Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor szerint az...

Németh Sándor szerint az összes zenei fesztivál az ördög műve. Hogy mondhat valaki ekkora butaságot?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 19:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 eric_one ***** válasza:
40%

farikcsaaa!


Neked Sándor fóbiád van szerintem, mert úgy látom semmilyen ész érvvel nem lehet gondolkodásra bírni. Sajnálom...

2012. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Igazad van,Sándor fóbiám van.Viszont ész érvekkel meggyőzhető vagyok.
2012. dec. 11. 13:15
 23/61 eric_one ***** válasza:
49%

farikcsaaa


Ugyan már! Most magadnak tetszelegsz? Volt egy hosszabb írásom, erre ennyit reagáltál "Értem.Minden sátáni,csak Sándor nem." ...Sokat gondolkodhattál rajta bizony... Tudod mit nem értek? Miért hallgatod ha "allergiás" vagy a a beszédére?

2012. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
9%

2. Jézus kőkemény ítéletet hoz mindazokra, akik Isten Szellemében a gonoszságot látják - jó ezt észben tartani, mert ez az egy, amire nincs bocsánat(Máté 12/ 31-32) - Ez a mondat egy tipikus keresztyén zsarolás, ha valamivel szemben kritikát mersz megfogalmazni akkor a Sátáné vagy.


A Biblia alapján hiszem, hogy vannak démonok és hogy Jézus valóban kiűzte őket, mint ahogy ez az erő megvan a követőiben is. DE ha megnézem az igét sehol nem látom, hogy Jézus hetente kiűzte az újabb és újabb démonokat ugyanabból az emberből. Márpedig személyes tapasztalatom volt mikor még jártam a Hit gyülibe, hogy hétről hétre ugyanazok játszották el a "nagyjelenetet".

Ezeket a megnyilvánulásokat én nem a Sátánnak tulajdonítom, egyszerű emberi feltűnési vágy aminek sok oka lehet. Szerintem a pásztor dolga volna az ilyen esetek kezelése, de erre nem feltétlenül a démonűzés a megoldás sokkal inkább a lelki beszélgetések.


Az, hogy a Hit gyüliben űznek egyedül vagy szinte csak egyedül démonokat egyszerűen nem igaz. Sok karizmatikus gyülekezet van az országban ahol ez létező gyakorlat csak nem ilyen nyilvánosan, így aztán jobban kiszűrhetőek a fenti esetek. Ha az alkalom alatt mégis megnyilvánul valódi sötét szellemi erő akkor azt az embert ki lehet vezetni a teremből mondjuk az irodába, ott imádkozni vele stb...


A Hit gyülit nem azért utálják mert démonokat űz, jó volna már végre felfogni. A gyülekezet állítólagos "üldözése" nem keresztyénüldözés, sokkal inkább szól annak, hogy Német Sándor durván belefolyik a politikába + az Izrael kultusznak ami a gyülekezetben megy. Már bocs, de aki méhkasba nyúl azt megszúrják a méhek.

2012. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
60%

@eric_one:


Ezek szerint Mozart Varázsfuvolája meg Wagner Az istenek alkonya című operája is ördögiek, mert varázserejű tárgyak meg pogány istenek szerepelnek benne.


Az idiotizmus ilyen magas fokának eléréséhez azért már komoly erőfeszítések szükségesek. Én eddig úgy hittem, hogy az ember felnőtt korára képes megkülönböztetni a valóságot a fikciótól, de úgy látszik, vannak olyanok, akik szándékosan visszatartják a saját szellemi érésüket.

2012. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
hümm :)
2012. dec. 11. 15:36
 27/61 anonim ***** válasza:
53%

"Német Sándor durván belefolyik a politikába"


Ezt hogy értitek? Kifejtenétek?

Gonosz, ember ellenes dolgokra szokta a tömeget bíztatni?

Ha igen, hogyan?


Akkor gondolom a JT -t kedvelitek a legjobban. Mert ők meg nem politizálnak.


Mindenki csak szídja a másikat meg védi, de a lényegre nem jön válasz.

2012. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
Támogatja-e a hit gyüli Izreal háborúját vagy sem?
2012. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:
Az nem kifejezés.
2012. dec. 11. 17:05
 30/61 kzs ***** válasza:
49%

@ ma 14:58


Ezt írod: "Jézus kőkemény ítéletet hoz mindazokra, akik Isten Szellemében a gonoszságot látják - jó ezt észben tartani, mert ez az egy, amire nincs bocsánat(Máté 12/ 31-32) - Ez a mondat egy tipikus keresztyén zsarolás, ha valamivel szemben kritikát mersz megfogalmazni akkor a Sátáné vagy."


Ó nem! Nincs itt kérlek semmiféle keresztény zsarolás. Véleményedet, álláspontodat megfogalmazhatod, csak 1 valamire vigyázz, és EZ az, amire a Máté 12/ 31-32 utal.


Szóval: "Azt mondom néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek |eredeti szövegben: Szellem| káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek. Még aki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de aki a Szent Lélek |eredeti szövegben: Szent Szellem| ellen szól, annak sem ezen, sem a másvilágon nem bocsáttatik meg."


Ez nem felekezeti tanítás, nem a Hit Gyülekezete találta ki. Jézus, aki a legfőbb tekintély mondta ezeket.

Maga a szövegkörnyezet pedig arra vonatkozik, amikor Isten Szellemének a munkáját bizonyos emberek gonosznak mondták. Na ez az amit nem szabad!

Ha nem vagy benne biztos, hogy az a bizonyos megnyilvánulás Istentől van-e, inkább kérdezz utána. Próbálj meg információkat gyűjteni: ha egyezik a SzentÍrással, akkor biztos hogy Istentől van.


De soha, SOHA ne próbáld meg szántszándékkal gonosznak beállítani azt, ami Istentől van! Erre utal a Máté 12/22-től kezdődő igeversek. Olvass utána te magad is!

2012. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!