Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/159 anonim ***** válasza:
21%

ehez aqnyit füznék: -Holvan isten amikor többezer ember emghal földrengéskor?

-Holvan amikor 3-4 éves gyerekek halnak meg rákban

sorolhatnám még



enyire csökkentagyu nemlehetc (TÖRTÉNELEM!!) azért találtákki Istent mert nemtudák megmagyarázni mi hogya keletkezett...

2010. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/159 anonim ***** válasza:
27%

Hol van isten amikor többezer ember megghal földrengéskor?

-Hol van amikor 3-4 éves gyerekek halnak meg rákban.

Az emberek okozzák, nem Isten teszi, ha egy bűnöző gyilkos ember, akitől több száz ártatlan meghal, akkor azt mondod az anyja felelős, mert őt megszülte? És mit csináljon,ha megmenekülnek és nem fognak benne hinni. Ez olyan mint a pokol, onnan nem fog bármennyire is szeretné, nem fog kijutatni. Ezt nevezik Isteni perfekciónak, tökéletességnek. Isten nem ember.

2010. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/159 anonim ***** válasza:
72%
Jah a kissrác a hibás a saját rákjáért. Fene a pofádat hogy tudsz ilyet mondani??
2010. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/159 Zenon ***** válasza:
62%

Oké,most én is megkérdezem,de a másik oldalról:


,,Miért van annyi agyhalott idióta hívő ezen a nyomoronc setét világon?"


Én csak pár hete kezdtem el olvasni vallásos témákat,de annyi elvakult állat van,hogy az nonszensz.Miért hülyézik le folyton az észérveket felmutató ateistákat?Miért mindig egyoldalú bibliai részleteket linkelnek be,de valami regény hosszan?

Mindig azt hangoztatják,hogy VAN Isten,de bizonyítsák be AKIK hiszik,hiszen mi,ateisták nem hiszünk ebben,tehát nem velünk kell erőszakoskodni,hanem bizonyítani,de nem bigott rizsával,röviden és érthetően.Azt képzelik,ők magasabb rendűek,szeplőtlenek és bölcsek,csak azért,mert ők ,,hisznek",fölényeskednek ebben a meggyőződésükben.Nem is értem,miért nem férnek meg az ateisták és a hívők békében!:P Szerintem annyira primitív dolog lenézni,megbélyegezni valakit,mert nem hívő,mert pimasz módon más véleményen van,képes ésszerűen nyilatkozni,és önálló gondolatokkal élni,és ezzel méltóságában megsérteni minden hívőt,mert nem akar mindig a biblia soraiból és szellemében válaszolni,és elítélni minket,mint gonosztevőket.Ti hívők,ezt miért csináljátok?Hmmm?

2010. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/159 anonim válasza:
37%
Én erősen ateista vagyok, és én a tudományban hiszek. Az sem teljesen bizonyít mindent, de több mindent megmagyarázott, mint a ködös sztorik egy Istenről. Meg manapság már mindent meg lehet magyarázni a tudomány különböző ágaival. De Isten még semmi jelét nem mutatta, hogy létezne. Ha megmutatja magát, és bebizonyítja, hogy létezik, onnantól hívő leszek. De erre nem sok esély van rá. Semmi bajom nincs a hívőkkel, csak ne próbáljanak megtéríteni, és ne hülyézzenek le engem, mert énse szólom le őket...
2010. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/159 anonim válasza:
62%

Isten van? Isten nincs? Vannak ufók? Valjon Jézus feltámadt?

Egyáltalán volt Jézus?


Senki sem tudja biztosra, mindenkinek szíve joga hinni vagy nem hinni.

Szerintem a vallás fantázia.

2010. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/159 anonim válasza:
na én sátánista vagyok és egyátalán nem azvar ha valaki pl keresztény vagy iesmi... söt a barátnöm is az meg a muterom is és igazából leszarom... nekem a vallás annyit tesz h kiben hiszek... persze lehet isten de én sátánban hiszek.. mivel igaz voltak teremtések.. de amint volt egy nagyobb sikere az embernek azonnal történt valami rossz is.. pl világháború... nem? meg szerintem az könyebben felfogható hogy a sátán létezik mint isten.. ja és akik hisznek jézus meg isten csodatetteiben csak megsugom hogy van olyan hogy forditás... és a forditás nem pontos... azaz van olyan h a "viz melett járt" na ezt ugy forditották hogy a "vizen járt" ennyi erövel mindenki lehet isten csak kell egy balfa* forditó..
2010. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/159 anonim ***** válasza:
a sátánista "vallásban" nem létezik sátán akiben hinni lehet. te egy divatsátánistamajom vagy.
2010. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/159 Kovács Eliot válasza:
74%

Nagyon tetszik amit írtál. Éppen ma fogok az osztály/évfolyamtársaimnak előadást tartani a Biblia hitelességéről, és megbízhatóságáról. De mielőtt a kedves többi hozzászóló félre értené, ez nem egy agytömő, térítő meg mittudom én milyen keresztény vallási kötelezettség vagy hasonló hülyeség. Én hiszek Istenben, úgy, hogy ismerem mindkét oldalt, ismerem az ateisták, és az anti ateisták oldalát is. De had mondjak el valamit, felesleges itt bizonyítékokkal jönnünk, felesleges vitatkoznunk. Ahogy mondtad, ha valaki akar hisz, ha nem akar nem hisz. Ez egy döntés. Hogyha az eddig biztosra vett fizikai törvények cáfolódnak meg, az eddigi történelem álláspontja szinte naponta változik a különböző témákban, akkor hogyan beszélhetnénk bizonyítékokról, cáfolatokról. Hiszem, hogy egyetlen módja van annak, hogy valaki igazán el tudja dönteni, hogy igaz vagy nem igaz. A képből hagyjuk ki a Nyugat-i világ elfajzott, vallásos, halott kereszténységét. Most csak Biblia és Isten.


1) Az első lépés, hogy el kell ismernünk, hogy ha az IQ-unk 500 lenne, is még csak a világ eddigi tudományának körülbelül a negyedét tudnánk magunkévá tenni, és még azok amiket nem tudunk nem is vettem számításba, egyszóval nem vagyunk mindentudók, tehát a fennmaradó 90% bőven magába foglalja azt a lehetőséget, hogy Isten létezhet.


2) Mivel a tudásunk teljes mértékben véges nem hagyatkozhatunk teljes mértékben arra. De ugyanakkor, hogyha jogos álláspontra kívánunk jutni, meg kell vizsgálnunk minden mellette és ellene szóló érvet, ugyanis itt van nekünk az internet, majdnem, hogy mindenhez hozzá lehet jutni, aztán számtalan könyv, és ha ez nem elég, akkor interjúkat tudsz készíteni stb...


3) De talán ez a legfontosabb. Hogyha adtál némi esélyt arra, hogy lehet, hogy igaz, akkor javaslom, hogy böngészd egy kicsit. Az én bizonyítékom az az, hogy MŰKÖDIK. Az élet minden területére kiterjedő válaszokat tartalmaz, amelyek eddig kétség kívűl maradéktalanul működtek, és működnek is. Adtam ennek az egésznek 5 éve egy esélyt, és megváltoztatta az életem, nem gondolati síkon, hanem tapasztalatin. Az ami benne van, mégha nem is lehet teljesen minden részét szóról szóra bebizonyítani, még úgy sem, hogy a világon lévő összes írásos bizonyíékok, történelmi írások közül a legnagyobb forrást biztosító könyv, de működik. Az emberek élete, hogyha úgy tesznek, úgy döntenek, ahogy abba le van írva, akkor megváltozik, és betölti a az ember leg bensőbb szükségeit.


4) A hatása. Nem szeretnék sokat írni, mert nem meggyőzni akarlak titeket, de tudom, hogy nekem ez mit jelentett, hogy akik meg próbáltak győzni, hogy a Biblia nem igaz, most jönnek hozzám évek után, hogy segítsek nekik, mert az életük tönkre van menve, a kapcsolataik széthullottak, és sorolhatnám. A döntés teljes mértékben mindenkinek a saját kezében van, de a döntésnek mindenképpen következménye van, vagy jó, vagy rossz.

A Bibliára alapozott, és a Bibliát kizáró élet között óriási a szakadék. A Biblia központi tanítása a szeret, az elfogadás, egymás megbecsülése,az öröm, a kiteljesedett családi, közösségi élet, nost ellenben, akik kardoznak a Biblia ellen legtöbb esetben ezekben a dolgokban hiányt szenvednek, pedig, ha mindannyian magunkba nézünk, kétség nem fér hozzá, hogy ezek azok a dolgok amire igazán szüksége van egy hús vér embernek. Ott van például Hitler, Sztálin, kizárták Istent a képből, és mi lett? Ott van az arab világ, kizátják Isten a képből és mi lett? Nos én a magam példáját merem biztosra mondani ezért ezt írom: Amiota elfogadtam Jézust, és az életem része lett ez az egész, azt az egyet tudom, mondani, hogy az életem legjobb döntése volt, és amikor nap mint nap döntést hozok az ő rá hallgatás mellett, akkor az ÉLETEM TELJES MÉRTÉKBEN TÖKÉLETES, ÉS RENDBEN VAN. A körülmények nem mindig klappolnak, de olyan örömöm, békességem, és feltételek nélküli szeretet van bennem, ami teljes mértékben kizárja azt a feltételezést az elmémből, hogy "nincs Isten". Nem lennék magamtól képes ekkora tudat módosítást végre hajtani magamon.



Most akiknek rosz tapasztalatotok van a magamfajtákkal, had mondjak valamit. Bocsásss meg, ha rosszul kezeltünk, vagy erőszakosak voltunk, de biztos lehetsz felőle, hogy csak túl lőttünk a célon. A szeretetünk azok felé, akik nem hisznek mindig megmarad, és szeretünk benneteket bárhogy döntötök, csak egyszerűen tudjuk, hogy nekünk mit jelent és képtelenek vagyunk elhallgatni!

2012. máj. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!