Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás mire jo meg az isten...

A vallás mire jo meg az isten minek van a képzeletükben?

Figyelt kérdés

De csak épp értelmes välaszokat kérek fanatikus hivök kiméljenek ateista vagyok

És nem kérek regényt se


2008. aug. 25. 08:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
70%

Van itt egy másik kérdés, amire te írtad ezt a választ? nagyon hasonló helyesírási hibákkal van tele, mint itt amiket írsz. Csak egy kérdés.


ez a válasz a másik kérdésnél:



"Nincs isten nem is volt fogjätok mär fel ijen hüjeséget de jobbat mondok isten azért teremtette a templomot hogy aki nem dolgozik nincstelen hajléktalan legyen hova menekülnije"

2008. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a hozzászólásokat olvasva leginkább egy valami hiányzik a mai világból: A mértékletesség. Nem az a lényeg, hogy hiszel -e Istenben, vagy nem, hanem hogy mennyire vagy elvakult ebben a kérdésben.
2008. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
87%
Meg fogalmad sincs róla milyen tapasztalatból mondod azt, hogy a vallásosak szegények, nincs autójuk, meg ebből az szűrődik le hogy nem is dolgoznak de súlyosan nagyot tévedsz a környezetemben rengeteg és rengeteg hívő él becsületesen, és dolgoznak és meg is van az amire szükségük, ugyanugy mint 1 ateistánál, csak ők még többet is Kapnak Isten által. Csak te nem tapasztaltad meg---> amugy te meg fanatikus ateista vagy, mert ha nem így lenne akkor, ráhagynád és nem értelmetlen kérdésekkel nyaggatnád az embereket.
2008. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
96%
Van egy gondolatom azzal kapcsolatban amit a Kérdező írt, hogy a hívők szegényebbek. Nem lehet, hogy a mai világban, talán a múltban is, a hívők becsületesen akartak dolgozni, megélni, míg aki gazdag, azok nagy része nem igazán becsületesen szerzi a vagyonát. Csak egy gondolat.
2008. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
87%

"hüjék vagytok én nem azt irtam hogy hivők ne irjatok csak fanatikusak ne tudjátok mit jelent az ja meg elfogultak se irjatok

de még értelmes választ nem kaptam"


Te kedves kérdező, egy erősen alulművelt emberke vagy, de ez még önmagában nem lenne baj, ameddig csendben maradsz.


Egy Bibliai példabeszéd - "A bolond is amíg hallgat, bőlcsnek látszik"


Szerintem tanulj még egy picit, ez ma már nem csak a gazdagok kiváltsága, neked sem elérhetetlen messzeség!

És ha tanulsz, talán a válaszok is megjönnek közben.

Nem kellene körbe offólni sok kérdést a durva hozzászólásaiddal!

2008. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
29%

Én nem hiszek csak magamban. Egy valaki irányíthatja tetteimet és az Én magam vagyok. Vannak emberek akik képtelenek bizonyos dolgokat megoldani, félelmeik olyanok melyeket nem mernek valós személynek elmondani,így a legjobb ha Istennek mondja el. Persze ettől csak megkönnyebbül, de ha Ő maga nem tesz semmit akkor nem is fog a problémája megoldódni. Szerintem a legtöbb ember aki rendszeresen Templomba jár az fél valamitől, fél a változástól, az élettől, a haláltól, stb. És a legrosszabb az egészben hogy mindent Isten akaratának lehet tulajdonítani.

Könnyebb úgy elengedni egy szerettünket azzal, hogy Isten azért vette el tőlem mert tervei vannak vele, és majd ha én is meghalok akkor majd találkozunk...

Vagy Isten azért teremtett engem nehéz sorssal, hogy átérezzem a szenvedéseit, stb. sorolhatnám

hát ez az én véleményem

2008. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
71%

"Én nem hiszek csak magamban. Egy valaki irányíthatja tetteimet és az Én magam vagyok."


Ennek ellenére, ha őszinte akarsz lenni önmagadhoz, el kell ismerned, mennyi mindent nem tudsz irányítani az életedben, igaz?!

Rengeteg minden befolyásolja azokat is (sokszor egyáltalán nem pozitívan), akik nem hiszik, hogy az életüket nem "ők maguk" irányítják!

Nehogy önhittekké váljunk ebben a kérdésben.

2008. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
89%

Én tudom, hogy van valaki, aki valóban segít nekünk a minden napokban és meghallgatja imáinkat. Lehet, hogy nem Istennek hívják, de valaki biztos figyel minket. Ha vele szeretnénk beszélni nem muszáj templomba menni, egyszerűen csak szólni kell hozzá és segít. Lehet, hogy nem azonnal, de idővel biztosan.

Ezen nem kell vitázni. Attól, mert te nem hiszel Istenben, nem kell lenézni azokat, akik igen. Mindenki maga dönt az életéről, hogy mit kezd vele.

2008. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
29%

"...ha őszinte akarsz lenni önmagadhoz, el kell ismerned, mennyi mindent nem tudsz irányítani az életedben, igaz?! "


Abban igazad van, hogy nem mindent tudok irányítani az életemben. Mondjuk nem is így akartam leírni amit írtam,de mindegy. A lényeg az hogy ha valami nem sikerül akkor nem a templomba megyek segítséget kérni hanem keresek egy másik járható utat, megpróbálom más szemszögből nézni a problémákat. Hiszen ezért vagyunk a világon, hogy úgy éljünk vagy úgy próbáljunk meg élni ahogy szeretnénk és ha ezt valami meggátolja márpedig valami biztos meggátolja akkor küzdjünk azért a célért amit el szeretnénk érni. Máskülönben minden amiért élni szeretnénk csak álom marad.Amúgy Én nem nézem le a vallásos embereket, nem gyűlölöm őket, és nem állok le velük úton útfélen vitatkozni. Én egyszerűen csak így vélekedek erről.

na pá mindenkinek

2008. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
78%

ne keverd a hívőt és tehetetlent. nem ugyanaz.


én a magam részéről hívő vagyok, de nem gondolom, hogy irányítanák a sorsomat, nem hiszek a imádságban és főleg nem rohangászok templomba.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a létezésemnek célja, oka van és majd a halálom után el is kell számolnom azzal, hogy mit cselekedtem. De mindentől függetlenül szabad akarom van, szabadon döntök, szabadon kételkedek, szabadon cselekszem. Mindenféle felettes beavatkozás nélkül.


nem szabad összekeverni a hitet, a vallást és az egyházat. Az egyház csupán egy vallás köré épült intézményrendszer, aminek az irányítás az elsődleges feladata. Ennek megfelelően is működik, tevékenykedik. A vallás egy jobbára kiforrot hitrendszer, amely jellemzően szorosan kapcsolódik és kiszolgálja az adott vallás egyházát.

A hit valami egészen más, egyetemes dolog. Nem része, pontosabban nem féltétlen része bármilyen rituálé, szokás esemény stb. Tulajdonképpen csak annyit jelent, hogy bizonyos állításokat alapigazságonként fogadunk el és utána ezekből, ezek segítségével építkezünk.


Ebben egyébként nincs semmi különleges, az emberi gondolkodás így működik.


A valódi különbség a hívő és az ateista között az, hogy míg a hívő alapigazságai konstruktívak, továbbmutatóak (pl. a létezésnek célja van, az élet maga csak egy lépcsőfok a létezésben stb.), addig az ateista/matrialista alapigazságai jórészt tagadások (a létezésnek nincs célja, a véletlen műve, a létezés a fogantatással kezdődik és a halállal végetér, utána nincs semmi, nincs lélek, a személyiségünk a gondolataink csupán kémia reakciók az agyban stb.)

2008. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!