Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
 111/159 anonim ***** válasza:
93%

Ja ez még persze kimaradt:


" Tudom, mert már szinte nincs is kultúra, csak barbárság, aminek jó alapja lehet az ateizmus. "

Az ateisták barbárok mi?


"egyes túlfejlett agyú idiótának nagyon nehéz megérteni, hogy a kor más volt, mint a mai"

Ki minősít kit?


"De úgysem fogtok gondolkozni semmit sem, továbbra is hajtjátok a b*aromságot, ez van...a leghülyébbek a leghangosabbak mindig, de azért a többség nem ti vagytok, csak szeretnétek."

Mert amúgy a hivők sose támadják az ateistákat. (egyébként csak annyit hozzá még, h itt az illető kijelenti, h nem mi vagyunk a többség, máshol meg azt írjátok, h itt az ateisták vannak többségben és csak úgy 30% a hívők aránya.)


Na mindegy, csak annyit akartam, h a hívők se gyámoltalanok, ugyanúgy sértegetik az ateistákat mint ahogy fordítva. Egyébként nem biztos h az ateisták feltétlenül sértő megjegyzéseket tennének, csak egy ici-picit elfogultak vagyok, és nem ismeritek fel a tényeket és a tárgyilagosságot.


Egyébként mindent a te topicodból másoltam, ha keresnék még ennél sokkal több és "szebb" dolgokat is találhatnék...

2010. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/159 A kérdező kommentje:
A kommenteloket igazabol nem en minositem, hanem a sajat kommentjeik, amiket irtak....es akarhogy is erolkodsz,a hivok messze nem hasznaltak olyan szavakat es kifejezeseket, mint a nem hivok.
2010. jan. 10. 15:30
 113/159 anonim ***** válasza:
92%

"Idezek tolem: "nem tartom butanak az ateistakat"

"NEM az ateistakat tartom idiotaknak es szukagyuaknak, hanem azokat, akik kinevetik a masik embert azert, mert egy olyan dologban hisz, aminek az ellenkezoje is bizonyithatatlan..." "es senkit nem itelek el azert, mert nem hisz, illetve nem tartom magamat jobbnak azert, mert en hiszek." "


Rosszul fogalmaztad meg a kérdést, jól van ezzel el is terelted arról a felelősséget amit korábban írtál, így már elfelejthetjük a sok ellentmondást, oké de remélem erre az idézetre még érvényes lesz ha reagálok.

Mert egyébként ebből is ugyanarra a következtetésre jutni.

Egyszerűbben fogalmazva az az álláspontod hogy nem azokat szűkagyúzod le akik nem hisznek istenben(ateisták) hanem akik ki is nevetik aki hisz. Most akkor ha nem nevetlek ki, csak butának tartalak engem nem szűkagyúzol le?


" "A bibliát azért kezdték el szimbolikusan értelmezni, mert rájöttek, hogy ami le van benne írva, tele van ellentmondással és baromság"" - ezzel pl az a bajod hogy a baromság szó nem a legszebb? Vagy hogy lemerte írni a véleményét? vagy mi?

Nem az a lényeg milyen szót használunk...

2010. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/159 A kérdező kommentje:
Kepzeld el, hogy en pl nem mondanam se a Koranra, se a Talmudra, hogy baromsag, sem semmilyen mas vallas szent konyvere(mar csak a jolneveltseg miatt sem)Pedig rolam mondjatok ugye, hogy en jobbnak tartom az en vallasom mas vallasoknal?:-)
2010. jan. 10. 15:56
 115/159 A kérdező kommentje:
es ha nem az a lenyeg, milyen szot hasznalunk, akkor miert lovagol itt mindenki ket nap utan is azon hogy "idiota"?
2010. jan. 10. 15:58
 116/159 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj itt, hogy ha valaki olyat ír ami a te nézeteiddel ellenkezik, akkor az a kommentelőt minősíti, függetlenül attól, hogy bántó jelleggel írta-e.

Ezzel szemben ha te sértegetsz másokat az el van felejtve, hisz... ööö miért is? Mert hívő vagy, és csak azt véded ami szinted jó?

Egyébként nem én mondtam, hogy jobbnak tartod a saját vallásod, tőled idéztem. Pont.

2010. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/159 A kérdező kommentje:
en logikusnak tartom, h mindenki az o vallasat tartja legjobbnak, azert hisz abban....Az ateistak is magukat tartjak a legokosabbnak, vagy nem?
2010. jan. 10. 17:06
 118/159 anonim ***** válasza:
92%

Miért tartanák az ateisták okosabbnak magukat? Szerintem eltévedtél kicsit. ( te úgyérzed h jobb vagy másoknál?)

Mint már egyszer mondtam is, nem az minősíti az embert, h miben hisz. De úgy tűnik hiába beszélek..

2010. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/159 A kérdező kommentje:
De okosabbnak tartjak magukat, kulonben nem hulyeznek le a keresztenyeket a hituk miatt(amikre peldakat is felhoztam.)A pldakat, amiket meg az elobb ateistak hoztak fel,arra h a hivok lehulyezik oket, a hivok nem az ateistak mashitusege miatt mondtak, hanem a tortenelmi kerdesek miatt.
2010. jan. 10. 17:29
 120/159 anonim ***** válasza:
65%

Ja amúgy tényleg bocsi de miért baj ha én, történész MA-val a kezemben lehülyézek olyat, aki érettségit is alig tett töriből?


Hm?


Talán emberileg nem szép dolog tőlem, de a a tényeket nézzük, igazam van.


Én sem veszem zokon, ha azt mondják, hülye vagyok elektronikából!


Akkor te mi a f.szt háborogsz, he? Fogd fel, egyszerűen hülye vagy töriből!


Én voltam a frank évkönyves válaszoló, és egyszer nem írtam hogy nem válaszolok többet, öcsém, kevered a válaszolókat


(Erre most majd jön a válasz "nem vagyok az öcséd"....de jó, kötekedj a szavaokn ha jól esik és más érved már nincs)

2010. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!