Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
 71/125 anonim ***** válasza:

Sikerült lerövidíteni a vitát. Ez egy jó pont. Az ünnep "őszinteségén" alapuló vitaszálat, meg szerintem lezárhatjuk annyival, hogy bár kicsit elbeszéltünk egymás mellett, biztos megtalálhatjuk a kérdéseinkre a választ.


Viszont még itt van ez:


"Igen, ezért a legtöbb ilyen népszerű világi/vallási ünnepet nem fogadjuk el. Itt is igaz, hogy gyakran a kevesebb több."


Nem akartam bemásolni az előtte lévő hosszabb szöveget, sorry. A kérdésem: Egy eredetét tekintve megfelelő ünnep is, gyakran olyan klisévé, tartalmatlanná tud válni, mint ezek a "világ ünnepek", igaz?

2014. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/125 anonim ***** válasza:

Én speciel nem tapasztaltam még olyant, hogy egy hű Tanúnak terhes lett volna az egyetlen vallási ünnepünk, az Emlékünnep. :-)


És ha pl. egy házassági évfordulóról van szó, elég baj lenne, ha tartalmatlanná, vagy jelentőségét vesztővé válna. Ez viszont nem az ünnep hibája lenne.

2014. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/125 anonim ***** válasza:

"Ez viszont nem az ünnep hibája lenne."


Nah erre akartam kilyukadni. :)

Azt hiszem, nincs is több mondandóm.

2014. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/125 anonim ***** válasza:
67%

Mindig megdöbbenek az ilyen "vitákon".Egyrészt döbbenet,hogy milyen hülyeségeket gondolnak rólunk,másrészt,hogy Tanú társaim miért állnak le ilyen meddő beszélgetéseket folytatni...

Egyrészt fogalmunk sincs,ki itt a sértett,gyülekezetből kizárt volt Tanú,aki ilyen fórumokon próbál befeketíteni,ócsárolni az őt ért sérelem miatt.Meg ez az agymosott szöveg.Kikérem magamnak!Azért vagyok agymosott mert meggyőződve valami helyességéről,ragaszkodom hozzá és aszerint élem az életem?Mert a sok hibám ellenére becsületes vagyok,nem hazudok,dolgozom rendesen?Ja,gond,hogy én szabadidőmben inkább a Bibliát olvasom,mint részegre igyam magam egy buliban és a saját hányadékomban fetrengjek?Ja,hogy ez nem normális?Akkor inkább tartsanak nem normálisnak a körülöttem élő emberek!

Hamarosan úgyis kiderül,ki járt a helyes úton.

2014. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/125 anonim ***** válasza:
21:26, 65%. Az is döbbenet, hogy milyen szinten van az IQ-d. A 24%-os legalább értelmes mondatokat, szövegeket írt.
2014. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/125 anonim ***** válasza:
60%
Nem semmi! Ahhoz vajon mekkora intelligencia kell, hogy egy személyt néhány (egyébként ÉRTELMES, legfeljebb neked nem szimpi) mondatából megítélj, kevés IQ-val rendelkezőnek minősíts?! Na, kiszámoljuk??? :-))
2014. júl. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/125 anonim ***** válasza:
82%
24%-os ha már voltál olyan retardált hogy jehovásnak mentél, szerintem te csak ne beszélj itt IQ-ról :DDDD
2014. júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/125 anonim ***** válasza:

Azért annyiban én a Tanúk mellé állok, hogy bár talán nem e legjobb vitapartnerek különböző okok miatt, de modoruk az van. Persze kivételek mindig akadnak.


A tanúkról én is mondhatnék ezernyi rossz dolgot, de hazudnék, ha azt állítanám, hogy jót egyet se.


Ezt csak azért írtam le, mert annyira azért legyünk már kulturáltak, hogy egymást ne becsméreljük, pusztán nézetkülönbség miatt. Ha nem tudjuk meggyőzni a másikat, akkor meg simán csak köszönjünk el, és zárjuk le annyival a dolgot, hogy értelmetlen vitán vagyunk túl.


Aztán persze fejben mindenki szitkozódhat kedvére.

2014. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/125 anonim ***** válasza:

"Hamarosan úgyis kiderül,ki járt a helyes úton."

Pl. ebből làtszik, hogy valaki agymosott. Amiket én leírtam, azt a környezetemben tapasztaltam és az ezek a jehovák 80%-ban szellemileg sérült, beteg emberek, akik naívan bedölnek a szekta prédikációjának.

Jaj, eljön a világ vége és csak a tanuk maradnak életbe, aki nem tanu az bűnös ember és a bűnösök meghalnak :D

2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/125 anonim ***** válasza:
67%

74-es vagyok

Mitől vagyok agymosott?:D Mert azt írom,hogy hamarosan úgyis eldől kinek van igaza??:D Ezt most komoly?:D

Meg retardált?Komolyan?Ismersz?:D

Kiváncsi vagyok,mennyire tartanál egy retardált "jehovásnak"amikor vmelyik szerettedet intubálom be,vagy éppen újraélesztem...

Azért tudjuk már mit beszélünk,én sem pocskondiáztam itt egy válaszadót sem,elvárom ugyanezt.

2014. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!