Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/125 anonim ***** válasza:
100%

„Szerintem meg ide nagyon jól passzol az a kérdés, hogy, akkor hogy kerültek bele a gyülekezetbe?”


Hát pont úgy, ahogy más keresztény felekezetekbe – sőt, már az őskeresztény közösségekbe – is bekerültek, sörpocak.

2014. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/125 anonim ***** válasza:
83%

"Hát pont úgy, ahogy más keresztény felekezetekbe – sőt, már az őskeresztény közösségekbe – is bekerültek, sörpocak."


Minden felekezet szerint a másikban vannak a rosszak, szóval no comment. Az őskeresztény közösség már más tészta. Ezalatt mit értesz? Melyik évszámnak kellene megcsillannia a szemem előtt?

2014. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/125 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod, az a szomorú, hogy akikről beszélek ÉVEK óta tagok! Hogyan is esnének ki, ha hétvégenként megy a kamu színészkedés?"


Kérdező! Semmi sem marad titokban sokáig Jehova előtt! Vagy nem egészen olyanok, ahogy te lefested őket, vagy folyamatban van bírói ügyük, de hogy pl. egyértelműen tapasztalható alkoholista életmódú ember nem sokáig marad a gyülekezet tagja, az biztos!!! Ennek az ellenkezőjéről nem fogsz meggyőzni senkit, csak a hiszékenyeket és akik már amúgy is telve vannak előítélettel, azok hisznek ilyen szövegeknek, mert ahogy már mondtam, sokan ismerik a Tanúk nemzetközi közösségét, és SENKI sem tapasztalhat olyant, hogy egyértelműen részeges életet élő egyén, Tanú maradt sokáig. De ez csak egy példa, bármire, ami Írásellenes gyakorlat, ugyanez igaz.


"Hogy kidobta a gyerekét ez tény! Nem mondom,hogy mind ezt teszi, de ha gondolod kérdezd már meg a férjemet milyen volt apa nélkül felnőni! Csak mert apuka inkább választotta ezt a sehovizmust, mint a fiát! Akkor volt 10! Éves! Erre mit lépsz?"


Mit lépek??? Azt hogy te itt gúnyolódsz és szélsőségesen vádaskodsz. Olyan ember vagy, aki az érzelmeket felkorbácsolva, személyeskedve próbál erőteljesen manipulálni másokat zagyva, hihetetlen és valószínűleg hiteltelen történetekkel.

Annyira felcsigáztál, hogy megkérlek, légy oly kedves és meséld már el ezt a sztorit RÉSZLETESEBBEN, mert amit itt kurtán előadtál, annak se füle se farka. Miért "dobta ki" az apja a párodat és hova??? Nagyon kíváncsivá tettél, hogy milyen bibliai okkal lehet egy 10 éves gyerek nevelése és Jehova Tanúi között választani??????

Nem is beszélve arról, hogy egy 10 éves gyereket kidobni az utcára bűncselekmény. Na, hogy is volt ez?


Egész biztos vagyok benne, hogy ha részben igaz is ez a képtelen sztori, egész más történet kerekedik ki a teljes, és a NEM MANIPULÁLT verzióból, mint így! No, de hát a teljes igazságot tartok tőle, nem tőled fogjuk megismerni. :-) Arra azért kíváncsi vagyok, hogy mit hozol ki belőle, és az mennyiben fog másként hatni.


"Az elmúlt hónapban 3 különböző család csengetett be hozzánk, és mind ezzel érvelt, hogy ha nem csatlakozunk, nem leszünk benne abban a 144000 emberben, akik egyesülhetnek a mindenhatóval, meg megyünk a mennybe, meg amit akarsz! Akkor mi ez a riogatás?"


Ez NEM Jehova Tanúi tanítása! Már megint nagyon eltévedtél az alaptalan vádaskodásaiddal.

2014. jún. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/125 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem van egy húgom, ő még kicsi, nem érti ezeket a dolgokat. 10 éves kora óta anyu nem ünnepel velünk. Még születés napján sem köszönti fel."


Tényleg úgy gondolod, hogy az év egy-egy napjára időzített társadalmi kényszer-szülte ajándékozás olyan értékes? És hogy az, aki ezt elhagyja, de a szeretetét minden napra kimutatja és gyakorolja, valamint rendszeresen, de spontán - tehát nem társadalmi kényszerből, vagyis előírt időben ajándékoz, hanem akkor ad, amikor TÉNYLEG SZÍVBŐL ÚGY GONDOLJA, hogy szükséges(!!!!), az szörnyű dolgot cselekszik a családjával? Akkor nagy tévedésben vagy pedig...

2014. jún. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/125 anonim ***** válasza:
23%

"Elhiszem, ahol az egész család belép, ott egyetértés van. De mindenkinek szabad akarata van."


Pont arról írt Katy, hogy náluk pl. ilyen toleráns minden családtag. De elmondanám, hogy sok-sok helyen ez van, nálunk is. Persze akadnak intoleráns családtagok egyes helyeken és mindig úgy próbálják beállítani, mintha az illető Tanú lenne minden feszültségnek vagy veszekedésnek az oka. Egy Jehova Tanúja sem tökéletes, ők is követnek el hibákat, de a SZABAD AKARAT értékét nemigen értékeli nálunknál jobban senki! Tehát azzal vádolni bennünket, hogy valamilyen módon "kényszerítünk" másokat, egy rosszindulatú dolog.

2014. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/125 anonim ***** válasza:
91%

"Tényleg úgy gondolod, hogy az év egy-egy napjára időzített társadalmi kényszer-szülte ajándékozás olyan értékes? És hogy az, aki ezt elhagyja, de a szeretetét minden napra kimutatja és gyakorolja, valamint rendszeresen, de spontán - tehát nem társadalmi kényszerből, vagyis előírt időben ajándékoz, hanem akkor ad, amikor TÉNYLEG SZÍVBŐL ÚGY GONDOLJA, hogy szükséges(!!!!), az szörnyű dolgot cselekszik a családjával? Akkor nagy tévedésben vagy pedig..."


Csúnya leszek, de: Muszáj ilyen hülyeségeket mondani? Ilyen blődségeket? Ilyen baromságokat? Szerinted a születésnap azt jelenti, hogy csak azon a napon szabad szeretni és ajándékozni a gyereket? NEM.


Egy normális szülő is minden nap szereti és ajándékozza gyerekét (nem csak anyagiakra lehet gondolni) És már bocsánat, de ti meg szervezeti kényszerből nem ünneplitek ezt. A Bibliának és Istennek pedig nem hiszem, hogy ez egy főben járó bűn lenne.


Undorító, hogy ilyenkor az egészséges családi egységet, családi szeretetet kérdőjelezitek meg mások esetében. Tudod, ha más indíttatásból nem is, de tapintatosságból azért meg lehetne ajándékozni azt a gyerkőcöt, NEM AZÉRT mert szülinapja van, hanem mert anélkül egy elhanyagoltság érzés kapja el a gyereket és az utána lévő ajándékokat már úgy fogja dekódolni, hogy "késő bánat".


Tudod a Karácsony az én családomban (bár senki sem hívő, úgy igazából) igenis értékes. Ahhoz képest, hogy társadalmi kénszer. Az a baj, hogy ez csak nektek kénszer, mindenki másnak aki ünnepli, pedig egy jó szokás. És valahogy a családi albumokban is jobban mutat, hogy "ez karácsonykor készült" "ez a szülinapján készült" mit sem az "ez az év egyik jelentéktelen napján készült".

2014. jún. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/125 anonim ***** válasza:
86%

Jehova Tanúi!

A lét kezdetének emléke, az ünnepe nem fontos? Ennél cáfolhatatlanabb tény nincs az életetekben. De itt is megmutatkozik ferde felfogásotok, a tények világa mellékes, helyette egy elképzelt világ számít. Ez a felfogás rányomja a bélyegét teljes világértelmezésetekre, ami teljesen fals!

2014. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/125 bölény25 ***** válasza:
94%
Én az összes ilyen szektamókust tolakodó buta embernek tartom,azért teszik tönkre még a családjukat is mert nekik fontosabb az ostoba vallásuk,meg hogy másokat téritgessenek...
2014. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/125 anonim ***** válasza:
100%

"Csúnya leszek, de: Muszáj ilyen hülyeségeket mondani? Ilyen blődségeket? Ilyen baromságokat? Szerinted a születésnap azt jelenti, hogy csak azon a napon szabad szeretni és ajándékozni a gyereket? NEM."


Kedves sörpocak! Kérlek téged is arra, hogy ne nézzél te sem olyannak, aki ma jött le a falvédőről. :-) És főleg ne forgasd ki azt, amit írtam, mert NEM EZT írtam, ugye?? Nem azt írtam, hogy nem szeret az, aki ezeket az eredendően pogány napokat megtartja, csak arra hívtam fel a figyelmet, ne állítsuk már be úgy, mintha ezen napok megtartása, "szentnek" tartása nélkül a Tanúk mindentől megfosztanák a családjukat. És még arról is beszéltem, hogy az ilyen (GYAKRAN) kényszer ajándékozásnál mindenképpen helyesebb és egészségesebb szellem, ha NEM AKKOR adsz ajándékot, mikor az társadalmilag elő van írva, hanem mikor azt valóban úgy érzed a szívedben. Nekem ne mond, hogy az előbbi értékesebb, vagy akárcsak "egyenrangú" az utóbbival!


De szerintem (te legalábbis) nagyon jól tudod, hogy nem ez a fő oka annak, hogy Jehova Tanúi nem ünneplik ezeket az napokat - kivéve a házassági évforduló, vagy bármi más, aminek nincs hamis vallásos eredete. De akár ez is lehetne egy józan és megfontolt fő ok, hiszen annyira egyértelmű. Vajon főleg azért köszöntesz fel és adsz nekem ajándékot, mert szüli, vagy névnapom, stb. van és elő van írva, s valamelyest "kényszerítve" érzed magad erre, hisz milyen lenne már erről megfeledkezni, vagy azért adsz, mert TE MAGADBAN, a szívedben valami más, természetes külső-belső oknál fogva adni akarsz, meg akarsz tisztelni a plusz figyelmeddel, a fokozott szereteteddel engem????????????????????? No kérlek, ezeken gondolkozz el. :-)

2014. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/125 anonim ***** válasza:
91%

"Nem azt írtam, hogy nem szeret az, aki ezeket az eredendően pogány napokat megtartja, csak arra hívtam fel a figyelmet, ne állítsuk már be úgy, mintha ezen napok megtartása, "szentnek" tartása nélkül a Tanúk mindentől megfosztanák a családjukat."


Kiegészíteném még ezt azzal, hogy TÉNY és elég gyakran megfigyelhető sokaknál, hogy sok ember a környezetünkben teljesen másként érez irántunk az év másik 364 napjában, mint ahogy azt egy-egy ilyen képmutató "felköszöntéskor" mutatja! Most megint megkérdezem, melyik az értékesebb, kit fogadnál el inkább igaz barátodnak, aki ilyen képmutató, vagy aki nem köszönt fel, de egész évben egyéb módokon kimutatja azt, hogy tisztel és szeret téged???

2014. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!