asszonynak keresztény férje van, és a Férj is alárendeltségben van, mert neki Jézus a "feje".

Igazából így van ez megtervezve jól. Még Jézus is Alárendeltségben van mert neki pedig a teremtő Isten a feje, és Ő nem érzi elnyomásnak hogy valaki alá tartozik.

Mert nem olyan "uralkodó" mint amilyenek a most vezető szerepet beosztó emberek, akiknek az uralma alatt nehéz élni, mert elnyomják az embereket.


Teljesen mást jelent az Isten uralkodása alatt élni, és más emberi uralkodók "alatt" élni


Zsömle/lány

2012. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/121 anonim ***** válasza:

Az ember önmagában semmi.Csak akkor válik teljessé ha együtt egymásért vagyunk.Ez a közösség amely tiszta Lélekkel tölti be azt a szerepet amelyet Békességnek nevezünk.De a gonoszság nem engedi ezt megtenni ,ezért az Igazság lelkét kell hívnunk (Jézust)segítségül.János aki Jézus tanítványa volt mindent megírt ami fontos.Hitünk amely Jézussal van megmutatja az utat.Próbáljuk ki...



(K.Gy)

2012. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/121 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle /lány!


Elsőkből lehetnek az utolsók ,az utolsókból az elsők.


Bizony a kérdezőnek abban igaza van hogy az ember különbséget tesz egymás között.


Pedig Jézus is mondta :Szeressétek egymást ,ahogy én szerettelek titeket..


Nincs különbség Isten és Jézus között.Jézus és ember között.Mert mind Istentől származunk.Nincs alárendelés ,sem felsőbbrendűség.


Szeretet és szeretet között nincs különbség.Isten úgy szerette a világot hogy egyszülött fiát adta hogy aki hisz őbenne el ne vesszen hanem örök élete legyen....


És mindnyájan együtt lehetünk Isten dicsőségében (mennyben).


(K.Gy)

2012. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/121 anonim ***** válasza:

Kedves K.GY.


Ha nem lenne "alárendeltség", akkor nem írták volna le a Bibliában azt az elrendezést, melyet be kell tartani mindenkinek a keresztény :)

(1Korintusz 11:2, 3) . . .. 3 De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.


(Efézus 5:21-6:3) 21 Rendeljétek alá magatokat egymásnak Krisztus félelmében. 22 A feleségek rendeljék alá magukat férjüknek, mint az Úrnak, 23 mert a férj feje a feleségének, mint ahogy a Krisztus is feje a gyülekezetnek, megmentője lévén e testnek. 24 Igen, ahogy a gyülekezet alárendeli magát a Krisztusnak, úgy a feleségek is rendeljék alá magukat férjüknek mindenben. 25 Férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, mint ahogy a Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte, 26 hogy megszentelje azt, megtisztítva a víznek fürdőjével a szó által, 27 hogy maga elé állítsa a gyülekezetet annak pompájában úgy, hogy ne legyen azon szennyfolt vagy ránc vagy bármi efféle, hanem hogy szent és szeplő nélküli legyen. 28 A férjeknek ily módon úgy kell szeretniük feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, 29 mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy a Krisztus is a gyülekezetet, 30 mivel az ő testének tagjai vagyunk. 31 „Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y testté lesz.” 32 E szent titok nagy. Krisztusra és a gyülekezetre vonatkozóan beszélek most. 33 Mindamellett közöttetek is, úgy szeresse egyenként mindenki a feleségét, mint önmagát; másfelől a feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt. 6 Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos: 2 „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: 3 „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.”

Ez a teokratikus elrendezés.


ezt nem úgy kell érteni, de ezt leírtam, hogy minket most elnyomnak akik felettünk állnak, hanem szeretettel vezetnek az élet útján.


Én földi reménységű vagyok, nem égi.

Zsömle/lány

2012. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/121 anonim ***** válasza:

Kedves zsömle /lány!


"Az asszonyok engedelmeskedjenek férjüknek, mint az Úrnak,mert a férfi feje a feleségnek, ahogyan Krisztus feje az egyháznak..."


Itt nem alárendeltségről van szó.A "feje" nem hatalmat hanem védelmezőt jelent.


Isten nem tesz különbséget.Sőt mint szülő a gyermekét úgy védelmezi.Ez a szó hogy alárendeltség csak az emberek szüleménye,az értékkülönbségek miatt.


Jézus is Atyjának és nem Urának nevezi Istent.Mert ők eggyek...

Hisz te magad mondod ....nincs elnyomás.


Én pedig azt mondom:Alárendeltség sincs a Szentírásban.


Béke veled!


(K.Gy)

2012. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!