Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alább olvasható szerződés...

Openyoureye kérdése:

Az alább olvasható szerződés vajon miért nem része a vallásoknak?

Figyelt kérdés

Reinkarnációs szerződés

2011.05.25

Reinkarnációs szerződés



§1 .Ön kap egy testet. Ez a test új és egyszeri. Senki más nem kapja ugyanazt a testet.


§2. Ön kap egy agyat. Ajánlatos ezt értelmes módon használni, de ez nem előírás.


§3 .Ön kap egy szívet. A legjobb eredményeket akkor éri el, ha agyát és szívét kiegyensúlyozva használja.


§4 .Leckéket is kap. Senki más nem kapja pontosan ugyanezeket a leckéket és senki sem vállalhatja át Öntől ezeket.


§5. Azt tehet, amit csak akar. Minden, amit másokkal szemben elkövet, visszatér Önhöz.


§6 .Egy lecke addig ismétlődik, míg teljesen meg nem értette. Akár inkarnációkon keresztül.


§7. A szerződés mindenkire egyenlő érvényben vonatkozik. Nincsenek kiváltságok, akkor sem, ha néhányan ezt állítják. A kézzel bejegyzett változtatások nem érvényesek.


§8. Tükröket kap, hogy tanuljon. Sok tükör úgy néz ki, mint egy test. Azért vannak, hogy megmutassák azt, ami Önben van.


§9. Ha teste elpusztul, vagy már nem működik, újat kap. Persze ez egyes esetekben várakozási idővel járhat.


§10. Az inkarnációs szerződés akkor jár le, ha minden lecke kielégítő eredménnyel zárul.


§11. Az, hogy mi számít kielégítőnek, Ön határozza meg!



Hasznos tippek és tanácsok:


- Nem cél, hogy a test elhagyásakor minél több pénzünk legyen.


- Az ismertség és kedveltség nem jár bónuszpontokkal.


- Ne mások hibáihoz igazodjon.


- A szabályok arra valók, hogy az ember felülvizsgálja őket.


- Mások állításai a célról elterelhetik a figyelmet.


- Semmit sem ronthat el. Legfeljebb tovább tart.


- A SZÍVÉN keresztüli különleges kapcsolat segítségével Ön minden válaszhoz hozzáféréssel rendelkezik.


- Az oktatási termen belül minden reagál a SZÍV kisugárzására.


- Az oktatás termének rongálása olykor korlátozásokhoz vezethet.


- Senki sem vállalhatja át az Ön, saját magáért vállalt felelősségét.


- Az erőszak soha nem vezet megoldáshoz.


- Hasznos megfigyelni, mely helyzetek ismétlődnek.


- Amennyiben az az érzése, hogy SEGÍTSÉGRE van szüksége, KÉRJEN segítséget.


Minden elképzelhető segítség megadatik Önnek, csak KÉRNIE kell.


- A drogok, legyenek legálisak vagy illegálisak - meghamisíthatják a leckék általi érzékelést.


- Csak mert mindenki egyféle módon viselkedik, még nem azt jelenti, hogy az a helyes.


- Ritkán van csak egy helyes megoldás.


- Kérvényezheti a megbocsájtást.


- Különleges záradék nincsen.


- Önt szeretik. Akkor is, ha Bronxban vagy Szomáliában van. Minden más illúzió.


- A leckék különleges alkalmak, melyek a fejlődést szolgálják. Nem rossz szándékból vannak.


- Saját testünket másokra bízni kockázatokkal járhat.


- Másokat a fejlődésükben megakadályozni nem hoz semmiféle hasznot.


- Kiváltképpen az éjjeli órákban alkalma nyílik, hogy elhagyja testét. A testen kívüli tapasztalatok nem tárolódnak a testben illetve az agyban.


- Saját testével játszadoznia jogában áll. Amennyiben mások testével szeretné ezt tenni, kérje beleegyezésüket.


- Nincs értelme puskázni.


- Aki életbiztosítást kínál Önnek, az csaló.


- Nem az a cél, hogy Elsők legyünk.


- Nem az a cél, hogy cool-ul nézzünk ki.


- Az Ön helyzetében Önnél jobb benyomást senki más nem tenne.



Kiegészítés:


Az inkarnáció szándékos befejezése haszontalan ügyintézést von maga után.


Nem Ön az egyetlen, akinek kételyei vannak az inkarnációs szerződés értelmét illetően.


Mivel Ön a szerződéshez beleegyezését adta, hasztalan azon keseregni, hogy Ön itt van.


Jelen szerződés fel nem bontható.



- A fentebb olvasható kis szösszenet sokkal értelmesebbnek látszik, mint bármelyik mai vallás filozófiája. Nem csoda, ha az emberek nem értenek egyet olyan istenek képével aki már egyszer megkísérelte elpusztítani az emberiséget(keresztény) vagy akinek nevében akár ölni is szabad(iszlám).


Ha már választani kellene, személy szerint inkább választanám ezt a szemléletet és ehhez tartozó istenképet, mint bármely másikat. Mondjuk lehet sokan csatlakoznának ehhez, ha tudomásuk volna erről, mintsem a keresztény istent imádnának. Nektek mi a véleményetek erről?


Ateistákhoz külön kérdés: Számotokra is szimpatikusabb a fentebb leírt elképzelés vagy a többivel(vallással) együtt elvetendőnek érzitek?



2014. aug. 5. 06:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:

Ezt a labdát vissza dobom drága ismét okoskodó barátom. A helyzet az, hogy amiket felsoroltál, ha nem is mind, de pusztítja a természetet. LoL végig sem gondoltad, hogy mit beszélsz, látod ez a probléma.


A helyzet az, hogy igen is van fogalmam a tudományról, ugyanis én is tanultam igen sokat tudományos dolgokról. A fizikától kezdve a mechanikán át a kémiáig egészen sok és nagy ismeretem van a világról. Képzeld, az egyetemen, ahova én jártam már olyan modern oktatás folyt, hogy még a kvantum fizikába is kaptunk betekintést.


Ennek ellenére nem vagyok és nem voltam soha olyan buta mint te, hogy higgyek egy olyan mesében, hogy milliónyi állatot beterelnek egy bárkába. Nyilvánvaló okból kikövetkeztettem, hogy ennek szimbólikus jelentése van és nem fizikai. Eleve az egész vallás szellemi tanításokra épül, márpedig logikusan szellemi dolgokat nem lehet fizikaival magyarázni.


Az, hogy értetlen vagy, és azzal vádolsz, hogy "habzó szájjal" támadom a tudományt ugyan csak mély tanulatlanságod jele. A csőlátást pedig végképp visszapasszolom, ugyanis én látom és elismerem, hogy a tudomány korlátait csak a vallás törheti át. Ugyanis ott, ahol a tudomány megakad a vallásos szemlélet adja meg a továbbhaladás kulcsát. Ez nem azt jelenti, te kis butus, hogy akkor rálegyint a tudomány, hogy "nah hát Isten így akarta", hanem elveti azt a lehetőséget, hogy a részből értse meg az egészet és inkább az egészből igyekszik következtetni a részre.


Ugyanis, bármily furcsa számodra a tudomány semmit nem tud mérni közvetlenül csak közvetetten. A tudomány soha nem mérte meg a gravitációt. Ha így lenne, akkor tudnánk, hogyan jön létre a gravitáció, honnan ered és mi több még talán mi magunk is létre tudnánk hozni (lásd antigravitációs kísérletek). A helyzet az, hogy a tudomány "mérései" csakis közvetett módon mennek végbe, vagyis ledobsz egy órát a toronyból és megméred, hogy mennyi idő alatt esik le, aztán ezt a két tényt felhasználva és matematikai tudásodat alkalmazva közvetetten bizonyítani tudod, hogy létezik valami, amit elnevezhetünk gravitációnak.


És minden mással is így van. A tudomány semmiféle konkrét dolgot nem tudott még megmérni, csak közvetett bizonyítékai vannak, amelyekből következtet valaminek a létezésére, amiről igazából halvány lila gőze nincsen.


Ha nem hiszed, ajánlom figyelmedbe a CERN kísérleteit, ahol kérlek szépen úgy keresnek "bizonyítékot" a sötét anyag létezésére, hogy részecskék ütköztetése során a részecskék viselkedéséből KÖVETKEZTETNEK a sötét anyag létezésére.


De ettől még ott marad a nagy büdös kérdőjel, hogy mi az a sötét anyag és hogyan jött létre, honnan ered, eszik vagy isszák?


Amíg a tudomány beleőrül saját hülyeségébe, addig a vallásos ember pedig éli nyugodtan és békében az életét. Mert a régi bölcs paraszt bácsi tudod azt mondta: "Isten annyi eszet ad, amennyire szükséged van!"


Így aztán, ha valamit nem értesz, akkor persze lehet kutatni, hogy honnan ered és kell is, de azért néha felül kellene azt vizsgálni, hogy megéri e?


---


Egyébként pedig a kvantumfizikáról jutott eszembe, hogy tudod, sokan kijelentik magukról, hogy ők értenek hozzá és baromi sok könyv megjelenik róla és hatalmas pénzeket bekaszíroznak, ki védi ki támadja a tényeket. De az igazság az, hogy a világon kb. 10 ember él, akik értenek a kvantum fizikához igazán és a többi csak azt hiszi, hogy ért hozzá. Nah pontosan ilyen ember vagy te is, csak pepitában.


Azt hiszed, hogy te értesz a vallásokhoz, csak mert elolvastad esetleg a szent bibliát (már ha elolvastad). Közel nem vagy még az igazsághoz csak elárulom.


Node, ha se a tudományhoz sem a valláshoz nem értesz, akkor megkérdőjelezendőnek tekintem mindenféle érvedet és okoskodásodat mind tudomány mind vallás területén. Nade persze ne hidd, hogy ezzel a szegénységgel csak te élsz együtt. Kb. itt az a sok ökörség amit összehordtatok a beszélgetések során félelmetes.


Hogy mégis miért szólok hozzá a témához és miért vitázom veled (veletek) ? Azért mert tudod van olyan a világon, hogy ember szeretet. És nekem hidd el igazán nagy lelki fájdalmat okoz, hogy ilyen mély sötét butaságban éltek.


Tudom, hogy erre most szörnyen meg fogsz sértődni és minden felmenőmet szidni fogod, de az igazság mindig fáj. Egy nap talán el fogod tudni fogadni, mert tudod a fény felé vezető út az elfogadással kezdődik. Az elfogadással, hogy nem tudsz mindent és vannak, akik NEM OKOSABBAK mint te, hanem egyszerűen többet látnak. És a helyzet az, hogy én nem vagyok nálad okosabb, e felől kétséged ne legyen, a helyzet az, hogy többet látok és csak ennyi a különbség közöttünk.


Majd egy nap megérted mindazt, amit itt leírtam (elmondtam) neked.

2014. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:

"Ennek ellenére nem vagyok és nem voltam soha olyan buta mint te, hogy higgyek egy olyan mesében, hogy milliónyi állatot beterelnek egy bárkába. "


Ki hisz benne te szerencsétlen? :DD Te jöttél a bárkával, nem én :D


"A csőlátást pedig végképp visszapasszolom, ugyanis én látom és elismerem, hogy a tudomány korlátait csak a vallás törheti át. Ugyanis ott, ahol a tudomány megakad a vallásos szemlélet adja meg a továbbhaladás kulcsát."


Pfff...


"Ugyanis, bármily furcsa számodra a tudomány semmit nem tud mérni közvetlenül csak közvetetten. "


Mert a vallás tud mérni közvetlenül, ugye? :D


"És minden mással is így van. A tudomány semmiféle konkrét dolgot nem tudott még megmérni, csak közvetett bizonyítékai vannak, amelyekből következtet valaminek a létezésére, amiről igazából halvány lila gőze nincsen. "


Miért, szerinted mi lenne a közvetlen bizonyíték?


"Ha nem hiszed, ajánlom figyelmedbe a CERN kísérleteit, ahol kérlek szépen úgy keresnek "bizonyítékot" a sötét anyag létezésére, hogy részecskék ütköztetése során a részecskék viselkedéséből KÖVETKEZTETNEK a sötét anyag létezésére. "


Hűű, hoztál egyí példát, és most abból általánosítasz minden másra. Gratula.


"De ettől még ott marad a nagy büdös kérdőjel, hogy mi az a sötét anyag és hogyan jött létre, honnan ered, eszik vagy isszák? "


Igen, egyelőre. De ez korántsem jelenti azt, hogy ez az idők végezetéig így is marad. Kétezer éve még a Nap keringett a Föld körül, most meg már olyan űreszközünk is van, amelyik képes elhagyni a csillagrendszerűnket.


"Amíg a tudomány beleőrül saját hülyeségébe, addig a vallásos ember pedig éli nyugodtan és békében az életét."


A tudósok is nyugodtan élik az életünket, nem szükséges kamuznod hogy jobb színben tüntesd fel a vallást :)


"Így aztán, ha valamit nem értesz, akkor persze lehet kutatni, hogy honnan ered és kell is, de azért néha felül kellene azt vizsgálni, hogy megéri e? "


Miért ne érné meg?


"De az igazság az, hogy a világon kb. 10 ember él, akik értenek a kvantum fizikához igazán és a többi csak azt hiszi, hogy ért hozzá. Nah pontosan ilyen ember vagy te is, csak pepitában. "


Én nem értek a kvantumfizikához (egyébként is ma már inkább kvantummechanikának hívják), de úgy tűnik, mintha te közéjük sorolnád magad.


"Egy nap talán el fogod tudni fogadni, mert tudod a fény felé vezető út az elfogadással kezdődik. "


Akkor talán gyakorolhatnád is kicsit, rád férne :)

2014. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:

Scepticnek:


"Szerintem pedig nem lehet egy kalap alá venni a kettőt."


- Szerintem sem, félre értettük egymást. Én úgy gondoltam a T.T.-re mind ember által megismerhető és megismert törvények leírására. Azaz az embert, mint közvetett tényezőt említettem aki felismeri de nem alkotja a T.T.-ket. Szóval a továbbiakban nem is feszegetem a témát, nem reagálok feleslegesen minden olyan pontra ami a félreértésből adódóan alakult ki.



"Állok elébe :) A másik kérdésedre már válaszoltam."


- Hidd el igyekszem válaszolni amit időm engedi.


"A hit voltaképp nem más, mint olyan meggyőződés, amit nem tudsz bizonyítani ;)"


- Ez relatív. A meggyőződésem tudom bizonyítani egy olyan embernek akinek a világról alkotott elképzelése hasolnó az enyémhez. Minél nagyobb az eltérés a két világkép között, annál nehezebb közös pontokat találni és ezen keresztül érvelni. Hasonlóan a törtekhez előbb a közös nevezőt kell megtalálni, csak aztán lehet továbblépni.



"Miért nincs rá műszer? Mert egyelőre nem találtunk a lélek szempontjából egyetlen olyan tulajdonságot sem, amit mérhetnénk valamiféle (bármiféle) műszerrel."


- Az a baj, hogy te mint egyszerű valamire gondolsz a lélek hallatán, pedig ettől ez sokkal bonyolultabb. A test működéséhez nem kell sem személyiség, sem pedig érzelmek stb. Érdekes, hogy az evolúció nemcsak a testet hanem a "lelket" is kifejlesztette, de úgy mint lélek tagadja a tudomány, ehelyett szétdarabolta és különböző neveket aggatott rá: Személyiség, egó, tudatalatti stb. Itt is látszik amit korábban említettem(már nem tom ennél vagy a másik kérdésemnél), hogy a tudomány olyan dolgoknak ad nevet amiről foggalma sincs hogy mi, csak azért, hogy ne legyen ismeretlen pl: tehetség. De ugyan ide sorolható a korábban említett lélek is amiket részegységekre bontva megalkotta a személyiséget, egót stb. A lélek ott van a szemünk előtt csak épp nem akarunk róla tudomást venni: Mindaz ami TE vagy a tested nélkül.



"Javítalak:

"... a különbség eme világ kialakulásának VÉLT körülményeiben van"


- Most látom csak, hogy ez szerintem még mindig nem helyes. Nemcsak a világ kialakulásának vélt körülményei a különbség. Az eltérés a két világkép közt van ami magába foglal sok más egyéb dolgot is a világ kialakulásán túlmenően.


"Nem mondom, hogy nincs igazad :) Ám amíg nem tudsz villantani valami bizonyítékot az openizmus mellett, ami alapján eldönthető, vagy legalább vizsgálható lenne a felvetésed, addig számomra az ateizmus marad a vallási dogmatikusságból kivezető út egyeteme ;)"


- Ez természetes. Mindenki a saját maga által vázolt világképhez ragaszkodik legyen az reális, vagy irreális: Lásd: Tudomány VS Dogmatikus vallásosak.



"Teszi ezt azért, mert nem tudja OBJEKTÍVEN vizsgálni."


- Miért is? Mindenki hallott már olyan esetekről amikor egy előző életbeli emléket felkutatva az illető pontosan beazonosított helyeket, halál okot stb. Az, hogy ezeket nem verik nagydobra, mert nem tudják magyarázni az már nem az én hibám. Egyébként pont a napokban mondta a fiam(7) a következőket: "Anya, ha újászületek ismét téged foglak választani bár nem biztos, hogy engedni fogják. Tudod már sokszor megszülettem de már nem szeretnék mert ott sokkal jobb mint itt. Olyan nyugodt és szép minden." Mindezt úgy, hogy mi nem beszélünk ilyenekről neki, nincs TV itthon(angliában élünk, laptopon nézünk mindent) és iskolában sem hiszem, hogy ilyenekről beszélgetnének a gyerekek. Amennyiben bárki a világon képes bebizonyítani, hogy a fiam mindezeket csak úgy kitalálta vagy hallotta valahonnan, ateistává leszem.



"Ha így tennék, akkor most épp a ruhámat vasalnám a vasárnapi misére ;)"


- Vaaagy azon agyalnál hogy a bankból kapott hitelhártyát hogy tudnád leggyorsabban érvényesítetni(ne kövesd a birka népet). Nem csak a vallás butítja az embereket.



"én valami sokkal racionálisabb magyarázatot keresnék rá, ha ilyesmi történne velem."


- Magyarul megpróbálnád addig csűrni csavarni, míg hasonulna az eddigi világképedhez, hogy ne kelljen rajta akkor sem változtatni, ha TE MAGAD tapasztaltad meg és élted át az élményt. Pedig csak két választási lehetőséged van: Elfogadod vagy elutasítod. A válaszod pedig azt sugallja, hogy inkább hajlasz a "racionális" elutasítás felé, mint ellene. Egyébként érthető, mindenki (beleértve magamat is) hasonlóan vélekedne.


"Igyekszem az előbbit, de félek, hogy olykor az utóbbit sikerül. "


- Ezzel nem vagy egyedül.



"Az Ayahuasca egy Dél-amerikában őshonos növényfaj, amely használatával akár napokig tetszhalott állapotba kerül(het) a használója. Az agyi funkciók minimálisra csökkennek, szinte csak a vegetatív funkciók ellátásához szükséges részei működnek. Kábé olyanná válik tőle a használója, mint aki kómába esett, csaknem teljesen elveszti kapcsolatát a külvilággal. Ezek alapján szerintem már nem is olyan meglepő, hogy hasonló spirituális élményeket él át, mint aki kómába vagy a klinikai halál állapotába került"


- Ezt nem tudom honnan másoltad vagy olvastad, de nem fedi a valóságot. Az igaz, hogy a külvilággal nem igazán tudsz kommunikálni, de kómába azért nem esel. Sőt kis mennyiségben gyerekeknek is adják, mert szent italként tekintenek rá. Két összetevőből áll melyet az Amazonaszi esőerdő több ezer növénye közül válazottak ki. Érdekessége, hogy egyik a másik nélkül nem hat.



"Mivel hazánkban ez illegális dolog, így az amazóniai őserdőbe történő kirándulás költségeit te állod :D"


- Európába is szerveznek szertartásokat, oda szívesen.



"Tehát nem az a gond, ha másképp látod ugyanazt a világot, hanem az, ha egy másik világot látsz."


- Akkor jó, én ugyan azt a világot látom mint mindenki más(vagyis remélem).


"Akkor felejtsd el az openizmust, mint életképes dolgot, eszmét. Egy új eszme elterjesztéséhez vagy végtelen birkatürelemre van szükség, vagy rengeteg pénzre, hogy elég birkatürelmű "prófétát" tudj megfizetni."


- Elfelejteni azért nem fogom, saját helhasználásra remekül szuperál.


"Ha ez valóban olyan jó, mint amilyennek a honlap leírja, akkor el fog terjedni. Adjunk neki még egy kis időt, néhány évtizedet."


- Rendben, viszont így már a korábban említett drága kivitelezés sem lehet ok ennek elterjedéséhez.


" Az ateizmus önmagában üres, semmire nem jó. Az csak egy állapot, egy alap, egy kopasz földdarab, amelyre viszont már lehet építeni. "


- Ja igen, bocs, hajlamos vagyok elfelejteni, amit az ateizmusról mondtál. De végülis te az ateizmust a tudománnyal azonosítod?



"Mondjuk önmagában. Hogy képes bármit megtenni, amire szüksége van. "


- Szép, de ezek olyan "közhelyek"(csúnyán fogalmazva) amiben bármely más vallási tag hihet. Ráadásul ezek olyan remények amikben azért hiszünk(bízunk), mert szubjektív véleményünk szerint ez helyes/jó.

Viszont a vallásosak nem reménykednek, hanem el is hiszik amit gondolnak. Szerintem a hit és a remény nem ugyan az. A remény egyetlen dologra fókuszálva várakozik egy olyan esemény beteljesedésére ami szubjektív vélemény alapján helyesnek tart. A hit ettől eltérő: Hitre egy egész világnézet felépíthető, reményre nem.


"Viszont 2000 éve még muszáj volt rabszolgának lenned, ha rabszolgának születtél. Ma nem muszáj a bankrendszerek rabszolgájává válnod. Csak úgy nevelnek, beléd plántálják szívós munkával, hogy te magad akarj a rabszolgájukká lenni."


- Jah, ha így nézzük igazad van.

2014. aug. 11. 05:38
 44/69 A kérdező kommentje:

37, 39, 41-nek: (bár tudomásom szerint ugyan az a személy, lehet, hogy ő nem tudja)


- Ha majd eléred azt a (fejlettségi) szintet, ahol a mondandód sértegetésekkel való teletűzdelése helyett értelmes mondatokban tudsz szólni a másikhoz, akkor majd beszélhetünk ;)


Addig is útravalónak egy két gondolat:


"A helyzet az, hogy a vallás megismerni vággyja a világot a tudomány pedig megmagyarázni. "


- A helyzet az, hogy a vallás az ég világon semmit nem akar megismerni a túlvilágon kívül. Már a mostani életét is ennek megismerésére, a teremtő szolgálatának szenteli és hidegen hagyja a körülötte lévő valóság. Megismerni vággyja? Mégis miből jött ez le neked? A tudomány viszont pontosan az, aki megismeni vággyja és (azután) megpróbálja megmagyarázni az újonan felfedezett dolgokat. Ráadásul ha elfogadjuk, hogy Isten teremtette a Földet mi a legkézzelfoghatóbb ha nem a FÖLD maga, amit tanulmányozhatna az a vallás mely szerint az Isten teremtette a világot(sok ilyen van, ezért nem mondtam kereszténységet). És vajon teszi e mindezt? Nem, ezzel bizony a tudósok foglakoznak, az emberek egy maroknyi,(vessző) ésszel megáldott csoportja. Szóval az emebriség nagy része inkább csak tájékozódik, utánna olvas, de nem kutatja és felfedezi a világot amiben él.



" A dogmatizmus pedig nem egyenlő a valláss"


- Jah, mert a tudomány van ugye tele dogmákkal... Ajánlom figyelmedbe a dogma szó jelentésének kikeresését a wikipédián.



" A lelket soha nem fogod tudni mérni műszerekkel, mert a lélek nem fizikai dolog, így hogyan is mérnéd fizikai eszközökkel?"


- Ebben viszont van valami...



"Nyilvánvaló okból kikövetkeztettem, hogy ennek szimbólikus jelentése van és nem fizikai."


- És mi lenne az a szimbolikus jelentés?



"A csőlátást pedig végképp visszapasszolom, ugyanis én látom és elismerem, hogy a tudomány korlátait csak a vallás törheti át. "


- Igen, amint sikerül megegyezni, hogy a biblia mely része szimbolikus és melyik nem az. Erre 2000 év nem volt elég, mennyit kellene még várni? Nem ismered a közmondást? Mindenki előbb a saját háza táján sepregessen. De míg a tudomány oldalán szinte minden egyértelmű és globálisan elfogadott, addig a vallások nemhogy megegyeznének, hanem inkább még kisebb részekre tagolódnak. És igen a keresztény vallás is: Üdvözöld a jehovistákat.



"Ugyanis ott, ahol a tudomány megakad a vallásos szemlélet adja meg a továbbhaladás kulcsát."


- Sem eddig, sem pedig ez után nem kér(te)i senki a vallás segítségét mikor a tudomány megakadt, mert tovább tartana az alapoktól elmagyarázni mindent, hogy megértse mi a probléma, minthogy kitalálja valaki a megoldást. Mond, hogy gondoltad egyébként ezt? Talán a vallások meg tudják magyarázni a sötét energia és anyag mibenvoltát? Érdekes lenne. Max a szcientológusok, mert ők ugye valami távoli bolygóról érkezett űrlények lelkei akik technikai fejlettsége jóval magasabb mint a miénk(márcsak abból következtetve, hogy bolygóról bolygóra menekültek).


"hanem elveti azt a lehetőséget, hogy a részből értse meg az egészet és inkább az egészből igyekszik következtetni a részre. "


- Ennek semmi értelme. Mire tud következtetni a vallás egy tudományosan megválaszolatlan kérdésben?

Ráadásul úgy titulálsz ostobának másokat, hogy nem ismered fel/el azt a tényt, hogy a tudomány az ami megpróbálja megismerni, megérteni és megmagyarázni a világ részeinek működését.


" A tudomány semmiféle konkrét dolgot nem tudott még megmérni, csak közvetett bizonyítékai vannak, amelyekből következtet valaminek a létezésére, amiről igazából halvány lila gőze nincsen"


- Jaa, de a vallás következtetése és magyarázata arra, hogy minden a forráshoz akar visszatérni nem logikai rendszer alapán lett kimondva ugye? Ha nem logikus következtetés útján szerezted meg ezt a tudást, akkor ugyan hogyan? Vicces, hogy amíg másokat pocskondiázol addig te ugyan úgy próbálsz következtetéseket levonni a vallásod illetően :) Hát nem ironikus?



"De ettől még ott marad a nagy büdös kérdőjel, hogy mi az a sötét anyag és hogyan jött létre, honnan ered, eszik vagy isszák?"


- Akkor halljuk a vallások válaszait ami ugye merőben eltér a tudomány eddigi eredményeitől. Lássuk az eslő kérdést: Miért válltoznak az évszakok?



"Amíg a tudomány beleőrül saját hülyeségébe, addig a vallásos ember pedig éli nyugodtan és békében az életét. Mert a régi bölcs paraszt bácsi tudod azt mondta: "Isten annyi eszet ad, amennyire szükséged van!" "


- Ne beszélj általánosságban. Attól, hogy neked Isten annyi eszet adott amennyivel pont nem vagy képes felfogni a todomány értékeit és eredményeit, azért ne minket okolj. Rázd az öklöd az ég felé ahonnan "csak" ennyi észt kaptál. Mert neked pont ennyire van szükséged.



"Így aztán, ha valamit nem értesz, akkor persze lehet kutatni, hogy honnan ered és kell is, de azért néha felül kellene azt vizsgálni, hogy megéri e? "


- Miért ne érné meg? Talán le kellene tenni mindenkinek a ceruzát, hogy na emberek, eleget tudunk, ennyi elég lesz? Ha nem lett volna tudomány, nem járhattál volna egyetemre és tized ennyit sem tudnál a világról. Egyébként a lehetőség adott, fogd magad és költözz a legközelebbi erdőbe.



"Azért mert tudod van olyan a világon, hogy ember szeretet. És nekem hidd el igazán nagy lelki fájdalmat okoz, hogy ilyen mély sötét butaságban éltek. "


- Fú, én tényleg sajnálom, hogy ekkora fájdalmat okoztam/okoztunk neked. Minden sordból csak úgy sugárzik az ember szeretet. Tudom, hogy a "


- okoskodásnak hívnak. Ezt csinálod te is

- Súlyos téveszméid és eltorzult világképed

- vagyok és nem voltam soha olyan buta mint te

- Az, hogy értetlen vagy,

- ugyan csak mély tanulatlanságod jele.

- te kis butus

- a tudomány beleőrül saját hülyeségébe

- Nah pontosan ilyen ember vagy te is, csak pepitában.

- se a tudományhoz sem a valláshoz nem értesz

- kérdőjelezendőnek tekintem mindenféle érvedet és okoskodásodat

- Nade persze ne hidd, hogy ezzel a szegénységgel csak te élsz együtt.

- az a sok ökörség amit összehordtatok a beszélgetések során félelmetes.

- nagy lelki fájdalmat okoz, hogy ilyen mély sötét butaságban éltek.



...jelzők az én javamat szolgálják, mert fel akarod hívni a figyelmem arra, mennyire buta vagyok. Köszönöm. És köszönöm azt is, hogy figyelemmel kíséted a beszélgetésünket annak ellenére is, hogy szinte minden mondat óriási fájdalommal járt. Hihetetlen, hogy manapság még vannak ilye "jó" emberek akik odafigyelnek a másikra és önzetlenül ráadásul kéretlenül kioktatják a másikat csupán szeretetből. Most egy új dolgot tanultam. A szeretetnek van egy másik oldala is amit eddig nem ismertem. Ezért külön hálás vagyok.Küldtem is egy puszit a levegőben, mire ezt olvasod kb oda is ér, ne felejtsd el elkapni ;)

2014. aug. 11. 08:34
 45/69 A kérdező kommentje:

* bocs a helyesírási hibákért, siettem:


ég vilgon - égvilágon


emebriség - emberiség


eslő - első


válltoznak - változnak


todomány - tudomány

2014. aug. 11. 08:51
 46/69 anonim ***** válasza:

Nah, örülök, hogy elértem célom és észrevetted milyen bunkó is voltál válaszaidban. Ha csak simán leírom, hogy beszélj értelmesen velem az a te nyelveden a gyengeség jele és csak vérszemet kaptál volna az oltogatás hevében. A helyzet az, hogy könnyű másban meglátni a szálkát még csudálatos bokrétába is szedted. A következő lépés, hogy magadban pedig meglásd a gerendát.


Látod, csak haladunk mi egy kultúrált beszélgetés felé. De mielőtt a mai világban két nézőpont vitatkozni tudna érdemben, előbb ilyen falakat kell ledöntögetni. Amennyiben visszakeresed az első hozzászólásomat egy betű sértegetés nem volt benne. A sértegetést te kezdted. Van egy olyan mondás miszerint: "Mindenki úgy viselkedik a másikkal, ahogy azt szeretné, hogy vele viselkedjenek"


Ha nem tetszett amit kaptál, akkor gondolkozz el azon, hogy kinek milyen stílusban válaszolsz. Főleg kérdezőként. Vettem a fáradtságot és elolvastam a kérdésed és még válaszolok is. Minimális tisztelet csak kijár, nem gondolod?


---


Következő a helyzet. Nagyon is jól bizonyítjátok azt, amit elmondtam. Az írásaimat folyton részekre szabdaljátok és a részeket külön - külön magyarázzátok, amely érvek és cáfolatok teljesen igazak lesznek, ha csak a részt tekintjük. Az egész szempontjából pedig ismét nem értettetek semmit abból amit írtam.


Erről beszéltem mikor azt mondtam, hogy a tudomány és a tudóskodó elme nem képes megérteni egy idő után a részből az egészet. Csak erre a tudomány válasza nem az, hogy akkor tekintsük szélesebb látókörrel a problémát, hanem az, hogy vizsgáljuk még apróbb részelemeit a problémának. Ennek a szemléletnek az eredménye a CERN is.


Aztán, ez a bárka kérdés. Nos ebben sem megintt ez volt a fő lényeg, hogy a bárka történetében hiszel e vagy sem, vagy említetted e vagy sem. A helyzet megint egyszerű sceptic, részt emeltél ki az egészből, amiből nem értetted meg az egészet. Itt a hangsúly azon volt, hogy te mint tudományos elme azért tartod a bibliát hülyeségnek mert teli van olyan történetekkel, amelyek számodra mint tudósnak teljesen nevetségesek.


És erre mondtam azt, hogy hiszel benne. Mert ahogy a templomba járó emberek elhiszik, hogy a bárkába több ezer állatot betereltek, úgy te is elhiszed. Mert ha nem így lenne valljuk be, akkor teljesen értelmetlen cáfolnod vagy ellene felszólalnod vagy akár elítélned.


A vallásos szemléletre csak egy "pfff" volt a válaszod. A helyzet az, hogy nem azt mondtam, hogy vallásosnak kell lenni, hanem olyan szemléletűnek. A kettő nem egy.


Ebből ered a rögtön utána következő meg nem értésed. Ugye a részekre bontás egyik nagy hátránya, hogy a részeknek nincsen befolyásuk egymásra, ez pedig téves megértéshez, téves következtetéshez vezet.


Aztán persze felrovod nekem, hogy általánosítok egy példából, és egy következő részben meg te általánosítasz, miszerint 2000 éve a Föld keringett a nap körül. A helyzet az, hogy csak a mai ember hiszi azt, hogy ezt elhitték az akkori emberek. A helyzet az, hogy a dogma valóban létezett és a városi lakosok igen el is hitték, mert nem volt bizonyítéka, de ennyi. Kopernikusz sem magától tlálta ezt ki, csak bizonyította. Ráadásul ne szálljunk el annyira, mer Kopernikusz sem csak annyit állított, hogy a nap körül forog a Föld, hanem azt állította, hogy a Nap a világegyetem közepe.


Ha kicsit azért a korai gondolkodásba belemélyedsz rájössz nem az volt a fő probléma, hogy ez igaz e vagy sem, hanem az, hogy elvesztette a Föld kitüntetett helyét és szerepét a teremtésben, ha valamit a szélre teszel, az akkor is szélen van.


A másik nagy problémájuk pedig azzal volt, hogy alig 100 éve irtották a pogány napkultuszokat, és akkor jön valaki, aki kijelenti a nap a világmindenség közepe?


Amint látod nem vallási kérdés ez, hanem politikai.


De visszatérve témánkhoz. Miért nem éri meg a néha a tudományt fejleszteni? Ezt most komolyan kérdezitek? Ti körbenéztetek már a világban? GMO, műtrágya, hulladék, CO kibocsátás, egyre durvább atom és biológiai fegyverek, ... Soroljam még? Megérte?


És a tömegpusztító fegyverek nem tanult tudósok kezében vannak. A gmo növényeket nem az állatok eszik, hanem te. A gyógyszeripar évről évre egyre több embert öl meg. Tényleg megérte? Jah, mert mint már mondtam, csak mert még nem a küszöbödre rakták az atomhulladékot fotelban ülve minden nagyon fain a világban.


A kvantum fizikához én sem értek, de ez már a sokadik bizonyíték, hogy már megint nem értettél meg valamit a részekre bontás következtében. Nem ez volt a lényeg.


---


Továbbiakban lényegében a kérdezőnek szól:


A vallás nem csak a tulvilágot kívánja megismerni, többek között igyekszik megérteni a világ teremtésének okát, az ember teremtésének okát, a szellem, lélek, test hármasság kapcsolatát, ezen belül a szellem és lélek miben létét, ezt tovább bontva a jó és rossz kapcsolatát, hisz a világ kettős, nincs jó rossz nélkül, rossz jó nélkül stb.


Igen sok dologra keresi a választ. Ez a vallás és nem az egyház. Az egyház az egy gazdasági és politikai szervezet. Köze nincs a valláshoz.


Aztán a fentebb említett dolgok kutatásában a részekre szedést filozófiának a még kisebb részek vizsgálatát pedig tudománynak hívjuk. Alulról nehéz a világot magyarázni. A helyzet az, hogy ennek némi sikerei csak azért van, mert a világ úgy lett meg alkotva, hogy az az IS - IS törvényre épül. Vagyis a Nagy IS és a kicsi IS ugyan azon szabályok alapján működik.


Az egyházra visszatérve az egyház valóban telis teli van dogmákkal, de tudományban is lehet dogmákat találni, illetve régen ez méginkább jellemző volt. Milyen sokáig nem akarták elismerni azt, hogy az atom tovább osztható. Vagy azt, hogy a gázoknak is can súlyuk stb. Az már csak egy jó dolog, hogy a tudomány igyekszik a dogmatizálást megszüntetni. De nem mindig sikerül. Milyen régiek is a piramisok? Csak azt ne mond, hogy 5000 évesek :) bizonyították már, hogy jóval régebbiek, de ugye azok a csúnya dogmák :)


A biblia szimbólikus jelentése soha nem volt kérdés. Jézus 12 apostola a 12 csillagjegyet ábrázolja. A négy apostol evangéliuma azért került bele, mert a négy evangelista egymással szembe helyezkedő csillagjegyek és egy keresztet adnak ki. No persze ennek nem csak ennyi a lényege. E négy csillagjegy igen kulcsfontosságú Jézus szavainak megértésében.


Az, hogy ma már egy politikai és gazdasági szervezet lett az egyház önmagában hordozta azt is, hogy a biblia értelmezése idővel elfelejtődik.


(Mielőtt bevádolsz, nem nem magamtól találtam ki ezeket és nem is én fogom újra felfedezni, előttem már igen sokan kutattak ezzel kapcsolatban. Én csak olvasok :)


Te is megakadtál részekre bontás során. Nem vallásosságról beszéltem, nem is arról, hogy egy papot képezzünk ki atomfizikusnak, hanem vallásos szemléletről beszéltem. Tudod, az egésztől a részig. Az pedig nem nehéz. Egyébként, ha már logika, nem egyszerűbb lenne egy atomfizikust vallásra tanítani? Vagy csak azért írtad így, hogy neked legyen igazad ? :p


Azt pedig sosem állítottam, hogy a vallás nem következetes és nem logika mentén jár. Ezt te állítottad. A vallás téziseit pedig az emberi kapcsolatok és vagy a természet rendje működése igazolja vissza. Így a forrástörvénynek a bizonyítéka a folyó, a gravitáció, a lehulló flevél, az, hogy porból lettél és porrá leszel. De mivel a lélek és a szellem nem e fizikai világ alkotása nyilván annak valahol máshol van a forrása.


Az, hogy miért változnak az évszakok nem vallási, hanem filozófiai és vagy tudományos kérdés. Ez pontosan az a kérdés az emberre vetítve, mert ugye minden ugyan azon szabályok alapján működik, hogy miért öregszik az ember. Születés (tavasz), Fiatal erős kor (Nyár), felnőtt kor, színes és szeles - viharos (Ősz), öreg kor, csendes, Ősz (haj, szakáll) (Tél)


Nah, hát akkor ennyi...

2014. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:

"- Ez relatív. A meggyőződésem tudom bizonyítani egy olyan embernek akinek a világról alkotott elképzelése hasolnó az enyémhez."


Igaz, de ez is csak félreértés volt akkor. Úgy értettem, hogy objektív bizonyítékaid nincsenek a hipotézisedre.


"- Az a baj, hogy te mint egyszerű valamire gondolsz a lélek hallatán, pedig ettől ez sokkal bonyolultabb."


Akármennyire bonyolult, nincs olyan tulajdonsága, ami objektíven mérhető, számszerűsíthető lenne (a mérés ugye végeredményben számszerűsítést jelent, és a számszerűsítése után lehet összehasonlítani más számszerűsített értékekkel).


"A lélek ott van a szemünk előtt csak épp nem akarunk róla tudomást venni: Mindaz ami TE vagy a tested nélkül. "


A vallásosak szerint Isten is ott van a szemünk előtt. Mégsem hiszel Istenben, amelyhez a vallásosak imádkoznak.


"- Miért is? Mindenki hallott már olyan esetekről amikor egy előző életbeli emléket felkutatva az illető pontosan beazonosított helyeket, halál okot stb."


Ez igaz, valóban tele van ilyen sztorikkal a net. De nem bizonyítható objektív értelemben, hogy az a valaki aki ilyen sztorikat mesél, az igazat mond-e. Egyszerűen nincs rá bizonyítéka. Mesélni bárki bármit tud, akár amit valahol olvasott, akár saját kútfőből kitalálhatja.

Megint csak azt tudom hozni példának, hogy sok vallásos is meséli, hogy ő már hallotta, látta Istent, sőt, beszélt, találkozott vele. És ők talán még többen is vannak, mint az előző életükről mesélők. Mégsem hiszel nekik. Ha lenne objektív bizonyíték a lélekvándorlásra, inkarnációra és hasonlókra, akkor a tudósok már rég vizsgálgatnák és műszereket terveztek, gyártottak volna a méregetéséhez.


"Egyébként pont a napokban mondta a fiam(7) a következőket: "Anya, ha újászületek ismét téged foglak választani bár nem biztos, hogy engedni fogják. Tudod már sokszor megszülettem de már nem szeretnék mert ott sokkal jobb mint itt. Olyan nyugodt és szép minden." Mindezt úgy, hogy mi nem beszélünk ilyenekről neki, nincs TV itthon(angliában élünk, laptopon nézünk mindent) és iskolában sem hiszem, hogy ilyenekről beszélgetnének a gyerekek. Amennyiben bárki a világon képes bebizonyítani, hogy a fiam mindezeket csak úgy kitalálta vagy hallotta valahonnan, ateistává leszem. "


Ha tudnád, mi mindenről beszélgetnek a gyerekek már óvodás korban is :D Iskolás korban pedig még hihetetlenebb témákról. Egyébként nem kell hogy ti meséljetek neki ilyeneket, elég ha csak hallja a szomszéd szobából, vagy a wc-n ülve, vagy neten látta, olvasta, vagy csak az utcán vagy a játszótéren idegenektől. Bárhol hallhatta, és a gyermeki fantáziát asszem senkinek nem kell bemutatnom.


"- Ja igen, bocs, hajlamos vagyok elfelejteni, amit az ateizmusról mondtál. De végülis te az ateizmust a tudománnyal azonosítod? "


Nem.Az ateizmus csak egy állapot, egy olyan állapot, amely során minden hittől mentessé válik az ember. De igazából ez sem jó megfogalmazás, mert van hite egy aqteistának is, de olyan hite, amely nem gátolja a világ, az emberek, a természet megismerésében. Pl. hiheti, hogy bármit elérhet kitartással, tanulással, mert ezzel nem befolyásolja a világról alkotott objektív képet. Azonban nem hihet abban, hogy valami felsőbbrendű lény teremtette a világot, mert ez már a világ megismerését befolyásolhatja, torzíthatja. Nem tudom, érted-e a különbséget a kettő között.


A tudomány az egy mag az ateizmus kopasz tarlójában. Egy olyan mag, amelyet ha művelsz, akkor egy szép nagy lombos fa nőhet belőle, a tudomány fája. Egy rendszerbe szedett ismerethalmaz, amelyek egymással logikus kapcsolatban állnak, és bármelyik része levezethető, mérhető, számszerűsíthető, összehasonlítható más ágakkal, levelekkel. És ahogy a megismerés során az ismeretanyag bővül, úgy növekszik egyre nagyobbra maga a fa is. Mondjuk úgy, hogy a törzs a megismerési módszer, az ágak e módszerrel szerzett ismeretanyagok, felfedezések, a levelek pedig az ismeretanyagok alapján megalkotott találmányok. Ez a hasonlat talán nem áll nagyon messze a tudománytól, a valóságtól.


Tehát az ateizmus nem egyenlő a tudománnyal, de a tényleges valóságot leíró, boncolgató és felfedező tudomány csak az ateizmus földjéből tud igazán nagyra és erősre fejlődni.


"- Szép, de ezek olyan "közhelyek"(csúnyán fogalmazva) amiben bármely más vallási tag hihet."


Ez baj? :) A közhelyek pont attól azok, mert milliószor megfigyelt, teljesen természetes, az ember számára magától értetődő dolgokat mondanak. Csak azért ne vonakodjunk tőlük, csak mert közhelyek.


"Ráadásul ezek olyan remények amikben azért hiszünk(bízunk), mert szubjektív véleményünk szerint ez helyes/jó. "


Hmmm... Akkor most közhely, vagy remény? :)

A remény és a hit között nincs olyan nagy különbség, mint gondolod. Aki hisz, az reménykedik abban, hogy úgy vannak a dolgok, ahogyan hiszi őket. Azért csak reménykedik, mert tudni nem tudja, mert nincs rá bizonyítéka. Bizonyíték nélkül pedig nem lehet tudni, csak hinni, és reménykedni benne, hogy valóban úgy van, ahogyan hisszük.


A keresztények remélik hogy van Isten, hisznek benne, habár objektív, a tudomány szempontjából elfogadható bizonyítékuk nincs róla. De muszáj remélniük hogy létezik, mert az egész életüket ebben a hitben élték le. Tehát ha egy 50 éves ember, aki világéletében istenhívő volt, az már csak azért sem fog kiábrándulni a hitéből, mert az azt jelentené,. hogy a leélt 50 évének egy jelentős részét olyan dologra pazarolta, amit aztán kompletten a kukába lök. Így aztán inkább megtartja a hitét. Az idő előrehaladtával viszont egyre több lesz a hitével töltött idő is, tehát ha később térne ki hitéből, akkor még nagyobb részét kellene az életének a kukába löknie. Talán ezért is van az, hogy minél idősebb valaki, annál kisebb az esélye annak, hogy megváltozzon a hitét illetően. De végeredményben bizonyítékok hiányában csak hisz, és reméli, hogy valóban úgy vannak a dolgok, ahogyan hiszi őket.


(Én egyébként nem így látom a világot, hogy a kukába kellene löknie az embernek az életének a hitével töltött részét, csak ezt már sok helyről hallottam, olvastam, hogy sokan így gondolkodnak. Szerintem minden ami elmúlt, az hozzájárult ahhoz, hogy olyanok vagyunk a jelenben, amilyenek, és segít abban, hogy jobbá tehessük a jövőnket, ha akarjuk. Tehát a múlt ismeretei lehetőségként szerepelnek a jövőnk megélése előtt, a múltunkban történt dolgokból, eseményekből tudunk meríteni ahhoz, hogy a jövőnkben kevesebb hibát kövessünk el. Szerintem.)


- - - - - - - - - - - -


"" A lelket soha nem fogod tudni mérni műszerekkel, mert a lélek nem fizikai dolog, így hogyan is mérnéd fizikai eszközökkel?"


- Ebben viszont van valami... "


Ha nem fizikai dolog, akkor hogyan tud hatást gyakorolni a testre, ami viszont fizikai dolog? Vagy ha a testre hatást tud gyakorolni, akkor a mérőműszerekre miért nem?

F*ck logic :)

2014. aug. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

F'c logik?


Olvass kicsit utána a fény mérésének, milyen paradox jelenségek jelentkeznek közben.


De a legjobb, ha utána olvasol, hogy mi is az a holografikus világegyetem. Abból majd megérted hogy lehetséges mindez.

2014. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

"Látod, csak haladunk mi egy kultúrált beszélgetés felé."


Ha normális hangnemben írsz, nem öntelt, pöffeszkedő, lenéző stílusban nyilatkozol, akkor normális hangnemű választ is kapsz. Ez ilyen egyszerű. Tudod, ahogy a mondás tartja: "Amilyen az adjonisten, ...".


"Amennyiben visszakeresed az első hozzászólásomat egy betű sértegetés nem volt benne. A sértegetést te kezdted."


Ne ferdíts. Ha megnézed a #37 hsz-edre írt válaszomat, abban sem találsz egy szál sértegetést sem. Nézd csak meg bátran (#38 válaszom).


"Következő a helyzet. Nagyon is jól bizonyítjátok azt, amit elmondtam. Az írásaimat folyton részekre szabdaljátok és a részeket külön - külön magyarázzátok, amely érvek és cáfolatok teljesen igazak lesznek, ha csak a részt tekintjük. Az egész szempontjából pedig ismét nem értettetek semmit abból amit írtam. "


Mert nem is írtál semmi konkrétumot. A tudomány pedig csak egyértelmű konkrétumokkal tud operálni. Ködös utalgatásokkal, nem meghatározott, bújtatott véleményekkel nem tud mit kezdeni. Tehát ha szeretnéd hogy megértsük, mire akarsz kilukadni, akkor fogalmazz pontosan, egyszerűen, tényszerűen, és elkerülhetjük a félreértéseket, az egymás mellett történő elbeszéléseket. Nem vagyunk gondolatolvasók, hogy félmondatokból és utalásokból kitaláljuk, hogy pontosan mit szeretnél közölni.


"Erről beszéltem mikor azt mondtam, hogy a tudomány és a tudóskodó elme nem képes megérteni egy idő után a részből az egészet. Csak erre a tudomány válasza nem az, hogy akkor tekintsük szélesebb látókörrel a problémát, hanem az, hogy vizsgáljuk még apróbb részelemeit a problémának. Ennek a szemléletnek az eredménye a CERN is. "


Az univerzum, mint egész vizsgálata pedig jó példa ennek az ellenkezőjére.


"Aztán, ez a bárka kérdés. Nos ebben sem megintt ez volt a fő lényeg, hogy a bárka történetében hiszel e vagy sem, vagy említetted e vagy sem. A helyzet megint egyszerű sceptic, részt emeltél ki az egészből, amiből nem értetted meg az egészet. Itt a hangsúly azon volt, hogy te mint tudományos elme azért tartod a bibliát hülyeségnek mert teli van olyan történetekkel, amelyek számodra mint tudósnak teljesen nevetségesek. "


Bocs, de nem én értelmezem szó szerint a Bibliát, hanem a keresztény hívők egy jelentős része. Itt ezen az oldalon is fel tudok sorolni neked vagy öt nevet kapásból, akik rendszeresen írnak ide, és feltétel nélkül hiszik a Bibliában leírtakat szóról szóra. Rajtuk kívül pedig rengetegen vannak, akik nem jeleníttetik meg a nevüket.


Abban igazad van, hogy ezzel gyakorlatilag önkéntelenül is általánosítok, aki a Bibliával kadoskodik, egyből az jut róla eszembe, hogy ő is szó szerint értelmezi azt. De ha nem szó szerint, akkor csak szimbolikusan értelmezed, innentől pedig ahány ember, annyifélét jelent neki a Biblia szimbolikája. Erre meg jó példa az, hogy szinte minden héten olvasok itt egy-egy új értelmezést az özönvízre, vagy másik jó példa az édenbeli tudás fájának története, jelentése. Tele a padlás már a különféle, egymástól eltérő értelmezésekkel.



"És erre mondtam azt, hogy hiszel benne. Mert ahogy a templomba járó emberek elhiszik, hogy a bárkába több ezer állatot betereltek, úgy te is elhiszed."


Dehogy hiszem, sőt, az egész bárkás-állatos sztorit kompletten kamunak hiszem. (Azért csak hiszem, mert bizonyítani úgysem tudom az ellenkezőjét.) De semmiképpen sem hiszem el a bárkás marhaságot, hogy teleterelték mindenféle állatokkal amik csak a Földön éltek, és hónapokig hánykolódtak velük a tengeren... Ilyeneket csak az elvakultabb hívők állítanak. Én legfeljebb annyit hiszek el belőle, hogy korábban is voltak cunamik, az nem új találmány, és egy ilyen okozhatott riadalmat az ókori emberek körében, amely történést aztán alaposan kiszíneztek, mire a Bibliába került.


"A vallásos szemléletre csak egy "pfff" volt a válaszod. A helyzet az, hogy nem azt mondtam, hogy vallásosnak kell lenni, hanem olyan szemléletűnek. A kettő nem egy. "


Nem. Te azt írtad, hogy ahol a tudomány megakad, ott csak a vallásos szemlélet adhatja meg a továbbhaladás kulcsát.

De ez megint csak egy szépen hangzó szöveg, minden konkrétum nélkül, amolyan 'értsd ahogy akarod' duma. A tudomány nem tud mit kezdeni az ilyen kijelentésekkel, megállapításokkal. Mi a továbbhaladás kulcsa? Mit értesz vallásos szemlélet alatt? És mikor akad el a tudomány?


Most erre írhatod megint, hogy szétcincálom a mondanivalódat. Igen, így is van, mert fogalmam sincs, hogy mire gondolsz ezen kifejezések alatt. Ezért kérdezem, hogy letisztázzuk, hogy mindketten ugyanazt értsük az elhangzott kifejezések alatt, mindketten ugyanarra gondoljunk a jelentésüket illetően. Ha nem így teszünk, akkor csak mosolyogva elbeszélgetünk egymás mellett, aminek a világon semmi értelmét nem látom a világ megismerésének szempontjából. Egy átdolgozott nap délutánján, az árnyékban ücsörögve egy doboz sör mellett minden probléma nélkül kapható vagyok egy ilyen, számomra egyébként értéktelen eszmecserében, de ettől se te, se én nem leszünk okosabbak, nem fogunk többet megtudni a világról, sem egymásról.


"A helyzet az, hogy csak a mai ember hiszi azt, hogy ezt elhitték az akkori emberek."


És megint csak cincálok: Ezt pl. honnan veszed? Honnan veszed azt, hogy a 2000 évvel ezelőtti földműves hogy hitte, melyik kering melyik körül? Én inkább úgy fogalmaznék, hogy fogalmam sincs, mit hittek az akkoriak, de ez van leírva sok, akkoriban tudományosnak tartott(*), vagy a világ ismertetéséről szóló írásban. Ebből ki lehet indulni. De abból, hogy két évezrede halott emberek mit hittek és mit nem, abból nem lehet kiindulni. Bármit hihettek, és az ellenkezőjét is éppúgy.

(*) Az akkor tudománynak nevezett filozofálgatásnak semmi köze a mai tudományos módszertanhoz, amelyet Newton bácsi fejlesztett ki a világ objektív megismerésére és megértésére. Akkoriban annak volt igaza, aki nagyobb hangerővel rendelkezett és tovább bírta szusszal. Ma annak van igaza, aki a legtöbb egybevágó és megismételhető kísérlettel tudja alátámasztani a mondandóját (és nem önkényes kísérletekkel, hanem bármilyen kísérlettel, amely az adott dolog, jelenség bemutatására szolgál). Ez pedig óriási különbség a kettő között.


"Kopernikusz sem csak annyit állított, hogy a nap körül forog a Föld, hanem azt állította, hogy a Nap a világegyetem közepe."


Ez megint csúsztatás, ha nem fűzöl mellé több magyarázatot.

Akkoriban az embereknek fogalmuk sem volt arról, hogy mik lehetnek a csillagok valójában, és hogy gyakorlatilag a Nap is csak egy a rengeteg csillag közül. Magyarán nem is létezett más égitest, csak a Nap, a Hold és a Föld (bár utóbbit nem is sorolták az égitestek közé Kopernikusz előtt). Így aztán a "világegyetem" az akkoriak számára a Holdat és a Napot jelentette, amelyek keringenek a Föld körül. Ugye mennyire más értelme van ilyen szemszögből a világegyetem kifejezésnek?


Kopernikusz ezzel a világnézettel szakított, és valószínűsítette, hogy a bolygócsillagok (ma már csak egyszerűen bolygók) is a Földhöz hasonló égitestek lehetnek, és ugyanúgy a Nap körül keringenek, mint a Föld. Azonban megfelelő eszközök híján nem tudta bizonyítani sejtését. Így az egyház is csak egyfajta matematikai bravúroskodásnak tekintette Kopernikusz heliocentrikus világképét, és nem is foglalkozott vele érdemben. A csillagokról viszont Kopernikusz sem vélekedett, egyszerűen nem foglalkozott velük érdemben. Azok továbbra is csak nagyon távoli, megfoghatatlan valamik maradtak számára.


"Amint látod nem vallási kérdés ez, hanem politikai. "


Ez a kijelentés így önmagában megint csak csúsztatás :) Akkoriban ugyanis a vallás és a politika messze nem határolódott el annyira egymástól, mint manapság. Sőt, a kettő majdnemhogy ugyanazt jelentette (mint ahogy ma is majdnem ugyanaz a klerikális rendszerekben, pl. Iránban). A kettő kéz a kézben járt, nem lehetett elválasztani egymástól őket.


"GMO, műtrágya, hulladék, CO kibocsátás, egyre durvább atom és biológiai fegyverek, ... Soroljam még? Megérte? "


Ne keverd össze a tudósokat a politikusokkal. A tudósok felfedeznek dolgokat, amiket aztán a politikusok a másik minél hatékonyabb gyilkolására akarnak elsősorban felhasználni. Legalábbis ez ment mindaddig, amíg meg nem alkották a hidrogénbombát. Azzal aztán rájöttek, hogy felesleges erősebb fegyvert készíteni, semmi értelme sincs, hiszen a hidrogénbombával is le lehet tarolni az emberi fajt egy gombnyomásra a Föld színéről. Akkor minek annál durvább fegyver? Hogy fél gombnyomásra is le lehessen tarolni a Földet? A minél erősebb fegyver fejlesztése elvesztette értelmét a hidrogénbomba összerakásával. Majd ha kijutunk a Naprendszeren kívülre (értsd, ha az ember kijut a Naprendszeren kívülre), akkor újra lesz értelme egy még erősebb fegyveren törni a fejet.


A GMO-val megint az a baj, hogy egy bizonyos hatalmi csoport óriási hasznot akar húzni belőle. Önmagában a GMO se nem rossz, se nem jó. Mint ahogyan a magfúzió folyamata sem, amely a hidrogénbombát működteti. Sőt, ha nem létezne, mi sem léteznénk, hiszen a magfúzió folyamata fűti a Napot, és látja el energiával Földünket.

Szóval a GMO is csak annyira rossz, amennyire rossz célra használja fel az ember, az emberiség. Ha nem rossz célra használod, akkor semmi baj sincvs a GMO-val.


Sorolhatod, de akkor megint csak megkérdezem: Te miért használsz áramot? Mert áram kell a laptopod, számítógéped működtetéséhez, és az áram jelentős részét fosszilis üzemaqnyag átalakításával nyerik. Vagyis te amikor bekapcsolod a számítógépedet, áttételesen szenet és olajat kezdesz égetni, ami ugye CO2-t termel a légkörbe. Ezzel gyakorlatilag te ugyanazt teszed, ami ellen reklamálsz.


"És a tömegpusztító fegyverek nem tanult tudósok kezében vannak."


Valóban nem. A tudósok csak felfedezték a fegyver mögött rejlő, azt működtető folyamatot.


"A gmo növényeket nem az állatok eszik, hanem te."


Is-is.


"A gyógyszeripar évről évre egyre több embert öl meg."


Igen, mert az emberek felelőtlenül használják a gyógyszereket. Egyébként ha nem lennének gyógyszerek, nem lenne gyógyszeripar, akkor kábé 10x ennyi ember halna meg különböző betegségekben, mint ma. Megérte?


"Jah, mert mint már mondtam, csak mert még nem a küszöbödre rakták az atomhulladékot fotelban ülve minden nagyon fain a világban. "


Tényleg nem vágom ezt az atomhulladék a küszöbön dolgot, már korábban sem értettem. Mire akarsz ezzel utalni? A mai modern atomerőművek lényegesen tisztábbak, nagyságrendekkel kevésbé környezetszennyezőek a teljes életciklusukat tekintve, mint a fosszilis erőművek, de még a szélerőműveknél is kevésbé környezetkárosító hatásúak. Ezért nem értem, hogy mit szeretnél kihozni ebből az 'atomhulladékot a küszöbömre' dologból.

2014. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

46-nak:


"Következő a helyzet. Nagyon is jól bizonyítjátok azt, amit elmondtam. Az írásaimat folyton részekre szabdaljátok és a részeket külön - külön magyarázzátok, amely érvek és cáfolatok teljesen igazak lesznek, ha csak a részt tekintjük. Az egész szempontjából pedig ismét nem értettetek semmit abból amit írtam."


- Az, hogy részekre szedjük a mondandód, azt az átláthatóság kedvéért teszük, hogy lásd mire mit válaszolunk. Egyébként az igazság részeiben is igazság marad, így a kijelentésed miszerint a cáfolatok teljesen igazak minket igazolnak. A részegységek igazságtartalmának vizsgálata pedig nagyon is fontos. A nagy egész igazságával és részeinek hamisságával lehet átverni az embereket. Ezért is alakult ki ez a vizsgálati forma, mert így elkerülhető a ferdítés. Ha egészében igaznak és jónak is tűnik mondjuk egy szerződés, nem jelenti azt, hogy minden részegységével egyetértek - gondoljunk az apró betűs részre. Máris világossá válhat számodra is miért viszgálunk részegységeket és tetszik vagy sem, egy olyan szerződés aminek minden pontjával(az apró betűs részt is beleértve) egyetértek, annak részeygségeivel sincs semmi bajom. Akár mennyi darabra is bontom, ha a részegységekkel egyetértek, képtelenség, hogy az egésszel már ne értenék egyet.

Egyébként nem kell hülyének nézni a másikat azért, mert rosszul magyarázol valamit. Tisztában vagyok azzal, hogy mire gondolsz: Ha részegségeiben nem látni az összefüggést, akkor távolabbról kell szemlélni az egészet/egységet, hogy átláthatóbbá váljanak a kapcsolatok. Viszont ezzel szemben te azt állítottad, hogy míg részeiben igazak a cáfolataink, addig egészében nem. Hol ebben a logika? Egyetemet végeztél(amivel kérkedtél is kérdés nélkül), ezt nem olyan nehéz megérteni. Valójában nem hiszem azt, hogy rosszul értelmeztzed volna a dolgokat, nagyon is jól tudtad mit beszélsz, csak épp ez a bemagyarázás segített volna(amennyiben elhisszük) a te oldaladra billenteni a mérleget. Neked is feltenném a kérdést mint vitapartnerünknek Sceptic-nek: Te az igazságot keresed, vagy inkább önigazolást?

Egyébként a részekre tagolásról még annyit, hogy ha belegondolsz, először Isten tagolta részekre az egészet azzal, hogy megalkotta az univerzumot, majd annak kisebb részeit a benne lévő csillagokat bolygókat és egyéb nem teljesen ismert részeit(fekete lyuk, sötét energia, sötét anyag). Ezt tovább tagolva ha csak a földet nézzük, megalkotta az élőlényeket, amiknek külön részegységei vannak(belső szervek stb). A szervek is tovább bonthatók sejtekre, molekulákra, atomokra és így tovább. Az, hogy egy sejtet megvizsgálsz, kideríthető belőle, milyen szerv része, milyen élőlényhez tartozik, hol él, stb. Semmilyen információ nem veszik el a részegységek vizsgálatával és következtethetünk belőle az egészre. A teóriád helyeségét illetően én elgondolkodnék és újragondolnám az egészet, miszerint a részek vizsgálata csak bonyolítja és feleslegessé teszi a megismerést.



"Erről beszéltem mikor azt mondtam, hogy a tudomány és a tudóskodó elme nem képes megérteni egy idő után a részből az egészet. "


- Elképzelhető, de nem ez a jellemző.



"És erre mondtam azt, hogy hiszel benne. Mert ahogy a templomba járó emberek elhiszik, hogy a bárkába több ezer állatot betereltek, úgy te is elhiszed. Mert ha nem így lenne valljuk be, akkor teljesen értelmetlen cáfolnod vagy ellene felszólalnod vagy akár elítélned"


- A gond itt azzal van, hogy míg te azt mondod a bárka története átvitt értelmű, addig mások ennek az ellenkezőjét állítják. Olyan pedig nincs, hogy mind a kettő igaz legyen. Ezért nem is csoda, hogy egyrészt a kétféle értelmezés kétkedésre ad okot az igazság tartalmát illetően, másrészt, senkinek sincs a "homlokára írva" hogy ő képletesen kezeli az említett részt, vagy szó szerint. Ha a továbbiakban el akarod kerülni az ilyen jellegű értelmetlen vitákat, előre szögezd le a meggyőződésed. Legvégül pedig nem válaszoltál a kérdésemre: Mi a bárka képletes jelentése?



"Ebből ered a rögtön utána következő meg nem értésed. Ugye a részekre bontás egyik nagy hátránya, hogy a részeknek nincsen befolyásuk egymásra, ez pedig téves megértéshez, téves következtetéshez vezet."


- Pontosan, hogy van, különben összefüggéstelen és logikátlan lenne minden. Logikus következtetéseket csak összefüggésekből lehet levonni. Ha egy egész részekre bontása után egy kiválasztott rész sehogyan sem kapcsolható az egészhez, az azt jelenti, hogy nem is része annak. Egy almát feldarabolva mindegyik darabja alma marad.



"Miért nem éri meg a néha a tudományt fejleszteni? Ezt most komolyan kérdezitek? Ti körbenéztetek már a világban? GMO, műtrágya, hulladék, CO kibocsátás, egyre durvább atom és biológiai fegyverek, ... Soroljam még? Megérte? "


- A gazdaság növekedése miatt elkerülhetetlen volt a fejlődés, viszont nem a gyazdaság akart nőni, hanem az ember azaz mi voltunk telhetetlenek és vagyunk azok a mai napig. Nem a tudományt kell korholni, hanem az azt helytelenül felhasználók táborát: az embert.

Mondjak ellenpéldákat amik az ember javát szolgálják: Megújuló energiaforrások felhasználása, szállító eszközök forradalmasítása, orvostudomány fejlődése(betegségek kezelése), olcsó mindenki számára elérhető élelem, víz, vagy bármely más kereskedelmi forgalomban kapható árucikkek könyen elérhetővé tétele. Higiénia fontosságának felismerése, stb. Ezen dolgok egyike sem köthető a vallásokhoz, igazából a vallás semmit nem tett hozzá az ember jóllétéhez, viszont kényelmesen beleült a már kész dolgokba és használja a mai napig. Sőt inkább elvett minthogy adott volna valami. És hogy mitől fosztotta meg az embereket?


- Különböző egyházi adók, saját magát viszont kivonja a közösbe való befizetésből, azaz adni nem de kapni akar.

- A szabad vallás választásának lehetőségét is elvette és tűzzel vassal próbálta rákényszeríteni az emberekre akaratát

- A tudomány, művészet és sokminden egyéb fejlődésének is gátat szabott, eretnekség fogalmának megalkotásával és használatával, azaz ami nem az érdekeit szolgálta azt csírájában próbálta elfolytani


De legyünk igazságosak: Mond meg TE mi az amivel hozzájárult bármely vallás is az emberek hétköznapi életéhez?



"És a tömegpusztító fegyverek nem tanult tudósok kezében vannak."


- A fegyverzet kifejlesztése politikai illetve katonai nyomásra történt. Látszik, hogy mennyire csőlátásod van, hisz csak a rosszat próbálod meglátni a tudományban, a jó dolgok valahogy elkerülik a figyelmed. Honnan ez a szelekció és mire fel? Ráadásul hihetetlenül felvilágosultnak/megvilágosultnak tartod magad, mégsem vagy képes meglátni azt, hogy bármit lehet jó és rossz célra is használni, viszont minden a felhasználótól függ. Elfelejted, hogy nem a kés a rossz hanem az ember aki öl vele.



"A vallás nem csak a tulvilágot kívánja megismerni, többek között igyekszik megérteni a világ teremtésének okát, az ember teremtésének okát, a szellem, lélek, test hármasság kapcsolatát, ezen belül a szellem és lélek miben létét, ezt tovább bontva a jó és rossz kapcsolatát, hisz a világ kettős, nincs jó rossz nélkül, rossz jó nélkül stb.

"


- Valszeg nem olvastad vissza amit írtál ezért sem tűnt fel, hogy mindaz amit felsoroltál a túlvilághoz tartozik. A földi, anyagi világ annyiban számottevő, hogy jelenleg itt vagyunk. Viszont


1, ha elfogadod a lélek létezését tudnod kell, hogy nem innen jöttünk

2, jelenlegi "testünk" csak átmeneti

3, halálunk csak jelképes, mi nem szűnünk meg, azaz nem ide tartozunk


Látom nagyon szertnéd belekeverni az anyagi világot pedig ez csak egy átmenet, egy pillanat az egész létezésünket tekintve.


"Igen sok dologra keresi a választ. Ez a vallás és nem az egyház. Az egyház az egy gazdasági és politikai szervezet. Köze nincs a valláshoz"


- Ebben is eltér a véleményünk. Az egyházról helyes a meglátásod, viszont a vallás... Az egy irányító szervezet ami megpróbálja megmondani, kontrollálni azt miben és hogyan higyj. Vannak szabályok melyek elfogadhatóak, viszont a már logikátlan dolgokat dogmákkal zárták le. A kérdések itt végetérnek és nincs további válasz. Vagy elfogadod vagy mehetsz Isten hírével. Remek magyarázat. Aki ezzel megelékszik az meg is érdemli a sorsát.



"A helyzet az, hogy ennek némi sikerei csak azért van, mert a világ úgy lett meg alkotva, hogy az az IS - IS törvényre épül. Vagyis a Nagy IS és a kicsi IS ugyan azon szabályok alapján működik. "


- Akkor mi a problémád a kis dolgok vizsgálatával? Hisz azok kivetíthetők a nagy dolgokra is, működésük azonos, te mondtad.



"de tudományban is lehet dogmákat találni,"


- A felsorolt dolgokkal egyetértek, viszont ahogy említetted a tudomány felismeri majd javítja ezen dogmákat. A vallások részéről ez nem tapasztalható.



"Mielőtt bevádolsz, nem nem magamtól találtam ki ezeket és nem is én fogom újra felfedezni, előttem már igen sokan kutattak ezzel kapcsolatban. Én csak olvasok :)"


- Rendben, nyitott vagyok megvizsgálni az általad említett dolgokat. Mutasd, miket olvastál és hol.



"Egyébként, ha már logika, nem egyszerűbb lenne egy atomfizikust vallásra tanítani?"


- Mindegy. Egyébként igen, neki több esélye lenne megértenie, hisz a logikus gondolkodás már eleve adott számára. Egy vallásosnál ez nem kritérium(ne vedd sértésnek), észt pedig nem lehet beleverni senkibe.



"Azt pedig sosem állítottam, hogy a vallás nem következetes és nem logika mentén jár. Ezt te állítottad."


- A dogmatiuzmus vajon logikus? Nem. Ezért sem áll meg a lábán sem a tudomány sem a vallás oldalán, egy idő után láthatóvá válik, hogy tudatlanságot takar és nem magyarázat, csak terelés. Ezért is állítottam és állítom minda mai napig, hogy nem logikus, mert ha az lenne felül vizsgálná ezeket a dogmáakt ahogy a tudomány is teszi.



"Az, hogy miért változnak az évszakok nem vallási, hanem filozófiai és vagy tudományos kérdés."


- Végülis csak eljutunk oda ahonnan indultunk és bebizonyosodik, hogy mindenkinek jobb ha a saját kaptafájánál marad és nem okoskodik bele a másik dolgába. A tudomány felfedez, megismer és megért, a vallásnak ehhez semmi köze. És ugyan ez igaz fordítva is. Ezért sem foglalkozik a tudomány Isten tervével, az élet előtti, halál utáni lét kérdésével stb.



A szisztematikus válaszadást pedig neked is ajánlom figyelmedbe így elkerülhető, hogy emlékeztetni kelljen, Nem válaszoltál a kérdéseimre:


- És mi lenne az a szimbolikus jelentés?


- Mond, hogy gondoltad egyébként ezt? Talán a vallások meg tudják magyarázni a sötét energia és anyag mibenvoltát?


- Mire tud következtetni a vallás egy tudományosan megválaszolatlan kérdésben?


- Ha nem logikus következtetés útján szerezted meg ezt a tudást, akkor ugyan hogyan?

2014. aug. 12. 05:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!