Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor miért jó...

Ha van Isten, akkor miért jó neki, hogy ennyi kínlódás van mindenfelé?

Figyelt kérdés
Miért nem csettint egyet, hogy egyszer s mindenkorra tökéletes világban éljünk, ha annyira jószándékú és végtelen hatalma van?

2012. nov. 19. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

LEMARADTÁL az előbb KÉRDEZŐ


-Volt itt egy pár mondatod ahogy visszaolvastam; igy kezdődött az előbbi neked írt beírás

2012. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 mustafa33 ***** válasza:
mami, én nagyon fentebb, írtam egy választ ami az én véleményem, és az rövid volt. De kérdeztek Allahról és én válaszoltam rá az iszlám tanítása szerint.
2012. nov. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

Kedves Musztafa33!

Sajnos magam nem túlságosan sokat tudok az Iszlámról.

Valamikor, nagyon régen, olvastam Germanusz Gyula könyvét, amelynek címe talán a Kelet varázsa volt.

Látod már erre sem emlékszem pontosan. A hangulata nagyon megfogott. Az utleírások, az emberek egyszerű gondolkodása, a szokások, a barátságos megközelítése a nehéz dolgoknak, stb...

Néhány sorodból hasonló hangulat árad.

Ahogy elsőre elolvastam a válaszod, mindjárt az jutott eszembe, hogy lenne mit válaszolnom, de mégsem teszem.

Egyre riadtabban állapítom meg, hogy válaszaim nagyon is telibe találnak és aki felfogja jelentőségüket, abban komoly zűrzavart okozhatnak.

Nem szándékom ez és semmit sem nyerek vele.

Ezért, arra kérlek, mondj inkább Te pár szót Allahról.

Mit ír elő a szegényekkel, a nincstelenekkel, a koldusokkal a nélkülözőkkel kapcsolatban?

2012. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 mustafa33 ***** válasza:
majd két nap múlva írok. ma már nincs időm.
2012. nov. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim válasza:
van Isten. nézz körül! szerinted ez minden magától alakult ki? nem. a tudósok nincs másik bolygó, amelyen kialakulhat ehhez hasonló élet. minden tökéletes egyensúlyban van. nem Isten miatt van a világban ennyi rossz dolog. az emberek tehetnek mindenről. [link] engem ez teljesen meggyőzött sok-sok kisebb nagyobb jellel együtt
2012. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz: isten nem létezik.
2012. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

Ostoba professzor akad, bár ha ezeket Einstein mondta, akkor Zsenialitása kérdőjelethető.

Szerintem valami agyalágyult vallási propagandista kreálta a történetet, szegény Einsteinnel hitelesítve.

Ha Téged ez meggyőzött, akkor nem hinném, hogy sakkbajnok lehetne belőled.

A történet számtalan sebből vérzik, a környezet ellenőrizhetetlen kitaláció.

Azt akarod, hogy kreáljak én is hülyeségeket és Jézus szavaival mondassam ki?

Vagy valamely apostoléval?

Csak a Biblián nevelkedett emberek fogadnak el tátott szájjal ekkora elrugaszkodást a valóságtól.

Azt megértem, hogy Neked meggyőző, de van aki gondolkodik is.

Az nem jutott a prof eszébe, hogy a kérdezőt elkalauzolja egy klinika bonctanára és bemutasson neki egy boncolást?

Egyébként, ha csak a prof agya kéretik láthatóvá tenni, az is lehetséges, több fajta módszerral is.

Nem érdemes még csak cáfolni sem a sok marhaságot, ennél bárkinek több esze van.

Különben meg nem hinném hogy Einstein osztályt ismételt volna biológiából, logikából.

Gyenge elméjű sem lehetett, legalább is a későbbiek nem erre utalnak.

Etesd a nénikédet...

2012. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a röhögéstől figyelmetlenné váltam és én sem logikusan cselekedtem, mert nem jeleztem, hogy a felháborodott válaszom a kettővel előttemi komment linkjének köszönhető.
2012. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire fér bele a "probléma" egyéni megközelítése, annyi biztos viszont, hogy kikívánkozik belőlem - saját kérdést viszont nem akarok írni ezért - hogy e kérdés szellemiségéhez hasonlóan rákérdezzek arra, hogy ha létezik Isten (leírom nagybetűvel, de inkább a magyar nyelvtan miatt érzett tiszteletből), akkor vajon miért vette el felmenőim és egyéb oldalági rokonaim életét olyan módon, ahogy tette?! Gyerekek, a legkomolyabban mondom, hogy ennyi fájdalmas halált (betegség, baleset, stb.), mint ami az én családi körömben történt, nem tud egyikőtök sem felsorolni. Direkt nem hivatkozok arra, hogy milyen jó emberek voltak, mert oké, fogadjuk el azt, hogy persze mindenki (vagyis majdnem mindenki) a saját rokonait tartja jó embernek... Hogyan lehet mégis, hogy valakiket, akik aztán valóban aszerint éltek, amit a vallás (bármilyen vallás) diktál és erkölcsileg sem találni kivetnivalót az életükben, azoknak ilyen halált adott a "teremtő"?
2012. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 világvége1 ***** válasza:
A fizikai világok tökéletlenek. Nem lehet őket máshogy megalkotni. A jóknak Isten segíteni szokott a különböző szenvedések közepette – ebbe beletartozik a gonoszság okozta szenvedés is (de nem úgy, hogy a gonoszokat csakúgy elteszi láb alól, erre való a ,,világvége" – ki fog halni az emberiség a globális felmelegedés következtében kb. 280 év múlva).
2020. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!