Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények Istene valóban...

Openyoureye kérdése:

A keresztények Istene valóban igazságos?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy hogy lehet valakit jóságosnak, igazságosnak, és még egy csomó jó jelzővel illetni, ha pár évnyi "rosszalkodás" után Örök szenvedésre tud ítélni bárkit? Vagy ez csak szerintem igazságtalan? Fel tudjátok egyáltalán fogni mit jelnet az örök kárhozat? Ez olyan minta átmennél a sárgán kocsival és a rendőr azt mondja meg tudtál volna még állni és ennek következményeképp életfogytiglant kapsz. Igazságos ítélet ez? Ha ti valóban így gondoljátok, akkor szerintem még a magyar törvényhozás is igazságosabb, mint ez az Isten, mert itt legalább valamiféle időarányos büntetésre számíthat az ember. Igaz is, mi van azzal aki itt a földön már leülte a büntetését? Na röviden ennyi.

2013. dec. 10. 05:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
77%
Ha keresztények istenéről beszélünk, akkor én is csak a Bibliát tudom ajánlani, nyílván az a legjobb forrás. Az hogy "igazságtalan" nagyon enyhe kifejezés. Arrogáns, nagyképű, egomán, kegyetlen, olyan mint egy kisgyerek aki nagyítóval égeti a hangyákat, csak a hangyák az emberek.
2013. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 RhisiartK ***** válasza:
86%

Szia!


Kérdező: "A keresztények Istene valóban igazságos?" - Az Ószövetségben olvastak alapján azt mondanám nem, de az Újszövetség szerint viszont igen az. Az egyik részben ez olvasható: "Ha hétszer vétkezik is naponta ellened, és hétszer fordul hozzád azzal, hogy "bánom", bocsáss meg neki." Én valahogy ilyennek képzelem Istent.


"pár évnyi "rosszalkodás" után Örök szenvedésre tud ítélni bárkit?" - Istenről a saját istenképünk alapján beszélünk, ami még a hívők közt is kicsit más és más. Van aki nagyon megbocsátónak tartja és van aki kevésbé tartja annak. Amúgy ott a purgatórium azoknak, akik pár évet "rosszalkodtak".


Szerintem az egészből az a fontos, hogy direkt ne tegyél rosszat. Sőt ne tégy úgy rosszat, hogy azt mondod, majd az Isten úgy is megbocsát. A lényeg, hogy helyesen élj és jó ember légy.

2013. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%
Ha isten igazságos lenne, akkor segítene az embereken. De nem tesz semmit -> ebből következik, hogy nem létezik.
2013. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
47%

Engem is régóta foglalkoztat, hogy ha egyszer a BiBlia tanítása szerint ide be írom, vagy írjuk,hogy nincs örök kárhozat, akkor miért nem lehet ezt tudomásul venni, és mint ha nem írtam volna semmit továbbra is felteszik a kérdést

Ép ezért nem hogy örökre, de egy negyed órára sem kínoz meg senkit, ezt a hamis Istenek imádói gondolják, így és némelyek Isten mocskolására belekeverték a keresztény tanításba ezt az utálatos Isten ellenes gyalázatot.


S ebből is látszik, hogy az embereket nem érdekli Isten válasza, egyszerűen tovább hajtogatják a magukét, csak hogy bűnbakot csináljanak valakiből.

egyébként pedig egy iszonyú emberi berögződés némelyekben, hogy muszáj bűnbakot csinálni, hogy más vigye el a balhét ne az aki valójában bűnös, és oda állna alázattal, hogy "Én hibáztam"

Ezt nevezem gyávaságnak, ne az ha valaki nem akar rosszat tenni.


Bár nem tudom minek de leírom Isten Büntető törvénykönyvének egyes paragrafusait, hogy lásd, milyen elhomályosult elméjűek vannak, és a legszörnyűbb, hogy Isten akarata, és gondolkodása ellenére, némelyek foggal körömmel kapaszkodnak abba, hogy van ilyen tanítás.

2013. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
25%

Isten törvénykönyvének első kijelentésének "A" része

Vagy is 1§.1 cikkely 1.:


A bűn büntetése:(Róma 6:22, 23) . . .. 23 Mert a bűn zsoldja a halál, . . .


Vagy is vissza térés a nem létezésbe

Aminek a következménye:

1§.1 cikkely b. része:


(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.


Na már most ha valakit a halál felment a bűn alól, akkor ott hol van további büntetésre ok?

Nem beszélve, hogy maga Jézus is letette az emberiségért az életét, ami egy újabb jog alap az ember életére, és nem büntetésére, Tehát ki meghalt, az kétszeresen jogosult arra, hogy feltámadásban részesüljön majd, amikor itt lesz az ideje, vagy is addig "alszik" míg ez a jog érvényre nem jut, még hozzá Armageddon után.


S ha valaki még egyszer megkérdezi ezt, akkor annak már most elmondom, hogy méltó arra, hogy úgy járjon

Mert érthetetlen.... :((

2013. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

"Keresztények Istene?? Egy Isten van, a keresztények Istene a zsidók Istene, a muzulmánok Istene ugyanaz az egyetlen Isten!

és hogy igazságos-e? Szerintem igen!

Ő igy mondja a Bibliában: Én teremtem a jót és én alkotom a rosszat - én elevenitek és ölök- Én vagyok az Úr, aki ezeket cselekszi! :)"

Muzulmánok istene is... a bibliát keresztények írták és ezért keresztény tanokat hirdet te ősészlény!

Nem vetted még észre, hogy az Ószövetség úgy különbözik az Újszövetségtől, mint a víz és a tűz?

2013. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Ha valóban mind ugyanannak a vallásnak az istene, akkor miért nem a Koránból veszed a tanaidat? Hisz a muzulmánok szerint a Korán az, ami istentől eredő szent könyv.
2013. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

„Engem is régóta foglalkoztat, hogy ha egyszer a BiBlia tanítása szerint ide be írom, vagy írjuk,hogy nincs örök kárhozat, akkor miért nem lehet ezt tudomásul venni”


Ja, bocsi, Ti leírtátok, akkor az úgy is van? Meg lehet nem olvastuk el az összes hozzászólásaitokat.


„S ha valaki még egyszer megkérdezi ezt, akkor annak már most elmondom, hogy méltó arra, hogy úgy járjon”


Továbbá ne ítélkezz, hogy feletted se ítélkezzenek. Vagy nem?

Én is leírtam már máshol is, akkor most mondjam azt én is, hogy nem igaz, hogy nem lehet felfogni? Szóval: azzal fenyegettek, hogy meghalunk az utolsó ítélet után. De tudod nekünk az az alap, hogy a halálunk után halottak vagyunk és kész. Ennél egy fikarcnyit sem borzalmasabb, hogy halott halottak leszünk. :)

2013. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
66%

Ez kb olyan, mint most az ezo tv meg hasonlok.

Van 1 konyv amit nem tudom ki irt, nem ismertem, szol vkirol, akit szinten nem ismerek (bar egyeseknek megjelenik, de ez nem az epeszu kategoria)

Ki tudja h az a konyv nem ugy keszult h vki gondolt eggyet, azt amit fantazialt leirta. Ido utan vki olvasta, peldazott belole. A kovetkezo ember akihez hozza kerult ugy adja elo, mintha az ismerose ismerte volna azt az embert akirol a konyv szol.

Hat nem igy szuletnek a pletykak mostansag, a sztar hirek?

Ne legyetek mar agymosottak, h minden szart el lehessen adni, hitetni, nektek, veletek...

2013. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 r.sentinel ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo !!


Mint ahogyan neked is feltunt es meg sok millio emberkenek hogy az akit "ISTEN"-nek nevezunk BIBLIA szerint az SEMMIKEPPEN NEM ISTEN !!

Tul sok pozitiv es meglepo negativ jelzoi vannak jelen ahhoz hogy ISTEN lehessen. Tovabba mindenki maga dontse el akkor ki vagy mi lehetett.

2013. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!