Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem paradox, hogy a hívők...

Nem paradox, hogy a hívők elítélik a homoszexuálisokat, miközben a vallásuk állítólag a szereteten alapszik?

Figyelt kérdés
meleg, homoszexualitás, vallás, keresztény, hívő, szeretet, elítélés

2012. dec. 2. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
77%

1. vagyok

Ha érdekel, a házasságtörést ugyanúgy elítélem, mint a homoszexualitást. A válás már nehezebb téma, néha szinte muszáj (pl. alkoholista, bántalmazó férj, de biztos a feleség is tud hasonlót tenni). Házasságtörés esetén pedig egyértelműen megengedhető a válás és az újraházasodás, erről a Biblia is ír.

Ettől még képes vagyok normális kapcsolatra a házassága alatt nyíltan szeretőket tartó apósommal, mert ez nem rám tartozik, anyósommal lerendezték annak idején (anyós ott hagyta, jogosan). Ahogy a meleg kollégáimmal is együtt tudtam dolgozni, de amikor a nemi életük részleteit osztották meg, talán megbocsátható, hogy forgott a gyomrom.

2012. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 anonim ***** válasza:
23%

Kedves előző válaszoló! Szeretnék azért valamit kérdezni:


"Ettől még képes vagyok normális kapcsolatra a házassága alatt nyíltan szeretőket tartó apósommal"


De mégis hogy? Azt értem, hogy a bűnt utálni kell, a bűnöst viszont nem....de nem is próbáltál vele beszélni róla, hogy ne tegye! Csak mert ez nem magánügy! Egy keresztény nem békülhet meg a bűnnel! Főleg nem a bűnösökkel! Jézus sem küldte el Mária Magdolnát, de azt mondta neki "többet ne vétkezzél", tehát sosem mondta, hogy ő akkor is jóban lesz vele, ha megmarad prostituáltnak.


"mert ez nem rám tartozik, anyósommal lerendezték annak idején (anyós ott hagyta, jogosan)."


Szerintem viszont nagyon is tartozik terád is!


"Ahogy a meleg kollégáimmal is együtt tudtam dolgozni, de amikor a nemi életük részleteit osztották meg, talán megbocsátható, hogy forgott a gyomrom."


Őket is meg kell próbálnod lebeszélni a bűnről! Minden keresztény prédikátor, apostol is egyben! Egy kereszténynek kötelessége megmenteni a lelkeket!

Egy liberális felfogású kereszténység, a "mindenki csináljon amit akar" alapon NEM KERESZTÉNYSÉG!


Ne vedd sértésnek, amiket írtam, a célom nem a kioktatás, csak szóltam, hogy azért nem ilyen egyszerű ez a dolog...egy keresztény nem lehet megalkuvásban a világgal!

2012. dec. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/148 anonim ***** válasza:
52%

"de nem is próbáltál vele beszélni róla, hogy ne tegye!"


Egyrészt még a férjem is gyerek volt, amikor elváltak, így nem is ismertem apósomat abban az időben. :) Másrészt meg hadd ne én beszéljek vele, van neki egy fia, a férjem, aki már többször próbált vele beszélni a hitről, apósom teljesen elutasító volt, mi meg nem vagyunk erőszakosak. Ha nem, hát nem. Reméljük, megtér majd valamikor, de nem valószínű, hogy általunk, mert tőlünk nem fogadja el. Jézus is megmondta, hogy senki sem próféta a saját hazájában, és hát nem is vagyok meglepve.

A homoszexuálisokat meg lebeszélni a bűnről, ez jó. :) A homoszexualitásról senkit nem lehet lebeszélni. Ez egy megkötözöttség. Az illetőnek rendszerint tényleg nem tudatos választása. Nem fog azért megszabadulni belőle, mert én lebeszéltem róla, mert csak Isten Szelleme képes megszabadítani belőle. Ehhez előbb meg kell térni, megbánni a bűneit, és kérni az Urat, hogy szabadítsa meg a homoszexualitából. Meg fogja tenni. Én csak annyit tehetek, hogy közvetítem Jézus örömhírét. De nem azzal kezdem, hogy legyen ezentúl heteró.

Egy házasságtörő vagy egy meleg nem az életmódja miatt fog elkárhozni, hanem azért, mert nem tért meg Jézushoz. Ha azt állítja, hogy megtért, de emellett tovább folytatja a dolgait, akkor hiába ül ott istentiszteleten minden vasárnap, attól még a megtérése nem volt őszinte. Isten mindenből ki tudja gyógyítani azt, aki ezt kéri Tőle, de én nem. Ezért én csak annyit tehetek, hogy Istenről beszélek nekik, megváltoztatni nem tudom őket.

2012. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/148 anonim ***** válasza:
tehát azt állítod, hogy hooszexuális megtért ember nincs?
2012. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
100%
Nem a homoszexuálisokat ítéljük el, hanem a homoszexualitást. Nagyon nem mindegy. A homoszexualitás csapdájában szenvedő egyének támogatásra, bátorításra és segítségre szorulnak, hogy meg tudjanak birkózni rendkívül komoly problémájukkal.
2012. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 anonim ***** válasza:
78%

tehát azt állítod, hogy hooszexuális megtért ember nincs?


igen.

2012. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/148 anonim ***** válasza:
32%

Bizony, paradox.

Legfőképpen azért, mert ha minden ember eleve bűnös, akkor már némi ráadás mit sem tesz.

A bűnös ne ítélkezzen, hanem saját magával foglalkozzon.


Magam ugyan nem hiszek az öröklődő bűnben, de engem egyszerűen nem érdekel.

Tolerancia.

2012. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 10-es kommentelő... hogyan lehet átnevelni a meleg embereket? Ha ennyire jártas vagy a témában akkor magyarázd már el nekem légyszíves!


23 meleg F.

2012. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 anonim ***** válasza:

"tehát azt állítod, hogy hooszexuális megtért ember nincs?


igen."


és ha neked valaki azt mondja, hogy hisz Istenben és homoszexuális is, akkor milyen jogon kérdőjelezed meg a hitét?

2012. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/148 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy valaki hisz Istenben, és az egy másik, hogy átadta-e az életét Neki. Szerintem ma Magyarországon is hisz az emberek többsége Istenben, az elkötelezett keresztények azonban elég kevesen vannak.

"Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek." (Jakab 2.19)

2012. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!