Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények Istene valóban...

Openyoureye kérdése:

A keresztények Istene valóban igazságos?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy hogy lehet valakit jóságosnak, igazságosnak, és még egy csomó jó jelzővel illetni, ha pár évnyi "rosszalkodás" után Örök szenvedésre tud ítélni bárkit? Vagy ez csak szerintem igazságtalan? Fel tudjátok egyáltalán fogni mit jelnet az örök kárhozat? Ez olyan minta átmennél a sárgán kocsival és a rendőr azt mondja meg tudtál volna még állni és ennek következményeképp életfogytiglant kapsz. Igazságos ítélet ez? Ha ti valóban így gondoljátok, akkor szerintem még a magyar törvényhozás is igazságosabb, mint ez az Isten, mert itt legalább valamiféle időarányos büntetésre számíthat az ember. Igaz is, mi van azzal aki itt a földön már leülte a büntetését? Na röviden ennyi.

2013. dec. 10. 05:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
31%

"Nem vetted még észre, hogy az Ószövetség úgy különbözik az Újszövetségtől, mint a víz és a tűz?-16"

Kedves 16, itt csupa olyan ír, aki nem vette észre. Vagy Krisztus születése előttről ír, csak most ért ide (lassú az internet) Isten nem igazságos -az a falú bírója- Isten az Igazság-

Nem ismerik itt Jézus szavait, - amelyet sajnálatosan keveset idéznek-, mert a szelíd, kegyes Krisztus szombaton is tanított! Botrány! ezért halálra kellett kínozni! (ez nem igazságtalanság? Nem ismerik Jézus szavatit, amit a gonosz Mózeshitűeknek mondott:

János8,39-47


"Jézus így folytatta: „Ha Ábrahám fiai vagytok, azt tegyétek, amit Ábrahám tett. De ti az életemre törtök, bár az Istentől hallott igazságot hirdetem nektek. Ábrahám ezt nem tette. Azt teszitek, amit atyátok tett.” De tovább erősködtek: „Nem házasságtörésből születtünk, egy atyánk van, az Isten.”

Jézus ezt válaszolta:

„Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem. Mert az Istentől való vagyok, tőle jöttem. Hisz nem magamtól jöttem, hanem ő küldött. Miért nem értitek a beszédemet? Azért, mert nem vagytok képesek meghallani a szavamat.


Az ördög az atyátok,


és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja. Mégis, bár az igazságot hirdetem, nekem nem hisztek. Ki vádolhat bűnnel közületek? Ha meg az igazságot hirdetem, miért nem hisztek nekem? Aki az Istentől való, meghallja az Isten szavát. Ti azért nem halljátok meg, mert nem vagytok az Istentől valók.”

*

2013. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
64%
Örök szenvedésre ítélő Isten nincs.Amelyik vallásos ebben hisz,annak torz,beteges gondolkodása van.
2013. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
62%
Az Istenhit csak lelki gyengeség, a lelkierő, az önbizalom, a tetterő, az élni akarásnak a hiánya. A vallásos hit gyengeség!
2013. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Látom az ateisták nagyon bekeményítettek és kiadták magukból ami a lelküket nyomta. Ezen nincs is mit csodálkozni, én viszont mégis felszólalnék ellnük. Hisz nem mondhatsz valakiről/valamiről véleményt míg meg nem ismered. A rágalmazások nagy része hallomásokra alapul, elfogultak vagytok és ezért is nem tudtok úgy érvelni, mint RhisiartK a 12-es hozzászólásban:


"Az Ószövetségben olvastak alapján azt mondanám nem, de az Újszövetség szerint viszont igen az. Az egyik részben ez olvasható: "Ha hétszer vétkezik is naponta ellened, és hétszer fordul hozzád azzal, hogy "bánom", bocsáss meg neki." Én valahogy ilyennek képzelem Istent."


ÉÉéés nálad a pont. Bár nem értem, hogy lehet egy könyv ennyire ellentmondásos, hacsak nem igaz a 400 körüli zsinat alkalmával megreformált biblia. Kivettek belőle olyat ami "szerintük" nem fontos és betettek olyat ami szerintük lényeges. Ez alapján pedig nagyon is érthető az ateisták felháborodása, hisz én sem tudnék elfogadni egy olyan istent teremtőként, aki úgy viselkedik, mint ahogy az Ószövetségben leíratott. Ezért sem tudom elfogadni a kersztények Istenét, mert szerintem nemcsak a Bibliába piszkáltak már bele, hanem olyan kicsinyes jelzőket is ráaggadtak, mint bosszúálló, haragos, meg önbíráskodó... stb. Nehogy már egy ember jobban átlásson bizonyos dolgokat és megbocsásson a másiknak akár többször is és ugyan ezt egy Istentől már nem várhatjuk el. Nevetséges.


8-nak:


A szabad akarat valóban jó dolog, abban az esetben ha mindenki tájékoztatva van arról mi is folyik jelenleg. Viszont ha csak egy újságban adom fel a hírdetésem,


1, Nem jut el mindenkihez

2, A sok más hasonló hírdetés között elvész, így nem tudhatja biztosra az ember melyik is a legjobb számára


Kérdezted azt is, hogy milyen vallású vagyok. Nos, igazából már egyik valláshoz sem tartozom. Korábban keresztény hitet vallottam, de a fent említett dolog csak egy a sok közül ami miatt úgy döntöttem más utat választok. Tévedés ne essék, nem lettem ateista, hiszem, hogy a Teremtő létezik, csak nem tudok azonosulni ezzel az emberi tulajdonságokkal felaggatott entitással akit a kersztények Istenüknek neveznek. De ez már nem kapcsolódik a kérdéshez. Részemről ment a zöld mindenkinek, mert minden vélemény hasznos volt számomra, akár negatív akár pozitív. :)


12-nek:


Egyetértek a már korábban tőled kiemelt idézettel. Az én Istenképem is megbocsájtó. :)


"Amúgy ott a purgatórium azoknak, akik pár évet "rosszalkodtak". "


A pár évet egy egész életre értettem. Az örökkévalósághoz, mondjuk képletesen a 100 ezer csilli-billiárdhoz képest semmiség a 80 év asszem. Szóval ha 80 évig is volt rossz a büntetése nem lenne ésszerű ha az örökkévalóságig tartana.


"Szerintem az egészből az a fontos, hogy direkt ne tegyél rosszat. Sőt ne tégy úgy rosszat, hogy azt mondod, majd az Isten úgy is megbocsát. A lényeg, hogy helyesen élj és jó ember légy."


Szerintem is.



13-nak:


Szerintem elég gyér a logikád. Ha apád igazságos lenne és nem hagyná soha hogy bajod essen, egy olyan ember válna belőled aki minden kihívás elől elmenekül, semmit sem tenne azért, hogy jobb legyen neki, egy igazi anyám asszony katonája. Ha szerinted ez a normális és ezt várod el apádtól, majd te is így akarod nevelni a gyerek akkor ott igencsak bajok vannak. Ha pedig a te logikádat követjük és az apád nem ilyen(és valószínűleg nem az) akkor Ő nem is létezik számodra, ő egy senki. Szerintem gondold ezt át még 1x.



Végül pedig...


23-nak azaz filoszmen-nek:


Nem hinném, hogy lelkileg gyenge lennék. Nem azért hiszek, hogy lelki erőt adjon, viszont te körmöd szkadtáig ragaszkodsz a biztos ponthoz a bizonyossághoz, ahhoz amit az 5 érzékszerveddel megtapasztalhatsz. Viszont elárulom vannak ezen kívül is létező dolgok. Ha nem lennének műszereid, se magas sem pedig mély frekvenciájú hangokat nem hallanád. Sötétben sem látsz semmit infra kamera nélkül, vagy éppen a gyors mozgást sem tudod lekövetni a szemeddel, mert nem képes rá. Szaglásod vagy ízlelésed sem elég kifinomult. Szóval mivel ezeket műszerek nélkül nem vagy képes érzékelni, elég szűk teret hagysz magadnak amibe valóságnak titulálva kapszkodhatsz. De ez már legyen a te gondod. Valójában a hitetlenség a gyengeség! Elismerni azt, hogy nem mi vagyunk a világ közepe és amit tudunk a világról az elég csekély töredéke az egésznek, Ez a gyengeség. Az pedig, hogy kijelentitek, csak az létezhet amit ti az érzékszerveitekkel fel tudtok fogni a legnagyobb blődség amit valaha mondtatok. A ti hitetek le van korlátozva arra amit az érzékszerveitekkel fel tudtok fogni, a miénk ki van teljesedve azzal, hogy tudjuk, az ami nem látható vagy máshogy nem érzékelhető, létezik/létezhet. :)


Mellesleg ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, akkor NE gyere ide kötekedni légyszíves. Vannak itt más ateisták is aki ugyan úgy megírták a véleményüket, de egyiknek sem volt ennyire tenyérbemászó a ....... Köszönöm

2013. dec. 11. 05:00
 25/40 RhisiartK ***** válasza:

Nem akartam belefolyni a vitáta, de elolvastam a kommenteket.


13#: "Ha isten igazságos lenne, akkor segítene az embereken. De nem tesz semmit -> ebből következik, hogy nem létezik." - Rossz a logikád, mert magadból indulsz ki. A te elvárásod szerint, Isten javítson ki minden emberi rosszat. És mivel nem a te gondolkodásod szerinti az Isten, nem is létezik? Kettő az egyszerű implikáció megfordítása nem bizonyítás. Vagyis még a tudományok szerint is hibás a logikád. :)


20#: "Tul sok pozitiv es meglepo negativ jelzoi vannak jelen ahhoz hogy ISTEN lehessen." - És ki alkotta a negatív jelzőket? Mi, emberek. Akkor biztos? Nem.


22#: "Örök szenvedésre ítélő Isten nincs.Amelyik vallásos ebben hisz,annak torz,beteges gondolkodása van." - Nem értem miért írod ezt. De egy kicsit szerintem erős dolog egy vitában, idegenek gondolkodását torznak és betegesnek nevezni.


filoszmen 23#: "Az Istenhit csak lelki gyengeség, a lelkierő, az önbizalom, a tetterő, az élni akarásnak a hiánya. A vallásos hit gyengeség!" - Tévedés. Nekem a felsoroltak közül egyik se kell, én máshogy hiszek Istenben. Mégpedig úgy, hogy nem várom el, hogy bármit is tegyen értem, hogy beavatkozzon. Amúgy ha megtenné, akkor az már nem hit lenne, hanem bizonyosság.


Kérdező: " Bár nem értem, hogy lehet egy könyv ennyire ellentmondásos, hacsak nem igaz a 400 körüli zsinat alkalmával megreformált biblia." - Az egész ott kezdődik, hogy más korban írták, más felfogású emberek. Ha érdekel a téma, akkor az apokrif iratokról akár már a wikipedián is találsz jó leírást, ami szintén ehhez kapcsolódik.


"A pár évet egy egész életre értettem." - Én is. És rosszalkodás alatt kisebb bűnökre gondolsz szerintem, nem olyanokra hogy gyilkosságok sorozata.


A vitázóktól csak egyet kérnék. Jelezze mindenki valahogy, hogy melyik bejegyzést írta ezelőtt, mert így elég nehéz visszaolvasni a párbeszédet.

2013. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 fairi1 ***** válasza:

"Hisz nem mondhatsz valakiről/valamiről véleményt míg meg nem ismered. "

kérdésben a keresztények istene volt a téma.Ő jellemét Bibliából lehet megismerni.


Ám mivel isten gyakorlatilag képzeletbeli lény, olyan tulajdonságokat aggathatók rá amit szeretnék!


nem létezik semmiféle olyan könyv ami garantáltan isten szava és saját szavaival beszél a világról és céljairól, szándékairól.

Ahány ember annyiféle istenkép ez a valóság!

2013. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 fairi1 ***** válasza:

RhisiartK


neked meg van a saját istenképed, ahogy őt próbálod elképzelni. de per pill a kérdés a Bibliában szereplő istenről van, akit elvileg Ószövetséges és Újszövetségen keresztül lehet megismerni, és ezek az iratok teológusok szerint kanonikusak!!!


Amit te írsz róla és akikkel érvek amikkel vitába szállsz teljesen ekvivalensek.


vallások száma, és istenek száma,és egyéni hitek száma mutatja istent rengetegféleképp lehet elképzelni. és annak adsz igazat akinek képzete tetszik neked.

2013. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Sir Butcher!


"Isten jóformán mást se csinált, csak büntetett, ártatlanokat ölt meg, és a vallás szerint milliárdokat vetett pokolra, mert rosszkor születtek (ügyebár pl egy inka nehezen imádhatta volna a keresztény istent, lévén esélye se volt megismerni, mert a keresztény isten csak egy zsidó, európai/afrikai törzzsel volt hajlandó kommunikálni)."


Igaz! De had kérdezzem meg hogy mi van akkor ha ezt az inka embert Isten feltámasztja és elbeszélget vele? Akkor az már igazságos?

Mert ugyebár ő arra is képes hogy ezt megtegye. Meg a helyzet az hogy ezek az inkák vajon hány embernek a szívét vágták ki hogy feláldozzák az "istenüknek"?


Viszont van még egy részlet ami felett szerintem átsiklottál. Azok a gyermekek akik születésükkor meghaltak vagy valamivel később betegség vagy más egyéb tényező miatt. Velük mi a helyzet? Természetesen a földrajzi elhelyezkedésük az olyan terület amely ismerte/ismeri a teremtő Istent.


8. válaszoló!


"Egyébként, ha bűnösen is halsz meg ott a tisztítótűz, ahol megbánhatod a bűneidet és a mennybe kerülsz."


Hol van az a tisztítótűz? Vagy hol utal ilyesmire a Biblia?


dexter_morgan!


"Az hogy "igazságtalan" nagyon enyhe kifejezés. Arrogáns, nagyképű, egomán, kegyetlen, olyan mint egy kisgyerek aki nagyítóval égeti a hangyákat, csak a hangyák az emberek."


Szerinted mit kellene tennie hogy igazságos legyen?


13.


"Ha isten igazságos lenne, akkor segítene az embereken. De nem tesz semmit -> ebből következik, hogy nem létezik."


De ha az emberek nem kérnek a segítségéből akkor mi a helyzet? Az öngyilkos jelöltnek is akarnak segíteni aztán meg csak leugrik. Nem fogadja el a segítséget.


filoszmen!


"Az Istenhit csak lelki gyengeség, a lelkierő, az önbizalom, a tetterő, az élni akarásnak a hiánya. A vallásos hit gyengeség!"


Salamon is ilyen ember volt? Vagy a többi király aki vallásos volt?

Akiknek olyan életet kellet élniük hogy bármikor megölhetik őket a hitük miatt azok az emberek tényleg lelkileg gyengék lennének?

Legyenek azok de akkor miért nem adták fel? Honnét vették az önbizalmat a tetterőt hogy kitartsanak? 5000 körül van azon kéziratok száma amely a Biblia másolatainak tekinthető. Azok az emberek akik ezeket a másolatokat készítették aprólékos munkával azok lelki szegények lettek volna? Nem kell az ilyen aprólékos munkához kitartás főleg nehéz körülmények között? Vagy tetterő hogy nap mint nap neki álljon és csinálja. Vagy ott vannak azok az emberek akik a Biblia fordításokat csinálták/csinálják világszerte. Ők ne lennének kitartóak?

2013. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 RhisiartK ***** válasza:

fairi1: "de per pill a kérdés a Bibliában szereplő istenről van, akit elvileg Ószövetséges és Újszövetségen keresztül lehet megismerni, és ezek az iratok teológusok szerint kanonikusak" - Igen, ám az ószövetségi és újszövetségi istenkép eléggé ellentétes. Mindenkinek el kell döntenie, hogy hogyan hozza össze a kettőt a saját hitében, vagy melyikben hisz. És amikor Istenről beszélek, az Újszövetségből veszem a jelzőket, mert Jézus szavaiból ismerhetjük meg szerintem a legjobban őt. Én így gondolom, vagy igaz, vagy nem. Egyszer talán majd kiderül.


"annak adsz igazat akinek képzete tetszik neked." - Ez kicsit téves. Én csak a saját véleményem mondtam el (és nem az igazságot, amit nem ismerhetünk) és, pont az zavart, hogy sokan hibás logikával akarták bizonyítani a gondolataikat, mintha az lenne az igazság.

2013. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 fairi1 ***** válasza:

"Igen, ám az ószövetségi és újszövetségi istenkép eléggé ellentétes."

És ez egy szent könyvben mióta probléma? Valszeg ez annak köszönhető hogy a keresztények "lusták" voltak és nem írtak új teremtéstörténetet, simán átvették zsidó verziót, Gondolom folytonosság miatt és hogy első célpont a zsidóság volt.

Volt egy gnosztikus irányzat is, ők kicsit másképp képzelték el a dolgokat, de őket kiirtották szinte szó szerint.


"És amikor Istenről beszélek, az Újszövetségből veszem a jelzőket, mert Jézus szavaiból ismerhetjük meg szerintem a legjobban őt."

mert ez tetszik neked, ez a szimpatikus. itt már nem isten a főszereplő meg a zsidó nép és vezetői, hanem Jézus aki mi szavainkkal azt mondanánk szektalapító.

„Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.” (Mt 5:17-18)


" Én csak a saját véleményem mondtam el (és nem az igazságot, amit nem ismerhetünk) és, pont az zavart, hogy sokan hibás logikával akarták bizonyítani a gondolataikat, mintha az lenne az igazság."

ha logikai hiba akkor azt emeld ki.


Mondjuk ha jobban olvasom te is logikai bukfencezel.Ószövetségben szereplő istenkép így az események,törvények mellett elnézel. pedig Újszövetség szerint Jézus nem teszi semmissé az ottani dolgokat. persze az való igaz, sorok értelmezése függ mit akarsz bizonyítani.

2013. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!