Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolucionisták mind bigotta...

Az evolucionisták mind bigottak, vagy van köztük olyan, aki elfogad dolgokat a Bibliából?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 13:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán van olyan, hogy "evolucionista".

Normális emberek vannak, aki elfogadják többek között az evolúciót is.

Pl. a mostani pápa is ilyen.

Más: az evolúciónak kb. 3 törvénye van, nem rengeteg. Vita nincs rajta, mert már milliószor bebizonyosodott.

Használják pl. tervezésben is.


Te ugye a gravitációban sem hiszel?

2014. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
86%

Ez egyébkènt nem is lehet vitatéma. Az evolúciónak nemhogy milliónyi bizonyítéka van, hanem a szemünk előtt zajlik, mi több, mi is a részesei vagyunk. Az, hogy nem minden elméletet tudnak kézzelfoghatóan bizonyítani, az meg nem azt jelenti, hogy az elmélet téved. Számtalan faj sosem fog előkerülni. És? A " lánc " nem teljes volta nem azt jelenti, hogy téves az egész, hanem bizonyítékok helyett a következtetésekre kell hagyatkozni.

Az ember nem a világ közepe, csupán az evolúció része.


Valóban, hol vannak az evolúcióellenes tudományos publikációk, amelyek bizonyítékokkal, a tudomány eszközeivel, módszertanával képes romba dönteni az evolúció alapelveit. Elég azt megdönteni, hogy az élőlények a létük fenntartása érdekében hosszú, vagy akár rövid távon is, képesek alkalmazkodni a változó körülményekhez. Elég csak Ausztrália állatpopulációját megvizsgálni. A több millió éve elsodródott ( a lemeztektonika miatt ) kontinensen egészen egyedülálló állat és növényvilág fejlődött, gyakran egész más irányba, mint a többi kontinensen. Más körülmények egy más fajt eredményeztek.


A tények és elméletek megalapozottsága megerősíti azt, hogy inkább bigott tudomány és evolúció " hívő " legyek, minthogy csupán hittel akarjam elhinni a " Teremtés ", Noé bárkája, tengerszétnyílós, feltámadós...meséket. Meséket olvasni? Teljesen rendben van. Hinni a mesékben? Miért?

Persze vannak a Bibliában kultúrtörténeti részek, etikai tanácsok, életvezetési szemléletek...de nem a ma emberének. Egyszerűen megváltoztak az " igények ". Persze nem az emberi alapelvek változtak meg, de azokat már sokan, sokféleképpen leírták, kimondták a Biblia előtt is. Ilyen szempontból semmi eredeti nincs benne. Egyszerűen túl van értékelve.

2014. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
7%

Nem értem miért kell személyeskedni. Nem vagyok biológus, pont ezért nem merültem el benne, inkább azt mondtam, akit érdekel olvasson olyan könyveket, amiket tényleg hozzáértők írtak. Nekem az össz közöm a bioszhoz meg a törijez, hogy mindkettőből érettségiztem (5-ösre). Itt befejeztem "ezen" tanulmányaimat, bár lehet a történelmet még továbbviszem, de ez a jövő zenéje.

A mikroevolúciót nem tagadtam, de ezt írtam is.

Következtetések meg találgatások vannak, a bizonyításba viszont jócskán bele lehet kötni, ezért nem hiszek az egészben... Csak nem értem, hogy ha valaki teljesen biztos a véleményében, miért így reagál az ellenvéleményre. Én ha valamiben biztos vagyok, de más (számomra) baromságot állít, megmosolygom. Ennyi. Itt viszont volt akit feldühítettem, ezért elkezdett személyeskedni. Ez a vitamódszer azokra szokott vallani, akik maguk sem hisznek teljesen az igazukban...

2014. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 Pendulum92 ***** válasza:
16%

"Ez a vitamódszer azokra szokott vallani, akik maguk sem hisznek teljesen az igazukban..."



Szerintem azokra, akiknek bizonyos nézetek az énképe részévé váltak.

Ha ezt valaki megkérdőjelezi, személye elleni támadásnak veszi.

Szinte mindenki így működik. Néha én is, de dolgozok rajta.

2014. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is legyen válasz: a katolikus, anglikán és a nyugat-európai protestáns egyházaknak nincs bajuk az evolúcióelmélettel, és valószínűleg ők elfogadják a Bibliát. Az ateisták is elfogadják a Bibliából a történeti részeket, ha nem is teljesen pontos de értékes információt ad a korabeli Közel-Keletről.
2014. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
91%

A katolikus egyház hivatalosan is elfogadja az evolúciót, ami azt illeti, néhány amerikai szektán kívül nem is nagyon tagadja egyik keresztény felekezet sem.

Ami pedig a Biblia maradék 1294 és fél oldalát illeti, ott szó sem esik olyasmiről, ami szemben állna az evolúcióelmélettel. :)

2014. máj. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
62%

Ja, egyébként akik elfogadják az evolúciót, azok általában elfogadják azt is, hogy a Bibliában van néhány igazság.

Ilyen pl. néhány személynév, város neve - és pl. az, hogy az egyiknek kettős fala volt. Ezeket ugyanis már a régészet is bebizonyitotta.

A többi viszont... valószínűleg még az egyiptomi fáraó sem igaz. Neve pl. nincs neki, és a régészet szerint nem is stimmel, mert sehogy se jön ki.


Még Jézus sem biztos - bár lehetséges, hogy tényleg élt, esetleg még több Jézus is lehetett.

2014. máj. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
15%
Az evolucionistak majmokbol fejlodtek ki ugyh.az agyuknak nem volt ideje.kifejlodni es idiota vadbarmok maradtak, ellenbe a biblionistakkal akiket Isten teremtett es mondta h urra teszlek az allatok felett ugyh a majmok ezaltal az evolucionistak is alank tartoznak mert ok.csak majom 1.1 verzio a frissites meg csak par millio ev mulva erkezik vagy nem
2014. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 Pendulum92 ***** válasza:
69%

#18


Annak ellenére, hogy hiszek az evolúcióban, jót mosolyogtam a kommenteden :D :D :D

2014. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 hollófernyiges ***** válasza:
81%

#18

Hölgyeim és uraim: íme egy evolúciótagadó! :)

2014. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!