Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor szerint az...

Németh Sándor szerint az összes zenei fesztivál az ördög műve. Hogy mondhat valaki ekkora butaságot?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 19:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
Akkor semmi gond,hiszen Németh szektája nem Istentől van.
2012. dec. 11. 18:36
 32/61 kzs ***** válasza:
66%

Nem??? Hát akkor mitől, vagy kitől??

Nem a SzentÍrást magyarázza? Nem Istennek ad dicséretet, és nem őt vallja meg az imáiban?


Különben mondtam már neked: nyugodtan hallgass más egyházak Istentiszteleteit: ott a katolikus, vagy a református (például) - ha neked ezek jobban tetszenek, akkor hallgasd azokat. Senki nem gátol meg abban, hogy élj a vallásszabadságoddal, viszont te se gátolj másokat.


AZ egyik kommentedben ezt írod: "több ízben Istennek tetszőnek nevezi Sándor a Palesztin gyerekek mészárlását Izrael részéről."

> Igen??? Mégis hol? Mert én ilyet nem hallottam, és teljesen biztos, hogy ilyet nem mondott.

De tudod mit? Ám legyen: cáfold meg te magad: mellékeld a megfelelő videófelvételt, és akkor hiszek neked.


Addig viszont szerintem nem túl korrekt dolog mások ellen áskálódni, szítani a gyűlöletet ezerrel... nekem valahogy nincs hozzá gyomrom...

2012. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:
Érdekes,te azt sem hallottad,amikor a zenei fesztiválokat az ördög művének nevezte.És mindenki aki kilátogat az ilyen rendezvényekre az mind démonizált.Mi ez,ha nem szánalmas agymosás.És az első sorokban meg úgy bólogattak szegény emberek,mint a szellemi fogyatékosok. Harry Potter pedig maga a sátán.Azt hallod meg amit akarsz ezek szerint.Nem azért tudott fennmaradni a gyülekezet,mert Istentől való!Ezek szerint a tolvaj politikusok is Istentől valók?
2012. dec. 11. 19:00
 34/61 kzs ***** válasza:
60%

@ farikcsaaa


És még valamit: nekem tetszik ez a "szekta".

Meggyőződésem, hogy neked inkább a SzentÍrással van problémád. Hogy miért baj az, hogy valaki a Bbiliát magyarázza, azt nem tudom.


Egyébként ha már a piszkálódásoknál tartunk: mondd, a többi egyház miért nem szúrja ennyire a szemedet?

2012. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
32%
A Hitgyüli egy biznisz vallás,és nem több...
2012. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
A Szcientológusok is szúrják a szemem.A Hit gyülekezete is úgy egyház,mint ők.Magyar történelmi egyháznak hívják magukat,közben meg több az izraeli zászló a szeánszaikon,mint a Magyar.Egyébként Sándornak lelke rajta amit művel.Tényleg nem kéne,hogy ennyire érzékenyen érintsen engem.Csak több ismerősömet is behálózták,és látom rajtuk,hogy közel vannak a pszichiátriához.Ez elszomorít.Ami pénzt pedig már legomboltak róluk az irdatlan.Adakozz,egyéb adományokat is ajánlj fel,és még ingyen takaríts is a gyülekezetnek,stb.Ha meg a szegényeken segítenek egy tál levessel,azt nagydobra verik.Showműsort csinálnak nagy csinnadrattával.Űvölt a hiteltelenség,képmutatás,álszentség.Én megértem,hogy össze kell dobni a rezsire stb.re a pénzt,de amit a tagok becsengetnek,az 30-40x-ese annak a pénznek ami a valódi kiadásokat fedezi.Tökéletesen hülyének nézik a hívőket.Az viszont tény,hogy pl. Gera nem lenne az egyik legjobb focista a földön,ha nincs meg a hite.Isten nélkül már a föld alatt lenne.De ehez nem kell ilyen helyekre járni az embernek szerintem.
2012. dec. 11. 19:20
 37/61 kzs ***** válasza:
63%

@ farikcsaaa "ma 19:00"


Te, ez a mostani kommented tetszik! De komolyan! Azért tetszik, mert mintha hajlandó lennél beszélgetésre.

Az ilyenben én partner vagyok.

De akkor próbálj meg elgondolkodni olyan hozzászólásokon is, amik nem egyeznek a te álláspontoddal. Mert lehet hogy van bennük valami...

--------------

Szóval: tényleg nem hallottam hogy Sándor bármiféle zenei fesztivált az ördög művének nevezett volna. De annyi bizonyos, hogy ha az a bizonyos együttes a halált és a Sátánt dicsőíti, az nem éppen jó dolog.

Ugyanakkor semmi kivetnivaló nincs abban, ha valaki elmegy egy szimfónikus hangversenyre. Hidd el, a Hit Gyüli az ilyet nem kifogásolja. Sokkal inkább az a lényeg, hogy az adott zenei műfaj (vagy nevezzük fesztiválnak) tartalmában miről szól: sátánista elemek, halál dicsőítése nem kellenek.

Ennyit erről.


Ami pedig Harry Pottert illeti: ezzel csak annyi a gond, hogy okkultista elemeket, praktikákat teljesen veszélytelennek kezel - szemben a Bibliával, ami az ilyen cselekedeteket bűbájosságnak és varázslásnak hívja, amit gyűlöletesnek mond ki, és mint ilyen, nem vállal ezzel közösséget.


Tehát ha társadalmi-világi szempontból nézzük, nincs semmi kivetnivaló a Harry Potterben, csak éppen teológiai szemmel nézve van vele gond, és ilyesformán - minthogy tele van okkult dolgokkal - nem követhető.

2012. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
63%

Még ha mondta volna is Németh Sándor ,akkor sem vagyunk méltók ítélet alá vonni.Isten mindenkit egyformán szeret .Isten tudja a gondolatainkat és tudja mi lakozik a szívekben.Ezért ti is ne ellenségeskedjetek mert a keresztény hit nem erre hivatott.Legyetek egymással szeretetben és békében!Ne feledjétek mindig legyetek készen !....


(K.Gy)

2012. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
63%

" Mert azÖrdög mint orditó oroszlán szerte jár a világban és keresi kit nyeljen el."


(K.Gy)

2012. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
Kedves Kzs!Még az is lehet,hogy különben mi barátok lennénk.Én el tudom képzelni. :)
2012. dec. 11. 19:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!