Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hold és erózió? Normálisnak...

Hold és erózió? Normálisnak szánt kérdés kreacionistáknak.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a "fiatal föld" teória hogyan magyarázza a Holdon levő krátereket, hogy mikor keletkeztek? Néhány nagyobb kráter annyi kisebb-nagyobb becsapódást vészelt át, hogy elerodálódott az alakja.

PL [link]

Az írott történelem világszerte alig említ ilyen eseményeket, pedig némelyik akkorát szólt, hogy a föld is kapott a törmelékből. 300.000 egy km-nél nagyobb kráter van. Emellett van több száz óriáskráter, melyek izzó nyomait hetekig is kellett volna látni éjszaka. A régi ember pedig ezt biztos észrevette volna és különös jelenség lévén lejegyezte volna.


A másik kérdésem az erózióról lenne. A hivatalos kreacionista álláspont szerint az özönvíz vájta ki a nagyobb kanyonokat hatalmas víztömeggel, de a keskenyebb szurdokok csak sokáig tartó kis vízhozamú folyók által jöhetett létre. Pl a rám-szakadék a Pilisben, vagy az Ayer's rock ausztráliában: [link]

Ezeknek a keskeny vízfolyásoknak rengeteg idő kell a kialakulásukhoz és relatíve állandó, kis mennyiségű folyással.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2013. ápr. 15. 23:02
1 2 3 4 5
 21/50 Pendulum92 ***** válasza:
Vagy maradjatok a vallási síkon, amibe nem köt bele a tudomány. De a kreacionizmus belekontárkodás a tudományokba.
2013. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Írok egy utolsó példát és lelépek:


Tehát ha a kreós azt mondja, hogy sajtból van a hold, akkor meg kell neki mondani, hogy miért nem lehet sajtból és megmutatni, hogy mit hibázott. Esetleg megmondani neki, hogy ne játék műszereket használjon.

Ehelyett én ilyen kérdéseket szoktam olvasni, hogy ha a világ magától létrejöhetett a nagy bummal, akkor az ostoba hívők, miért hiszik még mindig, hogy Isten létezik.

Hiszen az elmélet szerint xy 5000 milliárd éves és 999999 milliárd távolságra van tőlünk és csak úgy történhetett, ahogy mi gondoljuk.

2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 Pendulum92 ***** válasza:
Olyan, mint ha profi biliárdosokhoz odamenne egy kezdő, és úgy akarna győzni, hogy megváltoztatja a szabályokat.
2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Pendulum92 ***** válasza:

"Tehát ha a kreós azt mondja, hogy sajtból van a hold, akkor meg kell neki mondani, hogy miért nem lehet sajtból és megmutatni, hogy mit hibázott. Esetleg megmondani neki, hogy ne játék műszereket használjon.

Ehelyett én ilyen kérdéseket szoktam olvasni, hogy ha a világ magától létrejöhetett a nagy bummal, akkor az ostoba hívők, miért hiszik még mindig, hogy Isten létezik.

Hiszen az elmélet szerint xy 5000 milliárd éves és 999999 milliárd távolságra van tőlünk és csak úgy történhetett, ahogy mi gondoljuk."



Ez a nagy bumm kicsit olyan, mint a húr-elmélet. Elég vitatott még a tudósok körében is. Tehát ne vedd egy kalap alá az egészet.

2013. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Ez a baj, egyébként a profikkal, hogy elszálnak néha maguktól....

De egyetértek veled. Csak az kritizálja a másikat, aki 100% -osan tud valamit. Elnyomni eg cikizni pedig ne cikizze agát senki. Én is találkoztam már bigott hívővel és megértem, hogy feltudnak húzni.

2013. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

További kellemes napot:)

Get a Nobel;)

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Pendulum92 ***** válasza:
Nem a nagyképűség a lényeg, hanem hogy ha már valaki mondjuk gátfutó versenyen az akadályok megkerülésével megy végig, ne nevezze már magát gátfutónak, és ne kiáltsa ki magát győztesnek.
2013. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 Pendulum92 ***** válasza:
Neked is kellemes napot, és köszönöm a vitát, segítettél megfogalmazni, miért idegesítőek a kreacionisták.
2013. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

Visszatérve a Holdra, meg kell mondanom, hogy bizonyos fajta erózió ott is található. Ez elsősorban abból fakad, hogy hatalmas a hőkülönbség a napsütötte és a sötét részek között.

Pontosan nem emlékszem, de mínusz 100 fok alá és plusz 100 fok fölé megy a hőmérséklet és ez hosszú idő alatt porrá őröli a felső kőzeteket, így mindent vastag porréteg borít. Némi légkör is lehetséges időnként, ami főleg a Napszélből adódik, de ez rendkívül ritka, gyakorlatilag nem számít és nem is marad meg sokáig. Az űrhajósok lábnyomai tehát ki tudja meddig megmaradnak.


Az özönvíz története súlyos kritika Istenre nézve. Nem csak a hihetetlen kegyetlensége miatt, ami egy jóságos lénynek ellentmond, hanem azért is, mert elismeri a mindenható és mindent tudó tévedését.

Akárhogy is, de a kezdeti munkája selejtnek bizonyult, korrigálnia kellett. Ráadásul a felmerülő problémát sem oldotta meg vele, mert a bűn, amit meg akart szüntetni, ma is létezik.

Számomra teljesen mindegy, miért, ha a szabad akarat miatt, akkor az, ha más, akkor más miatt, de a lényeg, hogy nem volt hatékony és a hiba kijavítása sem volt eredményes.

Mindez a következő, a beígért újabb korrekció eredményét is kétségessé teszi, hiszen eddigi próbálkozásai sem hoztak eredményt. Egyszerű leselejtezés még nem adja a probléma megoldását. A menyországban is volt már rá eset, hogy ellene fordultak és ez azonnal felveti a kérdést, hogy valóban mindenható e, továbbá aligha tud előre mindent, mert akkor nem így intézte volna azt a szabad akaratot, hiszen a beavatkozással, az emberiség kiirtásával beismeri, hogy nem így tervezte, elrontotta az elképzelést, ráadásul a korrekció sem volt hatékony, hiszen újabbra van szükség, további mészárlásra, mert az előző, a Noé féle nem oldotta meg a helyzetet. Mindez ellene mond a nagy Tervnek is, amely cseppet sem tökéletes, sőt állandó toldozása foldozása sem hoz eredményt.

Szerintem az eljárás kontármunka benyomását kelti, még szerencse, hogy Neki nincs felettese.

Egy programozó simán megkapná a letolást, ha a hibakereső és javító szubrutinja ennyire hatástalan lenne, és ennek fényében az alap algoritmus hatékonysága is kétségessé válik.

Meglehet. a szupernóvák is azért robbangatnak fel, a Nap is kipurcan egyszer, a tudósok már sejtik, de Ő talán még ezt sem tudja.

Szerinted tudja?

Bizonyítsd be!

Kezdd azzal, hogy a létezésére mondj valamit, amit érvnek el lehet fogadni...

2013. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 Pendulum92 ***** válasza:

"Kezdd azzal, hogy a létezésére mondj valamit, amit érvnek el lehet fogadni..."


Ezt a kérdést szerintem ne firtassuk, mivel mi sem tudujuk bizonyítani, hogy nincs.


Én passzív állásponton vagyok ezzel kapcsolatban.

2013. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!