Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor miért jó...

Ha van Isten, akkor miért jó neki, hogy ennyi kínlódás van mindenfelé?

Figyelt kérdés
Miért nem csettint egyet, hogy egyszer s mindenkorra tökéletes világban éljünk, ha annyira jószándékú és végtelen hatalma van?

2012. nov. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:

"Eszerint Allahtól nyugton lehetek, mert ha nem hiszek benne, egy szavad sem lehet, mert ez nyilván az Ő akarta. "

Az a te akaratod, hogy miben hiszel. Egyébként mustafa azt mondja, hogy Allah tudja, hogy mi miért történik. De el lehet képzelni istent egy cég vezérigazgatójaként, aki kijelöli a cég útját és irányítja, de abba nem szól bele, hogy pl. a vállalati bulin milyen szinű legyen a dekoráció.


"A legelső akarata kinyilvánítása során el kellett döntenie a világ sorsát a végtelenségig, domino elv alapján."

Ez nem helyes gondolatmenet. Kb száz éve a világ ennél bonyorultabbá vált.


"Ekkor azonban többé semmit sem akarhat, mást, mint amit már akart.

úgy is mondhatod, megszüntette önmagát. "

Mégha igaz is lenne a kezdeti feltételezés, miért következne belőle, hogy megszűnteti magát?

2012. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:

Kedves döncike!

Sajnos azon állítás, hogy Isten létét sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet, téves.

Isten létére van bizonyíték, még ha nem is túlságosan erős.

Ezért meg is lehet cáfolni azt.

Ha azonban mégis tévednék, akkor sincs igazad, mikor ezt írod:

"Szóval elég sok opció lehetséges, amiből csak egyi, hogy nincs isten. (igazából a legkevésbé szórakoztató)"

Az az egy opció erős érvekre épül, még ha nem is szórakoztató, a valóságra.

Szemben vele is csak egy állítás áll, ti. hogy van Isten, amiket sorolsz, ennek különféle változatai.

Más példa: Itthon maradok, vagy elmegyek hazulról.

Két, ellentétes állítás.

Ha moziba megyek, vagy az uszodába, még nincs két érv az egyik mellett, mert itthon is maradhatok széken ülve, ágyban szundikálva.

Egyszerre csak egyet tehetek.

Isten nemlétére is kereshetek különféle variációkat.

De szükségtelen keresnem, Te magad tetted meg, csak fogalmazd az állításod tagadóvá egy nem, vagy nincs szó beszúrásával, és indokold meg, mert nélküle az állítás csak puszta szó.


A fizikai fájdalom testünk visszajelzése az őt ért atrocitásokra. Okai vannak. Egy részét mindig el lehetett kerülni, pl.: ne üsd be a térded. Más részét manapság: opráltasd meg a gyomorfekélyt. Van amit csak narkóval lehet: haldoklás előtti szörnyű fájdalom, részben, vagy már egyáltalán nem működő szervek esetén.

A szervezet is termel fájdalomcsillapítót, gyengét, erőset. A nagy sérülés nem fáj (sokk).

A lelki fájdalom más kérdés, nem igazán ide tartozik, de szembeállítható vele a boldogság, ami szintén unalmassá válhat, ha állandó.

Amit nekem írsz, sem erős érv.

Azért az, hogy hiszek, vagy nem hiszek igen meghatározó alapállás. Az, hogy mosolyogva nem hiszek, vagy zöld kabátba öltözve, esetleg térdenállva, az valóban mellékes.

Az eleve elrendeltség mindenképpen azt feltételezi, hogy dominó hatás jön létre.

Ha 20 éves koromban gyermekem születik, akit a sorsom szerint fel kell nevelnem, akkor a gyermekem nem lehet árva, sőt az én születésem pillanatában az ő sorsát is meg kell határozni, mert életem része, létrejöttét magam okozom (vagy a postás:))

Innentől folytatható a világ végéig, Allahra többé nincs szükség.

Akarni sem akarhat többé semmit, a cégnek nem kell vezérigazgató, mert minden fontos dolog előre el van rendezve. Ha a bulival eddig sem törődött, ezután sincs rá oka.

Megszűnik automatikusan, legalább is cselekvőnek, akarónak többé nem értelmezhető.

2012. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:

Nem tudom, világos e számodra érvelésem, ezért továbviszem.

Ha a vállalati buli drapériáját lényegtelennek tekinted, ezzel semmi mást nem tettél, csak kivettél Allah hatásköréből némi appróságot, lényegtelennek definiálva.

Halyes, tekintsük lényegtelennek, felejtsük el, többé szóba se essék, mert lényegtelen, akármi is az.

Tökéletesen elegendő a fontosnak tekintett dolgok előre meghatározása. De! Ha a drapéria színe később mégis okozhat lényehes dolgot, akkor nem veheted ki Allah hatásköréből, egy időre sem.

Ha a gyerekem sorsát meg kell határozni, mert az én életem fontos része, akkor az ő gyereke sorsát is, sőt annak is...

De minden más fontos eseményre is vonatkozik ez.

2012. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
Isten jóságos, csak hagyja hogy mi ne legyünk azok, mármint nem kényszerít semmire, csak próbál meggyőzni pl. azzal hogy felhívja a figyelmünket a következményekre. És igenis törődik velünk, sokaknak ad erőt, sokszor nekem is. Ha gonosz volna, sokkal jobban is kínozhatna minket, szóval ez az opció kilőve. A nem létezés is kilőve, logikai alapon is, és amiatt is hogy hányaknak ad erőt. Sokszor neked is, maximum nem veszed észre.
2012. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:

Bocsánat, töftöftöf, az előző válaszok Allah akaratáról, a sors előre elrendeléséről, illetve ennek lehetetlenségéről szólt.


Én nem állítottam, azt,hogy gonosz, hiszen számomra nem létezik, akkor sem gonosz, sem jó nem lehet.

Azt készséggel elismered, hogy Neked erőt adhat.

A hit csodákra képes.

A jó hadvezér nem is mulasztotta el soha a lelkesítő beszédet, csata előtt.

Sem Hunyadi János, sem Mahmud szultán...

2012. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:

bocs, elgépeltem:

készséggel elismerem...

2012. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 mustafa33 ***** válasza:

tzolko, Allah meghatározza a világ folyását, de mint minden más "autor" azaz szerző, teremtő, alkotó, neki, de csakis neki joga van azon változtatni is, ha úgy látja jónak. nekünk nincs jogunk szándéka miértjét fürkészni. Egyébbként keresztényként sincsen joga senkinek Isten szándékainak kutatása, ez dogma.

Egyébbként pedig az ember sorsát a prenatális angyalok írják meg még az anyaméhben. Azután minden ember mögött három angyal jár. 1. az őrangyal, de nem olyan mint a keresztény, ő nem a bajtól óv (és azért nem hisznek sokan, mert ez gyakran nem működik), hanem arra vigyáz, hogy az emberrel csak az történjen, ami meg van írva, legyen az jó vagy rosz. 2. az író angyal aki a jó cslekedeteket, jó cselekedetek szándékát írja fel, és méghozzá tízszeresen, mert Allah (dicsőség neki) kegyelmes és megbocsájtó, ezért azt akarja, hogy a jóság majd 10x számítson az ítéletnél. 3. az író angyal aki a rosz cselekedeteket írja fel, és mert Allah (dicsőség neki) kegyelmes és megbocsájtó, a rosz szándékot nem írja fel, és a cselekedetett is csak egyszer. ezeket a feljegyzéseket majd az ítéletkor felolvassák és aszerint fog az ember megítéltetni és nyeri el büntetését vagy jutalmát. A sors meg van írva, ami az emberrel történik az rendelteés szerint van, de az ember szándéka és cselekedete szabad. a jó és rosz választása csak az emberen áll. A megírt sorsot pedig az Úr megváltoztathatja , a szerint hogy látja jónak.

2012. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

Isten nem valamiféle személyes, jóságos, vagy épp büntető pofa-- CSAK és kizárólag ENERGIA. A Földünk két pólusú energiája, ha tetszik ha nem tettszik.


Tehát nem avatkozik bele az életbe-- és akkor még hálásak is lehetünk a sorsnak!!

2012. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

Istenem mustafa33....!!!!


Jó neked úgy írtad a gondolataidat, hogy irigylésre méltó. Kár hogy én már kinőttem a gyermekkort-- ráadásul még gyermekkoromban!

2012. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

Volt itt egy pár mondatod ahogy visszaolvastam;


"Igen, Istennek végtelen a hatalma és csak csettintenie kellene egyet, hogy minden tökéletes legyen."


Ha csak csettintene közénk leszállva" ez a hatalmas Isten, akkor bizony abba az élet belepusztulna. Én csupán három ember magas, parányinak számító Jelenésével szembesültem és bizony 7 napig nem aludtam és a poklok kínját éltem át!


"Isten teremtette a világot és mindent, ami benne létezik, tehát ő tette ilyenné."


részben igazad van az élet önzőnek, érzőnek, de gondoskodónak is lett megalkotva. Mindháromra az életnek szüksége van, mert ez biztosítja, hogy élni akarjon, túléljen dolgokat és szaporodjon is.


Na persze az emberi faj ezen már régen túllépett--Nem éri be a csak szükségessel, mert az egoizmusa, hatalom vágya és a kapzsisága mindennél nagyobb lett amiért mindenre képes, még arra is hogy saját faját használja ki, vagy pusztítja el.


Ehhez pedig semmi köze Istennek.


--A szabad akarattal;

"Miért, hogy tudunk vele élni? Az élet kemény, rákényszerít minket, hogy teperjünk és mi is kemények legyünk, különben lecsúszunk és megnézhetjük magunkat."

2012. nov. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!