Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alább olvasható szerződés...

Openyoureye kérdése:

Az alább olvasható szerződés vajon miért nem része a vallásoknak?

Figyelt kérdés

Reinkarnációs szerződés

2011.05.25

Reinkarnációs szerződés



§1 .Ön kap egy testet. Ez a test új és egyszeri. Senki más nem kapja ugyanazt a testet.


§2. Ön kap egy agyat. Ajánlatos ezt értelmes módon használni, de ez nem előírás.


§3 .Ön kap egy szívet. A legjobb eredményeket akkor éri el, ha agyát és szívét kiegyensúlyozva használja.


§4 .Leckéket is kap. Senki más nem kapja pontosan ugyanezeket a leckéket és senki sem vállalhatja át Öntől ezeket.


§5. Azt tehet, amit csak akar. Minden, amit másokkal szemben elkövet, visszatér Önhöz.


§6 .Egy lecke addig ismétlődik, míg teljesen meg nem értette. Akár inkarnációkon keresztül.


§7. A szerződés mindenkire egyenlő érvényben vonatkozik. Nincsenek kiváltságok, akkor sem, ha néhányan ezt állítják. A kézzel bejegyzett változtatások nem érvényesek.


§8. Tükröket kap, hogy tanuljon. Sok tükör úgy néz ki, mint egy test. Azért vannak, hogy megmutassák azt, ami Önben van.


§9. Ha teste elpusztul, vagy már nem működik, újat kap. Persze ez egyes esetekben várakozási idővel járhat.


§10. Az inkarnációs szerződés akkor jár le, ha minden lecke kielégítő eredménnyel zárul.


§11. Az, hogy mi számít kielégítőnek, Ön határozza meg!



Hasznos tippek és tanácsok:


- Nem cél, hogy a test elhagyásakor minél több pénzünk legyen.


- Az ismertség és kedveltség nem jár bónuszpontokkal.


- Ne mások hibáihoz igazodjon.


- A szabályok arra valók, hogy az ember felülvizsgálja őket.


- Mások állításai a célról elterelhetik a figyelmet.


- Semmit sem ronthat el. Legfeljebb tovább tart.


- A SZÍVÉN keresztüli különleges kapcsolat segítségével Ön minden válaszhoz hozzáféréssel rendelkezik.


- Az oktatási termen belül minden reagál a SZÍV kisugárzására.


- Az oktatás termének rongálása olykor korlátozásokhoz vezethet.


- Senki sem vállalhatja át az Ön, saját magáért vállalt felelősségét.


- Az erőszak soha nem vezet megoldáshoz.


- Hasznos megfigyelni, mely helyzetek ismétlődnek.


- Amennyiben az az érzése, hogy SEGÍTSÉGRE van szüksége, KÉRJEN segítséget.


Minden elképzelhető segítség megadatik Önnek, csak KÉRNIE kell.


- A drogok, legyenek legálisak vagy illegálisak - meghamisíthatják a leckék általi érzékelést.


- Csak mert mindenki egyféle módon viselkedik, még nem azt jelenti, hogy az a helyes.


- Ritkán van csak egy helyes megoldás.


- Kérvényezheti a megbocsájtást.


- Különleges záradék nincsen.


- Önt szeretik. Akkor is, ha Bronxban vagy Szomáliában van. Minden más illúzió.


- A leckék különleges alkalmak, melyek a fejlődést szolgálják. Nem rossz szándékból vannak.


- Saját testünket másokra bízni kockázatokkal járhat.


- Másokat a fejlődésükben megakadályozni nem hoz semmiféle hasznot.


- Kiváltképpen az éjjeli órákban alkalma nyílik, hogy elhagyja testét. A testen kívüli tapasztalatok nem tárolódnak a testben illetve az agyban.


- Saját testével játszadoznia jogában áll. Amennyiben mások testével szeretné ezt tenni, kérje beleegyezésüket.


- Nincs értelme puskázni.


- Aki életbiztosítást kínál Önnek, az csaló.


- Nem az a cél, hogy Elsők legyünk.


- Nem az a cél, hogy cool-ul nézzünk ki.


- Az Ön helyzetében Önnél jobb benyomást senki más nem tenne.



Kiegészítés:


Az inkarnáció szándékos befejezése haszontalan ügyintézést von maga után.


Nem Ön az egyetlen, akinek kételyei vannak az inkarnációs szerződés értelmét illetően.


Mivel Ön a szerződéshez beleegyezését adta, hasztalan azon keseregni, hogy Ön itt van.


Jelen szerződés fel nem bontható.



- A fentebb olvasható kis szösszenet sokkal értelmesebbnek látszik, mint bármelyik mai vallás filozófiája. Nem csoda, ha az emberek nem értenek egyet olyan istenek képével aki már egyszer megkísérelte elpusztítani az emberiséget(keresztény) vagy akinek nevében akár ölni is szabad(iszlám).


Ha már választani kellene, személy szerint inkább választanám ezt a szemléletet és ehhez tartozó istenképet, mint bármely másikat. Mondjuk lehet sokan csatlakoznának ehhez, ha tudomásuk volna erről, mintsem a keresztény istent imádnának. Nektek mi a véleményetek erről?


Ateistákhoz külön kérdés: Számotokra is szimpatikusabb a fentebb leírt elképzelés vagy a többivel(vallással) együtt elvetendőnek érzitek?



2014. aug. 5. 06:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként az a vicces a dologban, hogy mikor olvasod a Bibliát és háborogsz, hogy érthetetlen, erre leírom neked, hogy milyen logikus alapon lehet megérteni, azt meg zokon veszed. Pont azt írtad alább - vagy fölébb -, hogy miért nem konkrétan van leírva az a tudás. Elmondom a konkrétat és azt sem érted. Így legalább arról meggyőződhetsz, hogy tök mindegy annak, aki nem gyakorol vallást, hogyan van megfogalmazva a lelki tudás, mert sem így, sem úgy nem érti meg.:)


Mellesleg, aki megértésre törekszik, kérdez. Aki nem tud kérdezni - és csak kikéri magának, meg háborog -, abból egyenesen következik, hogy csak egy szimpla provokátor...

2014. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 ceri ***** válasza:
0%

Hát igen, eléggé parttalan lett ez a vita. A hosszú okfejtéseket, a saját igazságunk magyarázgatását látom, és ezt elég nehéz követni.

Az igazság mindig egyszerű és átlátható.

Jézus ezt mondta : Eltörlök minden törvényt, szeressétek egymást.

„Aki engem követ eljuthat oda, ahova én eljutottam.” - azt kérte kövessük őt, ne pedig, hogy imádjuk. Kérte és nem parancsolta.


Aztán ki vagy mi is az isten, illetve a sátán. Erre hallottam 1 nagyon jó magyarázatot, ami bennem mindent helyre tett.


iSTeN - SáTáN


A magyar nyelv megmutatja

ide- oda, erre-arra,stb -a közeledés magas hangrendű, a távolodás mély, mint a Doppler effektusnál is megfigyelhető.

Erre mondta Szentgyörgyi, hogy mindent a magyar nyelv egyedül álló logikájának köszönhet.


Sval a meghatározás a fentiek szerint:


Isten = a fényhez, az jóhoz a széphez, igazhoz való közeledés

Sátán = ennek az ellenkezője.

Tehát ezek irányokat jelölnek, bár a vallások ezeket az irányokat általában megszemélyesíti.

2014. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
0%

#64


"..Aki engem követ eljuthat oda, ahova én eljutottam..."


Látsz keresztényeket vízen járni, feltámadni, stb? Nem látsz. Miért? Mert Jézus sem "csak szeretni"-vel jutott el oda, ahova. Nagyon fontos része, de arra, ahova eljutott, mindaz nem elég. Viszont keleten vannak misztikusok, akik birtokolják ezen képességeket, és még különbeket is. Ott is működik a "szeressünk mindenkit". Csak ott részletesebb tudást is adnak és a hinni nem elég...De ez a Bibliában is ott van:


Máté 17,19. Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?

20. Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

21. Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által.


És még ha a mustármag hite meg is van valakinek, akkor is azért könyörög, hogy egy hegy innen oda menjen? Nem egyszerűbb lenne azt elérnie, hogy minden ember tudatlansága szűnjön meg? Tehát használta Jézus a misztikus képességeit, de a tudást róla megtartotta magának. Na, a keleti misztikusok ennyire nem önzőek...:)

2014. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
0%

"...Aztán ki vagy mi is az isten, illetve a sátán. Erre hallottam 1 nagyon jó magyarázatot, ami bennem mindent helyre tett.

iSTeN - SáTáN .."


És az nem zavart, hogy más nyelveken nem ennyire cseng össze? :)..valamint a Biblia eredeti nyelvezete sem magyar....?

2014. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

skcm-nek:


- Utoljára írok neked, nem megsértődtem, csak nem akarok vitatkozni veled. Látom a kettő közt sajnos nem tudsz különbséget tenni annak ellenére sem, hogy leírtam az okát. A kettőnk világképe teljesen eltér és igazából nem s érdekel az, hogy te mit miért gondolosz. Sokkal inkább vagyok kíváncsi Sceptic, vagy a 46-os kommentelő válaszaira akik értelmes és logikus módon próbálnak cáfolni, mint a te modortalan, másokra saját nézeteit tukmáló viselkedéedre. Ez ennyire egyszerű, nem kell mögé látni semmit :)

2014. aug. 20. 13:40
 66/69 anonim ***** válasza:
0%

Hosszú évek óta fórumozok, elég ilyen "nem sértődtem meg"-gel volt dolgom.:)


A stílus meg azért ilyen, hogy az legyen az eredmény, mint amit írsz. Mert a nyálas egyetértős belebeszélős rendszerint nem marad meg az emberekben. Erre viszont szoktak emlékezni. Pont azért, mert nem tetszik az egójuknak.:)


Azért búcsúzóul idéznék Konfuciusztól:


" A határt mindenki saját módján lépi át. Mondd meg, hogy milyen határsértést követtél el és megmondom, hogy ki vagy."(Konfuciusz)


A lelki szinteknek és megértéseknek meghatározott tendenciáik vannak, akik járják ezeket az utakat, mindet ismerik, a várható megnyilvánulásokkal együtt. Tehát írhatsz amit csak szeretnél arról, hogy mit nem érzel, meg mit igen, nem másokat csapsz be, hanem önmagadat. A válaszaid pontosan behatárolják, hogy mi vagy és mi nem...

2014. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 ceri ***** válasza:

skcm-nek!


Abszolút nem zavar, hogy nem magyar. Egyet viszont látok, hogy magyarul van benne logika. Amelyik nyelven nincs, az zavarja azokat akik azon a nyelven gondolkodnak !

Mellesleg, a Sátán népével elég közeli rokonságban állunk (Noe után).

Abban az időben a mássalhangzók alkották a szó vázát. A

JHVH -ból lett kiejtve Jahve vagy Jehova.

Ami meg a mai keleti misztikusok illeti -

Először is honnan tudod, hogy Jézus kivel mit osztott meg?

Másodszor, mutass nekem 1 mai misztikust (mondj 1 nevet) aki akkora hatással van az emberekre, mint Jézus volt. Ők többnyire elvonulva a világtól, egyenként (esetleg néhány) tanítvánnyal foglalkoznak.


Tudod mindenki más utat jár,és talán azt is hallottad, hogy az út a fontosabb, nem a cél. nem kellene itt úgy osztani az észt, mint ahogy a kérdezővel is tetted. Ha valóban OTT tartanál az úton, nem beszélnél így csak azért, mert vitatkozik veled. Nem szabadna a másik embert ellenségnek tekinteni, csak mert mást gondol. Azok a keleti misztikusok biztos nem ezt teszik.

2014. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 ceri ***** válasza:

Különben meg sztem semmi okotok erre a nagy ellenségeskedésre, legalábbis ami a nézeteiteket illeti és abból amit én ebből leszűrtem.


A nyelvi dolgokkal kapcsolatban még oknak felhozhattam volna a bábeli zűrzavarnak nevezett eseményt.

2014. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
0%

#67-68


Gondolkodtam, hogy mit írjak, ami meggyőzne Téged arról, hogy a Jézus tanításának a visszahatásai az anyagi természetben - több milliós emberhalál a kereszténység terjesztése folyamán -, vajon elgondolkodtattak-e valaha arról, hogy mennyivel hasznosabb egy olyan tanító, aki a vallásos elveket követni tudja, és megvalósítani is?


Olvasgass utána néhány pszichológiai tanulmánynak a mártíromság hatásairól. Mit gondolsz a Bin Ládent miért ölték meg úgy, ahogyan? Hogy pont azt elkerüljék, amit a Jézus is okozott a "rendszerben" az önfejűségével...


Szóval ehelyett inkább ezt tartanám ajánlottnak, hogy meditálj el rajta:


„A valóság végső természetének a megértéséhez döntő fontosságú a mahajána buddhizmus úgynevezett négy bizalom elve. A négy bizalom a következő:


a tanításba vetett bizalom, nem a tanítóba,

a dolgok jelentésébe vetett bizalom, nem az ezt kifejező szavakba,

a dolgok végső jelentésébe vetett bizalom, nem a változóba,

a túlparti (transzcendens) tudásba vetett bizalom, nem a puszta tudásba.”



Őszentsége Tendzin Gjaco a XIV. Dalai Láma

2014. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!