Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek mit gondoln...

A vallásos emberek mit gondolnak az evolúcióról?

Figyelt kérdés
Dinoszauroszokról, emberelődökről, ősrobbanásról? Hogy minden csak kitaláció?
2013. máj. 11. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Kedves Titus Pullo!

Azért a megfogalmazásod eléggé nem tér ki arra, hogy számtalan babona és ostobábbnál ostobább hiedelemvilág létezett és létezik részben ma is, hiszen az emberiségnek még manapság is csak a töredéke részesül felsőfokú képzésben és az átlagos kulturális szint sem túl magas.

Lényegében ez is csak az utóbbi évtizedek, évszázadok eredménye, amihez hozzá kell tenni, hogy a tudományos színvonal is csak az utóbbi időkben emelkedett magasra.

Korábban az esetlegesen elért eredmények is elfelejtődtek időnként és nemhogy fejlődés, de gyakran visszaesés következett be, amihez a keresztény hitvilág túlságosan leegyszerűsített formája adta a hátteret.

Ha ennek a linknek a válaszait olvasom, akkor ez igencsak szembeötlik, még a Te kulturált és jól megfogalmazott válaszodban is érezhető erre utaló jel, bár az óvatos körülírás arra enged következtetni, hogy ezt el szeretted volna kerülni.

Üdv

2013. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
18%

Egy elméletnek tartom. Viszont nem fér a fejembe, hogy miért csak az ember kezdett el értelmileg fejlődni és az evolúciós mértékhez képest szinte egyik pillanatról a másikra akkora változáson keresztülmenni ami majdnemhogy a lehetetlenséggel egyenlő. Olyan evolúciós hiperugrást hajtottunk végre amelyhez hasonló a történelemben nem csak hogy nem található, de logikátlannak is látszik.

Visszatérve a kérdés elejére, hogy lehet az hogy csakis mi emberek tettük meg ezt a lépést és más "állatok" nem törekedtek erre? Hisz az evolúció az élő példa arra, hogy egyetlen sejtből is mennyire változatos és értelem életforma alakulhat ki. Miért csak az ember? Sokáig együtt fejlődtünk a többiekkel de kezdettől fogva bennünk volt ez a kis szikra amitől többek lehettünk és kiemelkedettünk az állatvilágból?


A dínókról és emberelődökről nincs olyan véleményem amit megosztanék most veletek. Az ősrobbanást viszont nem tudom elhinni. Abból, hogy a világűr tágul logikus arra következtetni, hogy egyszer össze volt tömörödve egy pontba. De honnan jön az a gondolat, hogy olyan apró volt mint egy gombostűfej? És valaki ezt sokkal logikusabbnak tartja mint a vallásos teremtés elméletet? A csavar az egészben pedig az, hogy állítólag ez egy pulzáló mozgás és bizonyos idő múlva összetömörödik ismét az anyag és kezdődik minden elölről. Már bocs de egy robbanás mitől fog visszahúzódni önmagába? És ha már itt tartunk, mitől volt robbanás? Mi idézte elő, hogy az a rengeteg sok minden összetömörödve instabillá váljon és magától felrobbanjon? érthetetlen számomra.

2013. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

"honnan jön az a gondolat, hogy olyan apró volt mint egy gombostűfej? És valaki ezt sokkal logikusabbnak tartja mint a vallásos teremtés elméletet? A csavar az egészben pedig az, hogy állítólag ez egy pulzáló mozgás"

A legújabb elképzelések szerint néhány méteres volt.

A logika itt nem számít: erre vannak bizonyítékok.

És nem roskad vissza magába: gyorsulva tágul.

2013. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #32!

Te rosszul értelmezed az evoluciót.

Itt nem az a lényeg, hogy minél intelligensebb legyen egy élőlény, hanem, hogy minél jobban alkalmazkodjon a környezetéhez! Az ember pont az eszével próbált alkalmazkodni és az, hogy ez valamennyire bejött az csakis a véletlen műve. De ha te pl.: egy hatalmas medvével találod szemben magad, akkor semmi esélyed nincsen, mivel erősebb, gyorsabb, jobban tud mászni, jobb a sazglása, stb., mint neked. Na, akkor most ki is a jobb? Egy 1vs1 harcban pedig nem tudnál eszközt használni, mert minden olyan hirtelen történne.

2013. máj. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
szaglása*
2013. máj. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
0%

Szeressük egymást írtad---""hogy bizodalmunk van az ítélet napjához,""


Jobban tennéd ha saját magadban bíznál, mert akiben Te reménykedsz, az magasról tesz RÁD!!

2013. máj. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

Kedves 32!

Miért csak az ember intelligens?

Nem csak az ember az, különböző stádium mindenhol tapasztalható.

Egyébként meg ez van és slusz pasz.

Először az elemzés, aztán a teória, ez a dolgok rendje ugyebár...

2013. máj. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
13%

33-nak:


Néhány méteres... Mintha ez valamin is változtatna. Tudod te mekkora az ismert legnagyobb csillag a világegyetemben?


1540 X Nagyobb mint a mi napunk ami kb 695,500 km! nagy!!!


És ez egyetlen csillag! Hány és hány milliárd van még ezen kívül és ez volt néhány méteren összezsúfolva?

Hagyjuk már... Azért a viccnek is van határa.

A logika pedig mindig is számít, lehet neked nem ezért tudsz elfogadni minden mesét amit eléd tesznek. És mindez tudományosan bizonyítva is van?

Ez a 3 mágikus szó: tudományosan bizonyított tény, olyan mintha valaki varázsütésre egyszer csak elfogadna mindent. Mindegy hogy mekkora hülyeség, ha ez a 3 szó a mondatban szerepel az emberek nagy kanállal habzsolják befelé, majd kürtölik szét a nagyvilágba. Kicsit gondolkodjatok már el ezen. Nem kell mindent elhinni amit mások mondanak. Volt már veletek valaha olyan hogy elgondolkodtatok valamin amit hallottatok? Vagy azonnal tényként kezeltek mindent? Tisztelet a kivételnek! Pl tzolko.


34-nek:


Milyen érdekes, hogy míg minden állat kifejlesztett valami védekezés technikát, addig mi erősen gondolkodtunk, hogy a nagyobb agykapacitással és intelligenciával felvehessük a harcot (vagy a versenyt, ki hogy hívja) a többi vérszomja fenevaddal szemben akik vadásztak ránk. Nem hangzik ez kicsit hülyén? Ennyi erővel a zebra is kisétálhatna a szavannáról, hogy ő ezt megunta és inkább tovább fejleszti az agyát. Ez nem kívánság műsor, vagy egy szerepjáték ahol kiválaszthatod milyen tulajdonságaidat fejleszted magasabb szintre az életben maradásod érdekében.


36-nak:

Mami, veled nem állok le vitatkozni mert szerintem te egy más világban élsz mint én(vagy mi emberek). :)


És végül tzolko-nak:


Azért ezt te sem gondolod komolyan, hogy miért csak az ember lenne intelligens. Nehogy már össze lehessen hasonlítani egy embert bármely állattal. Attól, hogy a környezetünkben hasonló dolgokat produkálnak mint mi, azaz leutánoznak, az nem azt jelenti, hogy eltanulták volna ezeket a dolgokat tőlünk és szervesen beépítették volna az életükbe, majd továbbadnák ezeket generációkon keresztül.


- Először is az ember nem mástól leste el a tudását, intelligenciáját, hanem magától jött rá mindenre, mind a mai napig.

- Másodszor, ha egy állatcsoportot vizsgálunk emberi beavatkozás nélkül, várhatjuk, hogy valami olyasmi történjen amit már intelligencia alapjainak hívhatnánk, hisz a saját környezetükben már elérték azt a szintet(a vadonban) ami elegendő védelmet biztosít számukra, így a populációjuk is fennmaradhat ezáltal. Lehet, hogy nekünk nagyon tetszik az ahogy a delfin bohóckodik a vízben, de mindezek betanított dolgok. Saját maguktól nem tennének ilyet. Csak menj ki a tengerpartra és várd a fóka, kardszárnyú delfin, vagy palack orrú delfin show-t.Sok sikert hozzá.


Most komolyan, ha valami jól működik minek babrálni? Miért nem fejlesztettük tovább már a kereket? Több ezer éve ugyan azt használjuk. Azért mert nem lehet. Vannak dolgok amik úgy jók ahogy vannak. Vagy itt a robbanó motor amit mai szemmel nézve, ha most találnák fel nem is szabadalmaztathatnák, mert túl veszélyes, mégsem fejleszti tovább senki. A gepárd miért nem fejleszti az izmait hogy gyorsabban fusson, így több táplálékot szerezhetne kevesebb erőfeszítéssel. Megmondjam miért, mert kell az egyensúly az életbe. Ha valamely állat előnyre tesz szert, azonnal elszaporodik és felborítja a környezete egyensúlyát. Tehát ha logikusan gondolkodunk, akkor mind a ragadozónak, mind pedig az áldozatnak fejlődnie kell ugyan abban az ütemben ha életben akar maradni. Akkor most mi is van, valami kollektív fejlődési tudatosság?


Remélem nem hagytam ki semmit és válaszoltam mindenkinek.


Szép napot.

2013. máj. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
81%

"A gepárd miért nem fejleszti az izmait hogy gyorsabban fusson, így több táplálékot szerezhetne kevesebb erőfeszítéssel. Megmondjam miért, mert kell az egyensúly az életbe. Ha valamely állat előnyre tesz szert, azonnal elszaporodik és felborítja a környezete egyensúlyát. Tehát ha logikusan gondolkodunk, akkor mind a ragadozónak, mind pedig az áldozatnak fejlődnie kell ugyan abban az ütemben ha életben akar maradni. Akkor most mi is van, valami kollektív fejlődési tudatosság?"


Sajnos te nem vagy egy túl okos ember. Az akarsz lenni, de azok a gátak szabnak meg ebben, amiket te állítottál fel.


A gepárd izomzata is fejlődik és kicsit változik is az elrendezése az idők folyamán. Szerinted az jó, hogy pár mp-ig nagyon gyorsan tud futni, de, ha kanyarodni kell, akkor semmit sem tehet?


Az evolucót még mindig nem érted. Ha egy ragadozó fejlettebb, mint egy prédája, akkor az vagy kihal, mivel a ragadozó kipusztítja, vagy valamilyen módon továbbfejlődik, így életben maradhat. Ezt nem tudatosan teszik. Az sem tudatos, hogy a kis lábujjunk el fog tűnni, pedig lassan, de biztosan el fog!

Itt az a baj, hogy a kihalt állatfajokat te nem veszed figyelembe, pedig eddig sokkal több (nagyságrendekkel több) állat halt ki, mint amennyi most él a Földön. Ezek mind olyan fajok, amik vagy nem tudtak alkalmazkodni vagy valamilyen természeti csapás pusztította ki őket.

Ha pedig tudatosan lehetett volna fejlődni, akkor még mindig itt lennének.


Az ember intelligenciája pedig véletlen. Nekünk valamikor a múltban eljött az a pillanat, amikor valahogyan valamilyen nehéz helyzetben ott volt egy ősember mellett egy bot, az meg sarokba szorítva nem tudott mást csinálni, mint azt hozzávágni ellenfeléhez.

Ez bejött neki, így oda ment a kis csapatjához és megmutatta nekik is. ezt tovább fejlesztettük, így megnőtt az agyunk/tekervényesebb lett és így kezdődött el minden eszközhasználatunk.


Arról meg tegyél le, hogy mi mindennek bedőlünk, amire rá van írva, hogy tudományos tény, mivel minden tudományos tényt megingathatatlan bizonyítékkal kell alátámasztani, nem a csak mert érvvel...

2013. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 38!

Azért az a három szó: "tudományosan bizonyított tény" már jelent valamit. Az emberiség felhalmozott tudását, mind a mai napig, szigorú és következetes módszereket, hosszas és mindenre kiterjedő elemzéseket, stb...

Természetesen lehet, szabad, sőt egyenesen kötelező kétségbe vonni, de csak akkor, ha állításodat logikusan meg tudod indokolni. Ha nem tudnak megcáfolni, az egész világ elismeri tudásod és ünnepelni fognak. Sajnos ahhoz, hogy az alapkérdést részleteiben megismerje az ember, általában kevés a főiskolai képzés, sok esetben az is csak az alapokat adja, ehhez még alapos tájékozódás szükséges és esetenként zseniális gondolkodás.

A világ keletkezése nem ilyen dolog, elmélet, amit számítások, megfigyelések támasztanak alá.

Hasonló jelenség létezik:

[link]

Az állatok intelligenciájára vonatkozó kijelentéseid nem vallanak nagy tapasztalatra. A delfinek showját nem véletlenül szervezték meg, csak játékos hajlamukat fejlesztették tovább és bonyolult látványos műsoruk betanulásához szükséges némi észbeli képesség. Maguktól is művelnek hasonlót, akár hiszed, akár nem, persze korántsem ennyire szervezetten.

A kutyák, lovak okossága közismert és nagyszerű írónk Fekete István szinte lírai állatregényei mondhatnak valamit az állatok értelmességéről. Személyesen tapasztaltam egy öreg juhász vénülő pulikutyájának igyekezetét, meglepő volt látni, mennyire igyekezett az utódjának kiszemelt kölyökkutyának megtanítani a kötelességét.

[link]

Olvass bele kérlek.

A falkában, vagy családban élő állatok társas tevékenysége is gondolkodást követel, de még a rágcsálók, egerek, patkányok intelligencia tesztjei is azt mutatják, hogy kifejezetten bonyolult dolgok megtanulására képesek, akár maguktól is. (lásd labirintus tesztek)

Meg kell jegyeznem, az egyszerű kereket a mai napig ezerféle módon alkalmazza a gépészet, mindenféle fejlesztések történnek általa, súrlódásmentes csapágy, hogy csak egy példát mondjak.

A gépjárműipar hihetetlen versenye a fejlesztésekkel egy konkurenciaharc és a robbanómotor fejlődése szinte évente bekövetkezik. Elég egy pillantást vetni a tíz, húsz évvel ezelőtti autókra, amelynek nem csak a karosszériája változott, még ha nem is vagy autószerelő, akkor is tapasztalhatod a motor tulajdonságainak változását.

Mindazonáltal kezded pedzeni az evolúciót, mert valóban léteznek fajok, amik hosszú idő alatt alig változtak. A cápa 400 millió év óta eléggé hasonló, jól sikerült dolog, bár vannak komoly hátrányai, pl.: az oxigénfelvételhez folyamatosan és viszonylag nagy sebességgel úsznia kell. Más kiváló tulajdonságai ellenben ellensúlyozzák ezt, eddig még nem halt ki, bár mostanában a cápauszonyleves miatt komoly veszélyben van.

A wiki vázlatosan elég jól ír erről, közérthetően, amit mindenki képes megérteni.

[link]

Nem is folytatom tovább, ez a pár egyszerű szó magáért beszél, mást nem is kell tenned, csak elolvasnod és minden világossá változik, amit nem értesz.

üdv.

2013. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!