Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények Istene valóban...

Openyoureye kérdése:

A keresztények Istene valóban igazságos?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy hogy lehet valakit jóságosnak, igazságosnak, és még egy csomó jó jelzővel illetni, ha pár évnyi "rosszalkodás" után Örök szenvedésre tud ítélni bárkit? Vagy ez csak szerintem igazságtalan? Fel tudjátok egyáltalán fogni mit jelnet az örök kárhozat? Ez olyan minta átmennél a sárgán kocsival és a rendőr azt mondja meg tudtál volna még állni és ennek következményeképp életfogytiglant kapsz. Igazságos ítélet ez? Ha ti valóban így gondoljátok, akkor szerintem még a magyar törvényhozás is igazságosabb, mint ez az Isten, mert itt legalább valamiféle időarányos büntetésre számíthat az ember. Igaz is, mi van azzal aki itt a földön már leülte a büntetését? Na röviden ennyi.

2013. dec. 10. 05:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Az Újszövetségnek, z Evangéliumoknak nem "lustaságból" (ilyen butaságot:) nincs teremtésmítosza, hanem egész más miatt:) Van viszont metafizikája. Aki lusta az nem veszi észre, hogy az a fontos az evangéliumban, amit itt és most élek. Tudhatok a történelemről, az őstörténetről a mítoszokról, de a legfontosabb Krisztus óta más lett. Aminek nyoma sincs még az Ószövetségeben!!

"Én előbb voltam mint Ábrahám" "Én és az Atya Egy vagyunk" "Úgy szeressétek egymást, ahogy én szeretlek titeket"

Ádám a bűne által az egész emberiségre halált hozott, úgy Krisztus a megváltás által a megigazulást és az életet hozta. Egy emberrel jött el a halál,egy emberrel jött a megváltás ebből.

2013. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 RhisiartK ***** válasza:

fairi1: "simán átvették zsidó verziót"


Igen, bár a zsidők pedig régebbi kultúrák mítoszaiból merítettek.


"mert ez tetszik neked, ez a szimpatikus. itt már nem isten a főszereplő meg a zsidó nép és vezetői, hanem Jézus aki mi szavainkkal azt mondanánk szektalapító. "


Érdekes. Vagyis az egy Isten van, aki három személy, azt te teljesen elveted. Vagyis ha tényleg szektaalapítóhoz hasonlítod Jézust. :)


"Mondjuk ha jobban olvasom te is logikai bukfencezel.Ószövetségben szereplő istenkép így az események,törvények mellett elnézel."


A törvények mellett amúgy nem nézek el, de a tanítások egy részét Jézus megváltoztatta. Pont az általad idézett rész folytatásában. Pl. "Szemet szemért, fogat fogért. Én pedig azt mondom nektek, hogy ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem annak, aki arcul üt jobb felől, tartsd oda másik arcodat is." Máté 5:38-39; "Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket," Máté 5:43-44

Az események mellett szintén nem nézek el, de Jézustól kezdve már nem ugyanazok a jelzők Istenre. (Ennek okát kérdezd valami teológustól.)

2013. dec. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem Isten a Sátánnak egy álcázott formája. Legalábbis a keresztény istenképből ez jön le nekem. Csak nézzük meg a sok gyűlöletet a keresztények részéről azok felé, akik eltérnek az ő értékrendjüktől.

A Bibliában meg egymással ellentétes tulajdonságai vannak Istennek, ha éppen jóságos Istenre van szüksége a papnak, akkor azt szemezgeti ki belőle, ha bosszúálló, haragos Isten kell, akkor azt!

Ráadásul Isten nem is szól hozzánk, ezért neki nem lehet megfelelni, a papok és a keresztény emberek közvetítik az "igét" az ő személyes értelmezésük és politikai szándékaik szerint. Isten szava tehát nem is tud tiszta szó lenni, még ha a Bibliát olvasod is, mert a kontextus, amiben olvasod, az a körülötted lévő környezettől függ. Másrészt emberek milliói még csak olvasni sem tudtak, így nekik esélyük sem volt hiteles infot kapni Isten elvárásairól. Ha épp konfliktusunk van a szomszéd faluval, és a pap mond egy példát a Bibliából, amikor Isten akaratából x megölte y-t, és másnapra kiirtjuk a szomszéd falut, akkor jót cselekedtünk?

2013. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 fairi1 ***** válasza:

RhisiartK

Jézus és ezt a három személyes katolikus baromságot jól látod elvetem.Ekkora zagyvaságot hogy tudtak kitalálni.... Máskülönben lehet a zsidók is lopkodtak, de azért összehoztak egy sajátot.


"Az események mellett szintén nem nézek el, de Jézustól kezdve már nem ugyanazok a jelzők Istenre."

bárhogy nézzük ez a kis ellentmondás érdekes.

Ószövetségben isten aktívan beavatkozik és valljuk be nem igazán pozitív szereplő mindig. ha írnák oda ő isten azt mondanám a sátán ténykedik. Utána leküldi "fiát" és rajta keresztül(?) pozitívabb tanításokat kezd osztani?

Mondjuk Jézusnak van egy két kirohanása amit miatt ő se teljesen pozitív szereplőnek...


31

"em "lustaságból" (ilyen butaságot:) nincs teremtésmítosza, hanem egész más miatt:)"

ha utánanézel a korai kereszténység történetének csúnya dolgok derülnek ki.

Sokáig létezett egy másik keresztény közösség,akik mást vallottak, de Jézus ugyanúgy fontosnak tartották. és nekik nagyon gazdag eredetmítoszuk volt. Csak hát hatalmi harcot elvesztették...

2013. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Önmagához.
2013. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Áldott legyen az ori. Ratatatatatata. Hát valahogy így kellene viszonyulni istenhez. Fel kellene ébredni EMBEREK, a XXI. századba értünk, az istenek kora lejárt, pokolba velük!
2013. dec. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Áldott legyen az ori. Ratatatatatata. Hát valahogy így kellene viszonyulni istenhez. Fel kellene ébredni EMBEREK, a XXI. századba értünk, az istenek kora lejárt, pokolba velük!"


Igen az istenek kora lejárt. Van helyette horoszkóp meg tenyér jóslás ,lilatehén ,iskolai lövöldözés ,tanárverés. Meg a többi.

S jön majd az új Világrend! De jó lesz.

2013. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
8%
Hamarosan mindenki választ fog kapni a kérdéseire, ugyanis nincs már sok hátra a Nagyfigyelmeztetésig, a garabandáli jelenés első jóslatának bekövetkezéséig, amikor is minden egyes 7 évesnél idősebb ember személyes találkozást fog átélni Jézussal, és látni fogja minden elkövetett bűnét és meg nem tett jócselekedét. Ez alól senki sem vonhatja ki magát.
2013. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Igen, tudjuk, hamarosan....... már egy ideje.
2013. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Jaja, potom 2000 éve hamarosan :D
2013. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!