Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
 121/159 ceri ***** válasza:
24%

Hagyjad már kérdező! Ennek az embernek hiába másolom be a saját hozzászólását, mégsem ismeri el, hogy ő azt írta amit írt.

Az ilyen emberrel, nem lehet értelmes párbeszédet folytatni. Annyira máshogy forog az agya, hogy akár lehetne pápua is. Saját magát európai, de a keresztény kultúrától mentesnek mondja. Nos hiába írunk magyarul, soha sem fogjuk magunkat megértetni vele.

2010. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/159 anonim ***** válasza:
94%

Nem válaszoltál egy kérdésemre.

"Egyszerűbben fogalmazva az az álláspontod hogy nem azokat szűkagyúzod le akik nem hisznek istenben(ateisták) hanem akik ki is nevetik aki hisz. Most akkor ha nem nevetlek ki, csak butának tartalak engem nem szűkagyúzol le? "


"Kepzeld el, hogy en pl nem mondanam se a Koranra, se a Talmudra, hogy baromsag, sem semmilyen mas vallas szent konyvere(mar csak a jolneveltseg miatt sem"

A hegymászókat is utálod mert te nem másznál fel egy 10méteresre sem(már csak veszélyesség miatt sem)? Az a bajod hogy te nem használnád ezt a szót? A humbuk jobban tetszik? Vagy minek neveznéd ha teli van ellentmondással meg nonszenszekkel?

2010. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/159 A kérdező kommentje:

1.ha magadban butanak tartasz engem azert, mert hiszek, szived joga, mindenki azt gondol, amit akar.Ha hangot is adsz annak, hogy szerinted en buta vagyok, mert abban hiszek, aminek a nemletezeset te sem tudod bizonyitani, igen,ez sztem szukagyusagra vall.


2.En nem latom az osszefuggest a szent konyvek baromsagnak nevezese, meg a hegymaszas kozott, de azt tudom, hogy az ateistak nagyon szeretik humbugnak nevezni a Bibliat, meg azt allitani, h nonszensz.Nem tudom, hogy te mennyire behatoan tanulmanyoztad, de nyilvan ilyesmikre gondolsz, hogy nem letezik olyan, h pl kettevalik a viz, 7 nap alatt vilagteremtes, stb.Akkor mondok valamit, amit mar sokan mondtak, es az ateistak ezt ertik azalatt, hogy a "hivok kodositenek", hogy a Biblia peldazatokban beszel, valamint nagyon regen irtak, ezert sok mindent nehez megerteni belole, de, mint ahogy mar irtam egy kommentben,ha olvasol hozza kommentart, vagy beszelsz valakivel, aki jobban ert hozza, mint egy atlagember, akkor jobban megerted.Es amugy honnan tudod te, hogy humbug?Te mar eltel akkor, mikor keletkezett, esetleg jelen is voltal a megirasanal?Vagy szted mik azok a dolgok, amikben hazudik?

2010. jan. 10. 19:34
 124/159 A kérdező kommentje:
Az ateistak nagy resze-nem mindenki-azert mondja, h a Biblia hulyeseg, mert meg eleteben kezebe sem vette, csak valakitol ezt hallotta,esetleg latta valami ismeretterjeszto musorban, es akkor mar is lehet is azonnal hangoztatni, ugye?Amugy sztem a Biblia akkor is erdekes olvasmany, ha tortenetesen valaki nem hisz.A papolos reszeken kivul, meg sok erdekes tortenelmi dolog is van benne.
2010. jan. 10. 19:39
 125/159 anonim ***** válasza:
94%

Hihetetlen!

Ti akarjátok az ateisták fejéhez vagdosni, hogy milyen sértőek? Éppen ti???

Az utóbbi 3-4 oldalon csak ti illettétek sértő szavakkal a másik felet, az ateisták meg közben megpróbáltak (sikerrel!) nem belemenni a sárdobálásba. Sértő megjegyzések egymás után, trágár megnyilvánulások, stb. És még van képetek másoknak azt mondani, hogy ők a sértőek?

Egyszerűen nevetséges.

És ezek után még elvárjátok, hogy érdemben, higgadtan, érvekkel és pocskondiázás nélkül vitázzon veletek bárki is?


Mi volna, ha ti, vallásosak először a saját házatok táján raknátok rendet, és csak utána kezdenétek másokat kritizálni?

2010. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/159 A kérdező kommentje:

:)

Most ezt miert mondod?En most nem mondtam semmi rosszat.Sot ellenkezoleg, eselyt adtam, hogy csillogtasd a tudasod.Kerdeztem, h szerinted mik a hamis dolgok a Bibliaban?

2010. jan. 10. 19:56
 127/159 anonim ***** válasza:
92%

A 17:31-es nem a hívőket hülyézte le, hanem téged, ami azért nem ugyanaz.


Illetve mondod h aki nem hisz, valószínűleg nem olvasta még a Bibliát, vagy csak ismeretterjesztő műsorban hallott róla. Én meg elmondanám, hogy iskolában tanítják (államiban is!). Azt hiszem már az általános iskolai tananyagban is benne van, de lehet tévedek. Viszont gimnáziumban kilencedikes vagy tizedikes tananyag. (nem emlékszem már pontosan.)

2010. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/159 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy engem hulyezett le, mivel a tortenelmi kerdesek vitatasaban reszt sem vettem, sot megmondtam, hogy nem tudok erdemben hozzaszolni a dolgokhoz, mert nincs meg hozza a muveltsegem.Es sztem pont az a teny, hogy ezt tettem- es nem okoskodtam olyan dolgokban, amikhez nem ertek- azt jelenti, hogy nem vagyok hulye(ha meg megis ram mondta, akkor valamit nyilvan felreertett).

A Biblia tanitasarol meg annyit, hogy igen, tanitjak gimnaziumban, felszinesen, egy par orat, ami nem elegendo arra, hogy annyira megismerd, hogy cafolhasd a benne leirtakat.

2010. jan. 10. 20:14
 129/159 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ilyen ateistákra gondolt:

"Ha valamire nem tudunk tudományos magyarázatot adni, akkor kapásból veri rá a mellét az ember, hogy, látod, nem tudod megmagyarázni, én meg tudom magyarázni, hogy isten teremtette.


pl az evolúció, ősrobbanás, stb. van itt még egy csomó fehér folt ez tény, de ez még nem azt jelenti, hogy isten teremtette a világot.


ezen már túl vagyunk pedig, de sokan olyanok mint a középkorban.


amikor az ősember meglátta, h egy fa nőtt ki a mezőn x év alatt, akkor azt hihette, h valaki teremtette, varázslat.


Sokáig azt hitték az emberek, h isten adja meg, h lány vagy fiú gyermek születik.


Sokáig azt hitték, h a föld lapos vagy a nap kering körülötte. aki mást állított az eretnek volt ugye.


szépen lassan haladva mindenhonnan kinőttük a vallások által állított baromságokat. X év és az evolúció ősrobbanással kapcsolatos elméletek is teljesek lesznek, átalakulnak még tuti, de lesz tudományos magyarázat.


akkor mibe fognak kapaszkodni a hívők?"

2010. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/159 anonim ***** válasza:
92%

Ööö, akkor valószínűleg én értettem félre. Mikor a kommentelő írta amit írt, már rég nem volt szó a történelmi részről, ezért lehet h rosszul következtettem (bocsi.)

Amúgy mi anno elég behatóan foglalkoztunk a Bibliával, hiszen elég nagy hatása van a világra. Alaposan végigrágtuk magunkat az Ó- meg az Újszövetségen is, és mindezt tárgyilagosan. A tanár direkt úgy adta elő, mint egy egyszerű irodalmi alkotást, nem akart semmit sugallni.

2010. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!