Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek mit gondoln...

A vallásos emberek mit gondolnak az evolúcióról?

Figyelt kérdés
Dinoszauroszokról, emberelődökről, ősrobbanásról? Hogy minden csak kitaláció?
2013. máj. 11. 19:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
17%

32/ az hogy az élővilág nem egyforma mértékben fejlődött, --mert mindegyik fejlődött a maga módján, a maga lehetőségein belül és bizony fokozatosan változott (Dawrvin fejlődés elmélete)mert ha nem így lett volna akkor kipusztult volna a változó, eléggé durva természeti körülmények hatására.


azt gondolja az emberi faj öntelten, hogy csak ő képes érezni, és bizony értelemben csak neki van tudata. Ez nem igaz!

Kísérleteket végeztem és megfigyeléseket 30 évvel ezelőtt kb. állatokkal és növényekkel parányival és nagyobbakkal.


Minden élőnek még a növényeknek is vannak érzékelő képességük bizonyos szinten tudatuk is csak nincs központi vezérlésük-energetikai a tudatuk, az ami át,- meg átszövi a növényt és formába kényszeríti.

Sőt ami az emberi fajra nem igen jellemző csak nagyon ritkán, képes egy két növény feláldozni saját létezését, hogy a többség megmeneküljön. Megváltoztatni képes nem csak a kisugárzását de még az illatát is hogy pl a burgonya bogár csak őket válassza!


Ha egy parányi tücsköt vagy méhecskét bent tartunk a lakásban akkor egy idő után megismeri nem csak a hangunkat de a személyünket is és a szavak hangjából a hívó jeleket is-- pedig nincs agyuk csak egy parányi idegdúc van a fejecskéjükbe. S ha akár növényhez akár parányi rovarhoz kedvesen közelítettem hanggal és érintő csak sugárzással, azok egy megszelídültek kettő a növény szinte szemlátomást szebben fejlődött!


a nagyobb állatokat épp így meg lehet szelíditeni és még hozzá annyira hogy ha kimentem az udvarra és elötte mindet kiengedtem én magam pedig leültem,l akkor a kutyától a kecskéig a tehéntől a disznóig mind leültek körülöttem szépen, mint egy család--- de ha bárki, idegen közelített a tanya kapujához, akkor az összes hím, mint ha összebeszéltek volna harciasan hörögve vagy a kaput döngetve támadott-- tegyem hozzá a férjem állandóan frászba volt miattam-- ha csak játszott vele a féléves borjú és körbe körbe kergette a krumpli verem körül a férjemet aki nekem kiabált segítségért, hogy ki kellett mennem megállítani a borjút... akkor már nevetnem kellett, mert a férjem átugrott a kerítésen is.


sok sok fantasztikus élményem volt az állatok életével kapcsolatban az alatt a 3 év alatt amíg életemben először, tanyán éltem. - na persze hiába éltem ott és volt mindenféle állatunk, el kellett adni a sajátunkat, és vennem kellett idegentől, ha levágni akartam, hogy legyen húsunk enni.


az hogy mennyire képes fejlődni egy adott faj tudatilag, azt meghatározza milyen idegközpontja van és mennyire differenciált maga ez a központ, az agy.De fajon belül is ezért van különbség intelligenciaszint terén...c..c..c

2013. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 selender ***** válasza:
79%

Az ember annyira különleges az intelligenciájánál fogva a többi állathoz képest, mint amennyire a kúpcsiga az erős mérge szempontjából...nekünk az lett nagyon spéci, a kúpcsigának meg a mérge...


Ezt csak úgy összegezve mondom "Az ember hű de különleges" gondolatokhoz...minden nézőpont kérdése.

2013. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
14%

Tzolko-nak:


Nagyon érdekesnek találtam az első linket amit betettél a feklete lyukakról. Olvasása közben két dolog is felvetődött bennem:


- A tudomány azt állítja a fénynél semmi sem lehet gyorsabb, mégis a linkben ezt írja:" vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét"

Tehát valami mégis képes gyorsabban mozogni mint a fény, mégha az szívó hatású és ellentétes irányú mint amit megszokhattunk.

- A másik dolog pedig: A fekete lyuk nem fele meg az energia megmaradás törvényének, lásd:"Ebben a pontban bizonyos fizikai mennyiségek (sűrűség, téridőgörbület) végtelenné válnak (lásd: gravitációs szingularitás)"

Tehát ha a közelébe teszek egy turbinát a szívóhatás meghajtja azt és tessék, kész az örökmozgó.


Be kellene ismerni, hogy szinte semmit sem tudunk még a világról csak elméleteket gyártunk, de nem értjük még őket. Az elméletet pedig nem nevezhetjük tudományos ténynek. A magyarázat a fekete lyukra sem kielégítő: Azt elmesélik, hogy hogyan keletkezhet, bár ez is csak elmélet, mert se csillag születését sem pedig fekete lyuk keletkezését nem dokumentálták eddig. Arról viszont nem beszélnek, hogy hova megy a töménytelen mennyiségű anyag amit beszív. Ami újfent kérdéseket vet fel bennem az az, hogy ha semmi, még a fény sem tud kiszabadulni a szívó hatásából akkor hogyan lehetséges a fekete lyukak párolgása?


Fikció az egész. Találgatások tömkelege, meg az elméletgyártás színtere. Fogalmunk sincs róla hogy mik ezek miért és hogy jöttek létre.


Ezután térjünk rá a folytatásra:


" patkányok intelligencia tesztjei is azt mutatják, hogy kifejezetten bonyolult dolgok megtanulására képesek, akár maguktól is. (lásd labirintus tesztek) "

Ne már hogy a tájékozódás is intelligenciát sejtet. Akkor miért van az, hogy egyesek(Emberek!) képtelenek tájékozódni? Vagy a növények is intelligensek mert egy többrétegű doboz alján megöntözött növény megtalálja hol vannak a rétegeken rés vágva és végül kibújik a napfényre. Holott a rések takarásban vannak. Ezt kísérletek is igazolják(tudományosan bizonyított tény :))

Vagy a moha is tudja merre van észak és mindig a fák északi oldalára nő. A madarak mikor az óceán felett repülnek, vagy épp afrikába költöznek és onnan visszajönnek az is a rettenetesen nagy intelligenciájuknak köszönhetik, nem is a tájékozódási képességeiknek.

Tudod ott a baj, hogy én nem azt mondtam, hogy az állatok tök hülyék, nem ellenkezőleg. De viszont egy állat intelligenciája meg sem közelíti az emberét, holott ugyan annyi ideje volt kifejleszteni és persze lehetősége is adott volt, mint nekünk embereknek.


A kerék és motor apró változásai nem tartom olyan nagy változásnak mint mondjuk az egysejtű élőlény hallá, majd pedig szárazföldi állattá és végül emberré fejlődését. Ezt inkább úgy tekinteném mint fajtán belüli apró eltérések, de semmi képpen sem evolúciós ugrásnak, vagy fejlődésnek. Ha pedig a fajtákról beszéltem megemlítenék még egy érdekességet ami nem fér a fejembe. Ugyebár fajtán belül is vannak különbözőségek. Ez hogy jöhetett létre? Hisz két vagy több teljesen elszeparált területen élő egyed, mint mondjuk a barna medve a jeges medve vagy a panda egy fajból származó, mégis különböző életfeltételekhez alkalmazkodott állat? Esetleg méd példaként:Oroszlán, tigris, párduc jaguár, gepárd. Mindegyik külön kifejlődött az egysejtűből és az adott körülményekhez alkalmazkodott, mégis ugyan abba a fajba tartoznak? Vagy egy másik példa az azonos helyen élő különböző egyedek. Oroszlán és gepárd. Szinte egymás mellett élnek, mégis különbözőek. Miét? Miért nem egyformák?


Továbbá még egy dolog miatt nem hiszek az evolúció elméletben: Ma miért nem jönnek ki a halak a vízből, hogy szárazföldi álltok legyenek, vagy bármi más miért nem fejlődik tovább, esetleg miért nincsenek átmenetek mondjuk a ma élő ember és a majom közt. Csak egyszer volt evolúciós ugrásra lehetőség mindenki számára? A majmok csak egyszer akartak emberré fejlődni, soha többé? Ennyi volt, mindenkinek volt egy esély és az lett ami? Tehát a ma élő majmok nem kívánnak tovább fejlődni...

De az ember őse, aki ugyancsak majom volt úgy gondolta, hogy mivel nem tudja magát megvédeni így elkezd gondolkodni. De hát az élő példa a ma élő majmok arra, hogy nem kell gondolkodni megtanulni és intelligensé válni, hogy túléljünk több ezer évet.


A cápás dolog nagyon jól példázza, hogy hiába lenne igény arra, hogy ne csak úszás közben kapjon levegőt szerencsétlen állat, az evolúciós fejlődés mégis elkerülte, mind a mai napig. Akkor kérdem én, mire fel fejlődik egyik vagy másik faj még akkor is ha nem létfontosságú(mikor a hal kimászott a partra) azzal szemben ami az éltben maradáshoz nélkülözhetetlen(lásd cápás példa)?? Nincs ebben semmi logika.


Végül elértem az evolúciós linkedhez. Ne haragudj meg de ilyen terjedelmes olvasmányt nem fogok átolvasni, már csak a fent említett fenntartásaim matt sem. Attól hogy valamiről hosszan lehet beszélni és elemezgetni, nem biztos hogy igaz.


Csak nézz szét ezen az oldalon:


[link]


Rengeteg összeesküvés elmélettel találkozhatsz amik pont ugyan olyan jól összetettek mint az evolúciós elmélet és azt sem lehet elmondani róluk, hogy mind kitaláció hisz ki tudja? Lehet egyik másik igaz is. Ezzel csak azt akartam szemléltetni amit az előbb mondtam: A terjedelem és összetettség még nem biztos, hogy a valóságot fedi.



42-nek:


Nagyon elmés, csak azt felejted el, hogy az állatvilágban nem ő az egyedüli aki méreggel védekezi, vagy bénít.

Minden egyéb testi elváltozás megfigyelhető más egyedeken fajokon is. Pl karom: Macskafélék, medve, madár, kutya.

Mérge a pókoknak és a kígyóknak, de még halnak is van(gömbhal).

Nem mondtál semmi újat, csak ideböfögtél valamit ahelyett, hogy egy normális értelmes hozzászólást írtál volna, mint tzolko.

Az átgondolatlan érvelésedből pedig hiányzik a levezetés. Ugyanis míg a méreg más állatok által is felhasznált védekező ill. támadó mechanizmus része addig egyetlen élőlény sem mondhatja el magáról az emberen kívül, hogy van öntudata, vagy hogy ennyire intelligens lenne. Az állatok és az ember intelligenciájának nagyságrendbeli különbsége számottevő. A csigád mérge viszont nem akkora horderejű, mint amit mi tettünk, ha valóban az állatvilágból emelkedtünk ki. Ezt ugye belátod.

Annyiba viszont igazad van, hogy minden nézőpont kérdése. Így valószínűleg neked és nekem is igazam van bizonyos nézőpontból... :)


Legyen szép napotok.


Ja és csak hogy tudjátok, mindkettőtöket megtiszteltem azzal, hogy zöld kézzel jutalmaztam a hozzászólását, hisz így legalább véleményt cseréltünk. Nem kenyerem a lehúzás...

2013. máj. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
17%

Ja és még valami!


Azt, hogy ezt megértse valaki vagy valami, nem elég intelligensnek lennie:


https://www.youtube.com/watch?v=KMYrIi_Mt8A


Mutasd meg egy általad intelligensnek tartott állatnak, biztos nem fog fel belőle egy kockát sem, viszont nekünk embereknek összeszorul a szívünk...

2013. máj. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 43,44!

A fekete lyukat annak példájára hoztam fel, hogy létezik olyan pont, ahol nagy tömeg összesűrűsödik, extrém körülmények között. Említettem, hogy a tudomány több ponton ma már olyan szintet ért el, hogy megértéséhez ismeretek, tanultság szükséges. Amennyiben beleolvasol vázlatosan egy wikiszerű tömör magyarázatba, akkor illik a hivatkozásokat is tanulmányozni, lásd eseményhorizont, relativitás, stb..., ha valamit nem értesz. Ha továbbra sem esik le a tantusz, akkor ajánlatos az ezirányú alaposabb tájékozódás. Annyi bizonyára világos, hogy általános iskolából csak igen kevesek juthatnak egyetemre, hiszen ahhoz legalább középfokú képzés szükséges, de még ott is van felvételi vizsga, amely feltétel azért szükséges, hogy meg lehessen állapítani, az az intelligencia, vagy tanultság, amellyel a felvételiző rendelkezik, elegendő alapot ad e a továbbképzésre, hiszen amennyiben ez nem áll fenn, a további ismeretek megszerzése lehetetlen.

Csekély ismeretek birtokában nagy hangú kijelentéseket tenni nem szerencsés, remélem, ezt Te is elfogadod.

Magam sem vagyok fizikus és lehetséges, nem szakszerű a magyarázatom.

A fekete lyukak létezése tudományos tény, ezt megfigyelések, számítások kellően megalapozzák.

Mivel ott még senki sem járt, normális világunktól teljesen eltérő dolgok tapasztalhatók vele kapcsolatban, egyes viselkedési formáira csak elméletek vannak, de ezek jól megalapozottak. Itt is számítások eredménye, amit állítanak.

Anyag nem mehet gyorsabban a fény sebességénél, a tömeg és energia összefüggése miatt (E=m*c^2)

A tér ellenben viselkedhet másképpen, de a fekete lyuk objektum olyannyira más létező világunktól, hogy meglehet, ott még más feltétel is másképpen értelmezhető.

Az örökmozgós példád is egy elméletecske, de ezt igen könnyű megcáfolni, hiszen a turbinádat nem tudod hova rögzíteni, az simán belepottyan a fekete lyukba és lőttek a perpetum mobilédnek.

A Te beismerésed, csak magadra vonatkozik, (sorry) bár kétségtelen, az ember sem nem mindenható, sem nem mindentudó lény. Annyi mindenesetre bizonyos, hogy még Öveges professzort is érték bírálatok, mert magyarázatai egyáltalán nem voltak teljesen szakszerűek időnként, mégis az Ő tudása lehetővé tette, hogy egyszerű szavakkal bonyolult dolgokat, részben közérthető kísérletekkel, el tudott magyarázni olyan embereknek, akiknek nem volt elegendő képzettsége ezen ismeretek megértéséhez. Tőlem ne várj hasonlót, kérlek hagyatkozz a képzett szakemberekre.


A patkányok labirintus tesztjében arról van szó, hogy tanulnak, az útvonal keresési ideje egyre csökken, ez intelligenciát feltételez. A növényekről én nem írtam és azt sem állítottam, hogy nem az ember a legintelligensebb lény, csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy az állatok is képesek gondolkodni, tanulni és emócióik is vannak. A cápa hiányossága nem okoz életképtelenséget és a különböző, de hasonló jellegű ragadozó fajok jó példái az evolúciónak, amit Te sajnálatos módon úgy akarsz bírálni, cáfolni, hogy a legcsekélyebb, lexikonszerű tudást sem vagy hajlandó elolvasni róla.

Már ne is haragudj, de beláthatod, így soha nem jutunk közös nevezőre, hiszen tájékozatlanságod olyan nagyfokú, hogy felvilágosításod roppant nehézségekbe ütközik, különösen, ha azt a csekélyke információt sem vagy hajlandó megtekinteni, amelyek igazán még az alapoknak is csak az alapjai.

Az ostobaságot feltételező termékreklám cikket nem olvastam végig, a pacák, aki a vackát el akarja sózni, az mindenképpen intelligens, de a vásárlói szerintem kevésbé azok.

Az utolsó linkedhez meg azt írnám, hogy a segítséget sok ember nem tudta megadni, pánikba estek. Ellenben az állatok is tennének hasonlót, a fészekből kiesett fióka körül kétségbeesve röpköd a madár, de nem tud segíteni. Néha ellenben, ha az ember megmutatja a módot, akkor ők is képesek rá, vakvezető kutya, Bernáthegyi, de más példát is találhatsz éppen eleget.

Fuss neki annak az evós linknek, légy szi, és ha valami érdekelni kezd, a hivatkozásokat is átnézheted, uram bocsá, a legalul található ajánlott olvasmányok, tanulmányok böngészését már javasolni sem merem...

Szia

2013. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
69%

"Ugyebár fajtán belül is vannak különbözőségek. Ez hogy jöhetett létre? Hisz két vagy több teljesen elszeparált területen élő egyed, mint mondjuk a barna medve a jeges medve vagy a panda egy fajból származó, mégis különböző életfeltételekhez alkalmazkodott állat?"

Hogyhogy hogy? A különböző területekre, különböző környezeti tényezők közé vándorolt őseik különböző irányokba, mindig az adott környezethez alkalmazkodva fejlődtek tovább. Mit nehéz ebben elképzelni?


"Esetleg méd példaként:Oroszlán, tigris, párduc jaguár, gepárd. Mindegyik külön kifejlődött az egysejtűből és az adott körülményekhez alkalmazkodott, mégis ugyan abba a fajba tartoznak?"

Nem, rosszul képzeled el. Az élőlények törzsfája nem úgy néz ki, hogy az egysejtűből minden kiágazott egy egyenes vonallal. Úgy képzeld el, mint egy nagyon szerteágazó családfát, ahol a nagymacskáknak természetesen vannak közeli (evolúciós léptékben közeli) közös őseik.


"Oroszlán és gepárd. Szinte egymás mellett élnek, mégis különbözőek. Miét? Miért nem egyformák?"

Nem értem, miért kéne egyformának lenniük. Az evolúció nem arra törekszik, hogy van egy tökéletes életforma, és mindenki ugyanazt akarja elérni. Pláne hogy nincs is tökéletes életforma.

A populációk különbözőképpen alkalmazkodnak a környezetükhöz, ami nagyon leegyszerűsítve vagy bejön, vagy nem. Az oroszlán és a gepárd mind hatékony vadász a maga technikájával, másképp, de mindketten hatékonyan alkalmazkodtak a pillanatnyi környezetükhöz. Miért kéne egyformának lenniük?


"Ma miért nem jönnek ki a halak a vízből, hogy szárazföldi álltok legyenek"

Mert már nincs meg az a hatalmas előnye a szárazföldnek, amiért anno megérte nekik kijönni. Ma már teljesen be van népesítve a szárazföld, egy új faj nem lenne versenyképes.


"vagy bármi más miért nem fejlődik tovább"

Minden faj folyamatosan fejlődik tovább.


"esetleg miért nincsenek átmenetek mondjuk a ma élő ember és a majom közt"

Hogyne lennének? Rengetegféle majom van ma is, némelyikük jobban hasonlít az emberre, mások kevésbé.


"Csak egyszer volt evolúciós ugrásra lehetőség mindenki számára?"

Ez hülyeség. Ha nagy távlatokban nézed bármelyik élőlény törzsfejlődését, akkor rengeteg "ugrást" figyelhetsz meg, mert két nagy távlatú pont között rengeteg változás történt. De ezek hosszú időn át tartó, lassú változások voltak.

Valódi evolúciós ugrás nem létezik.


"A majmok csak egyszer akartak emberré fejlődni, soha többé?"

Ez nem akarás kérdése volt. Az ősmajmok többféle irányba fejlődtek tovább, az egyik az intelligencia iránya, és hasznosnak bizonyult ez az irány, így a mi őseink is túlélhettek, így létrejöhettünk mi is.


"Tehát a ma élő majmok nem kívánnak tovább fejlődni..."

Dehogynem, a ma élő majmok is ugyanúgy fejlődnek, mint bármilyen más élőlény. persze hogy mivé, azt majd csak a jövő mondhatja meg, pár millió éven belül. De ahhoz a közös őshöz képest, amiből az ember is kialakult, a mai majmok is fejlettek, csak ők más irányba fejlődtek, ami a maguk módján szintén elég hasznosnak bizonyult a túléléshez.


"De hát az élő példa a ma élő majmok arra, hogy nem kell gondolkodni megtanulni és intelligensé válni, hogy túléljünk több ezer évet."

Nem hát, az észbeli képességek fejlődése egy lehetőség a rengeteg közül. Ettől eltekintve az ember az egyik legvédtelenebb állatfaj az egész bolygón, minden másban leköröz bennünket egy rakás más állatfaj, akik más módon alkalmazkodtak a túléléshez.

2013. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
79%

"Mutasd meg egy általad intelligensnek tartott állatnak, biztos nem fog fel belőle egy kockát sem, viszont nekünk embereknek összeszorul a szívünk..."


Te miről beszélsz? Megmentős (vagy próbákat) videókat én is tudok linkelgetni.


http://www.youtube.com/watch?v=UR680gr7PkM


http://www.youtube.com/watch?v=_daN5_pUlnE


http://www.youtube.com/watch?v=VnLMOQCXV6o


http://www.youtube.com/watch?v=NBYEcvTw0Vg


Arról az esetről meg már biztosan te is hallottál, amikor az anyabálna kiemeli a vízből és a hasán egyensúlyozza órákig a borját, hogy a gyilkos bálnák ne öljék meg. stb.

És ezek csak azok az esetek, amikor volt ott kamera...vagy ember.

2013. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
79%
Ohhh, és ez még olyan szép. Bele is mennek utána. http://www.youtube.com/watch?v=Cd-LtWtNvDw
2013. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
71%

Ez az utolsó elefántos videó még arra is rámutat, hogy a felnőtt példányok rájöttek, hogy másfelé kell terelni az apróságot, hiszen ahol belepottyant, soha ki nem húzták volna. Nagyon jó volt a probléma megoldó képességük és jól vágott az eszük. Azt nem állítom, hogy az evolúció, vagy a fekete lyukak problémáját megértenék, de ez nem is csoda, az emberek közül sem mindenki képes erre...

:)

2013. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
17%

A szóváltásokhoz szólnék pro és kontra válaszolóknak.

először is arra hogy az élet CSAK a vízben keletkezett először és aztán mászott volna ki a szárazra arra semmi egyértelmű bizonyíték nincs.


Darwin megalkotta fejlődés elméletét abban korban amikor még nem is tudott a tudomány a DNS létezéséről.


Márpedig minden élő rendelkezik DNS-sel azon számtalan már nem használt kóddal, aztán jelenleg használtakkal és üres kódokkal, amit majd fog használni ha úgy hozza a sorsa.


Egy élet minek másszon ki a vízből ha ott jól érzi magát és a génjeibe ez lett bekódolva?


Abban sincs semmi különös hogy több macskaféle van, vagy többféle medve.


Miért az emberi faj azonos talán? Állítólag még a DNS is különböző a kínai vágott szemű a fekete afrikai vagy az ausztrál, vagy az európai fehér között.


az pedig egy kitaláció, hogy minden ember őse Afrikából indult el-- s persze KI-sárgult a bőre, vágott lett a a feketékre jellemző nagy kerek szeme, és sprőddé, kiegyenesedetté vált, - a feketék finom göndör haja.


szóval az emberi faj se azonos. az egyik magas és drabális gorilla tipus a másik csak egy maradék csimpánz, a harmadik lusta mint a lajhár, vagy épp sumák agresszív mint az orangután-- és persze külsőre is ez mutatkozik meg olykor hatalmas mint egy medve és vagy szelíd medve típus vagy épp agresszív grizli fajta.

2013. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!