Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor miért jó...

Ha van Isten, akkor miért jó neki, hogy ennyi kínlódás van mindenfelé?

Figyelt kérdés
Miért nem csettint egyet, hogy egyszer s mindenkorra tökéletes világban éljünk, ha annyira jószándékú és végtelen hatalma van?

2012. nov. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
Bocsánat tzolko, de nem tudom a választ. Lehet, hogy ezt nem akarta közölni velünk a Mindenható. De nem hiszem, hogy van logikus válasz a kérdésre. Akkor sincs, ha a Bibliát nem gondoljuk igazat. A rossz eredetére akkor sincs válasz. A muszlimok úgy hiszik, hogy mi, emberek fel nem foghatjuk, hogyan létezhet gonosz.
2012. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:

Pedig csak gondolkodnod kell.

Vedd sorra az eshetőségeket, elég sok van.

1 Tökéletes e a mindenható, ha selejtet gyárt?

2, tökéletes az a jó, ami a rosszat magában hordja?

...

Nem vezetem le Neked, megkíméllek.(kicsit megengeszteltél, mert bevallottad!)

Ez a Te dolgod.

Mármint, hogy rendet tegyél a fejedben.

2012. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
A gonoszt nem kívül kell keresni, hanem magunkban! Gyarló emberek vagyunk. Nem Isten teremtett minket ilyenné, hanem a szabad akaratunk!Jónak kell lennünk, ez a végső megoldás!
2012. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:

Na Te aztán Jól megaszontad!

Tudod mit?

Teljesen egyetértek veled.

Ez az ateista álláspont!

2012. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
Örülök nagyon, hogy te ateistaként is így gondolkodsz! Akár hiszünk Istenben, akár nem, az igazságot sehogy se kerülhessük el. Nem kell hinni ahhoz, hogy lásd az igazságot! Mindössze a saját elképzeléseidet kell megkérdőjelezni!
2012. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:

Szerintem minden normális ateista így gondolkodik, bár a szabad akaraton nem pontosan ugyanazt értjük.

Az igazság keresése alapvető.

egy pici nyelvtani hibád volt (kerülhessük=hasogassa), de nem jelentős.

A dolgokat minden ateista gyakran megkérdőjelezi, ez többé kevésbé általános szokás mifelénk.

Rendes embernek látszol, biztosan jól megértenénk egymást, mert nekem sincs ekkora pofám, mint ahogy tűnik, csak nem kedvelem, ha nagy mellénnyel lefitymálnak. Ha szerényebb a hangnem, akkor én is visszább veszem.

Amúgy is ideje, hogy más is szóhoz jusson.

Lekoptam.

2012. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:

Illetve még egy szóra.

Ozmium44, vagy Titus Pullo val elbeszélgetnék erről a dologról, mert ha nem vennétek észre, ennek nagyon nagy hordereje van.

Még az is meglehet, hogy lomtárba kerülhet az a vélemény, hogy:

-Isten létét sem bizonyítani (van talán konkrétum?), sem cáfolni (ugyan mit cáfolnék, ha nem bizonyítottad) nem lehet.-

2012. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:

Azért álljunk meg tzolko!

Számomra akkor is egyértelmű, hogy a rossz a sátántól van, Istenben nincsen rossz, vagyis sosem cselekszik rosszat. Lehet, hogy ismerte a rosszat kezdettől, de nem cselekszi.

Továbbra is, mint minden katolikus fenntartom hogy Isten sosem cselekszik rosszat, és hogy rosszat először a sátán cselekedett és minden rossz cselekedetért ő IS okolható, meg az elkövetők is.

2012. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:

Szimpatikus vagy nekem, ezért megkérdezem:

- Igazán azt akarod, hogy folytassam?-

2012. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
Ha tzolko tőlem kérdezett, akkor azt mondom: ha szeretnéd, vagy ha valamit nem értesz hogy miért gondolom én vagy bármely keresztény/katolikus úgy, akkor folytasd.
2012. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!