Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
 141/159 ceri ***** válasza:
57%

14:42-re


Nem vagyok keresztény, tehát egy csomó kérdésedre nem tisztem válaszolni.


Igen, úgy gondolom, hogy a minőségiből kevesebb van, de semmiképpen sem érv valami mellett, hogy többen gondolják.


Ami a bibliát és a hívőket illeti. Azt hiszem ahány hívő, annyi féle hit van. Ha a kereszténységről beszélünk, annak egyik alapja valóban a biblia. A bibliát is rengeteg féle képp értelmezik a különböző egyházak, és az ateisták is. Ebből fakadnak ezek az értelmetlen viták, pl. amit mi itt művelünk.

Továbbá gondolom, hogy hit nélkül sokkal nehezebben lehetne élni. Azt is gondolom, hogy valakinek elvenni a hitét, illetve ezen munkálkodni ocsmány dolog ha helyette nem nyújtasz egy másikat. Ezt pedig csak meggyőzéssel lehet elérni, nem a másik alázásával. És itt van igaza a kérdezőnek. Persze mindenkit a saját sérelmei érintik fájdalmasabban.


Ami pedig azt a szektát illeti- amelyik miatt ki van húzva a csengőm- igen, utálom őket, de nem a hitük miatt. Bár ahogy a bibliát értelmezik, az az intolerancia csúcsa. Pontosan olyan elemeket hoztak vissza a vallásukkal, amiket te magad ítéltél el 1-2 írásoddal ezelőtt, és amit a katolikusok nagyrészt kinőttek mára.

2010. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/159 anonim ***** válasza:
88%

A válasz megírásának időpontja: ma 20:51


"Igen, úgy gondolom, hogy a minőségiből kevesebb van, de semmiképpen sem érv valami mellett, hogy többen gondolják. "

De könyörgöm! Én nem is hoztam fel azt a dolgot, hogy kik gondolják ezt többen vagy kevesebben. Sőt, senki sem hozta fel ezt - rajtad kívül.

(Ráadásul eléggé sértő hangnemben tetted.)


"Azt hiszem ahány hívő, annyi féle hit van"

Én is így gondolom.


"Ebből fakadnak ezek az értelmetlen viták, pl. amit mi itt művelünk. "

Nem feltétlen értelmetlen, ha az ember nem a másik ócsárlásával próbál boldogulni a vita során.

Lehet vitatkozni értelmesen, kultúrált hangnemben is, és akor talán értelme is lesz.


"Továbbá gondolom, hogy hit nélkül sokkal nehezebben lehetne élni."

Én meg úgy gondolom, hogy nem nehezebb egyáltalán.

1:1


"hogy valakinek elvenni a hitét, illetve ezen munkálkodni ocsmány dolog ha helyette nem nyújtasz egy másikat"

1. Nem gondolom, hogy hitet el lehetne venni. Hitet csak elVESZÍTENI lehet maximum.

2. Mivel szerintem a hit nem feltétlen szükséges, így - mégha feltételezzük is, hogy el lehet venni - nem gondolom, hogy ez ocsmány lenne.

1:1


"Ami pedig azt a szektát illeti- amelyik miatt ki van húzva a csengőm- igen, utálom őket, de nem a hitük miatt"

Indulatból írsz. Nem szerencsés dolog.


"Bár ahogy a bibliát értelmezik, az az intolerancia csúcsa."

Miért?


"Pontosan olyan elemeket hoztak vissza a vallásukkal, amiket te magad ítéltél el 1-2 írásoddal ezelőtt, és amit a katolikusok nagyrészt kinőttek mára."

Igen. De attól még nem feltétlen kellene egy fórumon szidalmazni másokat. Lehet azt kultúráltan is előadni.

2010. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/159 ceri ***** válasza:
82%

"Továbbá gondolom, hogy hit nélkül sokkal nehezebben lehetne élni."

Én meg úgy gondolom, hogy nem nehezebb egyáltalán. "


Te nem hiszel semmiben? Magadban sem? A cselekedeteid, helyességében, értelmében sem? A holnapban sem?

Erre válaszolj.

2010. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/159 anonim ***** válasza:
92%

09:07

Megint egy klasszikus hiba.

Kevered a hitvallást és a valószínűsítést valamint véleményt és reményt plusz véleményt.

2010. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/159 anonim ***** válasza:
92%
jah a véleményt(jó-e ahogy éppen döntünk) kétszer írtam, ez véletlen volt:)
2010. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/159 anonim ***** válasza:
88%

A válasz megírásának időpontja: ma 09:07

"Te nem hiszel semmiben? Magadban sem? A cselekedeteid, helyességében, értelmében sem? A holnapban sem?

Erre válaszolj."


Nézzük először is, hogy mi az a hit. Talán az alábbi megfogalmazást te is elismered:

"A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés."

Tehát a hit az, amikor olyan dologról vagy meggyőződve (esetleg olyan dolgot veszel biztosra), amire nincs bizonyítékod, illetve amit nem ismerhetsz.


A válaszok:

Magamban miért higgyek? Ismerem magamat. Ez nem hit, hanem önismeret.

A cselekedeteim helyességében miért higggyek? Tudom, mit akarok, és ismerem a lehetséges következményeket is.

A holnapban miért higgyek? Tudom, hogy lesz holnap (mégha esetleg nélkülem is). Ez nem hit, hanem tudás. Iletőleg ha nem is tudom biztosra, akor valószínűsítem. Valószínűleg lesz "holnap" is, mint ahogy a "ma" is megvan, és a "tegnap" is volt. A valószínűsége roppant nagy. De hinni nem fogok benne, és nem is tudok benne. Csak valószínűsítem.


(Ui.: Köszönöm az előttem szóló válaszát. Ha az én írásom nem is érthető teljesen, ő röviden összefoglalta a dolgot.)

2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/159 ceri ***** válasza:
88%
Oké elfogadom. Viszont akkor nincs miről beszélnünk.
2010. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/159 anonim ***** válasza:
88%

"Oké elfogadom. Viszont akkor nincs miről beszélnünk."

Oké, akkor ne beszéljünk. :)

2010. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/159 anonim ***** válasza:
100%

"A bölcsességhez vezető végtelen hosszú lépcső legalsó fokára az léphet, aki elfogadja, hogy sohasem érheti el a legfelsőt."

/K.L./

Ergo, az ember ostoba lény, ezt el kell fogadnunk. Ha nem tesszük, még ostobábbak vagyunk.

2010. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/159 Zenon ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben az az abszurd,hogy egy vallásos fogalmazta meg! Egy ateista.
2010. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!