Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
 81/125 anonim ***** válasza:
60%
Persze,hogy nem szimpi neki a válasz.De kit érdekel???:D Ha azért kevés az IQ-m,mert normálisan,becsületesen próbálok élni,akkor ám legyen!:)
2014. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/125 anonim ***** válasza:
82%

81-es!

Elfogadod a tényekkel, elméletekkel, tudományokkal alátámasztott evolúció tényét? Nem? Akkor ez normális? Hiszen ez már meghatározza a világképedet, ami a valóságot helytelenül értelmezi.

2014. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 anonim ***** válasza:
67%

81-es vagyok.

Milyen tények(nem elméletek,filozofálgatások,hanem tények)igazolják az evolúciót?

Ha csak józan ésszel gondolok bele,függetlenül a hitemtől,akkor sem látom megalapozottnak az evolúciót.Az,hogy az élővilág változatos,az egy dolog.Pl.itt vannak azok az ominózus pintyek,amik alapján Darwinban felmerült az evolúció.Azért,mert az egyiknek ilyen alakú a csőre,a másiknak meg olyan,az mit bizonyít?Nem azt,hogy továbbfejlődött az egyik pinty a másikká,hanem alkalmazkodott.Alkalmazkodott egy másik fajta élelem megszerzéséhez.Attól a pinty,még pinty maradt.Ha egy feketét te elviszel valamelyik északi országba és az otthagyod,akkor az ő utódai a későbbiekben elkezdenek"világosodni".Miért?Nem továbbfejlődik,egyszerűen alkalmazkodik.De ettől még ember maradt.

Ami még ott van,az emberi érzelmek.Azokat aztán végképp nem lehet az evolúcióval magyarázni.A törzsfejlődés során ugye az erősebbik marad meg,a gyengébb,"korcsabb" szanálódik.Mi miért érzünk empátiát?Miért védjük,őrizzük,szeretjük a nyomorékjainkat?Miért van bennünk egyáltalán szeretet?Mert evoluciós szemmel ebben semmi logika nincs.Miért különbözünk ennyire az állatoktól?Ők miért nem kutatják az élet értelmét,miért nem akarják megismerni a világegyetemet?

A Biblia erre megadja a választ.Mert mi az állatokkal ellentétben "Isten képmására"lettünk megalkotva.Ezért vagyunk képesek szeretni,kutatni élet értelmét,válaszokat akarunk,van szellemi éhségünk az ilyen dolgok megtudására.Tudni akarjuk mi van a halálunk után,stb.

Számomra az evolúció nem hiteles.

2014. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/125 anonim ***** válasza:

"Mert evoluciós szemmel ebben semmi logika nincs.Miért különbözünk ennyire az állatoktól?Ők miért nem kutatják az élet értelmét,miért nem akarják megismerni a világegyetemet? "


Pedig ez cseszettül logikus. Segítek: társas élőlények vagyunk. És akármennyire is akarod magadat feljebb helyezni...attól te is csak egy állat maradsz. Nekünk az intelligenciánk forrott ki, igen. Más élőlénynek meg a szeme, izomzata, tájékozódása, rejtőzködése, gyorsasága, reflexe stb. stb.


A logikát szerint, csak mert EGY valamiben erősen különbözünk a többi állattól, akkor ugyanúgy külön kéne választanunk pl: a sólymot, mert neki sokkal jobb a látása, mint bármely más állatnak (csak példa volt, nem hiszem, hogy fedi a valóságot)


Ez arrogáns hozzáállás.


"Nem továbbfejlődik,egyszerűen alkalmazkodik.De ettől még ember maradt. "


Az alkalmazkodás is evolúció, ha nem tudnád. + túl kicsi időintervallumban gondolkozol az a te bajod.


"Számomra az evolúció nem hiteles."


Mert nem tudsz elvonatkoztatni a Bibliától. Te nem az evolúció megértésén fáradozol, hanem csak a hibákat keresed saját nézőpontod megerősítéséhez. Csak mondom, hogy rosszul. Az emberi érzelmek kialakulására például 5 percnyi utánajárás után, megkaptad volna a logikus választ.


Mind1. Erre az üzenetemre ne is válaszolj. Aki nem képes kutatni, azzal kár együtt vizsgálódni.

2014. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/125 anonim ***** válasza:
67%

Pedig válaszolok.

Attól,hogy társas lények vagyunk,mitől bizonyítja az evolúciót?Mert attól,hogy babára,kutyára,társra vágyom,már rögtön a majomtól származom?Ne röhögtess!

Nem érted,amiről beszélek.Oké,hogy a sólyomnak élesebb a szeme,a kutyának élesebb a szaglása,a sáska beleolvad a környezetébe.De mutass nekem olyan sólymot,sáskát,csigát,bolhát,ami kutatja az élete értelmét,eredetét stb.Ebben és ezekben KÜLÖNBÖZÜNK MINDEN állattól.Ezt te nem akarod egyszerűn elfogadni.Ez nem arrogancia,ezek a tények.

2014. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/125 anonim ***** válasza:

Folytatva az előzőt,az alkalmazkodás nem evolúció!Attól,hogy alkalmazkodom a tundrai éghajlathoz,más lesz a tűrőképességem,hajszínem stb,még nem fejlődtem tovább.

Számodra is azért nem logikus,amit írok,mert az evolúcióban akarsz hinni,oda-vissza igaz,amit nekem írtál.

Meg még valami.Magyarázd meg nekem,hogyha ehhez a nyamvadt telóhoz,amin írok ide,rengeteg tervezéssel töltött idő,szakember,terv kellett,akkor hogy állíthatod,hogy egy emberi agy,ami milliárdszor bonyolultabb,az csak véletlen műve?Hogy mutációk egész során át lett ilyen?Ezt velem nem tudják megetetni.Mert nem logikus.

Nem akarnak hinni Istenben.Talán azért,mert nem tudják elhinni,h létezhet,ha ennyi gonoszság,szenvedés van.

Nem kell válaszolni erre,nem szeretnék olyan emberrel beszélni,aki nem hajlandó gondolkodni.:)

2014. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/125 anonim ***** válasza:

"Mert attól,hogy babára,kutyára,társra vágyom,már rögtön a majomtól származom?Ne röhögtess! "


Én amit írtam, azt az érzelmek, pontosabban a szeretet érzésére írtam. Visszanéztem, és nem bocsánat...nem idéztem rendesen tőled, ezért lehetett félreérthető. A szeretet érzete erősíti a csoport dinamikát és fontos eleme a társas életnek.


".Ebben és ezekben KÜLÖNBÖZÜNK MINDEN állattól.Ezt te nem akarod egyszerűn elfogadni.Ez nem arrogancia,ezek a tények."


Ahogy az is tény, amit én mondtam. Igen, mi kutatjuk az élet eredetét (már aki) és? Felmutattál egy valamit, ismétlem EGY valamit, amiben különbözünk az állatoktól. Ez azt jelenti, hogy akkor mi már nem is tartozunk az állatokhoz? Emlősök vagyunk, szerinted nem? Vagy mi a te állat és ember definíciót? Intelligencia alapján választod szét a kettőt? És hol a határ?


"Folytatva az előzőt,az alkalmazkodás nem evolúció!"


Miért nem? Ha egy pici is mutáció is közrejátszik az alkalmazkodásban (és általában közrejátszik) akkor az már evolúció.


"Nem akarnak hinni Istenben.Talán azért,mert nem tudják elhinni,h létezhet,ha ennyi gonoszság,szenvedés van.

Nem kell válaszolni erre,nem szeretnék olyan emberrel beszélni,aki nem hajlandó gondolkodni.:)"


Az evolúciót alapból egy hívő ember találta ki és egy sor hívő ember gondolta magát. Csak most a 20. század végén, és a jelenlegi 21. században vannak túlnyomó többségben a hitetlenek. Mások összetudják egyeztetni az evolúciót a Bibliával.


"Magyarázd meg nekem,hogyha ehhez a nyamvadt telóhoz,amin írok ide,rengeteg tervezéssel töltött idő,szakember,terv kellett,akkor hogy állíthatod,hogy egy emberi agy,ami milliárdszor bonyolultabb,az csak véletlen műve?"


Akkor neked a sok véletlennel van bajod eredendően?


"Számodra is azért nem logikus,amit írok,mert az evolúcióban akarsz hinni,oda-vissza igaz,amit nekem írtál. "


Igen, valahogy nekem jobban fekszik a fokozatosság szerinti kialakulása az élővilágnak, mint a teremtés, amiből megjegyzem több ezernyi van más-más vallásokban. És egyik pontosabb és pontatlanabb a másiknál. Tudom, te az igazi, egyetlen vallásnak vagy a tagja...


Figyelj, én hajlandó vagyok ezt megvitatni...amúgy sincs jobb dolgom hiába. A modoromon is változtatok, ha a jelenlegi nem tetszik, de csak akkor a látom lehetőségét egy kulturált vitának.

2014. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:

"Visszanéztem, és nem bocsánat"


Az a "nem" véletlenül keveredett oda, sorry.

2014. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 anonim ***** válasza:

Kedves sörpocak! A te általad "ténynek" nevezett fikciókkal kapcsolatban szeretnék neked ajánlani egy kis filmet, az minden itt is feszegetett kérdésre válaszol:


https://www.youtube.com/watch?v=ekCdbbewFWU&feature=kp

2014. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/125 anonim ***** válasza:

"hogy egy emberi agy,ami milliárdszor bonyolultabb,az csak véletlen műve?"

Nem a véletlen műve, hanem a fejlődés, az evólució műve. Pl a kutyák sem úgy születnek, hogy mindent tudnak, meg kell őket tanítani pl kutyaiskolában és továbbá egy csomó állatfaj vàltozott, alkalmazkodott az evólució alatt (tigris, halak, víziló,stb).

Bele gondolsz józan paraszti ésszel, olyan nincs, hogy Isten megteremtette Ádámot és Évát és mára 6 milliárd ember lett belőlük vagy te ezt így logikusnak tartod?

Hát legyen...

Van két emberünk, szaporodnak, szaporodnak, így lesz több ezer, millió, milliárd ember és mi van a vérfertőzéssel? Tegyük fel nincs vérrokonság. A leszármazottak között viszont van. Itt bukodt már az elmélet.

Ugorjunk pár száz, pár ezer évet tovább. Mi emberek hiába vagyunk inteligens lények, mégis pusztítjuk a saját földünk, ha egy Isten teremtett minket, miért nem lép közbe és miért nem fejleszt minket tovább vagy miért nem teremt nálunk intelligensebb lènyeket, akik elpusztítanak minket?

Elég nevetségesen hangzik nem?

2014. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!