Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire nincs (még)...

Ha valamire nincs (még) tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy isten létezik? Nem veszitek észre mennyire viccesek vagytok?

Figyelt kérdés

Ha valamire nem tudunk tudományos magyarázatot adni, akkor kapásból veri rá a mellét az ember, hogy, látod, nem tudod megmagyarázni, én meg tudom magyarázni, hogy isten teremtette.


pl az evolúció, ősrobbanás, stb. van itt még egy csomó fehér folt ez tény, de ez még nem azt jelenti, hogy isten teremtette a világot.


ezen már túl vagyunk pedig, de sokan olyanok mint a középkorban.


amikor az ősember meglátta, h egy fa nőtt ki a mezőn x év alatt, akkor azt hihette, h valaki teremtette, varázslat.


Sokáig azt hitték az emberek, h isten adja meg, h lány vagy fiú gyermek születik.


Sokáig azt hitték, h a föld lapos vagy a nap kering körülötte. aki mást állított az eretnek volt ugye.


szépen lassan haladva mindenhonnan kinőttük a vallások által állított baromságokat. X év és az evolúció ősrobbanással kapcsolatos elméletek is teljesek lesznek, átalakulnak még tuti, de lesz tudományos magyarázat.


akkor mibe fognak kapaszkodni a hívők?


2010. jan. 5. 12:30
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az vicces, hogy mi, emberek akarjuk bebizonyítani azt, hogy Isten létezik-e vagy sem. Attól fog létezni, hogy mi azt mondjuk? Vagy ha úgy döntünk, hogy nem létezik, akkor ha volt is, megszűnik? Istennek szüksége van arra, hogy mi bitonyítsuk az ő létezését? Nem az emberek akarják bizonygatni a saját hatalmasságukat ezzel a kérdéssel? Azt hiszik, hogy megdönthetetlen bizonyítékot tud adni a tudomány. Nem várnak túl sokat a tudománytól? Attól, ami egyébként csak a már MEGLÉVŐ DOLGOKAT tudja vizsgálni. Oké, vizsgálja meg azt is, hogy Isten létezik-e!
2010. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Ember,ha a hívők viccesek akkor Te mi vagy?Tiszteletlen,ostoba és szánalmas.Nem azért,mert nem hiszel,mindenkinek magánügye,hanem ahogy a hívőkről beszélsz.Ergo aki hisz Istenben az vicces,hülye.

Eleve összekevered a középkori vallásnézeteket a maiakkal.

A bigottság megint más lapra tartozik.

Alapdolgokkal sem vagy tisztában(pl.a keresztény Isten neve nagy kezdőbetű),de jól esik provokálni gondolom.

Na ráérsz akkor keresgélj csak nyugodtan mindenre tudományos magyarázatot,és próbálj meg toleránsabb lenni más nézőpontú emberekkel is.

2010. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

01-07 21:57


Ide idéznéd nekem azt amit Voltaire a halálos ágyán mondott?


Mert Voltaire ezelőtt több mint kétszáz évvel azt is mondta, még száz év sem kell hozzá, és a Bibliát csak múzeumokban fogják mutogatni. Ma Voltaire háza a legnagyobb Bibliai kiadó tulajdonában van, és a pincétől a padlásig minden szoba Bibliával van tele, és még mindig ez a legtöbb példányban eladott könyv a világon. Nem összesen, hanem 2009-ben a Bibliából adták el a legtöbbet. Tehát Voltaire szavahihetősége nekem ennyit ér. De tényleg szeretném, ha utána néznél, mit mondott a halálos ágyán, mikor már haldoklott.


A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik a hozzászólásokból, mintha a tudomány meg Isten egymással ellentétes fogalmak lennének. Én ellenkezőleg gondolom. A tudomány fogja megtalálni Istent.Már közel vagyunk. Gondold el mi minden ráfér egy pár négyzetmiliméteres csipre.Ha erre godnolok, kezdem elhinni, hogy Istennél minden és mindenki fel van jegyezve.
2010. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Írtatok az intelligens tervezésról. Mi van, ha a tudomány be fogja tudományosan bizonyítani ennek a tervező erőnek a létezését és kiderül, hogy ennek az erőnek nincsenek tulajdonságai? Mi van, ha Isten létezését tudományosan is bizonyítják, de az embereknek le kell mondaniuk az "emberi" istenképről? Akkor a vallásosak öngyilkosságot fognak elkövetni vagy mi?

Azt sem értem, h minek kell ez a hit egyáltalán. Mi is teremtők vagyunk, nem tűnt még fel? Ha az embernek van lelkiismerete, akkor minek a hit?

2010. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy a hívők kapaszkodnak valamibe? Az kapaszkodik, akinek bizonytalan a járása, de egy hívő megbizonyosodott arról, amiben hisz, különben nem lenne hívő, csak hiszékeny. Aki másként áll a bizonyossággal, azt nem lehet hívőnek nevezni.
2010. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárnom a tudomány fejlődését. Sokkal hamarabb fogok meghalni, mint hogy a tudomány ide eljut, /szerintem sosem jut el ide/ és akkor vagy mindent színről színre fogok látni, vagy ha neked van igazad, azt se fogom tudni, hogy valaha léteztem. De ezt nagyon nem hiszem.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Elfogult ateista:


-Egy repülő egyszarvú felbukkanása,ami a szarvával tevévé változtatja az embereket-

-Egy nagyszabású biológiai fegyver,ami képes egy pillanat alatt szivárványsurarat lövellve megváltoztatni az ember génállományát,anno Amerika a hidegháború alatt fejlesztette ki a Szovjetunió ellen,ez egy titkos projekt volt a mai napig,az 51-es körzet ezért is van,itt készítik és tesztelik őket,ám egyikük úgy tűnik meghibásodott és megszökött...

-És mivel magyarázza hogy miután brutális mód össze-vissza lőtték a lényt,az vért fröcskölve mindenhova,kifolyó belekkel,krákogva,rángatózva rogyott össze földön,látszólagosan mindennemű gépi alkatrész hiányában,hogy utána különös fénygömb emelkedjen ki a testéből és szálljon a semmibe az ég felé?

-...Nos,ezért biológiai.Élethűre tervezték tudósaink,és kik vagyunk mi hogy ellent mondjunk nekik?...A fénygömb egy elektromos jel,és az egyik műhold felé szállt...


Elfogult hívő:


-miniszoknyás lány ül a buszon 45 fokban-

-Lányom hogy merészeled?!Ne mutogasd így combjaid(Lány:mert krvának néznek?Talán igaza van...)MERT ISTEN MEGBÜNTET!(...He?)


-két gyerekes csóró krva áll a sarkon-

-Hogy merészel maga egyáltalán kijönni ide?A paráznaság bűn,nem kerülhet a mennybe,hacsak nem lép be gyülekezetünkbe és nem tér me...

-krva elhúzott butyizni-viszi a pénzt a gyerekeinek tankönyvekre-


-Isten segíteni fog megírni a felvételit!

(előveszi a bibliát)

*egy hét múlva*

-1

-...Isten így akarta.

2010. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
NEM VAGYOK VALLÁSOS de te .......... a tudomány is egy "valáás" hit mert elhiszed hogy az ösrobbná hozzot létre mindent mer sok por öszeállt és honnan lett az asok por ???
2010. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Ha az ateizmus ualkodik el az embereken,ez a föld egy idő után úgy nézne ki mint a halálcsillag.Persze a biológusok,zöldek még védenék a földet,mert ugyebár az egyensúly,de már nem hinne az ember az állatok lelkében,a föld lelkében,és ha egy hülye kerül hatalomra,elkezdi továbbírtani az összes zöld területet ami még van,mondván hogy az embernek lakótelep kell,nem fa.

Akinek nem tiszta az gondoljon Quaritch ezredesre az Avatárból.

Aki meg hülyeségnek tartja a bibliát meg az egész Istenes "baromságot" az inkább arra gondoljon hogy hülyeség e megtiltani a lopást,a paráznaságot,a gyilkolást,és tisztelni a szüleidet is baromság?

2010. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!