Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor szerint az...

Németh Sándor szerint az összes zenei fesztivál az ördög műve. Hogy mondhat valaki ekkora butaságot?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 19:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 kzs ***** válasza:
57%

/kommentre válaszolva/


Nézd, mindenki maga dönti el, maga tudja mit néz.

Ami engem illet, én szoktam nézni, de erről - mármint a zenei fesztiválokról - nem tudok.

ezért kértem, hogy mellékeld, hogy mégis hol volt róla szó.


Ami pedig a rágógumizást illeti, na ez meg a másik: erről éppenséggel volt szó, de csak erkölcsileg (morálisan) kifogásolható: tudtommal egyik iskolában sem engedik tanóra közben a rágózást.

2012. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
68%
Mostantól én is nézni fogom ezt a műsort. Mert most már tényleg érdekel, hogy mi van.
2012. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 kzs ***** válasza:
47%

@ ma "21:39" /mellékelt videóra válaszolva/


Azt kérded, hogy ez olyan isteni-e.

Igazad van hogy megkérded, mert ugyebár kinek van kedve bolondokházába menni??


De ha olvastad az Evangéliumokat, akkor rájössz, hogy Jézus szolgálatának döntő részét képezte a gonosz szellemektől való szabadítás.

Nagyjából azt a kérdést tették fel akkor is az emberek, mint most: "és mindnyájan elálmélkodnak annyira.... mondván: Mi ez? Micsoda új tudomány ez?..."


Tehát azt, hogy emberek meszabaduljanak függőségeket, betegségeket, és egyéb károkat okozó szellemektől |démoni lényektől|, Jézus hamar felismerte, és komolyan végezte is.

Ilyen pl.a 2 örjöngős meggyógyítása: lásd Máté 8/28-tól.

Sokféle szabadítás történt, és minden esetben voltak jelei annak, ha Isten Szelleme ütközésbe került azzal, akiben gonosz szellemek voltak: meggyógyult az illető, megnyugvást talált, stb.


Ja, a Lukács 4/40-41-ben leírt történéseket pl. simán lehetett volna videóra venni (jó, tudom, akkoriban nem volt még videó). De amikor azt olvassuk, hogy "sokakból pedig ördögök |démonok| is mentek ki, kiáltozván és mondván..."


Vagyis BIZTOS hogy kőkemény megnyilvánulások lehetett ezek, amik a mai világban biztos hogy megérnének egy videófelvételt.


De ugyanígy említeném azt, ami a Márk 1/ 21-26-ban történt: ...egy ember, akiben tisztátalan szellem volt felkiáltott... (kérdem én: vajon hogy kiáltott fel? Milyen hangon, milyen stílusban? - biztos érdekes lehetett... és a tisztátalan szellem megszaggatá őt, és fennszóval kiáltva, kimené belőle)

> Érted? Előtte kiáltott belőle, majd megszaggatta. Vagyis jellegzetes megnyilvánulásokat produkált.


Ugyanakkor a Jakab 2/19-ben a SzentÍrás azt mondja, hogy az ördögök |démonok| hisznek ÉS RETTEGNEK.

Minthogy Jézus legyőzte az alvilág fejedelemségeit (köztük démonokat is), ezek az alvilági szellemek mind-mind rettegnek Jézustól. Namost ez a démoni rettegés - mihelyst Krisztus tekintélye alá kerül - erőteljes reszketésbe kezd.


Mondhatod ezt: jó-jó, de ezeket mind Jézus végezte. De Németh Sándor nem Jézus!

> teljesen igazad van. De Jézus a tanítványainak átengedte ezt (Lásd: Lukács 10/17: a tanítványok örömmel újságolták Jézusnak, hogy démonokat tudtak űzni - de azért figyeld meg, sohasem emberi tekintélynek engedelmeskednek a gonosz szellemek |démonok|,hanem mindig Jézus nevének, Jézus tekintélyének.


Jézus miután feltámadt, ezt a képességet már kizárólag úgy gyakorolta, hogy átadta a hitben és engedelmességben járóknak - ez csakis Jézus szuverén döntése, hogy kiben látja meg azt a bizonyos hitet és engedelmességet, akiknek a szabadítás képességét átadta.

"Az én nevemben ördögöket |démonokat| űznek..." Márk 16/17.


-----------------

És még valamit:


Ha bárki is úgy gondolja, hogy nem Isten munkálkodik ekkor - abban az illetőben, akivel a videón látottak történtek - próbálja meg végiggondolni a következőket:


1. A Máté 12/25-26 alapján világos, hogy a Sátán nem űzheti ki saját magát, mert akkor ellenmondásba kerülne saját magával. Értelmetlen cselekedet lenne ez tőle: mi módon állhatna meg tehát az ő szolgálata?


2. Jézus kőkemény ítéletet hoz mindazokra, akik Isten Szellemében a gonoszságot látják - jó ezt észben tartani, mert ez az egy, amire nincs bocsánat(Máté 12/ 31-32)

2012. dec. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
53%

Hát igen kzs. Bevallom, hogy ezen én is elgondolkodtam, hogy mi van ha démont raknak az ilyen rángatózó emberkékbe.

De jó hogy írtál, mert megint hinnem kell neked.

Hisz Jézus és Isten nevében már csak nem történik ilyen.

Tehát aki ilyet gondol, az nem bízik eléggé Istenben!

De! Ugye akik a démonokban hisznek, azok az okkult káros dolgokban is hisznek! Mi van, ha Németh Sándor valami ezotérikus dolgot művel, mert erről is lehetett már hallani. Vagy mi van, ha fejében sátánhoz imádkozik?

Nem akarok senkit sem rágalmazni, csak biztosra akarok menni. Bár ha az illető ember közben Istenben bízik, akkor kizárt, hogy démon szálljon bele, nem?

Akkor eddig látszólag ok minden.

Most már csak egy kérdés vetődik fel részemről.

Az egyik, hogy támogatja-e a Biblia, amit Németh Sándor csinál vagy éppen tiltja? (esetleg az egész csak megjátszás, ártalmatlan csalás?)

Viszont te most idéztél néhány dolgot, ami a támogatásra utal....

2012. dec. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:

Akkor miért utálják így a hit gyülit?

Mert szinte csak ők űznek ki démonokat?


Szerintem azért, mert azt a vádat kapjátok, hogy erősen cionisták vagytok.

Engem ez egyáltalán nem zavar, amíg semmilyen háborúban nem vesztek részt.

2012. dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 kzs ***** válasza:
54%

@ "ma 00:19"


EZt írod: "ha az illető ember közben Istenben bízik, akkor kizárt, hogy démon szálljon bele, nem?"

> Ezzel azt hiszed, hogy ha egy keresztény - aki ugyebár hiaz Istenben - mentes lehet démonoktól?

Bár így lenne... De a válasz erre: NEM.

AZ Újszövetségben számos figyelmeztetés van, pontosan keresztények számára, hogy mennyire fontos, hogy résen legyenek a Sátán támadásaival szemben:

"Józanok legyetek, és vigyázzatok, mert a ti ellenségetek az ördög |a Sátán| mint ordító oroszlán szerte jár,keresvén, kit elnyeljen: akinek álljatok ellen, erősek lévén a hitben..."

A Sátán tehát igen kegyetlenül - ordító oroszlán módjára - figyeli a keresztényeket.

Mert nekik írja ezt: "akinek álljatok ellen, erősek lévén a hitben" Ellene kell tehát állni ezeknek a démonikus támadásoknak.

Miért is vannak ezek a támadások?

Az 1.Tim 4/1 megmondja! Azért, mert itt, az utolsó időkben annyira nagy a Sátáni befolyásolás, hogy egyesek eltérnek a hittől, mivelhogy hitető szellemek és démonok tanításaira figyelnek.

A 2. Kor 11/3-ban Pál kifejezi félelmét, hogy miként a Sátán megcsalatta Évát, úgy képes minket is eltávolítani a Krisztusban való hit egyenességétől.


Tudvalevő, hogy a Sátán ebben a folyamatban nem áll meg. A gondolatok nagy mestere.

Történelmi egyházfők prédikációi - lásd amiket itt a TV-ben közölnek (főleg karácsonykor, húsvétkor, pünkösdkor) - nagyon szépek. Ugyanakkor a leggyakrabban mentesek a SzentÍrástól. Nem az Igét magyarázzák, hanem saját, szép gondolataikat fogalmazzák meg: "így gondolom, úgy gondolom..."

> a Sátán pedig erre: "Így gondolod?? Ó, adok én neked gondolatokat!"

------------------

A sátáni befolyásolás ellen a SZELLEMI FEGYVERZET az, ami megadatott.

Pál világosan ír erről az Efézus 6/11-18-ban.


Ebben megírja, hogy NEM test és vér ellen van nekünk tusakodásunk |vagyis háborúnk|, hanem a gonoszság különböző ereivel szemben. És itt felsorolja azokat a fegyvereket, amiket Jézus nevében magunkra kell öltenünk.


Nagyon fontos, hogy közben hittel magunkra vegyük Jézus vérét, és szellemi (vagyis nyelveken történő) imát végezzünk minden esetben (lásd ugyanitt 18. Igevers).

-------------

Ezt írod: "Ugye akik a démonokban hisznek, azok az okkult káros dolgokban is hisznek! Mi van, ha Németh Sándor valami ezotérikus dolgot művel, mert erről is lehetett már hallani. Vagy mi van, ha fejében sátánhoz imádkozik?


NEM! Határozottan nincs igazad, mert a démonokban való hit nem egyenlő azzal, hogy valaki ezeket szolgálja. Jézus és a korai kereszténység képviselői tudtak démonokról, és fel is léptek ellenük. De sohasem szolgálták ezeket, nem imádkoztak hozzájuk, és pláne hogy nem azt művelték, hogy ilyeneket fogadjanak be (tehát NEM ezoterikus, okkult praktikákat műveltek), hanem Isten Szelleme által űzték ki ezeket.


A SzentÍrás határozottan elítéli az okkultizmus bármely formáját: halottidézés, jövendőmondás, varázslás, stb.

A Hit Gyülekezet tud ezekről, mert tanulmányozza a Bibliát. De ezeket mint elrettentő dolgokat tanítja, és mindig fellépett az okkultizmus és a bálványimádás bármely formája ellen.


Vagy te hallottál már olyat a Vidám Vasárnapban? "most pedig csukjátok be a szemeiteket, mert hívni fogjuk X embert! ... jó erősen koncentráljatok, hagyjátok hogy felszabaduljon bennetek... meg fogjuk szólítani őt..."


> na ez kőkemény halottidézés lenne, ami a SzentÍrás álláspontja szerint utálatos Isten szemében. A Hit Gyülekezete sohasem folytatott ilyet, és nem is fog soha!


Én nem mellesleg, a Vidám Vasárnapban soha olyan kijelentés nem hangzott el, ami a SzentÍrás ellen szólt volna: se okkult praktikák, sem pedig a Sátán ügyének támogatása nem voltak.

Innentől kezdve semmi alapja nincs annak, hogy a vezető lelkész gondolatokban ne Istenhez imádkozna.


A Máté 7-ben az van, hogy gyümölcseiről ismerik meg a fát. Jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt. Nem lehet egyszerre kétfelé szolgálni, mert az ilyen nem áll meg.

Csak Isten beszédére épített ház, ami megáll (az ellene készült viharban |ami a Sátán műve|:

Máté 7/24,25 > a Hit Gyülekezete ennek alapján próbálja - a lehető legteljesebben - betölteni a hivatását.

2012. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Szerintem eléggé a szentírás ellen szól pl. ,hogy több ízben Istennek tetszőnek nevezi Sándor a Palesztin gyerekek mészárlását Izrael részéről.

És a politikát folyamatosan belekeveri a beszédeibe.Nekem ez is agymosásnak tűnik.Mindenről beszél,csak a legfontosobb dologról nem,a szeretetről.A tekintetén is látszik,hogy a rossz oldalon áll.

2012. dec. 11. 08:31
 18/61 anonim ***** válasza:

Vidiripi


kzs!


"Ha bárki is úgy gondolja, hogy nem Isten munkálkodik ekkor - abban az illetőben, akivel a videón látottak történtek - próbálja meg végiggondolni a következőket:


1. A Máté 12/25-26 alapján világos, hogy a Sátán nem űzheti ki saját magát, mert akkor ellenmondásba kerülne saját magával. Értelmetlen cselekedet lenne ez tőle: mi módon állhatna meg tehát az ő szolgálata?


2. Jézus kőkemény ítéletet hoz mindazokra, akik Isten Szellemében a gonoszságot látják - jó ezt észben tartani, mert ez az egy, amire nincs bocsánat(Máté 12/ 31-32)"


Na na álljunk meg egy kicsit. Ha már így a gondolkozásnál tartunk akkor gondolkozzunk már el azon is hogy azon a videón nem démont űz ki Sanyi bá. Hanem elvileg az a két személy akkor töltődik fel erővel.

Ilyesmiket mond a Sándor: - Az erőt pedig úgy veszed hogy minek után rád jött a szent lélek. Újra és újra veszel magadnak erőt. Kinyitod a szádat ,és betölté az Úr. Erővel!

(nem pontos idézet)

Tehát itt szó sincs arról hogy kiűzés lenne.

A legnagyobb jóindulattal is csak azt tudom mondani hogy ,erősen kétséges hogy mi is történik.

2012. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 eric_one ***** válasza:
57%

farikcsááának!


Idézlek Téged:

"Nem akartam a fülemnek hinni.A kúltúra az ördög műve lenne?"


A Szentírás azt állítja hogy e világ istene, vagy más szóval fejedelme a sátán. (pl 2kor 4,4 vagy Jn 12,31 vagy Jn 16,11 stb) Tehát a kultúra az ember műve, de az egész világ a sátán befolyása alatt áll. Ezt a hatalmat az első emberpár adta át neki, de most ebbe ne menjünk bele.


Tehát a jelen világkorszakról elmondhatjuk hogy Istennel szembe helyezkedik, szemben áll vele, és mindezt teszi és tagadja az örök Isteni rendet és igazságot. János apostol levele így szól:


"1Jn 2,15

Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.

És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké."


Isten beszéde azt tudatja itt velünk hogy ez az egész látható világ, az egész kozmosz és univerzum el fog múlni, és ezért ne a múló dolgokért éljünk, hanem az örökkévalókért, melyek beszámíttatnak az örökkévalóságban az újrateremtés után, amikor új föld és új ég lesz, és Isten egybeszerkeszti a mennyet a földdel.



A másik problémám a kijelentéseddel az pedig a "kultúra" kifejezés amit használsz. Idén is voltak úgymond "zenei fesztiválok" és ez így milyen szépen hangzik. Valójában a Balaton Sound, Volt, Efott, Hegyalja és Sziget Fesztiválról beszélünk, és ha ez neked egyenlő a kultúrával akkor igen csak másképpen gondolkodunk a szó értelméről, akár a jövő generációjának is.

Idéznék néhány idei élménybeszámolót:


"Egy blogger lány nem sokat kertelt, mikor fesztiválos kalandjairól írt jegyzetet olvasóinak: „Nőiesen beismerem, megszakadtam, mint a parasztgatya! Az első négy napot, a nulladikat is beleértve, alaposan átugráltam, ittam, énekeltem, buliztam, táncoltam..." Egy másikuk - szintén hölgy - azt állítja, hogy a bulizó fiatalok nagy része azért nem érzékelt semmi különbséget a tavalyi és az idei fesztivál között, mert az ehhez szükséges józansága már a nyitónapon elillant. Ráadásnak még egy lány a felsőoktatás reménységeinek szóló és idén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vendégszeretetével megvalósuló EFOTT-ról az index.hu-nak: „Olyan ez, mint egy bulitábor. Sz*jál le mindent, rúgjál be mindennap, és vasárnap majd csak találsz valakit, aki elvisz a vasútállomásra." Ismerősünk férfi ismerőse így foglalta össze kérésünkre fesztiválos kanyarját: „indulás, megállás a budaörsi Tescónál, egy üveg Jack és egy üveg Jim Beam, hűtőtáskát megtölteni csak nyerős soproni sörrel, úton végig csak metál és punk hardcore, sörözés, furkóskodás elkezdődik, végig szivatjuk egymást, megérkezés, harc a jó sátorhe­lyért, egyből ki a kocsihoz, és piálás, üvöltő zene, rettenetes részegség, hajnali négy-öt körül vissza a sátrakhoz pattintani egy cigit, haver telehányta a hálózsákom, reggel nyolc körül kelés, egyből a strandra, reggeli, alvás magzatpózban a strandon délután háromig, fürdés, fagyi, Tesco: négy üveg Captain Morgen estére, ebéd grillcsirke, este kilenc körül szokásosan aljasra ittuk magunkat, egymás köpdösése, k*va anyázása, koncert, tombolás, széktörés, biztonságisok szivatása, utána bároknál bulik, reggelre valaki belekakilt a cipőmbe, strand, reggeli, alvás magzatpózban..."


Akkor még a fellépőkről is némi infó a "kultúra" jegyében, tehát akik idén léptek fel:


Amon Amarth (Svéd)

Nevének jelentése: Végzet Hegye, a viking metál egyik legelismertebb művelője. Szövegeiben a nordikus mitológia isteneiről (Thor, Odin, Freya, Frey, Tyr) és hőseiről énekel, valamint a vikingek életéről, portyázásaikról, mindezt dallamos death metal kíséretében. Helyszín: Sziget Fesztivál


Dimmu Borgir (Norvég)

Nevének jelentése: Sötét Várak, a black metal színtér egyik legelismertebb képviselője. Szövegeiben egyértelmű párbeszéd található a Gonosszal, keresztényellenes, egyik albumuk hőse egy egyházi ember, akinek a hite megrendül a szent iratokban. Az album borítóját Amerikában betiltották. Szöveg­-írójuk, Silenoz a parapszichológiából is merít a dalokhoz. Helyszín: Sziget Fesztivál


Placebo (Egyesült Királyság)

Alternatív rockzenekar, három férfitagja közül ketten melegek. Legutóbbi litván koncertjükön a színpadon csókolóztak. Az énekes, Brian Molko sokáig őrlődött a kereszténység és ferde hajlama között, végül a zene felé fordult, és megalapította a Placebót. 2001-es magyarországi fellépésükkor Tarlós Istvánnak ajánlották a Passive Agressive című számukat, amiért az akkori polgármester szerette volna elérni, hogy a Szigeten ne lehessen „a homoszexualitást propagálni”. Helyszín: Sziget Fesztivál

Snoop Dogg (USA)


Az amerikai rapkultúra egyik legnagyobb alakja, aki már 16 évesen megismerkedett a börtönfalakkal. A kilencvenes évek elején gyilkossági ügybe keveredett, de felmentették. Azóta is folyamatosak az összetűzései a hatóságokkal drogügyek miatt. Angliából kitiltották. Snoop klippjeiben a „pimpeskedő” életmódot mutatja be, a fű, illetve frivol lányok árasztják el a képernyőt. Helyszín: Sziget Fesztivál

Sonata Arctica (Finnország)


Több portálon is sátánista zenekarként emlegetik, legtöbb szövegük a halállal foglalkozik. (,,A tegnap olyan, mintha sosem létezett volna /a halál melegen köszönt engem / most egyszerűen csak búcsút mondok). A Blinded No More című számukban a szerelmet úgy említik, mint ami nem több, mint egy kis halál két kis élet között. Helyszín: Hegyalja Fesztivál


Suicidal Angels (Görögország)

Görög trash metal banda, szövegeinek központi témája a halál és a valláskritika. (,,Jókor elveszett minden reményed / Most itt az idő, hogy bűnödért fizess / A Sötét Úr gyülekezni hívja lovagjait / Hogy elinduljanak a Mennyen át, és öljenek az éjszaka által”) Helyszín: Hegyalja Fesztivál


(az infó a hetekből valók)


Ezek után döntse el mindenki hogy ezek a "remek" fesztiválok mennyire vannak sátáni befolyás alatt.

2012. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Értem.Minden sátáni,csak Sándor nem.
2012. dec. 11. 10:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!