Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire nincs (még)...

Ha valamire nincs (még) tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy isten létezik? Nem veszitek észre mennyire viccesek vagytok?

Figyelt kérdés

Ha valamire nem tudunk tudományos magyarázatot adni, akkor kapásból veri rá a mellét az ember, hogy, látod, nem tudod megmagyarázni, én meg tudom magyarázni, hogy isten teremtette.


pl az evolúció, ősrobbanás, stb. van itt még egy csomó fehér folt ez tény, de ez még nem azt jelenti, hogy isten teremtette a világot.


ezen már túl vagyunk pedig, de sokan olyanok mint a középkorban.


amikor az ősember meglátta, h egy fa nőtt ki a mezőn x év alatt, akkor azt hihette, h valaki teremtette, varázslat.


Sokáig azt hitték az emberek, h isten adja meg, h lány vagy fiú gyermek születik.


Sokáig azt hitték, h a föld lapos vagy a nap kering körülötte. aki mást állított az eretnek volt ugye.


szépen lassan haladva mindenhonnan kinőttük a vallások által állított baromságokat. X év és az evolúció ősrobbanással kapcsolatos elméletek is teljesek lesznek, átalakulnak még tuti, de lesz tudományos magyarázat.


akkor mibe fognak kapaszkodni a hívők?


2010. jan. 5. 12:30
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az elektron töltése egy ezrelékkel más lenne? Hogyan lehet egy negatív töltésű részecske töltése más egy ezrelékkel?
2010. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
78%
Igen csak megdöbbennél, ha tudnád, hány, és főleg milyen kaliberű tudós volt és van, aki élő hitű keresztyénnek vallotta, vallja magát. Aztán magyarázd már el nekem, hogy ateista tudósok miért készítettek szánt szándékkal hamis bizonyítékokat az evolúciós elméletükhöz, és ne mond hogy ilyen nem volt. És azon is megdöbbennél, milyen magas a hívő emberek aránya, és hogy hány értelmes fiatal hiszi a Bibliát. El se tudod képzelni mennyire nem vagyunk még túl ezen.
2010. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te is elég vicces vagy..én nem vagyok hívő,de hiszek az istenben,aki vagy ami teremtette az életet,és az élettelent nem csak ezen a bolygón.egyszerűen az isteni energiáról beszélek,ami elindította a földön is az életet..ami először ugye bacikból állt,aztán jött a többi..meg az evolúció...az én istenem létezését ez nem kizárja,hanem megerősíti..minnél tovább fejlődik a tudomány,az én istenem léte egyre bizonyosabb lesz..a bibliások istenét nem szokás vele összekeverni,mert az ember által alkotott az én szemléletem által.Nem értem,miért nem érted meg őket is,nekik szükségük van erre a kapaszkodóra,ahogy neked is a tudományos megállapításokra,mert akkor te s tudnál mit mondani,honnan jöttünk,ha a tudósok nem tették volna a dolgukat..különböztök,mégis egyformán szükségetek van a kapaszkodóra!hát kapaszkodjatok benne,de ne nézzétek le,ha valaki másfajta kapaszkodóban kapaszkodik..inkább próbáljátok megérteni egymást,és mindenkit elfogadni,ahogy van!majd akkor lesz változás a nézetekben,ha arra szükségét érzik személyenként..arra a kis időre viseljük már el egymást..én így látom..
2010. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%

20:41

Remekül értesz az érveléshez. A tudósok nem tökéletes emberek, csak felfedeztek valamit. Eleve az hogy valaki Európában nem vallásos az max. 50-60éve szokás, előtte kirekesztettek, lenéztek, megköveztek. Mondjuk többségüknek gyereke, felesége sem volt, szóval a házasság és a gyerekvállalás hülyeség, a színes mobiltelefonról nem is beszélve, mondj egy tudóst akinek volt!

2010. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
Te sem tudhatod ezt biztosan.
2010. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:

16:20

Azért nem meggyőző mert például ha a bolygónk is kicsit messzebb lenne a naptól megfagynánk, ha közelebb megsülnénk. Vannak ilyenek és ez a tyúk vagy tojás kérdéshez hasonlít. Az IT hívők szerint azért vannak ezek a 'szerencsés' tények mert pont így tervezte meg az a valami/valaki, pedig pont hogy azért élhetünk mert így van... tehát nem azért élünk mert így készítettek minket, hanem azért élhetünk mert ezek a tények lehetővé tették, ha nem lennének, nem élnénk. De persze attól lehet hogy másnak még meggyőző csak a "nem tartod érdekesnek hogy..." kezdetű mondatokat én már nem tartom annak:)

2010. jan. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
41%

20:41

A pénz miatt készítettek hamis bizonyítékokat, nézd meg a "tíz legnagyobb átverés" című discovery műsort, ott jobban elmagyarázzák ha valóban érdekel.

2010. jan. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
7%
20:41 Ja amúgy egyél xart, tudod több millió légy nem tévedhet... :)
2010. jan. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

"Az emberi butaság egyik leggyakoribb esete. Ez az "ennek mennyi esélye van, hogy pont..." dolog egy baromság. Ha tudnál bármit is a valószínűségszámításról tisztában lennél vele, hogy a kis valószínűség nem jelenti a lehetetlent, csak te nem tudod megkülönböztetni. Mennyi véletlen lett volna elfogadható? 10% még igen, 9 már nem, vagy mi?"

Ezzel a válasszal melléfogtál, nem kicsit...

Nem azt írtam, hogy milyen érdekes, hogy pont annyi az e-töltés, amennyi, hanem hogy ha nem annyi lenne, akkor nagy gáz lenne (nagy entrópia) és semmi egyéb.

Valószínűségszámításból meg sikeres vizsgát tettem egyetemen, így tudom mi a különbség a 0% és a lehetetlen között, de nem erről van szó.

2010. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Kis tudáscsöpp az elektronos megjegyzésekhez:

Forrás pl.: [link]


"Ha a fizika alaptörvényeiben az erők erősségei, az alapvető részecskék tömegei egy kicsit is mások lennének, élet egyáltalán nem fejlődhetne ki, így mi sem létezhetnénk.

Nem csak azt mondhatjuk, hogy ilyen élet, mint a mostani, nem jöhetett volna létre. Egyszerűen a világegyetem annyira sivár és egyhangú lenne, hogy nem volna lehetőség az élethez szükséges bonyolultság kialakulásához. Ha az állandók értékét a véletlen határozza meg, akkor ez a véletlen rendkívül valószínűtlen egybeesések eredménye. A világegyetemünk életre kihegyezettnek tekinthető. Nem tudjuk, mi az oka annak, hogy a világegyetem életre hangolódott. "

Ezt aktív fizikus írta és sokan osztják a véleményét.

2010. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!