Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor miért jó...

Ha van Isten, akkor miért jó neki, hogy ennyi kínlódás van mindenfelé?

Figyelt kérdés
Miért nem csettint egyet, hogy egyszer s mindenkorra tökéletes világban éljünk, ha annyira jószándékú és végtelen hatalma van?

2012. nov. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 mustafa33 ***** válasza:

Isten vagy nincs, vagy gonosz, vagy egyszerüen tojik ránk.

Bár azt szokták mondani a hívők, ha nagy baj ér valakit, hogy meglátogatta Isten. Akkor inkább hanyagoljon.

2012. nov. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 mustafa33 ***** válasza:
Na, ha már kellően felháborodott mindenki, akkor mondok mást: Allah bölcsessége végtelen és csak ő tudja, mi miért történik, és kinek miért az a sorsa amilyen meg van neki írva. Az Úr szándékai kifürkészhetetlenek.
2012. nov. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:

Oké, Mustafa!


" Az Úr szándékai kifürkészhetetlenek."


Miket nem hallok?

Nocsak...

Megkérdezem: Mit tudsz hát róla?

Ismered?

Valami halvány sejtelem?

Miből gondolod, hogy jóságos?

Hiszen halvány lila dunsztod sincs a szándékairól.

Intuíció?

Megjegyzem, arra is kíváncsi vagyok, mire gondolhat a hízott sertés disznóölés előtti éjszakán a gazdáról, aki addig etette, gondozta, jól tartotta.

Nem mintha azt állítanám, de Te sem tudsz semmi biztosat.Vagy mégis?

Kifürkésztél valamit?

Na és jót, vagy rosszat?

Áruld el legy szi...

2012. nov. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 mustafa33 ***** válasza:
Tzolko, hogy van az hogy én azt írom "gonosz" te meg úgy olvasod "jóságos". ezen szemüveg nem segít. ☺
2012. nov. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:

Allah végtelen bölcsessége vitatható.

Ha a sorsot előre megírta, akkor ő sem tehet mást, csak ami a "Nagy Könyvben" szerepel.

Innentől már csak gépies lefutása az időnek, mondhatod Allah akarata megszűnt, beszélni róla nem lehet.

Ha még szabad akarat sincs definiálva, akkor tisztára robotként szerepel ember, Isten egyaránt.

bocsi...

2012. nov. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:

Nincs rajtam a kukker, elhánytam valahová.

Mindegy, mit írok, ha egyszer kifürkészhetetlen, akkor bármilyen állítás csak találgatás.

2012. nov. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:

Nem az első eset.

Már gondoltam rá, hogy rendszeresíteni kellene egy szemüvegkereső szemüveget.

De akkor ahhoz is szükség lehet egy keresőre, stb...

Mindez megint Isten létére cáfolat, ha behelyettesíted.

2012. nov. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:

Kedves Mustafa33!

Nem sérteni akarlak, de Te milyen vallású vagy?

Mohamedán?

Az előbbi megjegyzésed és a Nicked alapján feltehető.


Ha Allah megírta a sorsomat, hogy pl 120 évig élek, akkor nem változtathat rajta, bármennyire akarja, mert akkor egyik akarata ostobaság, illtve nem teljesül.

2012. nov. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:

Tetszik nekem ez a sors akarata.

Eszerint Allahtól nyugton lehetek, mert ha nem hiszek benne, egy szavad sem lehet, mert ez nyilván az Ő akarta.

A legelső akarata kinyilvánítása során el kellett döntenie a világ sorsát a végtelenségig, domino elv alapján.

Ekkor azonban többé semmit sem akarhat, mást, mint amit már akart.

úgy is mondhatod, megszüntette önmagát.

Nos?

2012. nov. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:

"Ha van Isten, akkor miért jó neki, hogy ennyi kínlódás van mindenfelé?"

1) Nem tudjuk, hogy van-e isten.

2) Ha van isten, nem tudhatjuk, hogy ez jó neki.


"Miért nem csettint egyet, hogy egyszer s mindenkorra tökéletes világban éljünk, ha annyira jószándékú és végtelen hatalma van?"

1) Nem biztos, hogy jószándékú.

2) Lehet, hogy a világ a szenvedésekkel együtt tökéletes.

3) Egyátalán nem biztos, hogy végtelen hatalma van. Lehet, hogy csak teremteni tud. (én pl. csináltam egy beépített szekrényt a nappaliba, de már máshova tenném, de nem tudom)

4) Lehet, hogy célja van a szenvedéssel. (főleg ártatlen afrikai kisgyerekek szenvedésével, akik előző életükben európai ateisták voltak... :-)



Szóval elég sok opció lehetséges, amiből csak egyi, hogy nincs isten. (igazából a legkevésbé szórakoztató)

2012. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!