Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor szerint az...

Németh Sándor szerint az összes zenei fesztivál az ördög műve. Hogy mondhat valaki ekkora butaságot?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 19:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 kzs ***** válasza:
62%

@ farikcsaaa "ma 19:20-as komment"


Ezt írod: "A Hit gyülekezete is úgy egyház,mint ők" (és itt a Scientológiára gondolsz).

> na egy pillanat. Szoros eltérés van a 2 szervezet között.


Idézek a Magyar Szcientológiai Egyház weboldalról(wikipédia):


"A szcientológia hívőinek véleménye szerint vallásuk nem dogmatikus vallás, nincs kinyilatkoztatott Istenképe, inkább a buddhizmushoz hasonlatos, világképe számos ponton különbözik zsidó-keresztény vallásfelfogástól.

A vallás tanítása szerint az ember halhatatlan szellemi létező, akinek tapasztalatai messze túlmutatnak az egyetlen életen. Az ember alapvetően jó és jóra hajlamos, szellemi megváltása saját magán és társain múlik, valamint azon, hogy testvéri viszonyba kerül-e az univerzummal."


Na,ezzel szemben a Hit Gyülinek a kinyilatkoztatott világképe a SzentÍrásból ered: Atya-Fiú-Szent Szellem.

Világképe pedig Jézus és a korai kereszténység (Pál, Jakab, János, Péter, Júdás apostolok) munkásságából meríti. Tanításaiban az Ószövetség kinyilatkoztatott próféciáit szintén vizsgálja úgy, mint a SzentÍrás fel nem bontható, Istennek tulajdonított részét (pontosabban egészét). és az ember nem hallhatatlan szellemi létező: az örök élete kizárólag Krisztus Engesztelő áldozatán alapul,nem pedig saját magán. És nem is társain, az univerzumon meg pláne hogy nem. Az meg hogy az ember jó... hú.. na erről meg annyit, hogy legfeljebb jóra törekszik, viszont ki van téve a Sátán támadásainak, kisértéseinek. Erre utaltam már régebben.

És ez csak néhány, amiben fényévnyire különbözik a Scientológia a Hit Gyülitől.


Egyébként megsúgom: a Hit Gyüli soha semmilyen közösséget nem vállalt - és nem is fog vállalni - ezzel a másikkal.

-----------------

Ami pedig Izraelt illeti: hosszú téma. Most legye elég annyi, hogy a SzentÍrás kiemelten foglalkozik vele, mint Isten kiválasztott népével.

Van Izrael, és vannak "nemzetek" (ez az összes többi népet jelenti)


Nézd meg pl. Jeremiás, Ésaiás vagy Ezékiel könyvét: hosszú részletességgel számol be Izrael romlásáról és felemelkedéséről is (kinyilatkoztatott próféciák vannak benne, amik ezután fognak beteljesülni).

Így pl. a Jeremiás 30/3-9-ben Izraellel kapcsolatban 3 történetiség lesz:

1. Isten visszaviszi Izraelt arra a földre, amit az ő felmenőinek adott.

2. Izraelre nyomorúság jön, de Isten csodálatosan megmenti őket.


3. Jézus legfőbb uralma alatt helyreáll Izrael nemzeti királysága - ez a teljes felemelkedés. (Jákob nem más, mint Izrael; Dávid akit megemlít: szintén Izraelből való)


Ja, majdnem elfelejtettem: Zakariás 12/ 9-10-ben Isten kőkeményen védi Izraelt:

"És azon a napon lesz, hogy készen leszek elveszteni minden pogányt, akik Jeruzsálemre támadnak; a Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek szellemét..."

(Dávid zsidó volt, Jeruzsálem pedig Izraelben van)


Joel 3/1-2: "...és perbe szállok ott velük az ln népemért és örökségemért Izraelért..."


És ez csak néhány Igevers, mely azt mutatja, hogy Izrael kiemelt helyen van (a többi más nemzethez képest).


Ezt írod: "Csak több ismerősömet is behálózták,és látom rajtuk,hogy közel vannak a pszichiátriához."

> hát nem tudom... én kiváncsiságképpen mentem el oda 11 évvel ezelőtt, és nem emlékszek, hogy bármiféleképpen is befolyásoltak volna. Zajlott egy Istentisztelet, ahol megtértem Jézushoz. Ez minden.

Ami pedig a pszichiátriát illeti: mondd, mióta vannak ott az ismerőseid? Mert aki által én bekerültem a Hit Gyülibe, ő 19 éve van ott (igaz, én csak 11 éve), de egyikőnk se mutatott még skizofrén jeleket...


Egyébként pedig úgy gondolom, hogy a keresztény életvitelbe és a SzentÍrás tanulmányozásába még senki se bolondult meg. A Bibliai hit nem a megbolondulásról szól, hanem a szellemi-lelki-erkölcsi tisztulásról. nagy különbség.


Különben hidd el nekem, a Hit Gyüli is csak egy egyház, és semmi több: ha a katolikusok nem bolondulnak meg, akkor a hitesek se fognak... ne féltsd te az ismerőseidet: nem fognak ők semmilyen rosszat sem tanulni.

2012. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen kijelentéseknek mindig az a lényege,hogy lejárassák azt,ami nekik konkurencia.A zenei fesztiválok szabadságot,önállósodást adhatnak a híveknek,ez pedig a szekta és gyülekezetvezetők egyik legnagyobb ellensége.Ezért az a legegyszerűbb,hogy "leördögözik" és máris elfordulnak tőle a hívek.

Bezzeg a videóban lévő abnormális rángatózások egyenesen a Szent lélektől jönnek....hát így van ez kérem szépen.

Csalás és ámítás gátlástalanul előadva.

2012. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 kzs ***** válasza:
52%

@ farikcsaaa


Azt mondod, barátok lehetnénk?

Figyelj, részemről OK. Nyugodtan írj, ha valamire kíváncsi vagy: meg fogom válaszolni.

-------

Most nézzük meg egy kicsit a Hit Gyülinek az anyagi oldalát. OK?

Tehát legyen a téma a pénz: igérem hogy nyugodtan, barátilag fogok írni.


Eszedbe jutott már az, hogy összehasonlítsd a Hit Gyüli anyagi vonatkozását más egyházzal?

- Nézzük példának okáért a Katolikus Egyházat.


1. Vatikáni épületek: Szent Péter-bazilika, múzeumok, illetve vannak Olaszországtól kapott építmények: Lateráni Szent János-bazilika és épületei (bazilika, Lateráni Palota és a Szent Lépcső), Santa Maria Maggiore-bazilika és épületei, Szent Pál-bazilika (San Paolo fuori le Mura) és épületei, a kancellária épületei stb.

Ezek rengeteg pénzbe vannak: takarítás, restaurálás, stb.


2. Templomok mindenfelé: kolostorok, kápolnák - ezeket szintén fent kell tartani.


3. Vallási kellékek: oltárok, freskók, festmények, szobrok, képek - gondolom, ezek se filléres tételek.


4. Egyházi méltóságok (papok, bíborosok, érsekek, sőt a pápának) a miseruhája


5. Vallási rendezvények: pápaválasztás, pápalátogatás, zarándokutak Csíksomlyóra és más helyekre, búcsúk - ezek mind-mind rengeteg pénzt jelentenek. vajon honnan?

Különben egész zarándokvonatokat szoktak indítani. vajon miből?


6. óvodákat, iskolákat, felsőoktatási intézményeket tart fent.


7. Média: PAX-TV, Mária-rádió (mindennap megy, teljes műsoridőben) - gondolom, ezek se ingyen vannak.


beláthatod, hogy mindez bizony rengeteg pénz emészt fel, és gondolhatod honnan: egyrészt a Vatikán támogatja, aztán a mi államunk az általunk befizetett adókból is fent tartja, másrészt pedig a saját hívői pénzét is használja.

----------------------

Akkor most kapcsolj oda a Vidám Vasárnapba (ATV)! Mit látsz? Látod a nagy csarnokot, a hangszereket, a pulpitust.

Namost nem tagadom, a csarnok felépítése sok pénzt igényelt, aminek bizonyos része állami támogatásból jött, más része pedig adakozásból.

Nincs ebben semmi rossz: más egyházak is építkeztek állami támogatásból.


De ennyi: állami támogatás az épületek felhúzására volt, onnantól tovább már kizárólag önfenntartói rendszerben él, adakozásból.

Ugyanígy fenntartja a saját iskoláit is.


Vannak még a hangszerek: igaz hogy drágák, de mégsem lehet távolról sem összehasonlítani a katolikus vallási rendezvényekkel. A Hit Gyüli sohasem csinált ilyet, ezt gondolom belátod.


A Vidám vasárnap sugárzása is hetente kétszer történik (van egy ismétlés), 2 órahosszában, nem pedig egész nap teljes műsoridőben (lásd: pax-tv).


A Hit gyüli nagy business-elése tehát ez: hangszereket vásárolt még valamikor meg egy pulpitust. És fenntartja saját magát és az iskoláit.


A katolikus egyházé azontúl hogy saját magát és az intézményeit fenntartja (többet mint a Hit Gyüli), sokkal több pénz megy el vallási rendezvényekre: és ezekben van iszonyatos mennyiségű pénzlehúzás.


Református Egyház: sokkal "lájtosabb" mint a Katolikus. De ez is fenntartja a templomait (sok van neki) + az iskoláit.


Baptista dettó ugyanez. Viszont megsúgom, hogy több iskolát tart fent, mint a Hit Gyüli.

------------------

Namost, félreértés ne essék: nekem személy szerint nincs bajom egyikkel se, mindegyik úgy tanítja és gyakorolja a vallási meggyőződését, ahogy akarja. De akkor könyörgöm, gondolkodjunk már egy kicsit:


Nem dokkal kevesebb a Hit Gyüli bevétele a Katolikushoz képest?

Egyébként a Hit Gyüli ugyanúgy tartja fent magát, mint a református: nem templomnak, hanem csarnoknak hívják és vannak iskolái. Ez minden. (illetve annyi lehet a különbség, hogy a Hit Gyüli ilyen téren önfenntartó De akkor is: saját maga + az iskolái. Értve? )


Innentől kezdve nem világos, mi is az a híres-nevezetes pénzlehúzás, meg pénzéhesség, meg "business-szekta", stb.

2012. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
21%
Annak ellenére hogy utálom a hitgyülit, ez a mondat nem hülyeség! Elég csak megnézni milyen undorító orgiák folynak 1-1 ilyen rendezvényen.....
2012. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
44 te katolikus vagy, ugye?
2012. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
előző: igen. miért?
2012. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
40%
Köszi, csak kiváncsi voltam rá:)
2012. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
82%

Szia !


Konkrétan arra emlékszem, hogy egyszer mondta a szigetfesztiválra ami nyáron van ahol a fiatalok csinálják és szolgálják a Bűnt.

Berúgnak, bekábítószereznek,és az alkalmi szexuális kapcsolatokat létesítenek, hogy ez az ördög műve a Biblia alapján helyes mondat volt tőle.

2012. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 kzs ***** válasza:
66%

@ "ma 18:24"


Nem tudom, mire mondhatta, de ha ezzel kapcsolatban mondta, akkor bizony Sándornak igaza volt.

2012. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Akor feltehetően a 1103 Budapest, Gyömrői út 63 cím alatt tartott zenés,füstgépes,villogó lámpás parádék is ebbe a besorolásba tartoznak!


Szerintem Németh Sándor egy következetes ember,tehát tökéletesen tudja,hogy mit csinál!Igaz,ezt a bort ő víznek nevezi!

2013. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!