Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, feltettétek már...

Ateisták, feltettétek már magatoknak valaha ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Higgyek-e csak azért az evolúcióban, mert Istenben nem tudok?

2013. márc. 1. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan szülhetnek időnként teljes, mozgásképes, idegekkel izmokkal ellátott farokkal emberi csecsemők?
2013. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/130 anonim ***** válasza:
85%

"És addig azt a funkciót mi töltötte be?"


Talán részben ugyanaz, részben más és talán nem is kellett minden funkció. Elvégre egy négy lábon járó pávián és egy felegyenesedett ember között elég szembetűnő alaktani különbségek vannak.


"inkább úgy fogalmaznék, ha nem bántalak meg"


Nem hiszem, hogy bántóan fogalmaztam.


"hogy nem hiszek ebben a vallásban."


Ez kétszeresen is minősít téged.


"Nem lehet, hogy te nem érted a teremtést?"


Kérlek, mesélj nekem a teremtésről. Írd le a módszert, ahogyan lezajlott, mutasd a kísérleteket, amivel alátámasztottátok, hogy úgy zajlott a teremtés, ahogy a modelletekben leírtátok. Adj ellenőrizhető előrejelzést a teremtés modell alapján. Röviden: bizonyítsd, hogy a teremtés reális alternatíva. Ha lehet önmagában, ne az evolúción tagadásán keresztül.

2013. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/130 anonim ***** válasza:
89%
Sosem értettem, hogy az evolúció miért hit tárgya. Az állatvilágban a legalkalmazkodóképesebb marad életben. Ez tény. A legalkalmazkodóképesebb pedig továbbörökíti a génjeit és így változnak a fajok. Ez is tény. Ebben most mit kell hinni vagy nem hinni?
2013. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/130 anonim ***** válasza:
2%

"Nem hiszem, hogy bántóan fogalmaztam."


Nem is rólad, hanem az én fogalmazásomról beszéltem:)


"Ez kétszeresen is minősít téged."


Köszönöm!



"Kérlek, mesélj nekem a teremtésről. Írd le a módszert, ahogyan lezajlott, mutasd a kísérleteket, amivel alátámasztottátok, hogy úgy zajlott a teremtés, ahogy a modelletekben leírtátok. Adj ellenőrizhető előrejelzést a teremtés modell alapján. Röviden: bizonyítsd, hogy a teremtés reális alternatíva. Ha lehet önmagában, ne az evolúción tagadásán keresztül."


Ha ismételten nem haragszol, de éppen ezt a kérdést én tettem fel először, ugyan fordítva, miszerint mondjatok bizonyítékot az evolúcióra, ami nem a teremtést vagy a vízözönt bizonyítja, tehát az elsőbbség nekem jár, ezt a választ én várom először. Ugyanis amíg ez nincs meg, addig ne mondjátok, hogy a tudomány áll egy vallással szemben, hanem csupán két vallás áll szemben egymással. Nekem megvan az az előnyöm veletek szemben, hogy az én teóriám vallás. A tietek tudomány. A vallásnak ugyan vannak bizonyítékai, de a tudományt be KELL bizonyítani. Nagy a ti hitetek! :D Csak sajnos egy olyan hamis vallásban, mely soha nem gördített ekkora akadályt az igazság elé még amióta a világ világ.

2013. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/130 anonim ***** válasza:
81%

"Ha ismételten nem haragszol, de éppen ezt a kérdést én tettem fel először, ugyan fordítva, miszerint mondjatok bizonyítékot az evolúcióra, ami nem a teremtést vagy a vízözönt bizonyítja"


Kaptál egy linket egy 65 perces videóról, amiről te két perc alatt megállapítottad, hogy az meg van cáfolva. (Hol? Hogyan? Mivel?)

Na most azzal, hogy csuklóból indoklás nélkül eldobsz minden bizonyítékot, nem lehet mit kezdeni, akkor minek fáradozzunk?


Itt is válogathatsz kedvedre:

[link]

Ha van egy konkrét kérdésed, itt nagy rá az esély, hogy megtalálod a választ, de legalább egy egyértelmű utalást, hol van rá a válasz, illetve egy komplett cikksorozatuk is van, amiben azzal foglalkoznak miért NEM támasztják alá ezek a bizonyítékok az özönvíz vagy a teremtés történetét.


A probléma ott kezdődik, hogy téged nem érdekelnek a bizonyítékok, ha érdekelnének nem egy fórumon kérnéd névtelen arctalan emberektől, hanem te magad járnál utána, ahogy én például megtettem a teremtés és az özönvíz állítólagos bizonyítékaival kapcsolatban. Te egyszerűen tagadni akarod az evolúciót, mert sérti az önérzeted, hogy egy majom vagy, nem egy tökéletes lény képmása, de meg akarod tartani magadnak az illúziót, hogy ez egy logikus döntés.

2013. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/130 anonim ***** válasza:
83%

Ha halgattál volna, ... jobb lett volna.

Ezzel az erővel követelheted, hogy bizonyítsuk számodra a rádiómágneses hullámokat, hiszen nem lehet látni, a TV, a rádió Isteni csoda.

Lehet, hogy valakinek lessz kedve vitázni Veled, bár ezt már számtalanszor megtették itt és máshol.

A farokcsontról, mert az konkrét, annyit, hogy valami funkciója nyilván van még, hiszen nem tűnt el teljesen.

Meglehet, Mark Spitznek is ez a titka, hogy a hallatlanul ügyes mozgásán kívül nagyobb a marka, az úszóhártyái nagyobbak, jól bele tud markolni a vízbe, de szerintem inkább remek a szervezete, jó edzési módszerrel tökéletesre fejlesztette a mozgását.

Az evolúció eléggé be van bizonyítva, tájékozatlan vagy, rengeteg infót kaphatsz, csak el kell olvasnod, vagy beülnöd az iskolapadba, ahol alapoktól tanulhatod, képzett oktatók, tanárok, pedagógusok segítségével.

Tájékozódj kérlek, rád fér...

2013. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/130 anonim ***** válasza:
13%

"Kaptál egy linket egy 65 perces videóról, amiről te két perc alatt megállapítottad, hogy az meg van cáfolva. (Hol? Hogyan? Mivel?)"


Én nem állapítottam meg! Nem fűztem kommentárt a videóval kapcsolatban, mégpedig azért nem, mert még nem néztem meg. Kérlek, de adj a számba olyan szavakat, amit nem is mondtam!


Köszönöm mint a linket, mint a videót, de ha nem haragszol egy csipetnyi kérdés nincs, ami arról szólna, hogy ki mikor és hogyan tud videókba, linkekbe bármiféle bizonyítékkal szolgálni. Én ezeket mind ismerem, és vaskos könyvet lehetne írni, hogy mekkora teológia az egész, de nem tudomány. De itt nem ez a cél. A kérdésemre egyetlen jó válasz született eddig, a farokcsont. Viszont miután az nem egy csökevényes visszamaradott valami, hanem egy teljes funkcióval, céllal rendelkező rész, így ez messzemenően nem bizonyíték. A többi válasz arról szól, hogy nézd meg ezt, nézd meg azt. Bocsi, de nem érdekel, ennek ellenére megpróbálom megnézni, ha időm engedi. De nem született bizonyíték a ti "tollatokból" a ti fejetekből. Amíg ez nincs meg, ne mondjátok, hogy tudomány, és nem vallás a ti hitetek. Eddig minden "bizonyíték" az evolúcióra, amit hallottam, simán magyarázható vele mind a teremtés, mind a vízözön is. Annyi különbséggel, hogy amíg az evolúcióra bizonyíték, addig az okosság és tudomány, attól kezdve, hogy bizonyíték a teremtésre, vízözönre, onnantól kezdve én vagyok a hülye.

Elárulom, nagyon, nagyon örülök ennek. Jézus kétezer éve megmondta, hogy mikor nemzet támad nemzet ellen, az a nagy nyomorúság kezdete. Onnantól kezdődik az az elhitetés, és átverés, amilyen nem volt soha a világ kezdete óta. És ez a Francia forradalom óta be is bizonyosodott. Dicsőség Istennek és az Ő Bárányának.

2013. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/130 anonim ***** válasza:
100%

#27


Hogyan szülhetnek időnként teljes, mozgásképes, idegekkel izmokkal ellátott farokkal emberi csecsemők?

2013. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/130 anonim ***** válasza:
28%

Mond csak, mi a francnak örülsz?

Az, hogy teljesen tudatlan vagy, nem ok erre...

2013. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/130 anonim ***** válasza:
81%

"Mondanátok egy bizonyítékot az evolúcióra, melyet sem a teremtéssel, sem a vízözönnel nem lehet éppen úgy alátámasztani?"


Az általános iskolában tuti volt ilyen órátok, hogy biológia meg földrajz... Ezek elég átfogóan taglalták a téma alapjait.

2013. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!