Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolucionisták mind bigotta...

Az evolucionisták mind bigottak, vagy van köztük olyan, aki elfogad dolgokat a Bibliából?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 13:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésben szereplő evolucionistákat én a normálisan gondolkodó, értelmes emberrel azonosítom.

Szerintem nem fogad el semmit a Bibliából, mivel nincs rá semmi konkrétum, most a vallási tartalmon felüli részre mondom mondom.

Nézd, még Hérodotoszt sem tekintjük igazi történetírónak, bár nála már sok minden szerepel, már felsejlenek a módszerek, de sajnos beszámol sok valóságos esemény mellett meseszerű történetekről, fejetlen emberek országáról, minduntalan saját véleményét is közreadja, néhol hivatkozik a forrásaira, néhol nem, vagy legalább is azok nem mindig hitelesek.

Az Ő munkájából azonban valóban sok érdekeset megtudhatunk ennek dacára is, bár, mint általában, szükséges a megerősítése, de ezt gyakran alkalmazzák a történészek kutatásaik során.

A történetírás folyamán néha előfordul, hogy egy információt csak egy forrásból tudunk és itt jön a képbe a hitelesség. Ha az a szerző sehol, semmilyen más munkájában nem állít valótlanságot, akkor nagy vonalakban hitalt szoktak adni a kuriózumnak, mert olyan ember állítja, aki módszeresen fekteti le az érvelését, de ha valamely műben hemzsegnek a képtelenségek, akkor senki nem tölti az időt azzal, hogy válogassa a valós és a valótlan információkat, ilyen mű a Biblia is.

Nincs tudományos értéke, semmilyen tekintetben.

2014. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:

Kedves 30-as!


Minden szavaddal egyetértek. Csupán néhány gondolattal akartam reagálni a tisztelt 26-os hozzászólónak, aki szerint az evolúciós folyamatok nem léteznek és neki semmi köze ahhoz, hogy az embernek és néhány majomfajnak több millió éve közös őse volt. Persze mondhatja,hogy személy szerint ehhez mi köze, de az őseinek annál több.

2014. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 Tom Benko ***** válasza:
100%

Kevered a szavakat. Evolucionizmus nincs, nem filozófiai áramlat, csak a kreatardok kitalálták, hogy le tudják maguk mellé húzni a dagonyába. Aki elfogadja az evolúciót, valószínűleg inkább nyitott és érdeklődő.

A Bibliából meg természetesen el lehet fogadni dolgokat - amiket alá lehet támasztani bizonyítékokkal. De ha kidobnánk mindent belőle, ami bizonyítatlan vagy egyértelműen hamis, akkor elég vékonyka lenne.

Harmadszor pedig: Egy ember tudományos ismereti és világnézete két különböző dolog. Emiatt már maga a kérdés is értelmetlen.

2014. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
0%

"már maga a kérdés is értelmetlen."

Szerintem nem a kérdés értelmetlen, hanem sok evolucionista értelmetlen, mivel amire van bizonyíték és amire bizonyíték nélkül következtetnek, azt egy kalap alá veszi. Az ember származása az állatvilágból, egy következtetés, az információ eredete az anyagban van, az is egy következtetés. Én viszont arra következtetek, hogy az evolucionisták direkt Isten nélkül akarnak élni. Ez egyébként tény is, különben nem zárnák ki még a lehetőségét is annak, hogy Valaki létrehozta az anyagi világegyetemet és az életet.

2014. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem a kérdés értelmetlen, hanem sok evolucionista értelmetlen"

Már leírtuk, hogy nincs olyan, hogy evolucionista. Ennyire nehéz a felfogásod?


"mivel amire van bizonyíték és amire bizonyíték nélkül következtetnek, azt egy kalap alá veszi"

Igen, erre többek között a logika és a tudományos módszertan ad lehetőséget.

Például, ha tudjuk, hogy 1+1=2, akkor tudhatjuk, hogy 2+2=4, anélkül, hogy megszámolnánk két almát meg két almát együtt.


"Az ember származása az állatvilágból, egy következtetés"

Az ember egy állat. Ez tény. Az, hogy ennél pontosabban honnan származunk pedig elég alaposan kutatott dolog. Nem, nem csak puszta következtetés, rengeteg olyan kísérlet és számítás (pl génkutatás) eredménye, amit te magad meg sem értenél.


"az információ eredete az anyagban van, az is egy következtetés."

Ennek különösen értelme sincs.

Információ eredete?

És ha nem az anyagban van, hol máshol lenne?

Egy szakállas bácsi fejében?


"Én viszont arra következtetek, hogy az evolucionisták direkt Isten nélkül akarnak élni."

Újra: nincs olyan, hogy evolucionista.

Én speciel ateista vagyok és igen, mindenféle isten nélkül szeretnék élni, köszönöm szépen egész jól is boldogulok nélkülük. Neked mi a problémád ezzel? Sőt, egyáltalán mi közöd van hozzá? Miért ítélkezel mások életéről? Emiatt nem a pokolra jutsz a kedvenc mesekönyved szerint?


"Ez egyébként tény is, különben nem zárnák ki még a lehetőségét is annak, hogy Valaki létrehozta az anyagi világegyetemet és az életet."

Ez általánosságban nincs kizárva, csupán figyelmen kívül van hagyva, mivel teljességgel fölösleges feltételezés, nem vezet sehova.

Az mindenesetre egészen biztos, hogy a bibliai istenkép nagyon nagy mértékben ellentmondásos, lehetetlen, életképtelen, így ezt valóban nyugodtan kizárhatjuk mindenhonnan. Esti olvasgatni valónak elmegy, többnek (sajnos) nem.

2014. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 Pendulum92 ***** válasza:
100%

"Én viszont arra következtetek, hogy az evolucionisták direkt Isten nélkül akarnak élni"


Ez egy ferdített értelmezés, az ateisták nem direkt Isten nélkül akarnak élni, hanem egyszerűen nem hisznek Istenben, nem veszik figyelembe. Úgy vannak vele, ha valamit meg lehet magyarázni Isten nélkül is, akkor ne szükséges a figyelembe vétele.


Hogy ne legyen féleértés, én hiszek egy Istenben, de csak a saját értelmezésem szerintiben.

2014. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
0%

"Már leírtuk, hogy nincs olyan, hogy evolucionista. Ennyire nehéz a felfogásod?"


Azért mert te az állatvilágból származol, még nem kell hogy állatként is nyilatkozzál meg.


" De tapasztalat mutatja azt is, hogy az nem nagyon megy, hogy egy tudós kiváló evolucionista és jó hívő legyen egyszerre." ("A Földet még ma is a baktériumok uralják" (Szathmáry Eörs evolúcióbiológus)


Ezek szerint olyan nincs, hogy evolucionista, hanem csak kiváló evolucionista van. Meg pökhendi propagandista. Magasan hordott orr tipikus majom tulajdonság!

2014. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:

Egy evolúcióbiológus használhatja ezt a kifejezést.

Te nem.

2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
94%

" Én viszont arra következtetek, hogy az evolucionisták direkt Isten nélkül akarnak élni. Ez egyébként tény is, különben nem zárnák ki még a lehetőségét is annak, hogy Valaki létrehozta az anyagi világegyetemet és az életet."


A világ és az élet keletkezése nem része az evolúciónak.

Sorry

2014. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 Tom Benko ***** válasza:
84%

Kiscsillag, ne idézgess, hanem érvelj! (Mondjuk az idézetek esetén is illenék odaírni, hogy pontosan hol és mikor hangzott el, dehát ez már túlzó elvárásnak tűnik.)

Az ateisták nem akarnak direkt istenek nélkül élni. Egyszerűen nem fogadják el a létezésének feltételezését, több okból sem.

Attól, hogy valaki azt mondja, hogy evolucionizmus, ugyanúgy nem lesz eszmei áramlat.

2014. máj. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!